Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

Pentax


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#21 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 20 lipiec 2009 - 06:32

bo K7 do du....y, a D300 już nie dostanę :-(

Czemu K7 do d...y? Jak na mój gust bardzo porównywalne aparaty, w wielu aspektach ze wskazaniem na K7. Tylko K7 koniecznie trzeba kupić z grippem ;-)
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#22 miszak

miszak

Napisano 20 lipiec 2009 - 17:02

Ja bym nie wziął K7. Jakbym miał kupić Pentaxa to GX20 za ok. 2kzł w promocji. Myślę, że D300 jest lepszym aparatem niż K7 pytanie co chcesz do niego podpinać? Z drugiej strony ja przez wiele lat miałem NIKONA i nigdy bym się nie spodziewał tylu usterek i wad w sprzecie tego producenta. Poza D50, który był nie do zajeżdżenia wiele produktów, w tym obiektywów AF-S miało wady.

 


#23 valdi99

valdi99
  • Użytkownik
  • 53 postów
  • Lokalizacja:
    Wyszków, Podlasie

Napisano 13 październik 2009 - 23:29

Canon Nikon czy Pentax - poszczególne korpusy w swojej klasie są porównywalne, jeśli nie takie same (no, prawie). To kwestia wyboru i upodobań. Ale - po pierwsze - Canon i Nikon mają mocny marketing, a Pentax... swoich wyznawców :) Dla mnie Pentax (mam KaDyszkę) ma same zalety, a to przede wszystkim: pełna kompatybilność wstecz (sic!!!), niesłychanie dopracowana ergonomia, bardzo 'user friendly', mały i świetnie leży w łapie; Stabilizacja obrazu w korpusie - więc nie płacę za nią wraz z nabyciem każdego nowego szkła...

Najważniejsza chyba rzecz, to rewelacyjne szkła (!) - tzn. firmowe, te z powłokami SMC, niekoniecznie z AF'em. Fakt, na szkła trzeba trochę polować (eBay, fora, komisy etc.), ale warto (przy okazji polecam mało u nas znane Tokiny). Wiele szkieł już zmieniłem, były Sigmy i Tamrony, Takumary (te ostatnie bdb. ale to gwint m42) i ostatecznie zostałem przy firmowych Pentaxach, np. SMC-A 50mm/1.7, Kit DA SMC 18-55mm, SMC 70-210mm/F4 i genialna Tokina ATX SD 300mm/2.8 i taki zestaw w pełni pokrywa moje zapotrzebowanie. Kilka lat te szkła zbierałem (niektóre mają po 20 lat) i nadal nic im nie dolega i nadal świetnie współpracują z każdym korpusem jaki sie pojawił i jaki dopiero pojawi. Cenowo to wszystko znacznie mniej mnie wyniosło, niż gdybym miał system konkurencyjnych marek.

A na deser wspomnę jeszcze o bdb. tele-konwerterze AF 1.7x - umożliwiającym AF ze wszystkimi manualnymi szkłami. Proszę znaleźć taki u konkurencji...
Pozdrawiam, valdi99

Ośrodek Rehab. Ptaków Fundacji AVIANGARDA http://www.aviangarda.eko.org.pl/
Powiadają, że nie uda Ci się zaprzyjaźnić z sokołem, jeśli sam nim nie jesteś -samotnikiem, przelotnie tylko goszczącym na tej ziemi...

#24 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 14 październik 2009 - 07:30

wspomnę jeszcze o bdb. tele-konwerterze AF 1.7x - umożliwiającym AF ze wszystkimi manualnymi szkłami. Proszę znaleźć taki u konkurencji...


Miałeś może coś takiego? Tak sobie myślę co by było gdybym taki TC podpiął np. do Sonnara 2,8/200 albo 4/300.... Byłoby to zapewne względnie tanie (ale czy dobre optycznie?) tele z AF-em.
Hmmm, może ktoś ma doświadczenia z taką kombinacją?...
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#25 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 październik 2009 - 07:42

tele-konwerterze AF 1.7x - umożliwiającym AF ze wszystkimi manualnymi szkłami

valdi99, napisz cos więcej....
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#26 Ataman

Ataman
  • Użytkownik
  • 592 postów
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 14 październik 2009 - 14:21

tu jest o tym konwerterze http://kmp.bdimitrov...ters/F1.7X.html
A w ogóle na tej stronie jest wszystko o fotoaparatach, obiektywach i akcesoriach... tych Porzundnych

a jakby kto chciał takie cudo, to tu jest:
http://aukcja.onet.p...?item=773109560 (coby nie było, to nie moja aukcja, znalazłem przypadkiem)

według starych katalogów PENTAXA, jeszcze sprzed epoki syfry, a nawet sprzed MZ-S... ten telekonwerter był dedykowany do nast. obiektywów: SMC A 16/2.8, SMC A 50/1.2, SMC A 300/2.8, SMC A 400/2.8.

W innym katalogu wyczytałem: ' Die Autofokus -Adapter F 1,7x ermoglicht es, manuelle Obektive mit einer maxmalen Blende von 2,8 oder groBser fur den Autofokusbetrieb mit Pentax AF-Kameras zu verwenden. Er erwweitert die Brennweite des Objektivs um das 1,7 fache und reduziert die Blende um ca 1,5 Blendenwerte"

#27 miszak

miszak

Napisano 11 listopad 2009 - 20:08

W czasie kiedy wątek był gorący kilka osób zapytało czy na wysokim iso da się zrobić fotkę możliwą do pokazania ja dopiero teraz znalazłem fotę z ISO 2000 więc jeśli ktoś jeszcze jest zainteresowany to pokazuję. Dane z EXIFA poniżej. Zdjęcie wyostrzone, podniesiony kontrast i nasycenie, zmniejszone a potem odszumione. W sprzyjających warunkach ISO 1000-1600 może być użyteczne. Do odbitek 10x15 napewno.

1
Dołączona grafika

SAMSUNG GX20
SIGMA APO 150-500mm F5-6.3 DG OS HSM
2009-08-14 19:09
A F6.3
FL 500 mm (equiv. 750 mm)
ET 1/200"
MM Spot
ISO 2000/34°
NR Off

 


#28 slaszek

slaszek
  • Użytkownik
  • 74 postów

Napisano 17 listopad 2009 - 18:00

Który Pentax Lepszy ???
Pentax k100D super czy Pentax k-m ??
Co o którym myślicie?
I czy warto dołożyć do tego lepszego - do tych 4 mpix.
Tak w ogóle to czy to duża rózżnica 10 mpix ,a 6 mpix . Na co to ma wpływ.
Olympus SP-550 Uz, Pentax K-m + smc PENTAX DA 18-55 F3.5-5.6 AL

#29 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 17 listopad 2009 - 18:18

slaszek, zobacz
http://www.optyczne.... ... 0&add1=496

K-m to nowsza konstrukcja, bardzo fajna matryca i sporo "fjuczerów", szczególnie jeśli idzie o obróbkę zdjęć w aparacie...W FDV nazwali go małym Fotoszopem...

Kasetka to konstrukcja starsza ale też dobra, zaleta to wielkość (poręczniejszy jest bo większy, K-m to maluch) i 11 polowy AF (9 krzyżowych)...

Osobiście wziąłbym jednak K-m....
Albo w ogóle o K-x pomyślał...
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#30 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 17 listopad 2009 - 19:08

Zadam tu takie pytanie, bo nie chcę zakładać nowego wątku:
Jakie Body byście wzięli canod 20d czy PENTAX K10D ?

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#31 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3087 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 17 listopad 2009 - 19:28

Ja napiszę tak,byłem dzisiaj w euro rtv i pomacałem sobie k20,ergonomią i wykonaniem nie odbiega od canonów.Nawet pozwolę sobie napisać ,że jakoś miałem wrażenie lepszego wykonania niż moja 40-tka.Pytanie brzmi jakimi szkłami się zadowolisz, bo jeśli wystarczą Ci te ze stajni pentaxa (dużo manualnych z tego co pisali poprzednicy) to bierz pentaxa.Jedno jest pewne apetyt rośnie w miarę jedzenia i z czasem będziesz chciał lepsze tele lub standard,który na pewno będzie bardziej dostępny w stajni canona.Puszka to tylko narzędzie do robienia zdjęć, za jakość w głównej mierze odpowiada szkło.
Dodatkowo - K10 jest nowszą konstrukcją jak C20D

#32 Set22 (Grzegorz Kopka)

Set22
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 17 listopad 2009 - 19:35

slaszek, zobacz
http://www.optyczne.... ... 0&add1=496

K-m to nowsza konstrukcja, bardzo fajna matryca i sporo "fjuczerów", szczególnie jeśli idzie o obróbkę zdjęć w aparacie...W FDV nazwali go małym Fotoszopem...

Kasetka to konstrukcja starsza ale też dobra, zaleta to wielkość (poręczniejszy jest bo większy, K-m to maluch) i 11 polowy AF (9 krzyżowych)...

poza tym w k-m nie ma podswietlenia aktywnego pola AF ani podgladu głebi ostrości - a no i nie ma tez górnego lcd :D

jak sobie jeszcze jakies braki w k-m przypomne to dopisze :P

więcej zdjęć http://s1036.photobu...ms/a447/set22/#
K-30 + Pentax DA 300/4


#33 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 17 listopad 2009 - 19:50

Tikoś, dobrze gada....jeśli interesuje Cię fotografia przyrodnicza to myśl już o C/N...
Nie to bym utyskiwał, ale w chwili obecnej najdłuższe dostępne szkło Pentaxa to gwiazdka 300/4...a kosztuje więcej niż Canonowska L400/5.6. Szlak człowieka trafia, bo zdany jest na producentów niezależnych...I choć złego słowa na Sigmy nie powiem, to jednak do eLek im trochę brakuje...
Pentax dzisiaj to bardzo dobry "entry level" (dzięki K-x i naprawdę niezłym kitowym szkiełkom) i kupa rewelacyjnych, kompletnie w fotografowaniu przyrody niepotrzebnych stałek typu 31mm, 40,mm, 55mm, 77mm....

Ergonomia i wykonanie puszek są na bardzo wysokim poziomie (w swojej klasie i cenie są chyba nawet najlepiej wyposażone) ale brak szkieł boli....
W dodatku rynek wtórny też praktycznie nie istnieje, dostępne są głównie "kity" i "stałki" w dodatku w większości manualne....

Rozważ to przed zakupami, warto mieć powyższe na uwadze...Ale zawsze warto pamietać, że to nie aparat robi zdjęcia tylko ręka która go trzyma...
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#34 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 17 listopad 2009 - 19:55

Je chcesz się rozwijać, to tylko wiodący producenci.

#35 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 17 listopad 2009 - 19:59

Hm tak się zastanawiam i raczej zostanę przy canonie 20d (ze względu na szkła i cenę) sporo dobrych opinii swego czasu zebrał i jest polecany dla początkujących do focenia przyrody. Miałem okazje pstrykać fotki c 10d jest po prostu ogromny, bardzo mi się spodobał.

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#36 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3087 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 17 listopad 2009 - 20:24

Tak na zachętę -nie wiem jak teraz ale jeden z braci Kłosowskich używa/ł tej puszki.Zresztą wielu ma w torbie tą puchę jako "drugie" body.

#37 UDILEK (Jarek)

UDILEK
  • Użytkownik
  • 1732 postów
  • Wiek: 59
  • Lokalizacja:
    Wieluń

Napisano 17 listopad 2009 - 21:02

kulek855, Jak tylko kasa ci na to pozwoli (drogie canonowskie L-ki) to kup canona. Ja po dwóch latach używania k10d odczuwam brak super szkiełek w tym systemie a sigma itp. to nie to samo. Na obecną chwilę gdybym miał coś zmieniać to chciałbym canonowskie L-ki ale z body nikona, canonowskie puszki nie są dla mnie ergonomiczne po pentaksie. Ale nie zapominaj, że to ty robisz zdjęcie a nie aparat. ;-)

PENTAX K10D, K-5, SIGMA 50-500 mm f/4-6.3 DG EX APO RF + PENTAX MACRO 100mm/2,8 i TROCHĘ ZABAWEK NA M42. NOKIA N8 :-) MOJE VIDEO


#38 Przemasl

Przemasl
  • Użytkownik
  • 477 postów
  • Wiek: 39

Napisano 17 listopad 2009 - 21:18

kulek855, tak się składa, że kilka dni temu kupiłem c20d na rzecz mojego k10. Taka jest prawda, że jeśli masz do 3tyś na tyle do pentaxa to tylko możesz kupić sigmę 70-300apo macro :-)
Jeszcze mam rozterki, ale chyba zostanę przy canonie...

#39 sasic (Rafał)

sasic
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • Lokalizacja:
    Żywiec

Napisano 17 listopad 2009 - 21:24

Zadam tu takie pytanie, bo nie chcę zakładać nowego wątku:
Jakie Body byście wzięli canod 20d czy PENTAX K10D ?


Wziąłbym Samsunga GX20! Używany w dobrym stanie można mieć za około 2kpln.

#40 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 17 listopad 2009 - 21:33

sasic, Samsungi i inne wynalazki typu Sony raczej nie wchodzą w grę jakoś nie mam przekonania do tych firm jeżeli chodzi o aparaty. Te firmy produkują wiele rzeczy a canon czy też nikon specjalizują się przeważnie w aparatach fotograficznych i mają większe doświadczenie (jak wiadomo nie można być we wszystkim dobrym) Ale dzięki za odpowiedź :-) Pozdrawiam

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych