Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Listopad 2006


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#41 Ryszard

Ryszard
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • Lokalizacja:
    Ostróda

Napisano 22 listopad 2006 - 19:00

Specjalnie dla Kostka wydra z Ostródzkiego jeziora


Dołączona grafika
Dziadek

#42 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 22 listopad 2006 - 19:17

wooow... aleś blisko musiał być, zazdroszczę. A fotka nie taka zła ;-)

:ninja:


#43 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 22 listopad 2006 - 19:32

NOOO fajna wyderka, musiało być blisko fiufiu.
Dunadan kto napisał że fotka DZIADKA Ryśka jesta zła ?

#44 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 22 listopad 2006 - 19:41

Sam Dziadek Ryś ;-)

:ninja:


#45 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 22 listopad 2006 - 19:48

Sam m Ryś tak napisał ooo to nie wiedziałem, a fotka nie jest zła, myślę że to narazie najlepsza wydra tutaj.

#46 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 488 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 22 listopad 2006 - 23:14

No i Rysio asa z rękawa wyciągnął hihi. :clap:

Specjalnie dla Kostka wydra z Ostródzkiego jeziora


Dzięki! Teraz wiem, gdzie warto spędzić najbliższy urlopik.. :-D :-D

Bardzo ładna foteczka. Zwierzątko wygląda jak by się zgłosiło do ciebie na sesję fot.
No, ale tak na pewno nie było. Byłbym wdzięczny jak byś napisał parę słów, jak ją sfotografowałeś.
A tak swoją drogą, to temat wycieczkowy przerodził się trochę w wyderkowy. Może warto by było oddzielić wyderkę, w osobne miejsce, jeśli to nie duży kłopot dla moderatora. ;-)

#47 Ryszard

Ryszard
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • Lokalizacja:
    Ostróda

Napisano 23 listopad 2006 - 08:19

Witaj Kostek

Fotografowałem ją jakoś tak na wiosnę w ubiegłym roku.
W Ostródzie jest w mieście taki kanał łączący dwa jeziora , wówczas już w części na nim nie było lodu i ona pływała w tych miejscach a od czasu do czasu wychodziła na lód.
Czekałem zwłąszcza na te momenty z aparatem ustawionym na statywie , bo było pochmórno a obiektyw niezbyt jasny.
Zwierzątko jest bardzo ruchliwe i trudno było ją odpowiednio umieścić w kadrze i złapać ostrość, no ale udało się zrobić kilka niezłych zdjęć.

pozdrawiam Ryszard
Dziadek

#48 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 488 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 23 listopad 2006 - 09:45

Czekałem zwłąszcza na te momenty z aparatem ustawionym na statywie , bo było pochmórno a obiektyw niezbyt jasny.
Zwierzątko jest bardzo ruchliwe i trudno było ją odpowiednio umieścić w kadrze i złapać ostrość

No właśnie... Mój statyw jest niezbyt poręczny do tego, no i trochę skrzypi, co pewno spłoszyło by malutką. Tak sobie myślę o monopodzie do tego celu, ale w innych momentach by mi specjalnie nie był potrzebny i chyba odpuszczę. :-D

udało się zrobić kilka niezłych zdjęć.

Moim zdaniem, to kolejny dowód, że wyderkom trzeba przygotować osobne miejsce na forum. Gratuluję złowionego puchatka. ;-)

#49 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 24 listopad 2006 - 20:39

Kostek, jak obiecałem pokazuje anonsowane zdjęcia, tyle, że jak się dziś przyjrzałem to raczej nie jest wydra tylko norka (amerykańska):

1.
Dołączona grafika

2.
Dołączona grafika

3.
Dołączona grafika

Jakość jak pisałem słaba - skan ze zdjęcia na 'płaszczaku'.

#50 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 488 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 24 listopad 2006 - 23:21

Ale mokra. :-D :-D
Jakością się nie przejmuj tak bardzo. To nie konkurs.
Cieszę się, że mogę poznać dzięki tobie kolejną noreczkę. ;-)
Miałem takie miejsce, gdzie norka często buszowała, ale teraz od blisko roku nie widzę nawet jej tropów... :-(
Pierwszy raz zaobserwoałem ją 3 lata temu, możliwe więc, że już nie żyje, bo ponoć tylko koło trzech lat żyją.

#51 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 24 listopad 2006 - 23:35

A czym się ta norka różni od kuny ( poza brakiem białej piersi )

#52 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 488 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 24 listopad 2006 - 23:43

Głównie kształtem ciała, głowy i ogonkiem. Noreczka to model dużo bardziej niskopodłogowy :-D i drobniejszy.
Norka też ma często jasne podgardle i pierś, ale plamka jest mniejsza. Poza tym najpopularniejszą u nas kuną jest leśna, która ma charakterystyczne żółtawe zabarwienie tej plamy na podgardlu i piersi... ;-)

#53 Ryszard

Ryszard
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • Lokalizacja:
    Ostróda

Napisano 25 listopad 2006 - 15:10

U nas dziś trochę zaświeciło słoneczko to i dziadkowi pora ruszyć do lasu.
Jest tu w lasach między Ostródą a Morągiem całkiem już spora chmara danieli.
W ich siedlisku nie ma zbyt wiele ambon a i tak zdjęcia z nich jak wiecie nie są zadowalające. Więc ruszyłem w podchód co by przy okazji też rozrusząć stare kości.
Ciężko te daniele podejść , bo teraz już zmieniły umaszczenie na zimowe i przeważnie to one mnie prędzej spostrzegały a może wyczuwały niż ja je.
Ale udało mi się złąpać w kadr młodego byczka. Może jak przyjdzie śnieg i mróz to bedą
wychodziły na rzepak ( to ich podobno najlepszy przysmak ) rosnący pod lasem to uda mi się zrobić coś ciekawszego.


Dołączona grafika
Dziadek

#54 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 25 listopad 2006 - 18:10

hm.. ciekawe ujęcie -0 musiałeś być dość blisko... szkoda tylko że tło nie rozmyte ale to już czepialstwo... Jakoś wcześniej nie widziałem chyba młodego daniela...

:ninja:


#55 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 25 listopad 2006 - 22:56

Daniel jak żywy :-D. Fajnie, że ci się udało.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#56 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 488 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 26 listopad 2006 - 01:01

Pięknie, Dziadku. :-D
:clap:

#57 teac2

teac2
  • Użytkownik
  • 170 postów

Napisano 26 listopad 2006 - 18:23

Ładnie go ustrzeliłeś, mam nadzieje, że też upoluje takiego tego roku. Tym bardziej, że w okolicy kręci się podobno duże stado, jeszcze tylko muszę czekać na nowe tele :huh:

#58 fototom

fototom
  • Małomówny
  • 33 postów
  • Lokalizacja:
    solec kujawski

Napisano 27 listopad 2006 - 19:06

wiec jak obiecalem teraz tu sprobuje opisac co dzialo sie podczas ostatniej wyprawy a wiec:
na miejsc u bylem ok 6 rano/ za wczesnie/ pierwsze ptaki zaczely rozmawiac o 7.45 okazalo sie ze to znowu kaczki , potem zaczely pojawiac sie sojki nasladujace myszaki i kruki/ glosem oczywiscie:) / zanecilem miesem i chlebem , sojki rzucily sie na chleb i fakt bylo pare udanych fotek / w koncu cos/ posiedzialem w czatowni do 9.30, postanowilem pojechac dalej nad rowek o ktorym opowiadalem wczesniej pod mostkiem zostawilem rower , stanalem na srodku rowku w woderach i z siatka nmaskujaca na glowie i nagle ok pol metra kolo moich nog przelecial zimorodek- zatrzymal sie ok 30m na wystajacym badylku/ mam nadzieje ze to jego miejscowka/ pstryknalem mu fotke ale kiepsko wyszla, ale jest:). Kiedy wyszedlem z rowku / po ok1,5h/ zauwazylem kruka z moim miesem w dziobie!!! bylo kolo poludnia a ten ptaszor dopiero pojawil sie kolo miesa , postanowilem juz na pieszo tam wrocic, na pobliskim drzewie siedzial myszak / nie zauwazylem go/ sploszyl sie:(( zaczailem sie opodal , widzialem jak kruk latal w kolo ale nie usiadl przy jedzonku / pewnie mnie widzial/ jaki wniosek z wyprawy?? nastepnym razem biore moja druga polowe do czatowni , pojedziemy ok 9-10 po czym moja ukochana opusci z halasem to miejsce/ ona jeszce tego nie wie, hehhe:)/ w sumie to wszystko , aha bylbym zapomnial sprobuje zamocowac jedzonko jakos bo ten kruczek poirwal miesko wiec wypadalo by to jakos zamocowac do podloza zeby zobaczyc jak je sniadanie, teraz sprobuje wrzucic jakies fotki zeby nie bylo: pozdrawiam:)

w niedziele bylem z podchodu ale tylko bazanty i sikory i pelno ludzi wiec nie ma co opisywac:)

sojka:)

Dołączona grafika


zimorodek
Dołączona grafika

#59 teac2

teac2
  • Użytkownik
  • 170 postów

Napisano 27 listopad 2006 - 19:12

fototom, są małe problemy ze zdjęciami, popraw linki.

EDIT: Sójka już jest ok ;)


EDIT 2: Zimorodek jest, już się nie czepiam.

#60 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 listopad 2006 - 19:50

Zimorodek maleeeńki - ale teraz już wiesz że jest na 100% - teraz tylko wbić gdzieś kołka, wycelować i czekać :-D czyli zasadnioczo świetne miejsce! czekam na więcej wypraw ;-)

:ninja:






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych