Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Listopad 2006


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#21 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 20 listopad 2006 - 17:51

OK, sory za spóźnienie ale odcięli mi internet na cały weekend :/

No więc jedziem:
Pogoda jak na życzenie zrobiła się ładna dokłądnie w dniu mojej wycieczki :-D ale nietsety w miejscy gdzie fotciłem było i tak ciemno - świerkowy las, wykupiony przez miasto i trzymany w postaci takiego dzikiego parku. Świetne miejsce. Są tam karmniki dla ptaków - ostatnim razem jak tam byłem była cała masa gatunków sikor ( czubatka, modra, bogatka,, sosnówka, czarnogłówka ), i inne ptaki jak kowaliki, sójki itp. Niestety poprzednio nie miałem statywu więc fotki wyszły kiepskie. Teraz miałem statyw ale... nie było aż tylu ptaków :/
Ale zacznijmy od początku, oto plan całego 'parku':
Dołączona grafika
Karmniki znajdowały się na południe od parkingu. No a teraz czas na fotki samych ptaków:
Sikory czarnogłówki:
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
Bogatka:
Dołączona grafika
No i kowalik - tego ciężko było ustrzelić, był cholernie nieśmiały, przylatywał na ułamek sekundy i od razu uciekał. Najpierw ustrzeliłem piękne zdjęcie jego tyłka:
Dołączona grafika
Ale się nie poddawałem i zostałem nagrodzony :mrgreen:
Dołączona grafika
Były też inne ptaki, jak np. gile:
Dołączona grafika
czy zięby ( tego nie jestem pewien, fotkę pokazuję jako ciekawostkę bo jakość tragiczna. IMHO to CHYBA zięba ):
Dołączona grafika
Oprócz ptaków były też wiewiórki, a raczej jeden wiewiór. Ciekawa sprawa bo był całkowicie świadom mojej obecności - schodził do karmnika powoli, po 'zadniej' stronie pnia, ukrywał się za karmnikiem i co chwila wyglądał na mnie. Potem się chyba przyzwyczaił bo wyszedł zza pnia i zaczął jeść - zrobiłem zdjęcia. Gdy jednak chciałem ściągnąć rękawiczki, musiałem zrobić większy ruch, to wtedy wiewiór panikował, wydawal z siebie odgłosy niczym Xenomorph z filmu 'Obcy', tupał nóżkami i uciekał :-D ale udało mi się strzelić kilka niezłych fotek:
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
Potem niestety przyszły chmury :-/ i zaczęło się robić za ciemno dla mojej Sigmy :evil: więc musiałem się ratować lampą. Nie chciałem jednak za bardzo denerwować ptaków więc zrobiłem tylko trzy fotki, zapominając nawet o ISO800 :-/ tak czy siak długawy przedbłysk który u ludzi powoduje 'senne oczy' tu spowodował że ptaki zostały utrwalone w momencie startu :-) ( choć sama jakość zdjęć raczej kiepska... )
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
No i to tyle jeśli chodzi o zdjęcia. Przeszedłem też cały park dookoła, nad brzegiem jeziora. Piękne miejsce, ale ja już nie miałem siły robić zdjęć ( aparat też nei miał siły - baterie padały ). Strasznie zmarzłem kucając w śniegu i czatując na ptaki ( nawet wiśniowa nalewka babci nie pomogła, niemówiąc już o fakcie że zawiodłem się na swoich butach, ale po protsu zapomniałęm że to buty trekingowe, a nie zimowe! ).
Po drodze spotkałem parę kruków, ale nie było sposobu żeby ustrzelić - innym razem :-D

Aha i po drodze spotkałem taką kapliczkę:
Dołączona grafika

Po tej wyprawie doszedłem do wniosku że najbardziej popieprzonymi ptakami są owe czarnogłówki: wyobraźcie sobie że podczas robienia zdjęć te świry wlatywały mi w obiektyw ( jedna wleciała mi do osłony na obiektywie - myślałem że mi porysowała filtr ale na szczęście nie sięgnęła aż TAK głęboko ), siadały mi na wbudowanej lampie błyskowej, na głowie, itp... tylko furkotało :-) To była świetna zabawa... chyba zarówno dla mnie jak i dla nich. Tylko modliłem się żeby się którejś nie zachciało kupy - chyba bym nie doczyścił aparatu :mrgreen:
Mam nadzieję że wam się podobały fotki, dla tych którym nie chciało się oglądać powiększeń dodam że część zdjęć znajdzie się w odpowiednich wątakch. PS - wiem o szumach ale proszę nie poprawiać ;-)

#22 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 20 listopad 2006 - 19:04

ZACZADISTA relacja, gratuluję, pozdrawiam i życze więcej takich. :-D :-D
Pomysł z miniaturkami bardzo dobry.
Szumy, co tam szumy, tak jak ja szumię to nikt nie potrafi :-P :-D :-D

#23 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 20 listopad 2006 - 19:29

tak, ale problem w tym że nie wiem czy przypadkiem matryca mi nie siada :-/ oby to tylko moja wyobraźnia...

:ninja:


#24 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 20 listopad 2006 - 20:37

Dun się napracowałeś nad swoją relacją. Świetna robota. No i rzeczywiście wiem, gdzie jest kapliczka.

#25 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 20 listopad 2006 - 20:39

To jakieś 15-20 minut roboty ( nie licząc obróbki zdjęć, ale to tak czy siak bym zrobił )... zachęcam każdego żeby robił relacje w takiej formie, IMHO to ciekawa rzecz - ja z przyjemnością poczytam i pooglądam fotki :-D

:ninja:


#26 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 20 listopad 2006 - 20:39

Nie wiem czy matryca ale przy kapliczce to ci mógł błednik wysiąść :-D :-D

#27 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 20 listopad 2006 - 20:43

:mrgreen: e tam błędnik... stary statyw mam :-D bo fotka ze statywu, choć niepotrzebnie...

:ninja:


#28 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 20 listopad 2006 - 20:57

Fajna wyprawa, ciekawa relacja. Zdjęcia niezłe, ale kapliczka krzywo, oj krzywo....
:-D :-D :-D

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#29 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 488 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 20 listopad 2006 - 23:51

Fajny reportaż. Czarnogłówkom się nie dziw, pewno chciały z bliska zobaczyć telewizję... :-D

#30 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 21 listopad 2006 - 08:54

Słońce wyszło z za chmur, idę w plener, szkoda dnia :-D

#31 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 21 listopad 2006 - 17:49

Byłem, wróciłem :-D
Ogólnie nie było źle, pogoda nawet dopisała, ptactwa sporo (byłem nad rzeką), bobry do wiosny wytną wszystkie drzewa.
Co więcej, nie wiem, nie umiem opisywać :-/

Przymierzałem się do kilku gatunków, efekty raczej mizerne, wrzucę tylko dzięcioła zielonego i wydrę jako ciekawostkę. Na wydrę mam dobre miejsce może w przyszłym roku się uda zrobić dobre zdjęcia


Dołączona grafika

#32 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 21 listopad 2006 - 17:55

dzięcioła niet... zazdroszczę wydry, jeszcze nie widziałem :oops:

:ninja:


#33 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 21 listopad 2006 - 18:00

Ja to ci zazdroszczę :-) mogłem tylko sobie popatrzeć jak słoneczko wychodzi z za chmur, niestety praca :( a tradycyjnie o 15 zaczęło padać bo ja miałem już wolne. :(((((
OKROPNOŚĆ!!!!!!!!!!!!

#34 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 21 listopad 2006 - 18:01

Dunadan, dzięcioł w dzięciołach :-D

#35 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 21 listopad 2006 - 18:07

OOO w czasie gdy pisałem doszła fotka wydry, ta okropność to nie jej oczywiście dotyczyła :-D tylko pogody która zawsze dba o to bym się po południu wyspał. :-D
Wydra fajna chyba musiałeś nad nią stanąć bo z taką perspektywą.

#36 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 21 listopad 2006 - 20:22

A ja widziałem wydrę nad Narwią i zdjęcia mam w analogu, ale jakość gorsza niż Morava :-( .

#37 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 488 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 21 listopad 2006 - 23:05

Haha, jaka śliczna, zaciekawiona mordka :clap2:
Morav, gratuluję spotkania i bardzo udanego zdjęcia.

A ja widziałem wydrę nad Narwią i zdjęcia mam w analogu, ale jakość gorsza niż Morava...


Roby, nie wstydź się i nie martw jakością. Idę o zakład, że też masz ładne zdjęcie, a poza tym nie chodzi przecież o jakąś klasyfikację. Anologowych fotek też nie ma się co wstydzić. Wielu zarobkowo pracujących fotografów ( np. dla National G. ) do dziś bazuje na anologowych aparatach i materiałach, ze względu na lepszą tonalność. ;-)
Sam jednak z ulgą się przesiadłem na cyfrowy aparacik, bo zmalały drastycznie koszty użytkowania, no i węższy kąt widzenia matrycy w stosunku do klatki filmu, co po prostu daje lepsze zbliżenia.

Wracając do wyderki, przyznam, że dla mnie to jest numer jeden wśród zwierzaczków. Strasznie kochane to jest, dlatego cieszę się, że u was też mieszkają wesołe "baletnice wodne". :-D

#38 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 21 listopad 2006 - 23:30

Kostek dzięki za zachęte i może wrzucę tylko, że... są nie poskanowane, dlatego pisałem, że w analogu, ale może przed weekendem, albo najpóźniej w weekend się zbiorę i poskanuję je. A jakość jest gorsza, bo z tego co pamiętam, to było już ciemno, obiektyw miałem nie najjaśniejszy i tak rzeźbiłem na ile mogłem. Ale w takim razie obiecuje, że te analogi wyderki sie tu pojawią.

dla mnie to jest numer jeden wśród zwierzaczków. Strasznie kochane to jest, dlatego cieszę się, że u was też mieszkają wesołe "baletnice wodne".

Kostek ale to straszne drapieżniki, ja tam wolę bobry ;-)

#39 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 488 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 22 listopad 2006 - 00:20

Roby, daj już spokój z tą jakością. Wiadomo, że wyderka, to mimo wszystko rzadko spotykane zwierzątko. W dodatku pędzi głównie nocny tryb życia. Każde zdjęcie jest cenne, choćby i ciemne, czy nieostre itp. Krótko mówiąc, skanuj i wrzucaj. ;-)
Masz rację, że drapieżnik, ale wierz mi, że nie taki straszny, jak go malują...
Znam już cztery różne miejsca pobytu wyderek i mam paru zaprzyjaźnionych wędkarzy. Przeprowadziłem mały eksperyment, pytając o liczebność rybek w poszczególnych latach w tych miejscach. Wszyscy stwierdzili, że liczebnośc jest na mniej więcej, stałym poziomie i lepsza niż dawniej, gdy woda brudniejsza była... Jedynie ostatniego roku spadła wszędzie ilość rybek, ale to dlatego, że zima dość konkretna była... Inna sprawa, gdy wpadnie do stawu hodowlanego. ;-)
Swoją pierwszą wyderkę sfotografowałem, myśląc, że to boberek. Widziałem jak zasuwał bardzo szybko i trochę mnie ta prędkość zaskakiwała. Zbliżył sie do pniaka, więc trzeba było pstrykać, zanim zanurkuje...po jakimś czasie jak wywołałem zdjęcie, ze zdumieniem zobaczyłem, że domniemany boberek był tak naprawdę wydrą. :-D :-D
Kocham te zwierzaki i zawsze jak widzę wyderkę w wodzie, to jestem jak by w lekkiej hipnozie hihi.

#40 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 22 listopad 2006 - 16:53

ale jakość gorsza niż Morava


Ja też bardzo boleje nad jakością moich zdjęć, ale trudno, nie mam lepszych, więc wrzucam to, co jest :-D





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych