Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

Czatownia w budowie - niemar


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
223 odpowiedzi w tym temacie

#61 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 10 grudzień 2008 - 21:39

strasznie miękko , widać jakis taki nie do przyjęcia szum ?

Olki tak szumią ;-)

technicznie słabiutkie

Tutaj rozwiń, może się czegoś nauczę...

oczekujemy od Ciebie lepszych ujęć

Ja też od siebie dużo oczekuję, nie wiem ile tu mojej winy ile tego czym dysponuję ;-)

#62 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 10 grudzień 2008 - 22:00

Niemar nie mi tu dyskutować , bo potem przeważnie obrywam po łapach :P Generalnie takie moje uwagi. Po pierwsze perspektywa chyba ciut za wysoko, spróbuj zejść niżej z obiektywem. Wyczyść sobie przedpole, bo ta trawka dosyć wysoka jest. Jakość słaba to przede wszystkim. Brak mi ostrości, zdjęcie jest strasznie miękkie, tak że mam wrażenie iż zaraz wszystko się rozmyje i zmiesza w jedną wielką plamę. Nie wiem czy to wina szkła czy złożyły się na to warunki pogodowe i brak światła. Szumy nieładne, pojedz wcześnie , popstrykaj na różnych przysłonach i różnych ISO pokombinuj a potem czekaj na modela i walcz.

#63 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 10 grudzień 2008 - 22:06

Racja, tylko tak mi brak czasu, zwłaszcza wtedy, kiedy nie jest ciemno...

P.S. Niemar

#64 marcinm

marcinm
  • Użytkownik
  • 851 postów
  • Lokalizacja:
    Gorzów Wlkp.

Napisano 10 grudzień 2008 - 22:58

niemar, a ja tak se mysłe ,myszaki masz gwarantowane wiec jak byś tak stopniowo przekładał badyla bliżej budy?? wiem wielka sztuka ale jak bys doszedł do 5-6 metrów to była by bajka
chyba że to nie możliwe :-(
Olympus E-510 Sigma 135-400mm Fotografia to zabawa

#65 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 11 grudzień 2008 - 07:54

marcinm, nie ma sensu stopniowo przestawiać badyl można to zrobić jednym ruchem przestawić i już ja mam wyliczona odległość 9 m od matrycy ustawiam badyla i ptak w kadrze pionowym idealnie się mieści (nikon + 300 mm) w poziomie jest odrobinę więcej miejsca ale można też pokombinować z dobrym kadrem.
Co do częstotliwości przylatywania ptaka do karmy i jego ostrożności bywa różnie zależy od danego osobnika, a nawet od humoru gościa w danym dniu nieraz olewa wszystko i siedzi, czyści pióra a nieraz wystarczy lekki ruch obiektywem i juz go nie ma i można iść do domu bo jak się uprze to nie przyleci.
Wojtek

#66 miszak

miszak

Napisano 11 grudzień 2008 - 08:25

Niemar co mu położyłeś do zjedzenia? Porcję rosołową?

 


#67 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 11 grudzień 2008 - 09:21

niemar, twoja ostatnia fotka ma 50Kb... trudno sie dziwic ze wyglada na nieostra...

:ninja:


#68 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 11 grudzień 2008 - 14:50

Niemar co mu położyłeś do zjedzenia? Porcję rosołową?


tak

#69 asfoto (Andrzej Smoliński)

asfoto
  • Lokalizacja:
    Brzuśce/pomorskie

Napisano 11 grudzień 2008 - 15:12

strasznie miękko , widać jakis taki nie do przyjęcia szum ?

Olki tak szumią ;-)

:evil: heheh :beer:

Nikon D500 T17-50 VC, S 150 OS, Samyang 8mm
Facebook


#70 fotosc

fotosc

Napisano 12 grudzień 2008 - 00:01

niemar, patrzylem na Twoj test i wyszedl super , ale uwazam ze f/9 to troche za duzo ,f/6.3 lub f/8 ale to juz max zeby byl , i ogniskowa na 250-280max i patyk stawiaj od razu tam gdzie Ci pasuje do ogniskowej ,a najlepiej to sprawdz prezy ogniskowej 300mm jaka odleglosc musi byc by AFostrzyl dobrze i tam ustaw badyl , nie dzis , to jutro , a przyleci , mieso tez b. blisko patyka , tak by sie skusil na patyk , uwazam ze jak pod te uwagi sie podporzadkujesz to masz zdjecia super , no i tak jak kolezanka pisala miej dwie dziory na obiektyw , lub jedna ale wyposrodkuj tak by pasowala do zdjec na ziemi jak i na patyku , zeby nie bylo czuc tak mocnego braku perspektywy :)


kilka postow wyzej pisales cos na sprzet , ze nie da rady lub cos w tym stylu , uwierz mi , ze to jest blad , sprzet tylko trzeba poznac do jakich mozliwosci sie on nadaje i trzeba z niego wydobyc jak najwiecej ile mozna , a wiem ze mozna , tylko na to trzeba treningu , testow , ja wiem ze 400mmi inne szkla tego nie wymagaja , ale za to jednak sie placi , ale tez i 400mm testowalem i to sporo :)

#71 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 13 grudzień 2008 - 12:18

Święte słowa to piszesz fotosc.

Twój test i wyszedł super , ale uwazam ze f/9 to troche za duzo

sprzet tylko trzeba poznac do jakich mozliwosci sie on nadaje

Właśnie dlatego przymknąłem przysłonę, bo na forum Olympusa dużo osób mówi, żeby na długim końcu domykać ok. f/7.1, bo inaczej mydło... Więc domknąłem. Dalsze testy zrobię w czatowni (jak jeszcze stoi). Ale to dopiero jutro, jak nie będzie padać... Tymczasem łykam tabletki, bo nie najlepiej się czuję, a jutro muszę być zdrowy ;-)

#72 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 13 grudzień 2008 - 17:02

niemar, działaj, działaj testy wyszły Ok pozostaje tylko wstrzelać się w to szkło i będzie dobrze.
Bardzo podoba mi się, że nie odpuszczasz i walczysz to znaczy, że prędzej czy później osiągniesz zaplanowany efekt.
Jakiś czas temu gość bydz pokazał swoją czatownię, którą potraktowałem jako wywiezione śmieci po remoncie, wielu się oburzyło a tu bydz nie pokazał do tej pory żadnego zdjęcia z tej czatowni, ciekawe czy ja sprzątnie, czy pozostawi przyrodę sam na sam z linoleum PCV.
Wojtek

#73 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 13 grudzień 2008 - 18:18

Walczę, walczę, jestem pod tym względem dość uparty, chociaż bardzo mi w tym przeszkadza mój fetyszyzm. Czyli myślenie "teraz jak już TO kupię to będzie wszystko jak u mnawrocki 'ego". I tym sposobem z aparatu Olympus 820L był c-4000z, Zenity, coraz to dłuższe biektywy, w końcu DSLR, obiektyw 70-300, statyw, moro... Żona jeszcze to znosi ;-)

#74 tronk

tronk
  • Użytkownik
  • 132 postów
  • Lokalizacja:
    podkarpacie

Napisano 13 grudzień 2008 - 18:42

Ja dziś zrobiłem czatownie na myszaki w 1,5h. To juz moja trzecia i teraz widze dopiero, że mam duże szanse na sukces (wcześniejsze budowle to były nieporozumienia ale niewazne.. :-) ) Do rzeczy.. Kupiłem namiot:
http://allegro.pl/it... ... x1212.html
po rozłozeniu w terenie wycinam w podłodze dwie dziury na nogi i wykopuje w ziemi dwie kolejne pod nimi (niewygodnie sie siedzi z nogami przy brodzie :mrgreen: ) Żeby wiatr nie porwał cztowni wbijam 4 kołeczki i przywiązuje namiot. Teraz juz tylko zakamuflowanie i gotowe. Szybko, bez przeciągów a namiot mozna łatwo przenieść. Jutro zrobie zdjęcia i wrzuce. pozdro!

#75 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 13 grudzień 2008 - 18:45

Rozumiem, że czymś go przykrywasz?

Co wybrałeś, żabkę czy małpkę? ;-)

#76 tronk

tronk
  • Użytkownik
  • 132 postów
  • Lokalizacja:
    podkarpacie

Napisano 13 grudzień 2008 - 19:02

a tak.. małpkę oczywiście :-D pyszczek małpki zasłoniłem kawalkiem szmaty coby ptaków nie straszyła i tyle :mrgreen: potem trawy i tyle

#77 awilus

awilus
  • Użytkownik
  • 515 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 13 grudzień 2008 - 19:08

tronk, Czyli próbujesz infiltrować wroga jako małpka? :lol: A tak na poważnie też na taki namiot "polowałem" ale w końcu zrobiłem całą czatownię od początku.

#78 marcinm

marcinm
  • Użytkownik
  • 851 postów
  • Lokalizacja:
    Gorzów Wlkp.

Napisano 13 grudzień 2008 - 19:13

niemar pozwolisz że i ja sie podepne pod twój wątek :-D
Dzisiaj byłem u sołtysa na rozmowie w sprawie czatowni na jego polu,było miło poopowiadał mi przy okazji co ma jeszcze sady pola itd i problemu nierobi.Wiec jak czasm pozwoli od nastepnego tygodnia biore sie za budowe :lol:
15-pod ta skarpą bede budował
Dołączona grafika
16-taki bede miał widok,patyk wbity przykładowo by mniej wiecej zobaczyc rozmycie tła
Dołączona grafika
17-takie uzyskał bym mniejwiecej tło
Dołączona grafika
Olympus E-510 Sigma 135-400mm Fotografia to zabawa

#79 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 13 grudzień 2008 - 20:14

pozwolisz że i ja sie podepne pod twój wątek


Nie mam nic przeciwko, wrzucajcie tutaj fotki, tylko jak się wątek rozrośnie, to poproszę adminów o zmianę tematu (jeśli jest taka możliwość) i dopisanie pozostałych autorów czy też budowniczych.

marcinm - jeśli możesz to popraw numerację fotek, tak jak idą numery w wątku (czyli 15,16,17). Jeśli dobrze widzę na Twojej pierwszej fotce, to materiał masz na miejscu. Napisz co zdecydowało o wyborze miejsca i pomyśl (pewnie już to zrobiłeś) o kierunku światła. Patyk wydaje się być daleko, ale nie będę się mądrował.

P.S. A obiektyw to jaki masz?

#80 awilus

awilus
  • Użytkownik
  • 515 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 13 grudzień 2008 - 20:19

To i ja wrzucę zdjęcia swojej czatowni ze skutkami... :-D ale to dopiero jak zrobię jakieś przyzwoite zdjęcie. :lol:





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych