Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Czatownia w budowie - niemar


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
223 odpowiedzi w tym temacie

#41 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 06 grudzień 2008 - 17:03

niemar, sam myślałem ile mam kupić agrowłókniny. Nie jest droga: widziałem za 4,80 zł/m więc chyba cena przyzwoita. Możesz podać jakie mniej więcej są wymiary samej czatowni?
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#42 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 06 grudzień 2008 - 17:08

Agrowłókninę kupiłem 1,6 szer. - 1mb za 3,25 w Castoramie. Wymiarów czatowni sam nie znam, bo kupując 6mb myślałem, że przesadzam. NA 3 jest moja torba systemowa Olympusa, może ją zmierzyć i przeliczyć?

EDIT: Inny sposób - szerokość agrowłókniny 1,6m poszła na wysokość czatowni i jest delikatnie podwinięta. Czyli wysokość mam ok. 130cm.

#43 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 06 grudzień 2008 - 17:18

niemar, dziękuję za szybką odpowiedz. Teraz już mniej więcej wiem ile trzeba będzie :-P A przy takiej cenie, to i tak koszt budowy to groszowa sprawa ;-)
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#44 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 06 grudzień 2008 - 18:58

Chemik - od tego jest en wątek ;-)

Teraz z innej beczki - znalazłem w swoim archiwum widok z przed roku, brzoza stojąca po prawej jest już tylko na zdjęciu, to właśnie jej korzeń widać na obecnych zdjęciach. Jej gałęzie przykryły moją czatownię.
7.

Dołączona grafika

Widok obecny i kadr poprzedni zaznaczony sepią.

8.
Dołączona grafika
9.
Dołączona grafika

#45 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 07 grudzień 2008 - 14:22

Niedzielna, poranna, pierwsza zasiadka z porcjami rosołowymi z Tesco ("o Boże" chciało by się powiedzieć po odwinięciu foli. Te porcje chyba już zaczynały się ruszać!). W czatowni wcale nie jest tak ciemno, tu i ówdzie pojawiły się dziury, przez które wpadało dzienne światło. Godzinę na zegarku widziałem bez problemu.
Pierwsi goście pojawili się po 20 minutach. Postanowiłem im pstryknąć fotkę, aby je przepędzić, bo nic by mi dla myszaków nie zostało...

10.
Dołączona grafika

Potem żałowałem, bo zapadła długa cisza, aż w końcu się pojawili proszeni goście.
11.
Dołączona grafika

"Tyle mi zostało..."
12.
Dołączona grafika

#46 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 07 grudzień 2008 - 15:05

niemar, szybko masz efekty, czyli wszystko ok jest. Teraz powoli przysuwaj patyk do czatowni.

Cieszą takie zdjęcia, zwraca się praca włożona w budowę.

#47 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 07 grudzień 2008 - 15:11

niemar, rezultaty są myślę że ten badyl jest jeszcze za niski postaraj się dobrać taki aby ptak był na poziomie obiektywu, nie wiem jakiego używasz szkła, ale jeżeli masz 300 mm to ustaw badyl 9 m od czatowni wtedy w pionowym kadrze cały ptak się zmieści bez cropowania, jeżeli masz zoom to możesz się bardziej pobawić kadrem.
Ja też dzisiaj byłem na fotach ale kruki nie chciały wylądować, a myszaka wypłoszyłem bo musiałem wyjść z budy i nic dzisiaj z drapoli nie pstryknąłem.
Ale przyznam się szczerze że karmie drobne ptaki z nadzieja że pojawi się krogulec chętny na jakąś sikorę - może nie powinienem o tym pisać.
A jeszcze jedna rada ja wykładam mrożone porcje rosołowe wtedy ptaki za szybko ich nie zjedzą, są ciężkie i kruki ich nie wywloką, a myszaki siedzą i robią za dzięcioły :mrgreen:
Wojtek

#48 marcinm

marcinm
  • Użytkownik
  • 851 postów
  • Lokalizacja:
    Gorzów Wlkp.

Napisano 08 grudzień 2008 - 09:03

niemar gratuluje buda postawiaona i goscie tez sa tylko sie cieszyc.ostapowicz ma racje z tym patykiem przybliz by cały kadr wypełnic
Olympus E-510 Sigma 135-400mm Fotografia to zabawa

#49 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 08 grudzień 2008 - 19:38

To jeszcze takie pytanie techniczne:

1) Czy z czatowni macie dodatkowe okienko-wizjer do podglądania terenu? Ja patrzyłem tylko przez aparat.

2) Jak aparat na statywie przełączymy z pozycji pionowej do poziomej, to obiektyw idzie w zupełnie innym miejscu. Macie tak duże dziury, że nie stanowi to problemu, może dwie, może inne rozwiązanie?

13. Z komórki

Dołączona grafika

#50 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 08 grudzień 2008 - 19:54

niemar, dodatkowe dziury a owszem jak to mówią przy jednej dziurze to i kot zdechnie ale to chyba dotyczy innej sprawy.
Co do przestawienia obiektywu do pozycji pionowej lub poziomej to nie ma problemu gdy obiektyw posiada uchwyt statywowy gorzej gdy obiektyw nie posiada takiego uchwytu i trzeba mocować aparat do statywu.
Wojtek

#51 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 08 grudzień 2008 - 20:05

Mocuję aparat.

EDIT: test obiektywu z kartką (Exif przy zdjęciu). 300mm w słabym świetle pokoju (no coż, wróciłem z pracy dość późno). AF chyba ląduje gdzie trzeba. Jedno zgodnie z zaleceniami pod kątem 45 stopni, drugi z niższego pułapu ok. 30 stopni. W aparacie na LCD kartka była biała (WB ustawiłem na białą kartkę), u mnie na monitorze jest mocna szara.

Bez numerów:


45
Dołączona grafika

30
Dołączona grafika

#52 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 08 grudzień 2008 - 20:38

niemar, wygląda idealnie wręcz perfekcyjnie co prawda nie napisałeś jak przysłona.
Wojtek

#53 awilus

awilus
  • Użytkownik
  • 515 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 08 grudzień 2008 - 20:47

... (Exif przy zdjęciu)...

Ja exifa nie widzę :-(

#54 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 08 grudzień 2008 - 20:53

Miałem na myśli, że nie wykasowałem z jpg, za moment sprawdzę na swoim kompie.

#55 awilus

awilus
  • Użytkownik
  • 515 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 08 grudzień 2008 - 20:56

No dobra to w sumie nie ważne czepiam się. Ogólnie AF trafia perfekcyjnie.

#56 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 08 grudzień 2008 - 21:33

Faktycznie Exif wycięlo (fotosik?).

45stopni - E-500+obiektyw na 300mm F5.6, ISO200 1/4s

30stopni - E-500+obiektyw na 300mm F9.0, ISO1600 1/13s

W obu przypadkach 12s opóźnienie + wstępne podnoszenie lustra 2s.

#57 miszak

miszak

Napisano 09 grudzień 2008 - 15:03

Trafia doskonale nic tylko strzelać ;-)

 


#58 Tomek Wyszyński

Tomek Wyszyński
  • Użytkownik
  • 196 postów
  • Wiek: 42
  • Lokalizacja:
    śląsk

Napisano 09 grudzień 2008 - 19:07

To jeszcze takie pytanie techniczne:

1) Czy z czatowni macie dodatkowe okienko-wizjer do podglądania terenu? Ja patrzyłem tylko przez aparat.


Wizjer jest niezbędny. Ja stosuję siatkę przeciw owadom (moskitierę). Po prostu wycinam całkiem niemałe okienko nad dziurą na obiektyw i przesłaniam je kilkoma warstwami moskitiery. Ja widzę wszystko jak na dłoni, a ptaki mnie nie widzą ;-) Myślę o jakiejś przyciemnianej folii do oklejania szyb w autach lub o czymś podobnym, co pozwoliło by ochronić się również od wiatru dmuchającego w okno.
********** Powiedziały krety: "Ludzie są ciemni, potrzebne im światło!" :-P Nikon + szkła + statyw :mrgreen: ************ Jak kto chce to niech zerknie : http://tomaszwyszynski.manifo.com/ :aaa_uf: :arow: http://www.zpfp.slask.pl/

#59 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 10 grudzień 2008 - 21:18

Jeszcze jeden z pierwszego wypadu do czatowni.

14.
Dołączona grafika

#60 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 10 grudzień 2008 - 21:32

strasznie miękko , widać jakis taki nie do przyjęcia szum ? technicznie słabiutkie ale za to nie każdy może sie pochwalić choćby takim. Czata jest więc i zostałeś wywołany i oczekujemy od Ciebie lepszych ujęć ;-)

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych