Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Czatownia w budowie - niemar


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
223 odpowiedzi w tym temacie

#1 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 29 listopad 2008 - 15:39

Witam. Zacząłem stawiać czatownię. Będę OGROMNIE wdzięczny za wszelkie uwagi.

Żeby nie zanudzać wieloma zdjęciami zrobiłem Prezntację.pps.

Jeśli ktoś woli w PDF.

#2 marcinm

marcinm
  • Użytkownik
  • 851 postów
  • Lokalizacja:
    Gorzów Wlkp.

Napisano 29 listopad 2008 - 16:45

całkiem ciekawie to wygłada- tylko chyba tego badyla na cos masywniejszego zamien
Olympus E-510 Sigma 135-400mm Fotografia to zabawa

#3 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 29 listopad 2008 - 16:47

ukas pisał, że musi być szczelniej, sitka nie wystarczy, muszę pomyśleć.

#4 marcinm

marcinm
  • Użytkownik
  • 851 postów
  • Lokalizacja:
    Gorzów Wlkp.

Napisano 29 listopad 2008 - 16:51

no i pewnie ma racje bo myszaki bardzo płochliwe wystarczy że zobacza jakiś cień nie teges i po ptaku :roll:
Olympus E-510 Sigma 135-400mm Fotografia to zabawa

#5 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 29 listopad 2008 - 16:57

A gdyby tak pod siatką dać jeszcze jakiś gruby materiał z lumpeksu i dopiero na to siatka ?

#6 marcinm

marcinm
  • Użytkownik
  • 851 postów
  • Lokalizacja:
    Gorzów Wlkp.

Napisano 29 listopad 2008 - 17:04

na ten szkielet jakis ciemny materiał na to satka przyozdobić :mrgreen: trawka ,gałazkami i buda jak ta lala ale niech sie wypowiedzo ci co juz to maja za soba
Olympus E-510 Sigma 135-400mm Fotografia to zabawa

#7 sebaok

sebaok

Napisano 29 listopad 2008 - 17:35

Ja jestem za wygodny, chyba bym nie wysiedział za długo w twojej. Zaraz spróbuje zasmiecić forum swoja czatownią :-D

#8 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 29 listopad 2008 - 21:57

Napiszcie czy coś zrobić z badylem (wysokość, grubość), co myślicie o ustawieniu wzgl. słońca.

#9 sebaok

sebaok

Napisano 29 listopad 2008 - 22:57

Może taki badyl http://www.fotolens.pl/
Bo ten twój to chyba trzaśnie albo sie złoży jak takie ptaszysko siadzie :-D

#10 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 30 listopad 2008 - 11:34

niemar, daj porządnego badyla sebaok, ma rację ten twój się nie nadaje.
Wojtek

#11 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 30 listopad 2008 - 11:49

Tak, wiem. Zamienię na porządny badyl, albo na korzeń. Co jeszcze radzicie? Chciałem zbudować ją z materiałów które są na miejscu. Mam sporo desek (80cm), myślałem też o kawałku płyty pilśniowej, ale nadal nie chcę wwozić niczego do lasu. Sama siatka niczego nie rozwiąże, żałuje, że nie ma w pobliżu iglaków... Co jeszcze proponujecie?

#12 Marcin42300

Marcin42300
  • Małomówny
  • 48 postów
  • Lokalizacja:
    Śląsk

Napisano 30 listopad 2008 - 13:14

Sam myślę o postawieniu czatowni. Nie tak dawno zbudowałem jedną z naturalnych materiałów, na nią narzuciłem siatkę i, gałęzie itp. ale nie sprawdziłam się. Podejrzewam że byłem w niej widoczny co zniechęciło wszelkie ptactwo do żerowania przed nią.
Wiem że targanie płyt pilśniowych do lasu jest mało naturalne ale podejrzewam że taka czatownia będzie bardziej solidna, praktycznie nieprzemakalna.
Jak będzie gotowa pochwalę się zdjęciami.

#13 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 30 listopad 2008 - 13:45

A dlaczego płyty pilśniowe ja w domu przygotowuję stelaż z kawałków łat przyciętych do odpowiednich rozmiarów, do tego są takie plandeki w kolorze zielonym do kupienia na allegro czy w sklepie netto (ja tam kupiłem chyba 24 zł rozmiar 3x4m) plandekę się docina i idealnie mocuje przy pomocy zszywacza tapicerskiego i zszywek do stelaża, zszywacz do kupienie w każdym sklepie narzędziowym do tego odrobinę suchej roślinności zebranej w okolicy, albo nagięte gałęzie i całość można przy pomocy zszywek przymocować do drewnianej części stelaża i maskowanie gotowe, pewne koszty są ale łatwo zawieźć do lasu i łatwo rozebrać i wykorzystać ponownie w innym miejscu a do tego plandeka nie przemaka.
Wojtek

#14 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 30 listopad 2008 - 13:58

Racja, plandeka jest chyba w Castoramce po 12 zł (ciemnozielona).

#15 Marcin42300

Marcin42300
  • Małomówny
  • 48 postów
  • Lokalizacja:
    Śląsk

Napisano 30 listopad 2008 - 14:02

Ostapowicz masz racje, brałem pod uwagę wagę czatowni, łatwość transportu , plandeke również. Czy ona przypadkiem nie szeleści?

#16 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 30 listopad 2008 - 14:19

Trochę pewnie tak, ale myślę, że rozłożona i upalowana nie powinna (ale niech się Ostapowicz też wypowie, bo odpowiedziałem za Niego...)

#17 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 30 listopad 2008 - 17:49

niemar, ma racje trochę szeleści ale do czasu gdy plandeka nie zostanie naciągnięta na stelażu, trzeba ja dokładnie naciągnąć i przymocować przy pomocy zszywacza tapicerskiego idzie to bardzo szybko, nawet stelaż skręcam przy pomocy wkrętarki i wkrętów w terenie więc transport jest naprawdę banalny wszystko się mieści idealnie w samochodzie do tego gdy trzeba odrobinę przesunąć czatownię też nie ma problemu bo jest lekka i mobilna, naprawdę się sprawdza stosuję tą metodę od kilku lat i nie narzekam.

Tak to wygląda (zdjęcie przeniesione z innego watku i zrobione komorką)

1.
Dołączona grafika
Wojtek

#18 Tomek Wyszyński

Tomek Wyszyński
  • Użytkownik
  • 196 postów
  • Wiek: 42
  • Lokalizacja:
    śląsk

Napisano 30 listopad 2008 - 17:52

Ostapowicz masz racje, brałem pod uwagę wagę czatowni, łatwość transportu , plandeke również. Czy ona przypadkiem nie szeleści?


Trzeba to koniecznie sprawdzic przed zakupem. Ja kupiłem taką ciemnozieloną w tesco. Miała nawet takie metalowe kółka, aby można przez nie przeciągnąc sznurek, lecz niestety tak szeleściła, że nie nadawała się do okrycia budy.

Wypraktykowałem, że najlepiej nadaje się do tego płótno do sadzenia na korze(stosuje się po to, aby chwasty nie rosły). Jest czarne, gęsto plecione i w ogóle nie szeleści. Niestety nie dam linka gdze można kupic, bo ja zaopatruję się w sklepie ogrodniczym. Radziłbym właśnie to takiego sklepu się udac i pooglądac, a na pewno coś się wybierze.
Cena: 6 zł za 2,5m/1m.
********** Powiedziały krety: "Ludzie są ciemni, potrzebne im światło!" :-P Nikon + szkła + statyw :mrgreen: ************ Jak kto chce to niech zerknie : http://tomaszwyszynski.manifo.com/ :aaa_uf: :arow: http://www.zpfp.slask.pl/

#19 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 30 listopad 2008 - 17:58

Tomek Wyszyński, masz racje widziałem taką czatownię u znajomego szkółkarza, który kiedyś tu zagadał i się udzielał na tym forum i pokazywał piękne foty myślę o Tomku Krupience.
Z tego materiału czatownia tez się sprawdza i może koszt będzie niższy od plandeki.
Wojtek

#20 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 30 listopad 2008 - 18:31

płótno do sadzenia - znalazłem tylko coś takiego, czy może o tym pisałeś?

http://www.e-hortico...o/_info/?id=961





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych