Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Co zrobić z Lumixem FZ18??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#41 awilus

awilus
  • Użytkownik
  • 515 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 11 grudzień 2008 - 19:05

Dunadan, W innnych systemach niby nie brakuje niby jest też dużo akcesorii (nie wiele mniej niż w canonie) ale np używanych jest 5 razy mniej gdyż canon istnieje na rynku i czynnie w niego inwestuje od wielu wielu lat (tak jak nikon). Ogólnie chodzi mi o to że nie ma mniej akcesorii tylko jest ich mniejsza dostępność.

#42 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 11 grudzień 2008 - 22:06

cobrettti, nieco w tym prawdy jest... ale tylko nieco. O jakich akcesoriach mówisz?

:ninja:


#43 jacula

jacula
  • Użytkownik
  • 86 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 11 grudzień 2008 - 23:06

Skąd te wnioski?... jeśli chodzi o rozbudowę - jedynie długich szkiełek brakuje w systemie sony ( szkiełek typu 400/5.6, 300/4 ) a i to długo nie potrwa...


No niestety...jezeli ktos chce miec przyzwoite tele w cenie do 5tys zl, ze stabilizacja, szybkim i cichym af, w zwartej, solidnej obudowie to zostaje mu obecnie tylko canon. Przeciez nawet nikon nie ma szkla typu 300/4 z vr, a 400/5,6 wcale nie ma - szkoda. A jak sony wypusci 400/5,6 ssm albo 300/4 ssm, to i tak wciaz nie bedzie mialo puszki z afem na poziomie 40d lub d300. W koncu wypuszcza tez dobra puszke, ale kiedy to bedzie? No wlasnie - mozna czekac i czekac...

#44 fotosc

fotosc

Napisano 12 grudzień 2008 - 00:10


Skąd te wnioski?... jeśli chodzi o rozbudowę - jedynie długich szkiełek brakuje w systemie sony ( szkiełek typu 400/5.6, 300/4 ) a i to długo nie potrwa...


No niestety...jezeli ktos chce miec przyzwoite tele w cenie do 5tys zl, ze stabilizacja, szybkim i cichym af, w zwartej, solidnej obudowie to zostaje mu obecnie tylko canon. Przeciez nawet nikon nie ma szkla typu 300/4 z vr, a 400/5,6 wcale nie ma - szkoda. A jak sony wypusci 400/5,6 ssm albo 300/4 ssm, to i tak wciaz nie bedzie mialo puszki z afem na poziomie 40d lub d300. W koncu wypuszcza tez dobra puszke, ale kiedy to bedzie? No wlasnie - mozna czekac i czekac...

tak bardzo wierzycie w te nowe wynalazki typu IS , OWSZEM MAM I JA , ALE CHCE NAPISAC ZE PRZEZ TE is To stracilem dwa lata swoich zdjec bo robilem bez statywu , nauczcie sie ze do tele to statyw jest potrzebny , a nie IS co tu mozna chciec od szkla typu canon 400mmf/5.6 :) tylu formulowiczow go ma i mialo i super zdjecia z tego szkla wychodza i beda wychodzic , nawet przy aparacie typu 10d moze nie przy slabych warunkach pogodowych , ale na pewno beda lepsze mozliwosci niz przy innych firmach fotograficznych :)

#45 awilus

awilus
  • Użytkownik
  • 515 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 12 grudzień 2008 - 07:59

Dunadan, Chyba źle mnie zrozumiałeś. Chodziło mi ot to że akcesorii jest porównywalnie dużo w katalagu. Ale jak chcesz kupić jakiś zamiennik albo używanysprzęt to canon i nikon mają tego o wiele więcej. Tak samo jest z obiektywami Sigmy i tamrona, do canonów i nikonów jest ich bardzo dużo a do pozostałych firm już mniej.
fotosc, masz oczywiście rację lech teraz kiedy dostałem canona 300mm IS... to widzę znaczną różnice, Sigma 135-400 nie byłem w stanie zrobić ostrego zdjęcia przy 1/130 :-/ a tu robię ostre zdjęcia nawet przy 1/60 :mrgreen: . Na pewno gdyby mnie było stać na 400/5,6 to bym je kupił bo i tak i tak wiekszość zdjęć robię ze statywu. ;-)

#46 jacula

jacula
  • Użytkownik
  • 86 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 12 grudzień 2008 - 10:49

fotosc, absolutnie sie nie zgadzam! Zapomniales chyba, ze nie kazdy lubi siedziec w czatowni - dla tych co nie lubia IS jest zabwieniem. Skoro mozna wykonac obiektywem z IS nieporuszone zdjecie z czasem nawet 10x dluzszym niz szklem bez IS, to zysk jest oczywisty. Warto zauwazyc, ze wszystkie dlugie nowe i starsze tele posiadaja IS - niby po co mialyby go miec, gdyby nie byl potrzebny? IS to super wynalazek i mam nadzieje, ze udoskonala to cudo jeszcze bardziej, choc juz w tej chwili rzeczywista skutecznosc na poziomie 3/3,5ev to baaardzo duzo. Rozumiem, ze na poziomie profi, zeby wykonac perfekcyjne zdjecia, to w wiekszosci przypadkow trzeba sie zamaskowac i czekac ze statywem na "ofiare". Jasne jest, ze wtedy nie ma znaczenia czy mamy IS czy nie.

#47 piotrek72t

piotrek72t
  • Użytkownik
  • 763 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 12 grudzień 2008 - 11:09

Ja ze swojej strony dodam tylko, że IS się przydaje także do zdjęć ze statywu ( a przy stosowaniu monopodu to już w 100 % ), aczkolwiek patrząc na zdjęcia fotosc nie moge się nie zgodzić , że statyw to podstawa, natomiast pod tym co pisze jacula też się podpisuję co prawda z marszu nie ma co marzyć o takich zdjęciach jak z czatowni, ale przyjemność ( jak dla mnie ! ) takich spacerów jest ważniejsza od jakości zdjęć z nich wynikającej :->
Piotr Talarczyk Canon 5D II + optyka Canon

#48 jacula

jacula
  • Użytkownik
  • 86 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 12 grudzień 2008 - 11:26

...przyjemność ( jak dla mnie ! ) takich spacerów jest ważniejsza od jakości zdjęć z nich wynikającej :->

:beer:

#49 rycerz

rycerz
  • Użytkownik
  • 153 postów

Napisano 12 grudzień 2008 - 12:10

tak bardzo wierzycie w te nowe wynalazki typu IS , OWSZEM MAM I JA , ALE CHCE NAPISAC ZE PRZEZ TE is To stracilem dwa lata swoich zdjec bo robilem bez statywu , nauczcie sie ze do tele to statyw jest potrzebny , a nie IS co tu mozna chciec od szkla typu canon 400mmf/5.6 :) tylu formulowiczow go ma i mialo i super zdjecia z tego szkla wychodza i beda wychodzic , nawet przy aparacie typu 10d moze nie przy slabych warunkach pogodowych , ale na pewno beda lepsze mozliwosci niz przy innych firmach fotograficznych :)


popieram kolege fotosc w sprawie statywu! jak widze jakie szkła ludzie stawiają na fatalnie dobranych statywach to aż żal mi sie robi...statyw to nie podpórka do body! to narzędzie pracy o czym niektórym sie zapomniało wierząc śłepo w VR, ale jest też coś istotnego w pracy ze statywem...dbałośc o kadr i ogólny wizerunek zdjęcia...bo tak stoi mi statyw mam oko przyklejone do wizjera, w ręce wężysk spustowy i czekam...jest ptak naciskam spust...a teraz wez swoje szkło bez statywu i czekaj aż ptak nadleci lub inna zwierzyna i zanim wycelujesz w nią szkłem to przestraszona ruchem odleci...owszem ja też lubie spacerowac po lesie i szukac zwierzyny ale prawda jest taka że zazwyczaj ją płoszą... :oops: a zimą ma to ogromne znaczenie bo wiadomo zwierzyna ma mniej siły zimą i więcej czasu spędza na poszukiwaniu jedzenia więc zima tylko rozsądnie w czatowni...kiedys nie było vr i innych ulepszaczy a zdjęcia robili fotografowie znakomite...
a jak masz czas ustawiasz sobie kadr, kompozycje za pomocą statywu i już tylko czekasz aż ptak usiądzie dokładnie tam gdzie chcesz ;-)
no ale oczywiście każdy ma swoje metody pracy, fotografowania i nie można powiedziec że jedna jedyna metoda jest słuszna a cała reszta nie...
długi i przymusowy URLOP :( :(

#50 jacula

jacula
  • Użytkownik
  • 86 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 12 grudzień 2008 - 13:13

ale jest też coś istotnego w pracy ze statywem...dbałośc o kadr i ogólny wizerunek zdjęcia...

No tak, ale jak ktos robi bez statywu, to nie znaczy, ze nie umie zadbac o kadr.

a teraz wez swoje szkło bez statywu i czekaj aż ptak nadleci lub inna zwierzyna i zanim wycelujesz w nią szkłem to przestraszona ruchem odleci...

Bez statywu tez mozna sie schowac za drzewem lub czyms innym i nie straszyc zwierzat.

owszem ja też lubie spacerowac po lesie i szukac zwierzyny ale prawda jest taka że zazwyczaj ją płoszą... :oops: a zimą ma to ogromne znaczenie bo wiadomo zwierzyna ma mniej siły zimą i więcej czasu spędza na poszukiwaniu jedzenia więc zima tylko rozsądnie w czatowni...

Lekka przesada. Chyba nikt nie bedzie scigal zwierzyny na szage przez pole:)

kiedys nie było vr i innych ulepszaczy a zdjęcia robili fotografowie znakomite...

Kiedys nie bylo cyfry i ludzie robili super fotki:)

a jak masz czas ustawiasz sobie kadr, kompozycje za pomocą statywu i już tylko czekasz aż ptak usiądzie dokładnie tam gdzie chcesz ;-)

Ta metoda osiagniesz swietne kadry, jednak dla wielu wieksza satysfakcje daje fotografowanie przyrody w bardziej naturalnej formie (nie dostawianie jakichs patyczkow lub usuwanie krzakow bo wchodza w kadr, brak dokarmiania itp.).

no ale oczywiście każdy ma swoje metody pracy, fotografowania i nie można powiedziec że jedna jedyna metoda jest słuszna a cała reszta nie...

No wlasnie - jedni wola czatownie i sa skazani na statyw, inni nie chca uzerac sie ze statywem i sa skazani na ISy, VRy i inne:)

#51 rycerz

rycerz
  • Użytkownik
  • 153 postów

Napisano 12 grudzień 2008 - 14:01

jacula, nie bierz tego tak do siebie ;-) to moja mała dygresja statywowa była a nie atak na twoją osobę więc przepraszam jak się czujesz urażony bo nie było to moim celem...ok? :-)
długi i przymusowy URLOP :( :(

#52 jacula

jacula
  • Użytkownik
  • 86 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 12 grudzień 2008 - 15:34

rycerz, spoko. nie czuje sie urazony - nie ma powodow do przeprosin ;-) W swojej poprzedniej wypowiedzi zastosowalem znaki typu ":)" i myslalem, ze one wlasnie zasugeruja, iz nie biore tego do siebie. Poza tym w ostatnim zdaniu z poprzedniego postu doszlismy do konsensusu :mrgreen: Pozdrawiam

#53 Quechua

Quechua
  • Użytkownik
  • 411 postów
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 29 styczeń 2009 - 14:07

Co sądzicie o tym:

http://www.imfoto.pl...?zaw=16&id=2097

??

 

 

6d + 24-105 4 L + 85mm 1.8 + 40MM F/2.8 + 50d + 055XPROB + 804RC2
 


www.przemekbicki.pl


#54 niemek

niemek
  • Lokalizacja:
    Kazimierz Bisk./P-ń

Napisano 29 styczeń 2009 - 14:41

A ja dodam jescze jedną uwagę. IS jest bardzo przydatny w scenach statycznych. Przy fotografowaniu małych, ruchliwych ptaków i tak trzeba zejść do krótkich czasów a wtedy na nic mi IS :cry: . Ale w lesie czy przy mniej ruchliwych obiektach jest bardzo pomocny.

Krzysztof Niemczewski C7D, C 100-300 4.5-5.6 USM, C 400 5.6L,


#55 Quechua

Quechua
  • Użytkownik
  • 411 postów
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 05 sierpień 2009 - 13:10

No i po długim czasie zamieniłem Lumixa na 50d ;)
Dzięki za wszelkie uwagi :)

 

 

6d + 24-105 4 L + 85mm 1.8 + 40MM F/2.8 + 50d + 055XPROB + 804RC2
 


www.przemekbicki.pl


#56 Girdian

Girdian
  • Lokalizacja:
    Wlkp/prawie Wolsztyn

Napisano 05 sierpień 2009 - 15:56

Gratulacje a szkiełka jakie masz ?

Konstruktywna krytyka Ciebie nie kosztuje NIC, mi może pomóc w dalszym rozwoju :-)
D7100/D200+N300/4 AF+K1.4 DGX stoi to na Benro
http://www.tomaszwalkowiak.art.pl/


#57 Quechua

Quechua
  • Użytkownik
  • 411 postów
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 05 sierpień 2009 - 16:03

Canon EF 400mm L f5.6 + Canon 85mm f1.8 + Canon 28mm f2.8 + Manfrotto 055XPROB + Głowica 804RC2. Mam do tego jeszcze kita 18-55 IS USM, żeby było coś szerokiego :)

 

 

6d + 24-105 4 L + 85mm 1.8 + 40MM F/2.8 + 50d + 055XPROB + 804RC2
 


www.przemekbicki.pl


#58 robkiz

robkiz

Napisano 05 sierpień 2009 - 16:25

A niech Cie drzwi burżuju jeden toś poszalał. Ukradłeś wujkowi złotą kredytowa? :mrgreen:

Gratulujemy i czekamy na efekty...
Robert

#59 Girdian

Girdian
  • Lokalizacja:
    Wlkp/prawie Wolsztyn

Napisano 05 sierpień 2009 - 16:56

Jeszcze raz gratulacje za dobry sprzęt a teraz do roboty i tylko mi tu nie psiocz że sprzęt nie daje rady jak zdjęcie nie wyjdzie ;-) . Czekamy na foty.

Konstruktywna krytyka Ciebie nie kosztuje NIC, mi może pomóc w dalszym rozwoju :-)
D7100/D200+N300/4 AF+K1.4 DGX stoi to na Benro
http://www.tomaszwalkowiak.art.pl/


#60 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 05 sierpień 2009 - 17:15

I nie wrzucaj go do wody... Nie warto :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Gratuluję zakupów i życzę udanych zdjęć. Na sprzęt już winy nie zwalisz :mrgreen:

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych