Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Co może zrobić amator przez duże A.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
125 odpowiedzi w tym temacie

#121 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 24 luty 2011 - 21:51

Uznałem jednak, że dyskusja musi być delikatnie moderowana, także na prośbę Ani. Kondzio kończy z ostrzeżeniem za brak kultury wypowiedzi. Nie oznacza to jednak końca jego kariery na forum. Ewentualne dyskusje nt. ostrzeżenia mogą odbywać sie w poniższym wątku:

http://www.fotoprzyr... ... vt1490.htm

Wszystkich proszę o kulturę wypowiedzi. Nie dajcie się sprowokować, jak to miało tu miejsce.
Dyskusję uważam za bardzo ciekawą. Czekam na dalsze merytoryczne wpisy.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#122 nature_maniac

nature_maniac
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 24 luty 2011 - 21:58

Reasumując masz dobry sprzęt łatwiej ci jest wykonać dobre zdjęcie. Drogi sprzęt jakościowo wyrobi ile się da a umiejętność można nabyć metodą prób i błędów, czytania książek itp. Jedynego chyba czego nie można nabyć to dostrzeganie piękna w przyrodzie która nas otacza.
Według mnie to wyróżnia fotografów przyrody od "niedzielnych" wypadów na 15 minut do lasu, że potrafią dotrzeć to piękno obok którego przejdzie 100 osób i powie , że to kicz. Potem po obejrzeniu zdjęcia powiedzą, że super ale i tak tego nie dostrzegą w przyrodzie.
Takie jest moje zdanie (pewnie 50 osób zmiesza to z błotem bo herezje prawie) trudno :-)
Każdy kto ma aparat nagle jest fotograf ==mania wielkości trwa== ..a użytkowników aparatów przybywa.

#123 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 24 luty 2011 - 22:38

nature_maniac,

(pewnie 50 osób zmiesza to z błotem bo herezje prawie) trudno :-)

Każdy ma swoje zdanie na dany temat po prostu trzeba je uszanować. :)
Myślę, że nikt Cię nie będzie mieszał z błotem :)

Pozdrawiam

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#124 Przemasl

Przemasl
  • Użytkownik
  • 477 postów
  • Wiek: 39

Napisano 25 luty 2011 - 14:04

Wiadomo, zawsze lepiej mieć dobry sprzęt niż gorszy. W fotografii przyrodniczej ważny jest wolny czas. Technikę w dobie elektroniki łatwo opanować, artystyczna dusza też w tej dziedzinie nie jest najważniejsza. Kiedy się uczyłem miałem czas ale brak funduszy na sprzęt. Biegałem z tairem i robiłem dużo naprawdę mz. udanych zdjęć.. Teraz pracuję, mam w miarę dobry sprzęt, ale zupełnie brak czasu na fotografowanie :-/
Nie wiem co lepsze, sprzęt w plecaku, czy czas na zdjęcia choćby z kompaktem. :-D

#125 kondzio

kondzio
  • Małomówny
  • 22 postów
  • Lokalizacja:
    Żmigród

Napisano 25 luty 2011 - 21:51

nature_maniac,Twoje zdanie można tylko poprzece ponieważ piszesz prawdę.W 100% popieram!
a200 200mm 500mm

#126 Anna_W

Anna_W
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 25 luty 2011 - 23:58

Według mnie to wyróżnia fotografów przyrody od "niedzielnych" wypadów na 15 minut do lasu, że potrafią dotrzeć to piękno obok którego przejdzie 100 osób i powie , że to kicz. Potem po obejrzeniu zdjęcia powiedzą, że super ale i tak tego nie dostrzegą w przyrodzie.

Fajnie napisane. W zasadzie ująłeś to, co też mam na myśli. :-)

Brak czasu to kompletna kicha. Oglądam foty sprzed kilku lat i widzę ile świetnych ujęć miałam, chociaż sprzęt mocno nie domagał. Teraz nie jestem w stanie wykorzystać tego, co mam. Cóż, trzeba poczekać na lepsze dni. :-D
Zapraszam na moją skromną stronę :) http://www.annaw.pl | E-3 + szkła różne





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych