Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Body baz stabilizacji czy ze stabilizacją?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
101 odpowiedzi w tym temacie

#41 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 lipiec 2008 - 10:27

Stawiasz aparat na statyw ustawiasz ostrość i czekasz w czatowni... nie musisz patrzeć schylony w bolesnej pozycji przez wizjier - patrzysz na wyświetlacz - jak się pojawi ptaszyna - robisz zdjęcie.
W bardziej zaawansowanych puszkach jest jeszcze jedna rzecz - FireWire - oglądasz obraz z puszki na laptopie, na żywo! aparat ustawiasz nawet i pod pod gniazdem, sam siedzisz kilka metrów dalej coby ptaków nie płoszyć ;-)

Zastosowania LV można też samemu wymyślać :mrgreen: dla mnie LV jest niepotrzebne i w ogóle nie kierowałbym się tym podczas wyboru puszki, ale to jednak miły bajer ;-)

:ninja:


#42 Marek__ZZ

Marek__ZZ
  • Użytkownik
  • 542 postów
  • Lokalizacja:
    Roztocze

Napisano 13 lipiec 2008 - 12:46

Dzięki Dunadan.
Jeszcze jedno pytanie:
Niektóre body posiada silniczek a niektóre nie.
Może ktoś mnie podpowie (nie bardzo w opisach technicznych jest to jasno opisane),
wiem że canon 400d nie posiada,
nie wiem jak nikon d80 czy Oly.E510 lud Pentax K200d
Jak to się przekłada na funkcjonowania sprzętu?
rozumuję tak; body z silniczkiem -mam tańsze szkło bez silniczka
ale czy tak jest?
pozdrawiam

#43 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 lipiec 2008 - 13:22

Marek__ZZ, wszystkie Canony oraz nikon d40 i d40x nie posiadają silnika w body. W canonie nie ma to znaczenia bo wszystkie obiektywy AF w tym systemie mają silniczki ( USM bądź nie ). W nikonie jest to o tyle ważne że reszta puszek posiada silnik, tzw śrubokręt, który pozwala na używanie obiektywów bez silnika, są one zwykle tańsze.

Puszki w pozostałych system posiadają silnik więc używają śrubokręta, co nie oznacza że nie posiadają obiektywów z silnikiem - jest to wtedy silnik ultradźwiękowy ( na wzór canonowskiego USM ) ale takie szkła zwykle są drogie.

rozumuję tak; body z silniczkiem -mam tańsze szkło bez silniczka

Zwykle tak. Szkło z silnikiem ultradźwiękowym ma cichszy AF często też szybszy i bardziej precyzyjny. Ale zwykle jest droższe.

:ninja:


#44 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 13 lipiec 2008 - 13:51

Dodam tylko, że "śrubokręty" są strasznie wolne i głośne. Silniczki w obiektywach ustawiają ostrość bardzo szybko i cicho.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#45 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 lipiec 2008 - 14:31

michalv,

"śrubokręty" są strasznie wolne


Nie prawda :-P a przynajmniej nie zawsze. W systemie Minolty/Sony są szkła ze specjalnie zmodyfikowanym AFem na śrubokręt - HighSpeed, ponadto taki 500/8 ma prawdę zarąbiście szybki AF ( choć to kwestia jego specyficznej budowy ). Ale faktycznie, zwykle bywa tak że szkiełka z silnikiem ultradźwiękowym mają lepszy AF. Czasem jednak silnik ultradźwiękowy nie jest wcale taki szybki - wydaj się taki bo nie słychać dźwięku ustawiania i sprawia wrażenie że jest szybszy ;-) Ale ja nie używałem zbyt wielu szkieł z silnikiem... poza tym to jeszcze kwestia samego body - w jednych AF będziesz szybszy i precyzyjniejszy w innych wolniejszy i mniej precyzyjny. Szybkośc nie idzie też zawsze w parze z pfrecyzją ( np. słynne problemy Canona 1d MkIII )

:ninja:


#46 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 13 lipiec 2008 - 14:40

W takim razie dopiszę:
Moje śrubokręty są strasznie wolne :-D

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#47 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 lipiec 2008 - 14:51

Moje też :mrgreen:

:ninja:


#48 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 lipiec 2008 - 20:30

szybko i cicho.

Dla ludzi - taki nietoperz to pewno je dosyć głośno słyszy :hihi: a ciekawe jak inne zwierzęta.

#49 Marek__ZZ

Marek__ZZ
  • Użytkownik
  • 542 postów
  • Lokalizacja:
    Roztocze

Napisano 14 lipiec 2008 - 19:54

Pewnie znacie ten link ale dla mnie bardzo "odkrywczy"
Oznaczenia obiektywów Nikon -Nikkor:
http://www.fotografi... ... nikon.html
pozdrawiam

#50 Marek__ZZ

Marek__ZZ
  • Użytkownik
  • 542 postów
  • Lokalizacja:
    Roztocze

Napisano 21 lipiec 2008 - 08:40

jeśli pozwolicie zadam bardzo ważne dla mnie pytanie:
Do fotografii ptaków wybralibyście (powiedzmy że nie macie innego wyboru) Pentax K200d czy też Nikon d80?

#51 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 21 lipiec 2008 - 09:55

Ja bym wybrał Nikona, za względu na obiektywy.
Ale to jest mój wybór.

#52 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 21 lipiec 2008 - 11:07

Ja zaś wybrałbnym Pentaxa K10D..... ze względu na obiektywy które posiadam ;-)
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#53 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 21 lipiec 2008 - 11:26

Marek__ZZ, Nikona. Łatwiej do niego coś dostac w Polsce. Masz całkiem niezłą gamę teleobiektywów do podpięcia, z różnych przedziałów cenowych. U canona może jest pod tym względem odrobinę lepiej, ale skoro wybierasz między tymi dwoma, mówię Nikon.

#54 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 21 lipiec 2008 - 20:10

NIkon + 300 AF-S f/4 + TC 1,7 + dobry statyw. Zestaw marzenie.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#55 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 21 lipiec 2008 - 20:41

michalv, ale czemu marzenie?... u was taki zestaw nie jest chyba ani drogi ani trudny do zdobycia? zwłaszcza jak 300/4 jest na śrubokręt.

:ninja:


#56 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 21 lipiec 2008 - 21:09

Marzenie, bo bardzo ostry jest. Dla mnei wszystko teraz jest marzeniem, bo zaczynam budowę domu i na nic mnie nie stać :-(

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#57 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 22 lipiec 2008 - 09:45

NIkon + 300 AF-S f/4 + TC 1,7 + dobry statyw. Zestaw marzenie.

Tez uważam , że to by był bardzo dobry zestaw.

AF-S to napęd w obiektywie.

#58 Marek__ZZ

Marek__ZZ
  • Użytkownik
  • 542 postów
  • Lokalizacja:
    Roztocze

Napisano 23 lipiec 2008 - 22:01

Dziękuję bardzo za pomoc wszystkim kolegom.
dzisiaj kupiłem Pentaxa K 200d z KIT-owym obiektywem 18-55.
Przeważyły chyba koszty szkieł (i starszych ale dobrych modeli) oraz stabilizacja w korpusie.
Być może decyzja jest błędna ale...raz kozie...
pozdrawiam i siadam do lektury 250-ciu stron instrukcji obsługi.

#59 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 24 lipiec 2008 - 07:18

Twoja decyzja nie jest błędna jeśli zamierzasz używać manualnych tanich szkieł, jeśli chcesz mieć stabilizachę z każdym obiektywem jaki do puszki podepniesz, jeśli zależy Ci na uszczelnieniach korpusu (gorzej z uszczelnionymi obiektywami, bo tych za wiele jeszcze nie ma), jeśli.... Zresztą co ja się będę rozpisywał - Pentax K200D jest według mnie bardzo dobrym jesli nie najlepszym wyborem jeśli chodzi o lustrzanki do 2000zł. Jako pentaxiarz jestem oczywiście obiektywny :mrgreen:
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#60 Marek__ZZ

Marek__ZZ
  • Użytkownik
  • 542 postów
  • Lokalizacja:
    Roztocze

Napisano 24 lipiec 2008 - 08:14

Vulpes nie przejmuj się swoim obiektywizmem...Choć ja do wczoraj faktycznie byłem niezależny gdyż podejmowałem decyzję. i mogłem podjąć je różne.
Było tak:
W grę wchodziły dwa :Nikon d80 i PentaX, brałem pod uwagę jeszcze Canon400.
W sklepie obejrzałem dokładnie (podziwiam sprzedawców) całą trójkę.
Jednak najsolidniejsze wrażenie zrobił na mnie Pentax co w połączeniu z ceną szkieł zdecydowało...co wcale nie znaczy że jest lepszy od Nikona, Canona czy Sony...(a po co mi konflikty jako młodemu forumowiczowi będącemu na starcie do wielkiej kariery foto :mrgreen: graficznej...)
pozdrawiam





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych