Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Grudzień 2007


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
256 odpowiedzi w tym temacie

#41 MarcinP

MarcinP
  • Lokalizacja:
    Siewierz

Napisano 03 grudzień 2007 - 11:57

Był z nimi młody byczek. Niezły haremik :mrgreen:

#42 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 03 grudzień 2007 - 12:29

MarcinP, było panoramę zrobić z tego ujęcia :mrgreen: , to takie ciekawe wybrnięcie z nieciekawej foty często jest ! ;-)
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#43 MarcinP

MarcinP
  • Lokalizacja:
    Siewierz

Napisano 03 grudzień 2007 - 14:58

Ojoj BlueDun, trzeba było fotkę przyciąć, bo te łańki stały daleko i jakbym wrzucił pełny kadr, toby je ledwo było widać.
Zresztą co ja się tłumaczę... W końcu fotka jest czysto dokumentacyjna, a akurat w tym wątku takie wolno wrzucać. :ras:

#44 sebaok

sebaok

Napisano 03 grudzień 2007 - 16:44

Od rana lało, siedziałem przed komputerem zanudzając się na śmierć. W końcu przed 15.00 przestało padać więc wsiadłem do auta i pojechałem nad bagno z przeczuciem, ze mogę spotkać tam dziki. Zaparkowałem przy szosie i poszedłem w las, kiedy przedzierałem się przez mokradła w stronę trzcin, ujrzałem czarną plamę leżącą w barłogu. Zostawiłem w krzakach zbędny balast (plecak) i powoli przedzierałem się przez mokradło, czułem jak woda wlewa mi się do butów, po chwili miałem wody po kolana na dodatek zaczęło padać. W barłogu leżała loszka z potomstwem ile ich było nie wiem, widziałem 3 ale na pewno było wiecej. Stałem w wodzie po kolana i patrzyłem na świnki, nie wiem jak blisko byłem ale loszka z potomstwem ledwo mieściła mi się w kadrze. Zrobiłem jedno zdjecie i tak nie wyszło za ciekawie, było poprostu ciemno – ISO 800, f/2.8 czas 1/100. Dalej brodziłem w wodzie zbliżając się do dzików, byłem już prawie cały mokry. Udało mi się tak blisko podejść ponieważ wiał silny wiatr. Doszedłem do wielkiego dębu z za którego wychyliłem się z obiektywem, patrzyłem na świnki przez obiektyw, loszka słodko spała a warchlaki leżały spokojnie, wyostrzyłem obiektyw i ... nic. Nie zrobiłem żadnego zdjęcia, dlaczego? Wiedziałem, ze trzask lustra by je spłoszył a było tak ciemno, ze i tak zdjęcia by nie wyszły. Patrzyłem z za drzewa jeszcze około 20 min, po czym powoli i cicho się wycofałem. Wracałem do domu z lekkim nie smakiem, ze nie wykorzystałem szansy na dobre zdjecie. Kadr został w mojej pamięci, ale co tam. Jutro też jest dzień. Teraz wszystkie ciuch wiszą na kaloryferze, muszą wyschnać do rana.

7. Zdjecie tylko rozjaśniane w ps'ie jak widać iso 800 d50 nie służy, nic nie kadrowane
Dołączona grafika

#45 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 03 grudzień 2007 - 17:14

Ojć faktycznie trochę szumi... Ale przynajmniej fajne spotanie :-)

:ninja:


#46 Czarny zwierz

Czarny zwierz
  • Użytkownik
  • 1162 postów
  • Lokalizacja:
    Sośnicowice

Napisano 03 grudzień 2007 - 18:04

Gratuluje spotkania. Ja kiedys mialem podobne i tez było tak ciemno, że żadne foto nie wyszlo... :evil:

#47 tronk

tronk
  • Użytkownik
  • 132 postów
  • Lokalizacja:
    podkarpacie

Napisano 03 grudzień 2007 - 19:55

witam!
sebaok fajne spotkanie miales. U mnie bryndza. W sobote zrobilem czatownie na myszaki co przeplaciłem zdrowiem. Aaa dzis w nocy byla u mnie taaaaka wichura, że wszystkie karmniki mi z drzew pozrywało. Czatownia (z kartonu) pewnie tez nie przeżyła. Sprawdzic pójść nie moge bom do łóżka przykuty (a raczej do komputera ;-) ) .......ale na co sie zda narzekanie :-|

#48 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 03 grudzień 2007 - 20:09

Fajne spotkanie. Rozumiem Cię dlaczego nie zrobiłeś zdjęcia. Za to masz u mnie duży plus. Nie można dążyć do celu po "trupach"...
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#49 sebaok

sebaok

Napisano 03 grudzień 2007 - 20:29

Chyba z 5 razy ostrzyłem obiektyw w strone świnek, juz miałem "stzrelac" ale patrzyłem jak słodko śpią i zrezygnowałem:)

Już sprzęt spakowany, ciuchy suche, budziki nastawione na 05.50. Położę się nad tym bagnem pod siatką maskującą, może sie pojawią rano

#50 tronk

tronk
  • Użytkownik
  • 132 postów
  • Lokalizacja:
    podkarpacie

Napisano 03 grudzień 2007 - 20:55

sebaok rozumiem, że warchlaczki o tej porze roku juz takie małe nie są i mamuśka spokojniejsza ale to bezpieczne zblizac sie tak bardzo do nich?

#51 Czarny zwierz

Czarny zwierz
  • Użytkownik
  • 1162 postów
  • Lokalizacja:
    Sośnicowice

Napisano 03 grudzień 2007 - 21:00

to bezpieczne zblizac sie tak bardzo do nich?

Bardzo mała szansa szarży ze strony tej lochy. Co innego, gdy warchlaki są małe, i którys z nich ne daj Boże zakwiczy, to szukajta drzewa...ja tak na wiosnę mialem. Prawie przez to oko straciłem :-x

#52 sebaok

sebaok

Napisano 03 grudzień 2007 - 21:01

warchlaki tego roczne, ale nie rozumiem jak można sie bać dzików, jak nie robisz im krzywdy to nie masz się czego bać i tyle.

#53 Cerberiusz

Cerberiusz
  • Lokalizacja:
    Otwock/Celestynów

Napisano 03 grudzień 2007 - 21:01

Mój dzisiejszy zakup
8.
Dołączona grafika
9.
Dołączona grafika

Dane:
Nikula
20-180X80
Zoom
44m/1000m
Jestem ciekaw jak to się sprawdzi w warunkach polowych przy podglądaniu ptaszków.
Pozdrawiam Cię [you]

www.mikolajleszczynski.pl

#54 Czarny zwierz

Czarny zwierz
  • Użytkownik
  • 1162 postów
  • Lokalizacja:
    Sośnicowice

Napisano 03 grudzień 2007 - 21:05

jak nie robisz im krzywdy to nie masz się czego bać i tyle.


Ja nie robiłem, a zostałbym jedno okim :evil: :evil:

#55 tronk

tronk
  • Użytkownik
  • 132 postów
  • Lokalizacja:
    podkarpacie

Napisano 03 grudzień 2007 - 21:08

nie rozumiem jak można sie bać dzików, jak nie robisz im krzywdy to nie masz się czego bać i tyle

Nie koniecznie musisz robić im krzywde, czsem wystarczy chyba za blisko podejsc zeby locha odebrała cię jako zagrozenie. Ale to chyba jak warchlaczki są całkiem malutkie.

#56 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 03 grudzień 2007 - 21:09

Czarny zwierz, co się stało? Nadziałeś się na jakieś gałęzie?

#57 Czarny zwierz

Czarny zwierz
  • Użytkownik
  • 1162 postów
  • Lokalizacja:
    Sośnicowice

Napisano 03 grudzień 2007 - 21:16

Czarny zwierz, co się stało? Nadziałeś się na jakieś gałęzie?


Było to na wiosnę. W lesie znalazlem zrzut byka. Postanowilem przyjechać w to samo miejsce na deugi dzień. Jak pomyslalem tak zrobiłem. Dookoła miejsca znaleziska rozciągały się geste młodniki. Wchodze wolno, robię kułka a nóż widelec może znajde. Gdy weszlem na głębokość 200 metrów uslyszalem fuknięcie i słysze jak zapyla namnie locha. Ja nic tylko sprint. Próbuje omijać rózne gałęzie i nagle widzę tylko jak gałązka wchodzi mi do oka. Zatrzymałem się. Ból nie samowity. Nic nie widze na oko. Pierwsze co zrobilem, to sprawdzilem czy oko na miejscu. Na cale szczęcie bylo.Slysze, że locha wciaż za mną to ja wiśta wio dalej przed siebie. Wybieglem na polane gdzie znalazlem tego pierwszego zrzuta. Aparat gotowy do pstrykania. Niestety locha zatrzymala się dosłownie paredziesiąt centymetrów od młodnika. Zrobiła tył wzrot i tyle ją widziałem. Jeszcze przez tydzien oko mnie bolało...

#58 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 grudzień 2007 - 08:44

Dane:
Nikula
20-180X80
Zoom
44m/1000m
Jestem ciekaw jak to się sprawdzi w warunkach polowych przy podglądaniu ptaszków.


Może być problem... strasznie to wieeelki i pewnie ciężkie, nie mówiąc o olbrzymim powiększeniu - statyw by się przydał.

#59 tronk

tronk
  • Użytkownik
  • 132 postów
  • Lokalizacja:
    podkarpacie

Napisano 04 grudzień 2007 - 19:06

Pierwsze co zrobilem, to sprawdzilem czy oko na miejscu. Na cale szczęcie bylo.Slysze, że locha wciaż za mną to ja wiśta wio dalej przed siebie.

Pierwsze to powinieneś foty robić a potem martwić się o oko :mrgreen: fajne by było ujęcie- rozwcieczona locha pędzi na fotografa :shock:
Kolega mysliwy opowiadał mi jak jechali końmi z kolegą przez las. Koń znajomego strasznie parskał. Nagle słyszą glos z młodnika: "Staszek ku**a dziki!! uciekajmy!" i widzą jak dwaj grzybiarze "skaczą" przez młodnik niczym kozły. Pospadali z koni ze śmiechu..

#60 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 04 grudzień 2007 - 19:14

Mój dzisiejszy zakup


Ila dałeś za tą "lornetkolunetę"? :->
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych