Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Grudzień 2007


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
256 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mortis

Mortis
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 01 grudzień 2007 - 17:35

pozwole sobie zainaugurowac :)

przydazyla mi sie dzis niesamowita historia... idac lesna sciezka zobaczylem w oddali zwierzaka. oczywiscie zamarlem w bezruchu, zwierzak mnie nie zauwazyl i szedl ciagle w moja strone. Po chwili stwierdzilem ze to lis. Nie mialem na sobie absoultnie zadnego maskowania, ale mimo tego nie widzial mnie... podszedl do mnie doslownie na wyciagniecie reki, na jakis metr... troche sie przestraszylem, pomyslalem ze moze chory na wscieklizne.. ruszylem delikatnie glowa, i wtedy lisek zorientowal sie ze chyba nie jestem jednak dziwnym drzewem :D aparat mialem w plecaku, lis uciekl gdy wyjalem reke z kieszeni by wydobyc sprzet... ;/ byl tak blisko, ze gdybym odpowiednio szybko polozyl sie na ziemii, i mial aparat na szyi, moglbym mu nawet moim kitem zrobic idealny portret ;/ strasznie zaluje ;/ Ale potem rowniez bylo ciekawie. Zwiedzialem pierwszy raz tamte lasy, i natrafilem na polane z tysiacami sladow :) stoi na niej ambona, na srodku wysypane jest cos w rodzaju 'sianka', do okola tak jak wspomnialem ogromna liczba tropow. i co ciekawe, ziemianka. Pomyslalem, ze bylaby ona idealnym miejscem na czatownie.. Postaram sie za chwilke wkleic zdjecie, prosze, doradzcie mi czy to miejsce nadaje sie na zasiadki :) planuje niedlugo nabyc moje pierwsze tele, i chcialbym wreszcie 'zapolowac' na zwierza :)



oto zdjecia:

Dołączona grafika

Przypuszczam ze to sprawka mysliwych :) za drzwiami jest jakis metr przestrzeni i kolejne drzwi, dalej ziemianka jest zapadnieta. Do czego mogla służyć?

A to ogolny widoczek:

Dołączona grafika

po lewej ziemianka, po prawej jak widac ambona i ow sianko. Tele to 300, albo 400 mm.. nie bedzie za krotko? Jak tam sie w tej ziemiance zainstaluluje to mam szanse na jakies blizsze spotkania? Z 2 stron polane otocza las jak na zdjeciu, z jednej gąszcz mlodych brzozek, a za moimi plecami podczas robienia tego zdjecia znajdowala sie ogrodzona solidna siatka szkolka, w niej niezidentyfikowane drzewka.. :)
World is a lonely place - you're on your own.

#2 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 01 grudzień 2007 - 18:03

Mortis, Aparat się nosi zawsze gotowy do "strzału" a i tak ominie cię wiele ciekawych sytuacji.

#3 Mortis

Mortis
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 01 grudzień 2007 - 18:23

no tak, ale ja tylko kita mam :) i generalnie poszukiwalem jakis widoczkow, statyw w reku nioslem. Potem juz oczywiscie aparat powedrowal na szyje, ale zgodnie z prawami murphiego nic sie nie pokazalo :)
World is a lonely place - you're on your own.

#4 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 01 grudzień 2007 - 18:43

Mortis, imho to super miejcówka jest , :mrgreen: , to pewno ziemianka na winko jest ;-) , mysle ,ze tam powalczysz .
co do historii ciekawych , to miałem w lato podobne spokanie z zającem na wale rzecznym , szedłem górą wału widoczny jak na dłoni , a u jego podstawy podbiegał zając , zatrzymalem się mysląc , ze zaraz mnie zobaczy i ucieknie , ale gdzie tam !
on czołgiem na mnie , hehe nawet wbiegł na wał ! i jak mi się prawie o nogi odbił to się zorientował bida ,ze coś jest nie tak , i w nogi , ja mam fotki chyba ze dwie , słabe , mażniete , ale mam ! jak zmyka z pod nóg , tak to czujne zwierzeta sie mylą , w końcu dzieki tym pomyłkom drapieżniki mają co jeść .
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#5 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 01 grudzień 2007 - 18:46

Mortis, obawiam się, że ziemianka jest własnością koła łowieckiego dzierżawiącego tamtejszy obwód. Widać, że nie jest wykorzystywana do przechowywania karmy, ale mimo wszystko jeśli chcesz zniej korzystać to warto by skontaktować się z łowczym. Myślę, że nie powinno byc problemu żebyś mógł z niej skorzystać. A miejsce wydaje się być świetne, w zime ciepło, w lato chłodno w czymś takim, wystarczy wręcz siakte maskująca od przodu zawiesić. Perspektywa też świetna. Zwierz przywyczajony do obiektu. Super miejscówkę byś miał. Z pewnością warto się tym zainteresować.
Fuji s5600 (50d + Sigma 100-300 f/4 w fazie testów...).

#6 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 01 grudzień 2007 - 19:40

unkas, ma rację, warto z łowczym pogadać, choćby dlatego, żeby cię za kłusownika jakiegoś nie wzięli.

#7 sebaok

sebaok

Napisano 01 grudzień 2007 - 19:48

Mortis, Aparat się nosi zawsze gotowy do "strzału" a i tak ominie cię wiele ciekawych sytuacji.


Zgadzam się w 101% kiedy wjeżdżam do lasu wyciągam sprzęt z plecaka i zawsze jest pod ręka nigdy w plecaku

#8 marcinn29

marcinn29
  • Lokalizacja:
    Olsztyn/Iława

Napisano 01 grudzień 2007 - 22:03

Mortis - byłem tam kilka razy, faktycznie miejsce dobre. Parę metrów dalej w młodniku spotkałem kozy i łanie (nie razem). Spokojnie możesz się tam zaczaić. Jutro idziesz w to miejsce na łowy?

#9 Mortis

Mortis
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 01 grudzień 2007 - 22:27

Mysle ze najwczesniej za tydzien.. Raz ze nie mam tele, dwa, ze to dosyc czasochlonna wyprawa. A szkola pozera ogromne ilosci czasu ;/ Dzis wyszedlem o 8 rano, wrocilem po 16.. Nie dobrze jest byc niezmotoryzowanym :)
World is a lonely place - you're on your own.

#10 marcinn29

marcinn29
  • Lokalizacja:
    Olsztyn/Iława

Napisano 01 grudzień 2007 - 22:38

No to powodzenia i kup dłuuuugie tele:)))

#11 Czarny zwierz

Czarny zwierz
  • Użytkownik
  • 1162 postów
  • Lokalizacja:
    Sośnicowice

Napisano 02 grudzień 2007 - 10:17

To ja z innej beczki. Wczorej cały dzień przesiedziałem w lesie...i oto wyniki
-4 lisy
-około 10 dzików
-około 30 jeleni
-2 zające
-około 20 saren
-0 zdjęć :evil:

#12 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 02 grudzień 2007 - 10:40

Jak to 0 zdjęć? jak to 0 Zdjęć? Aparatu nie wziąłeś, czy tak cię zamurowało?
Oczywiście gratuluję i zazdroszczę obserwacji :clap:

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#13 macromaniac

macromaniac

Napisano 02 grudzień 2007 - 10:44

To ja powiem tak ... grudzień, piękna pogoda, śniło mi się że jestem w lesie robię zdjęcia, jelenie jedzą mi z reki, wilki pozują ... i nagle dzwoni budzik - wstaje karmię 10 miesięczną Maję (moją kochana córeczkę), bawię się z nią i o 7.10 do roboty ... i tak codziennie ... więc zostaje mi tylko Wasze zdjęcia oglądać :blink:

#14 Cerberiusz

Cerberiusz
  • Lokalizacja:
    Otwock/Celestynów

Napisano 02 grudzień 2007 - 11:35

Czarny zwierz, a to za 0 zdjęć :lanie: :mrgreen:
Ja wczoraj chodziłem po lesie, ale efekt 2 kowaliki kilka sikor i chyba czyżyki.
Należy doliczyć jeszcze 1 ptaka nie wiem co to było, ale latał za mną darł się i nie dał się sfotografować :-/
Pozdrawiam Cię [you]

www.mikolajleszczynski.pl

#15 Czarny zwierz

Czarny zwierz
  • Użytkownik
  • 1162 postów
  • Lokalizacja:
    Sośnicowice

Napisano 02 grudzień 2007 - 12:23

grudzień, piękna pogoda, śniło mi się że jestem w lesie robię zdjęcia, jelenie jedzą mi z reki, wilki pozują


Ja miałem z tej samej pułki sen, tylko zamiast jeleni i wilkow miałem krzyżówke dzika z niedźwiedziem...mordke to on za ładną nie miał...

Pozdrawiam

#16 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 02 grudzień 2007 - 13:52

Czarny zwierz, czemu 0 zdjęć? Nie włożyłeś baterii albo karty pamięci? :)

#17 Czarny zwierz

Czarny zwierz
  • Użytkownik
  • 1162 postów
  • Lokalizacja:
    Sośnicowice

Napisano 02 grudzień 2007 - 13:55

czemu 0 zdjęć?


Pomyłka jest tylko jedno foto i nadaje się tylko tutaj. Biegla szybciej niż prędkość swiatla i dlatego tylko tyle...

3
Dołączona grafika

#18 Cerberiusz

Cerberiusz
  • Lokalizacja:
    Otwock/Celestynów

Napisano 02 grudzień 2007 - 15:01

Czarny zwierz, śnieg to jakiś fioletowy wyszedł, tak mi się wydaje.
Pozdrawiam Cię [you]

www.mikolajleszczynski.pl

#19 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 grudzień 2007 - 15:03

U mnie to czerwony jest ;-) trzeba poprawić balans bieli. No ale chyba w przypadku tego zdjęcia to i tak nie ma sensu?

:ninja:


#20 Czarny zwierz

Czarny zwierz
  • Użytkownik
  • 1162 postów
  • Lokalizacja:
    Sośnicowice

Napisano 02 grudzień 2007 - 15:14

śnieg to jakiś fioletowy wyszedł, tak mi się wydaje.

U mnie to czerwony jest


A u mnie jest biały... :evil:





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych