Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Grudzień 2007


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
256 odpowiedzi w tym temacie

#81 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 06 grudzień 2007 - 09:00

MarcinP, gościa gratuluję , u mnie ubogie nie bywaja :cry: , może im patyk zorganizuj na siestę obok? , to fotki ciekawsze bedą ;-)
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#82 MarcinP

MarcinP
  • Lokalizacja:
    Siewierz

Napisano 06 grudzień 2007 - 09:03

Patyk jest. Nawet kilka razy usiadła na nim. Za każdym razem na jakieś 0,5 sekundy :-D Widocznie była bardzo głodna

#83 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 06 grudzień 2007 - 11:06

Troche krzywo ;-) Gratuluję gościa. Oprucz niej, jakie jeszcze do ciebie przylatują? U mnie głównie sikorki: bogatka (20-30 szt.) i modra (5-7 szt.); poza tym 1 dzwoniec, gil, sójki (ostatnia ma sobie wydzielone miejsce z orzechami ziemnymi - niesolonymi, tak aby nie płoszyła mniejszych ptaków, które karmnik mają bliżej domu)
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#84 MarcinP

MarcinP
  • Lokalizacja:
    Siewierz

Napisano 06 grudzień 2007 - 11:44

Mam stadko sikorek bogatek (ok. 10 szt.), sikorki modre i ubogie, czasem zalatuje banda dzwońców (przeganiają sikorki, żżerają wszystko i znikają). Mam też sójkę, która lubi groszek z puszki i słoninę. Poza tym wróble (rzadko) i sroka. Była też sierpówka i rudzik, ale nie skusiły się na poczęstunek.

#85 Czarny zwierz

Czarny zwierz
  • Użytkownik
  • 1162 postów
  • Lokalizacja:
    Sośnicowice

Napisano 06 grudzień 2007 - 14:11

A ja zamiast do szkoly to w pola powedrowalem i nie żałuje :mrgreen: Widzialem od 21 do 23 saren, 23 bażanty w tym 4 kurki i 19 kogutów, 1 lis, potężny lis. Wielkości połowy dużego wilczura :!: :!: pare sikor, kilka sójek z srokami i 2 ziemby

#86 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 grudzień 2007 - 14:15

A ja zamiast do szkoly to w pola powedrowalem i nie żałuje

Zawagarowałeś? Nieładnie :nieee:

#87 Czarny zwierz

Czarny zwierz
  • Użytkownik
  • 1162 postów
  • Lokalizacja:
    Sośnicowice

Napisano 06 grudzień 2007 - 14:19

Zawagarowałeś?

Hymm, niewiem czy tak można powiedzieć. Dzisiaj mieliśmy mieć jedną lekcję i do kina. Jak mama się zgodziła, że do szkoly w dniu dzisiejszym nie muszę iść, to takową okazję trza wykorzystac. Dzięki mamie moglem zrobić fotę sarnie, która jest w odpowiednim wątku :-D

Pozdrawiam

#88 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 grudzień 2007 - 14:23

No jak tylko jedną lekcję zawaliłeś i to za zgodą Mamy to niech Ci będzie ;-)
ps. A na co do kina szliście?

#89 Czarny zwierz

Czarny zwierz
  • Użytkownik
  • 1162 postów
  • Lokalizacja:
    Sośnicowice

Napisano 06 grudzień 2007 - 14:26

A na co do kina szliście?


Z tego co kolezanka mi mówiła to na "Złoty kompas"

#90 tronk

tronk
  • Użytkownik
  • 132 postów
  • Lokalizacja:
    podkarpacie

Napisano 06 grudzień 2007 - 16:12

Czarny zwierz fajny miales spacer :-) Ja miecho donosze do czatowni na myszaki ale nie mam kiedy sie zaczaic :-/ Dobiero w sobote rano ale jeden dzien to troche malo :lol: Na dodatek jacys ludzie wymyślili sobie wycinke drzew zaraz obok :mrgreen: To moze oni mi miecho wyjadają :mrgreen:
Czasami zaluje, że nie mieszkam na bardziej nizinnym terenie. Wkurzają mnie te ciągłe pagórki :-x To nie sprzyja fotografii

#91 Czarny zwierz

Czarny zwierz
  • Użytkownik
  • 1162 postów
  • Lokalizacja:
    Sośnicowice

Napisano 06 grudzień 2007 - 16:15

Wkurzają mnie te ciągłe pagórki :-x To nie sprzyja fotografii


Ja Ci zazdroszcze takich pagórków. Idzie bardzo łatwo i bardzo blisko podejść różne zwierzaki...

#92 Czarny zwierz

Czarny zwierz
  • Użytkownik
  • 1162 postów
  • Lokalizacja:
    Sośnicowice

Napisano 06 grudzień 2007 - 16:30

A tak swoją drogą to dzisiaj w karmniku były oczywiście sikory modra i bogatka, kilka wróbli w tym jeden bez ogona, sójka, dzięcioł duży, dzwoniec, kowalik i oczywiście bażant, którego dzisiaj mialem z okna na 1 metr. Wystarczylo by tylko reke wyciągnąć to można go bylo poglaskać :mrgreen:

#93 tronk

tronk
  • Użytkownik
  • 132 postów
  • Lokalizacja:
    podkarpacie

Napisano 06 grudzień 2007 - 17:02

Ja Ci zazdroszcze takich pagurków. Idzie bardzo łatwo i bardzo blisko podejść różne zwierzaki...

W sumie tak ale sa problemy ze swiatlem. Wieczorem nie idzie podejsc jakiegos zwierza zeby nie byl w cieniu(mieszkam na wschodnim brzegu takiej zarypistej gory(w dolinie plynie sobie Wislok )i swiatla brak, trzaby lazic strasznie daleko). Karmnik zrobilem wczora nowy i niccc. Nwet nie ruszony slonecznik

#94 Czarny zwierz

Czarny zwierz
  • Użytkownik
  • 1162 postów
  • Lokalizacja:
    Sośnicowice

Napisano 06 grudzień 2007 - 17:08

Nwet nie ruszony slonecznik


Nie bądź w goracej wodzie kąpanej. Ja czekałem prawie tydzień, zanim pierwszy ptak się zjawił...

#95 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 06 grudzień 2007 - 20:23

To u mnie karmnik wisiał ze 3 tygodnie, jak się pojawili pierwsi goście. Zaczekaj, niech spadnie śnieg, to sam się przekonasz jak szybko się pojawią. Ja teraz nie wiem jak nadążyć z dosypywaniem karmy. W sumie w ciągu 2-3 dni idzie mi około 1 kg, ale jak będzie chłodniej i oczywiście śnieg - to pewnie i 1 kg w ciągu jednego dnia może być mało.
Dziś chyba po raz pierwszy pojawił się 1 mazurek (samiec), ale mam nadzieję że nie ostatni...Tylko że światła mało i nie mam jak porobić zdjęcia...
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#96 tronk

tronk
  • Użytkownik
  • 132 postów
  • Lokalizacja:
    podkarpacie

Napisano 07 grudzień 2007 - 16:52

To, że ruch przy karmniku na dobre zaczyna się w zimie to ja wiem :-D Przez ostatnie pare dni miałem okazje wracać wcześniej ze szkoły i słonko wieczorne sie przez drzewa przebijało więc zrobilem prowizoryczny karmnik i czatownie zaraz koło domu. A to, że nawet sikory nie przyleciały to u mnie fenomen :shock: bo one pokazywały się zawsze.
Jutro przed switem na myszołowy :mrgreen: zobaczymy co z tego bedzie.

#97 Czarny zwierz

Czarny zwierz
  • Użytkownik
  • 1162 postów
  • Lokalizacja:
    Sośnicowice

Napisano 07 grudzień 2007 - 17:15

Ja dzisiaj mialem niecodzienny widok. Idąc do szkoly przez centrum miasta usłyszalem nad sobą gęgania gęsi. Spojrzalem na niebo i az mnie zamurowalo. Niebo było praktycznie czarne. Całe tabuny gesi. Niesamowity widok. Leciały dobrą minutę. Droga którą maszerowalem miala 500 metrów długości. Ptaki leciały nad calą długośią tej ulicy. Podczas obserwacji zauważyłem, że wielu przechodniów ąz się zatrzymywała. Niewspominam o 4 sarnach, ktore spotkałem jadąc do szloły.. :mrgreen: .

#98 Cerberiusz

Cerberiusz
  • Lokalizacja:
    Otwock/Celestynów

Napisano 07 grudzień 2007 - 17:46

Czarny zwierz, nie denerwuj :-x

Ciepło się zrobiło i ptactwo przestało odwiedzać mój karmnik :-( . Nie giną frykasy które dla nich przygotowałem. Czy u was wygląda podobnie w przydomowych stołówkach :?: :?: :?:
Pozdrawiam Cię [you]

www.mikolajleszczynski.pl

#99 marcinn29

marcinn29
  • Lokalizacja:
    Olsztyn/Iława

Napisano 07 grudzień 2007 - 21:51

Czołem,
nie wiem czy słyszeliście o tym, ale 3 dni temu w pod Olsztynem pociąg rozjechał stado dzików, na raz zabił 21 szt. Maszynista twierdzi że ostro trąbił ale nic nie podziałało. Strażnicy leśni opawiadali że na ok. 500 metrach było czerwono. Oczywiście zaraz z całej okolicy zbiegły się lisy na ucztę. Swoją droga bardzo szkoda, tyle sztuk zgineło na raz. :cry:

#100 Cerberiusz

Cerberiusz
  • Lokalizacja:
    Otwock/Celestynów

Napisano 07 grudzień 2007 - 21:57

na raz zabił 21 szt

aż tyle :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Pozdrawiam Cię [you]

www.mikolajleszczynski.pl





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych