Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

UWAGA KLESZCZE !!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
117 odpowiedzi w tym temacie

#41 pkokocinski7

pkokocinski7
  • Użytkownik
  • 694 postów
  • Lokalizacja:
    Snowidowo

Napisano 12 kwiecień 2009 - 20:52

ja jeszcze nigdy nie miałem kleszcza, a się po tylu krzaczorach już szlajałem....
Przygotowywania do sezonu letniego w pełni: maskowanie jest, statyw też, tylko czatownie w budowie!

#42 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 12 kwiecień 2009 - 21:10

pkokocinski7, tak Tobie się wydaje :mrgreen:

#43 pkokocinski7

pkokocinski7
  • Użytkownik
  • 694 postów
  • Lokalizacja:
    Snowidowo

Napisano 12 kwiecień 2009 - 22:02

wydaje mi się że nie miałem kleszcza... czy że się szlajałem po krzakach.... :-?
Przygotowywania do sezonu letniego w pełni: maskowanie jest, statyw też, tylko czatownie w budowie!

#44 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 12 kwiecień 2009 - 22:07

pkokocinski7, albo jedno albo drugie, tylko nie wiem które :-)
Mój kolega też twierdził, że nigdy nie miał kleszcza, a jak się okazało, że jednak musiał miec to długo się leczył antybiotykiem. Małe są skubańce i przyczepiają się w rozmaitych miejscach, po powrocie z lasu/łąki najlepiej się bardzo dokładnie obejrzec pod prysznicem, wtedy jeszcze bardzo łatwo je wyciągnąc.

#45 pkokocinski7

pkokocinski7
  • Użytkownik
  • 694 postów
  • Lokalizacja:
    Snowidowo

Napisano 13 kwiecień 2009 - 07:29

pkokocinski7, no po krzakach to na pewno łaziłem... :lol:
Ale kleszcza jeszcze na prwadę nie miałem... :shock:choć może mnie teraz jakiś zżera od środka... :shock: :mrgreen: :mrgreen:
Przygotowywania do sezonu letniego w pełni: maskowanie jest, statyw też, tylko czatownie w budowie!

#46 robkiz

robkiz

Napisano 14 kwiecień 2009 - 10:14

Monastor jako ze trudno sobie obejrzeć wszystkie zakamarki najlepiej do lasu chodzić parami i potem parami się pod prysznicem oglądać ;)
Ja nie wiedzieć czemu nie jestem szczególnie lubiany przez kleszcze ani pijawki ani inne takie. Zdarzyło mi sie kiedyś nawet ze chodziłem po krzakach dłuższą chwile a moja najlepsza polowa "zaliczyła" kilkanaście kleszczy tylko stając obok.
Robert

#47 wojt683

wojt683
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • Lokalizacja:
    Golub-Dobrzyń

Napisano 15 czerwiec 2009 - 22:20

Pani w aptece poleciła mi OFF. Tak się tym intensywnie popsikałem, że aż mnie mdliło.
Żaden komar, żadna muszka i tym podobne stworzenia na mnie nie siadały, a kleszczy miałem z 5, w tym dwa wbite ;]
Jeden dziad wlazł przez skarpetę i wbił mi się w kostkę.

#48 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 16 czerwiec 2009 - 10:26

jak na moje to troche lekka przesada z tymi kleszczami:>
jak ja mam jakiegos to poprostu wyrywam palcami-co za problem?
Jednak najlepszy sposob przedstawil robkiz, tylko skad wziasc ta druga osobe do pary:>? :P
Pozdrawiam!
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#49 Mikouak

Mikouak
  • Lokalizacja:
    Legionowo/Zegrze

Napisano 16 czerwiec 2009 - 10:48

No nie wiem... ja to bym jednak wolał nie oglądać Leona pod prysznicem... :mrgreen:
7D; 10-20; 50/1,8; 55/1,4; 100/2,8; 400/5,6
...:: http://www.jakzobrazka.pl ::...

#50 robkiz

robkiz

Napisano 16 czerwiec 2009 - 11:53

czebaby sie na plenery umawiać tak aby kompletować pary. Tylko kobitek mamy trochę mało. Albo jeszcze lepiej organizować sobie potem zbiorowe "odkleszczanie" w saunie czy innej bani.... hmm
Robert

#51 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 16 czerwiec 2009 - 14:30

Albo jeszcze lepiej organizować sobie potem zbiorowe "odkleszczanie" w saunie czy innej bani.

:mrgreen:
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#52 Guest_bartek24861_*

Guest_bartek24861_*

Napisano 16 czerwiec 2009 - 21:37

tylko "odkleszczanie" ? może rozwiniemy temat jak już załatwiasz towarzystwo hehe

#53 toron27

toron27

Napisano 16 czerwiec 2009 - 22:33

fuj panowie zaczynamy zbaczać na mocno przyrodnicze tematy: pary, zbiorowe(odkleszczania),prysznice, kobitki, Leony...
chyba trzeba będzie pogadać z modami, żeby niektóre tematy otwierały się po 23 albo, żeby na początku była tabliczka: wejście tylko od 18 lat :mrgreen: :-P

#54 robkiz

robkiz

Napisano 17 czerwiec 2009 - 10:34

Fotoprzyrodnikiem jestem i nic co przyrodnicze nie jest mi obce toronie nawet kleszcz na tyłku :mrgreen:
Robert

#55 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 17 czerwiec 2009 - 19:51

Właśnie wyobraziłem sobie tabun iskających się w lesie fotografów przyrody. Panowie, starczy już że straszymy ludzi swoim wyglądem :mrgreen:

#56 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 czerwiec 2009 - 17:53

nie wiem czy to kwestia szczęścia czy czego innego (nigdy przed wyjściem do lasu prysznica nie biorę :mrgreen: ) ale na tyle lat włóczenia się po lasach raptem 2 razy na sobie kleszcza znalazłem...Nie wiem czy w Kampinosie i lasach Mazowsza jest ich mniej, czy też mają więcej ofiar i dla mnie nie wystarcza? Bynajmniej się nie uskarżam , po prostu dziwię się jak często i dużo tych paskud przynosicie...
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#57 robkiz

robkiz
  • Użytkownik
  • 1421 postów

Napisano 19 czerwiec 2009 - 08:12

Ciekawe August co takiego jest w nas (ja tez tak mam). Moze powinniśmy sie poświęcić dla dobra ludzkości. Moze ludzie sie powinni nami nacierać przed wyjściem do lasu ;) Hehe zostanę posadzony o jakieś skrzywienia a to iskanie wzajemne a to nacieranie :lol: Ja myślałem zawsze ze to kwestia śmierdzącej pracy.
Robert

#58 Guest_bartek24861_*

Guest_bartek24861_*
  • Gość

Napisano 19 czerwiec 2009 - 08:42

robkiz, a gdzie pracujesz ? to znajdę sobie podobną pracę bo co wypad do lasu i całe hordy kleszczy mam na sobie :-)

#59 Marek__ZZ

Marek__ZZ
  • Użytkownik
  • 542 postów
  • Lokalizacja:
    Roztocze

Napisano 19 czerwiec 2009 - 09:16

Ciekawe August co takiego jest w nas (ja tez tak mam). Moze powinniśmy sie poświęcić dla dobra ludzkości. Moze ludzie sie powinni nami nacierać przed wyjściem do lasu ;) Hehe zostanę posadzony o jakieś skrzywienia a to iskanie wzajemne a to nacieranie :lol: Ja myślałem zawsze ze to kwestia śmierdzącej pracy.


Robkiz...Ty jesteś ...politykiem...?
przypominam że malarstwo Vincenta van Gogha było dla współczesnych nic nie warte

#60 Guest_bartek24861_*

Guest_bartek24861_*
  • Gość

Napisano 19 czerwiec 2009 - 09:35

to może trzeba się zwracać Panie Ministrze a nie tak bezpardonowo jak ja hihi





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych