Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

UWAGA KLESZCZE !!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
117 odpowiedzi w tym temacie

#1 Paweł Cebo

Paweł Cebo
  • Użytkownik
  • 90 postów

Napisano 17 marzec 2007 - 12:35

Witam !

Sezon na kleszcze sie zbliża i wiadomo, że część z nich oprócz twardych bąblów może zostawić w naszym organiżmie różne grożne choróbska . Siedząc godzinami w czatowni jest się tak jakby sakzanym na kontakt z tymi niemiłymi stworzeniami.

Czy stosujecie jakieś środki ochronne ?? szcepienia?? jeśli tak to gdzie i za ile można je zrobić?? albo jakiś środki odstraszające ale takie które odstraszały by tylko kleszce i komary a nie odstraszały zapachem obiektów do fotografowania ;) ??

#2 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 17 marzec 2007 - 13:22

Na boreliozę szczepionki chyba nie ma :-/

:ninja:


#3 PIRX

PIRX
  • Użytkownik
  • 54 postów
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 18 marzec 2007 - 15:56

na FP jest caly artykul powiecony temu zagadnieniu:
http://www.fotografi... ... eszcze.php

#4 Mike

Mike
  • Użytkownik
  • 146 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 20 marzec 2007 - 22:43

Miałem kilka tych żyjątek na moim ciele, jednak nic poza drobnym śladem, który szybko zniknął nie zostawiły.

Mój pies często 'zbiera' kleszcze i również żadnej choroby nie złapał, znam jednak przypadek psa który zdechł w wyniku choroby wywołanej przez kleszcza :( więc trzeba uważać...

#5 donkeyshot

donkeyshot
  • Użytkownik
  • 56 postów
  • Lokalizacja:
    Koszalin

Napisano 21 marzec 2007 - 20:43

witam
ja rocznie daje sie opic paru kleszczom
w zeszlym roku mialem nawet borelioze ale po miesiecznej kuracji antybiotykowej pozbylem sie tego. Najwazniejsze to w pore znalezc rumien i zglosic sie do lekarza. Z tego co wiem to choroba rozwija sie troche czasu wiec jest czas na reakcje farmakologiczna :-/
zapalenie opon mozgowych to inna bajka - tego nie chcialbym pozyskac. Jak ktos ma jakies info na temat szczepien to dawajta
pozdrawiam

#6 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 21 marzec 2007 - 21:24

Szczepienie trwa chyba dwa lata :-/ i jest cholernie drogie. SGGW daje za darmo studentom, przynajmniej wydziału leśnego ;-)

:ninja:


#7 kdarek115

kdarek115
  • Użytkownik
  • 141 postów
  • Lokalizacja:
    małpolska

Napisano 02 kwiecień 2007 - 07:30

Wczoraj byłem na spacerku w lesie, jak wruciłem i usiadłem w domu patrze a tu po ręce spaceruje......
kleszcz no i 'unicestwiłem intruza' Mam nadzieję że nie był chory ale dobrze że go zobaczyłem przed czasem!!! :evil:
nareszcie C 50D + T 17-50 + S 120-400

#8 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 02 kwiecień 2007 - 07:48

Powiem tak: jesli chodzi o szczepienie przeciew borelozie - to niestety musze zmartwic wszystkich: jak do chwili obecnej nie ma szczepionki. Niestety z tego co mi wiadomo (zona pracuje w sanepidzie wiec wiadomosc mozna rzec z pierwszej reki:) tej choroby nie ma mozliwosci niestety calkowicie pozbyc - przechodzi w tzw. stan spoczynku. Nie jest wesolo. Moja znajoma mimo dosc wczesej kuracji antybiotykowej mniala juz 2 razy nawrot choroby :evil:
Co do odkleszczowego zapalenia opon mozgowych - sa szczepienia. Sa to zazwyczaj 2 etapowe. Koszt jak dobrze pamietam okolo 50 zl. Jak chcecie - dokladnie popytam jak sie nazywaja i kiedy najlepiej szczepic, ale tu mi sie wydaje ze w okresie zimowym, kiedy jeszcze kleszczy nie ma.
Co aktywnosci kleszczy, to najbardziej wzmorzona jest w kwietniu i okolo wrzesnia (jest to zwiazane z ich rozwojem).
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#9 matzone

matzone
  • Użytkownik
  • 363 postów
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 02 kwiecień 2007 - 20:51

Dziś wyjmowałem mojemu psiakowi kleszcza z sierści. Nie jest to dobra wiadomość ale sezon na kleszcze rozpoczęty :cry:
Uważnie ogladajcie powłoki skórne po przyjściu ze spaceru
:mrgreen:


#10 Elvie

Elvie
  • Moderator
  • 723 postów
  • Lokalizacja:
    Wyżyna Sandomierska

Napisano 04 kwiecień 2007 - 19:24

Dziś wyjmowałem mojemu psiakowi kleszcza z sierści

Radzę dla psa kupić obrożę przeciwko kleszczom, bo też łapią odkleszczowe niebezpieczne choróbska, np. babeszjoze :!:
POZDRAWIAM

#11 matzone

matzone
  • Użytkownik
  • 363 postów
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 05 kwiecień 2007 - 15:42

Straciłem zaufanie do obroży odstraszających pasożyty po tym jak pod taką właśnie obrożą siedział kleszcz :roll:
Teraz psiak ma zaaplikowane kropelki na grzbiecie.
Poczytałem troszkę o tym pierwotniaku. Wielkie dzięki za informacje.
Pozdrawiam serdecznie właścicieli czworonogów jak i wielbicieli zwierzyny dzikiej

#12 Elvie

Elvie
  • Moderator
  • 723 postów
  • Lokalizacja:
    Wyżyna Sandomierska

Napisano 05 kwiecień 2007 - 15:57

Kropelki Frontline?
Ja mojemu psu kupuję obrożę Killtix, trochę droga, ale długo działa i w przypadku mojego psa skutecznie odstraszała i kleszcze i pchły.
POZDRAWIAM

#13 matzone

matzone
  • Użytkownik
  • 363 postów
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 05 kwiecień 2007 - 17:27

Jak tak polecasz to zakupię 2 sztuki. Jedną dla psa a drugą dla siebie :mrgreen:
Oczywiście żartuję :bow:

#14 Nessi

Nessi
  • Użytkownik
  • 161 postów
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 13 kwiecień 2007 - 00:09

Rzeczywiście kleszczy jest, co nie miara. Po każdym spacerze i z mojej pieski i z siebie, wyłapuje po kilka sztuk. Jestem na nie wyczulony, bo przez te cholerstwo straciłem moją poprzednią rottweilerkę (pomimo stosowania tzw. pipety) Teraz już nie ufam w pełni tym specyfikom, chociaż je stosuje (Ex-spot). Podstawowym zabiegiem jest wyczesywanie sierści z pieski i przeglądanie całego ubrania (rozbieram się do rosołu i sprawdzam dokładnie każdą część ubrania). To nie jest przesada!!!

#15 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 13 kwiecień 2007 - 07:20

Nessi, wiem co mowisz :evil: Wczoraj sam z siebie sciagnolem 2 :!: Na szczeście jeszcze niezdążyły się wbić. :-/ Coś mi mowi że o wycieczkach do lasu trzeba pomału zapomnieć - znając swoje szczęście to tylko kwestia czasu kiedy znajdę na sobie już wbitego. A swoja drogą to chyba najwiecej jest ich na skraju Lasu Pietrasze (na północ od Kwadrat). Co do Plant - tu jak narazie nic "nie złapałem". Sezon aktywności kleszczy się nasila.
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#16 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 14 marzec 2009 - 16:36

Dziś miałem pierwszego kleszcza. A tylko co śnieg znikną :evil:
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#17 Fotoamator

Fotoamator
  • Użytkownik
  • 997 postów
  • Lokalizacja:
    Łosice

Napisano 15 marzec 2009 - 10:30

Ja się zaszczepiłem przeciw od kleszczowemu zapaleniu opon mózgowych szczepionka kosztuje 120zł jest 3 szczepienia i teraz od razu czuje się pewniej.

#18 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 15 marzec 2009 - 11:13

chemik, już? :shock:
Ech, no nic, wiosna tuż tuż. Trzeba będzie uważac :-?

#19 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 15 marzec 2009 - 11:56

Dziś miałem pierwszego kleszcza. A tylko co śnieg znikną :evil:

Posmaruj się jakąś "chemią" i będzie po sprawie ;-)
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#20 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 15 marzec 2009 - 14:20

Fotoamator,

kosztuje 120zł jest 3 szczepienia

Plus szczepienia przypominające co 2 lata ;-)

Poza zapaleniem opon jest jeszcze bardziej groźna borelioza :-/
Vulpes,

Posmaruj się jakąś "chemią" i będzie po sprawie

Nie do końca... trzeba obserowować co się dzieje potem, czy nie ma jakiś zaczerwień itp.

:ninja:






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych