Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Kleszcze i komary - jak sobie z nimi radzicie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
96 odpowiedzi w tym temacie

#21 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 29 maj 2007 - 06:45

Kupiłem niedawno, można się przyzwyczaić.
Moskitiera to najlepsze rozwiązanie na lato, przydałyby się jeszcze jakieś ochronne rękawiczki.

Mnie na szczęście od kilku lat kleszcze omijają.

#22 Elvie

Elvie
  • Moderator
  • 723 postów
  • Lokalizacja:
    Wyżyna Sandomierska

Napisano 29 maj 2007 - 14:06

Repelenty rzeczywiście nie zawsze się sprawdzają, ale można się ochronić np w taki sposób: http://www.airsoft.e... ... /6_big.jpg :mrgreen:
tylko nie przed kleszczami niestety ;-)
Ale za to jakie maskowanie dobre http://www.airsoft.e... ... /4_big.jpg
POZDRAWIAM

#23 sauer

sauer
  • Użytkownik
  • 1395 postów
  • Lokalizacja:
    Kościerzyna

Napisano 29 maj 2007 - 14:48

Ja po jedym porannym plenerze nad łąkami miałem całe ręce od bąbli (komary). Nie dośc, że trudno było o krótki czas to na dodatek te komary :evil:
Kleszcze coś mnie omijają, bo od początku sezony nie mialem ani jednego, a w lesie sporo razy byłem :mrgreen:
Moja galeria: http://foto.recenzja... ... -6188.html

Canon 30D+Canon 10-22 IS USM+Pol-Cir+Statyw i głowica Manfrotto+szkiełka M-42 :D

#24 Mortis

Mortis
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 29 maj 2007 - 15:10

Ghillia. Maskowanie snajperow :) mam zamiar sobie cos takiego zrobic, do tego siatka maskujaca, i powinno byc ok. aa.. No i potrzebuje cos dluzszego niz 55 mm przedewszystkim ;]

tu link do strony z poradnikiem jak 'to' zrobic: http://militar.webpa...maskowanie.html

Apropo kleszczy... Podobno na warmii takze jest ich duzo, ale pomimo tego w niedziele wybralem sie na lono natury by powtorzyc trygonometrie, i przy okazji sie poopalac. W krotkich spodenkach przedzieralem sie przez geste krzaczory i ląki, potem na samym srodku jednej z nich rozlozylem sie z kocem. przez 3 godziny zauwazylem 2 kleszcze wedrujace po kocyku, w domu sie dokladnie obejrzalem, i nie przynioslem ze soba ani jednego. Moze jednak nie jest tak zle?

#25 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 29 maj 2007 - 18:09

Mortis, hmm, fajny pomysł. skąd tylko skombinować taki kombinezon?...

:ninja:


#26 Mortis

Mortis
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 29 maj 2007 - 20:04

ja to widze tak ze dam sobie spokoj z kombinezonem, ale kupie bundeswerke, a najlepiej cos w tym stylu tylko ciensze, rozmiar sporo wiekszy niz moj. Dorobie do tego kaptur, a wszystko ladnie obszyje paskami, tak ze stworza peleryne siegajaca prawie do ziemi. Teoretycznie beda sie ukladac w regularny wzor, ale mysle ze cos na to poradze, a pozatym to i tak nie bede w tym stal, tylko raczej siedzial, badz lezal. Jezeli i tak wzor bylby zbyt regularny, do kurtki doszyje jeszcze platy materialu, tak zebym mogl paski doszywac z wieksza finezja :P to tak teoretycznie.

i tak mam tylko kita :)

#27 Elvie

Elvie
  • Moderator
  • 723 postów
  • Lokalizacja:
    Wyżyna Sandomierska

Napisano 29 maj 2007 - 20:52

Tu jest też fajnie opisane -> http://www.airsoft.e... ... ghile&nr=1

Wracając do tematu odstraszania natrętnych owadów, próbował ktoś olejek goździkowy? Podobno odstrasza komary. Na meszki dość skuteczny jest waniliowy (potwierdzam :-) )
A dla koni stosuje sie maść nagietkową, może ktoś zechce wypróbować :lol:
POZDRAWIAM

#28 Paweł

Paweł
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 31 maj 2007 - 19:24

Niestety, tam gdzie ciekawe owady tam i kleszcze.
ja je polubiłem, do tej pory mam farta, bo od lat nic od nich nie złapałem. To jest mój okaz zeszłoroczny :-)
1)
Dołączona grafika
Wątek fotoprzyrody bez fotki ???
Z uwagi na pozycję godną jogi, to jedno z najtrudnieszych zdjęć, jakie zrobiłem :-)

#29 Turul

Turul
  • Małomówny
  • 10 postów
  • Lokalizacja:
    P.Białowieszczańska

Napisano 03 lipiec 2007 - 12:37

Witajcie!

Co do kleszczy to conieco napisze :)
Badziewia tego umnie pod dostatkiem :/ niestety, najwiecej jest na wisne i jesienia.
Nawet juz od lutego do kwietnia, pozniej od czerwca do konca sierpnia mniej, a juz od
konca sierpnia do piewrszych wiekszchych przymrozkow.
Najwiekszy wysyp poczatek wiosny i poczetek jesieni.
Duzo pisza i mowia ze kleszcze spadaja z drzew... bajka, siedza do wysokosci 150cm,
glownie trawy, krzaki, w borach iglastych mniej nawet b.malo, lisciaste tak, miejsca zacienione, podmokle jak najbardziej. Ot to tak w skrocie.
Ja zawsze jezeli ide na "polowanie" nosze dlugie buty, spodnie w buty, koszula w spodnie, dlugi rekaw, czapka na glowe ;) po powrocie obowziakowa wszystkie rzeczy trzepac obejzec, a samemu pod prysznic ;) jak juz pisane bylo wczesniej.

Co do skutecznuch srodkow odstraszajacych, wszystkie autany itp na nic sie zdaja, ale jest jeden srodek ;) skuteczny na maxa, testowane wiele razy i zawsze dziala! od jakiegos czasu jak zapodalem kumplowi ze strazy granicznej to juz wiekszosc z nich sie zaopatrzyla i sa w 100% zadowoleni ;)

Nazywa sie to U.S. Army Insect repellent, taki maly pojemniczek zielony z czarna nakretka czasami ma psikacz, kosztuje to od 20-40zl w zaleznosci kto jak zdziera, wystarcza na dlugo.
Smaruje sie tego nie duzo, ale wszystkie miejsca odkryte, nie smierdzi - dla zwierzat, dla ludzi taki specyficzny smrodek, ale po kilku minutach nie czujesz, dla robali jak najbardziej jest nieprzyjemny, za dlugo lepiej tego na sqrze nie trzymac ;) chemia na maxa ale pieronsko skuteczna, unikac kontaktu z blonami sluzowymi!!!!! itp.
Testowane w Wietnamie a chyba nie musze pisac ile tam robali ;)
Mi kiedys polecil znajomy ktory bawi sie w survival, i podczas manewrow na biebrza, wszyscy byli oblepieni przez komary i inne swinstwa chociaz wyautanowani itp srodkami odstraszajacymi, a on posmarowal sie tym specyfikiem i mial spokoj.
Ja uzywam jakies ok 4 lata i nie narzekam ;)

Druga sprawa przydatny patent na kleszcze to przed wysjciem wypsikac sie srodkiem na kleszcze dla psow i kotow frontline w sprayu, tylko ubranie oczywiscie ;) pomaga.

Co do tego gdzei i jak mozna kupic to sklepy z militariami ten US. kiedys na allegro bylo ale juz od dawna nie widzialem.
Frontline hurtownie weterynaryjne itp, na allegro tez mozna trafic.

Ot to tyle co moge napisac w tej sprawie ;)

Pozdro!

#30 migawka

migawka
  • Użytkownik
  • 295 postów
  • Lokalizacja:
    Skarżysko Kamienna

Napisano 24 lipiec 2007 - 17:13

właśnie dziś wyszłam w połódnie do lasu , chciałam przetestować na ptasiorach obiektyw , ALE te głupie komary były okropne , nie wytrzymałam tam 5 minut spakowałam się i uciekałam gdzie pieprz rośnie , choć byłam w stroju myśliwego , zakryta, tylko głowa i ręce , nie pomyślałam o rękawiczkach , ale przez skarpetki się przedostały . No i mam uraz :evil:
Turul - gdzie ten U.S. Army Insect można kupić ? są w aptekach ?
szuwar.deviantart.com

#31 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 24 lipiec 2007 - 20:26

Ja w tym roku za rada morava zaopatrzyłem sie w kapelusz z siatką i w rękawiczki. Nie ma nic lepszego. Rzecz jasn długie spodnie i bluza konieczne, trochę goraco ale cóż... W przypadku fotografowania ptaków nie ma to znaczenia czy wydzielamy zapach jak z perfumerii ale jesli fotografujemy ssaki to środki dostępne w aptekach odpadają. Szczególnie "Autan" intensywnie pachnie choć jest skuteczny. Ale i tak nie dorównuje siatce, no i siatka się nie lepi tak jak skóra nasmarowana środkiem.
Fuji s5600 (50d + Sigma 100-300 f/4 w fazie testów...).

#32 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 26 lipiec 2007 - 13:07

Ja w tym roku za rada morava zaopatrzyłem sie w kapelusz z siatką i w rękawiczki. Nie ma nic lepszego.


:dumny:

Siatka jest ok.
Napisz jakie rękawiczki? Ja używałem takich grubych, zimowych, ale średnio się sprawdzały.
Potrzebne by były cienkie z gęstego materiału.

#33 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 lipiec 2007 - 13:40

morav, moze takie ... ale ta cena :cry:
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#34 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 26 lipiec 2007 - 13:46

Piszą, że ciepłe to odpada :-|
Potrzebny by był przewiewny materiał, ale na tyle szczelny aby komar sie nie przebił.

Na komary najskuteczniejsze jest fotografowanie w wietrzne dni, chociaż kleszczom wiatr chyba nie przeszkadza :-(

#35 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 lipiec 2007 - 15:57

korba, te rękawiczki są zarąbiste!... chce takie :mrgreen:

:ninja:


#36 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 lipiec 2007 - 17:08

Dunadan, kiedy masz urodziny/imieniny?
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#37 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 lipiec 2007 - 17:17

:mrgreen: już niedługo ;-) Tzn. sprecyzuję - takie rękawiczki to by mi się przydały w tym roku, kiedy byłem zdeczunio bardziej na północ - a w Polsce... pewnie się tak bardzo nie przydaadzą :-/

:ninja:


#38 ghash

ghash
  • Małomówny
  • 24 postów
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 04 maj 2009 - 18:41

odgrzeję, bo...
właśnie obejrzałem wywiad z weterynarzem, który mówi, że jak się kleszcz wgryzie to go trzeba spirytusem przez parę długich minut moczyć, żeby się upił i wtedy bardzo łatwo się go wyciąga...
oczywiście to metoda dla psów i kotów, ale ja pamiętam, że generalnie kleszcza trzeba dobrze wytargać za ucho (tak aby mu nie pozostała żadna noga w skórze), a drażnienie go różnymi środkami powoduje tylko większe tworzenie śliny, która mocniej zakaża...
no to jak więc jest? czy wy też się "spirytusujecie"?

#39 Marek__ZZ

Marek__ZZ
  • Użytkownik
  • 542 postów
  • Lokalizacja:
    Roztocze

Napisano 04 maj 2009 - 20:27

czy znaczy to że w "naspirytusowany" organizm kleszcz się nie wgryzie...
i piersióweczka w terenie stanie się niezbędna?.. :mrgreen:
przypominam że malarstwo Vincenta van Gogha było dla współczesnych nic nie warte

#40 Fotoamator

Fotoamator
  • Użytkownik
  • 997 postów
  • Lokalizacja:
    Łosice

Napisano 04 maj 2009 - 21:02

Ja używam środka od kleszczy i jak na razie żaden nie spróbował mojej krwi.





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych