Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

UWAGA KLESZCZE !!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
117 odpowiedzi w tym temacie

#81 kasprzyk

kasprzyk
  • Użytkownik
  • 1059 postów
  • Lokalizacja:
    Chodzież

Napisano 26 lipiec 2009 - 08:50

atu dość interesujący opis:
http://www.vetcontac...art.php?a=88&t=

#82 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 lipiec 2009 - 08:11

Nie wiem jak na kleszcze ale na komary NIESAMOWICIE działa Mugga w sztyfcie - z relacji ludzi wiem ze na kleszcze działa tak samo. Preparat jest naprawdę super...

:ninja:


#83 kasprzyk

kasprzyk
  • Użytkownik
  • 1059 postów
  • Lokalizacja:
    Chodzież

Napisano 01 sierpień 2009 - 22:15

Witam

UWAGA - używacie na własną odpowiedzialność!!!

W południe wypryskałem spodnie od nogawek do bioder z zewnątrz tym: https://ssl.allegro...._674884636.html - link pierwszy lepszy, w sklepie zoologicznym kupiłem za 12zł (czyli przesyłka, na jedno wychodzi)

Nie wyczułem zapachu, ale pewnie jakiś ma.
2 godziny temu po przejściu kilkunastu metrów przez trawy zauważyłem jednego kleszcza na nogawce, w połowie między kolanem, a stopą, kleszcz zachowywał się dziwnie, wykonywał niewielkie ruchy - wziąłem go na palec - tu aktywność się wzmogła, dość typowo jak na ich zachowanie, ale jednak wolniej niż zawsze się poruszał (ręce spryskane ASIO). Ponownie położyłem go na spodniach (płasko na zgiętym kolanie) - reakcja taka jak na filmikach!! podnosi "łapy", wolne mozolne ruchy wykonuje, wręcz się przewraca. Kiedy wyprostowałem nogę - po prostu spada !! w typowej sytuacji bardzo dobrze się przyczepia do rzeczy, trudno go dostać do rąk - o ile sam na nie nie wskoczy. Więc to działa, i to rewelacyjnie - pamiętajcie, że to tylko na przykładzie jednego kleszcza.

Jak na razie ze mną wszystko ok, a skoro jest napisane w instrukcji, że można spryskać całe mieszkanie - nie powinno to stanowić zagrożenia dla ludzi.
pzdr

#84 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 03 sierpień 2009 - 12:38

kasprzyk, po co ktoś miałby pryskać mieszkanie płynem na kleszcze? :shock:

#85 kasprzyk

kasprzyk
  • Użytkownik
  • 1059 postów
  • Lokalizacja:
    Chodzież

Napisano 03 sierpień 2009 - 12:45

Ale jakie mieszkanie :roll: ??? :-D
pzdr

#86 siudym

siudym
  • Użytkownik
  • 859 postów
  • Wiek: 43
  • Lokalizacja:
    Iława

Napisano 03 sierpień 2009 - 17:21

M4 pewnie ;)

A tak wogole specyfik 'ASIO!' jakos slabo dziala na komary, wypsikalem sobie rece a komary jak ciely tak tna nadal. :/

Canon 300D / 600D


#87 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 03 sierpień 2009 - 21:15

Jak na razie ze mną wszystko ok, a skoro jest napisane w instrukcji, że można spryskać całe mieszkanie - nie powinno to stanowić zagrożenia dla ludzi.



#88 kasprzyk

kasprzyk
  • Użytkownik
  • 1059 postów
  • Lokalizacja:
    Chodzież

Napisano 03 sierpień 2009 - 21:22

Monastor, proszę, przeczytaj jeszcze raz moja całą wypowiedź - myślę, że jasno tam wszystko przedstawiłem.

Zaproponowany preparat stosowany jest między innymi właśnie do mieszkań - dlatego napisałem na samym początku, że stosując go na własnej odzieży, sami podejmujecie ryzyko.
pozdrawiam

#89 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 03 sierpień 2009 - 21:40

kasprzyk, dobra, przeczytałem teraz dokładnie opis produktu na allegro i rozumiem. Z samego postu niewiele wynika stąd moje pytanie.

#90 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 11 sierpień 2009 - 22:16

W całym życiu tylko raz miałem wbitego kleszcza, jakieś 15 lat temu.
Ciekawe jaki jest tego powód, nie pracuje z chemikaliami.
Może po prostu złego nawet kleszcz nie chce :-D

Ale zawsze po przyjściu z lasu profilaktycznie się sprawdzam.

#91 Judyta

Judyta
  • Użytkownik
  • 2223 postów
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 13 maj 2010 - 18:30

Może ktoś się orientuje jak kleszcz się wbije i powstaje w tym miejscu zaczerwienienie oraz lekka opuchlizna na powierzchni ok. 2-3 cm. to oznacza że jest się zarażonym ?

#92 Halina

Halina
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 maj 2010 - 18:40

Czasem może to być oznaką zarażenia, czasem tylko podrażnienia. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lepiej iść do lekarza i zrobić badanie niż potem mieć zmartwienie.

#93 awilus

awilus
  • Użytkownik
  • 515 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 13 maj 2010 - 18:45

U mnie w przypadku boreliozy powstał wokół ugryzienia promień (około 12 cm średnicy) koloru sinego. Po tym i przed tym razem kleszcze często mnie gryzły i prawie zawsze powstawało podrażnienie (opuchlizna o średnicy 2 cm i swędzenie), więc myślę, że w Twoim przypadku to nic poważnego.

#94 Judyta

Judyta
  • Użytkownik
  • 2223 postów
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 13 maj 2010 - 18:58

Ja tylko wyciągałam kleszcze wbiły się dwa dla mojego pana taty i tak słyszałam że jeżeli są zarażone to powstaje jakaś otoczka, czyli w jego przypadku to prawdopodobnie tylko podrażnienie, dzięki za szybką odpowiedz, dzwonię go uspokoić.

#95 fotomarys (Marian)

fotomarys
  • Lokalizacja:
    kraków

Napisano 13 maj 2010 - 18:58

Judyta, z własnego doświadczenia-lepiej w sanepidzie zrób badanie i nie zamartwiaj się :wave:

NIKON D300s + sigma 500/4,5 + sigma70-200/2,8EX II MACRO, Manfrotto 501HDV


#96 PatrykGala

PatrykGala
  • Lokalizacja:
    Złotów

Napisano 13 maj 2010 - 19:52

W całym życiu tylko raz miałem wbitego kleszcza, jakieś 15 lat temu.
Ciekawe jaki jest tego powód, nie pracuje z chemikaliami.

Ja mam to samo wszyscy mają kleszcze po lesie tylko nie ja :-) W życiu nie miałem kleszcza. Też jestem ciekawy czym jest to spowodowane ;-)
Patryk, Pozdrawiam

#97 kasprzyk

kasprzyk
  • Użytkownik
  • 1059 postów
  • Lokalizacja:
    Chodzież

Napisano 13 maj 2010 - 19:55

W całym życiu tylko raz miałem wbitego kleszcza, jakieś 15 lat temu.
Ciekawe jaki jest tego powód, nie pracuje z chemikaliami.

Ja mam to samo wszyscy mają kleszcze po lesie tylko nie ja :-) W życiu nie miałem kleszcza. Też jestem ciekawy czym jest to spowodowane ;-)


w tym roku wyszedłem do lasu tylko raz (tydzień temu ?? ) na paręnaście minut - na nogawce w pewnym momencie miałem 3 sztuki :evil:
fotki robię: Olympus E3 i ZD 70-300
strona: www.fotochodziez.pl

#98 awilus

awilus
  • Użytkownik
  • 515 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 13 maj 2010 - 19:58

Mnie owady wszelkiej maści kochają. Kiedy wchodzę do lasu, odnoszę wrażenie, iż każdy komar z lasu siedzi na mnie, to samo jest z kleszczami. Ale jak na razie trzymam się twardo i mam na koncie "tylko" boreliozę. Eh.. co poradzić.

#99 kr00tki

kr00tki
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • Lokalizacja:
    Opole/Szydłów

Napisano 14 maj 2010 - 09:12

Może ktoś się orientuje jak kleszcz się wbije i powstaje w tym miejscu zaczerwienienie oraz lekka opuchlizna na powierzchni ok. 2-3 cm. to oznacza że jest się zarażonym ?


Po wyciągnięciu kleszcza zazwyczaj pojawia się rumień dookoła miejsca w którym był wkłuty. Jeżeli pod 24h ( nie wolno drapać miejsca wkłucia ) rumień nie znika lub się powiększa to warto skonsultować się z lekarzem.
pozdrawiam Krzysztof "kr00tki" Luboch Olympus E-520 luboch.com/blog

#100 beny

beny
  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 14 maj 2010 - 09:56

Judyta, wpisz w Google Borelioza, dowiesz się wszystkiego, załapałem to g...no 3 lata temu, poważna sprawa, nie lekceważ. Pozdrawiam.





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)