Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Dzięcioł czarny - Dryocopus martius


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
225 odpowiedzi w tym temacie

#81 zprkangur

zprkangur
  • Użytkownik
  • 134 postów

Napisano 05 czerwiec 2010 - 20:30

z wczorajszego wypadziku, "kardynał" ląduje :-)

Jak już łaskawie zauważył kolega 1507 zdjęcia naruszają pkt. 5.2 regulaminu, więc wylądowały w koszu. michalv

#82 1507

1507
  • Lokalizacja:
    Zduńska Wola

Napisano 05 czerwiec 2010 - 22:05

No i punkt 5.2 regulaminu poszedł się czesać :mrgreen: Pójdę dalej, skoro tyle się pisze i pisało na forum o fotografowaniu przy gniazdach i teraz dziuplach, proponuję usunąć archiwalne fotki fotografowane w ten sposób bo:

...bardziej chodzi o to, że takie zdjęcia moga zachęcić oglądających do próbowania takich samych ujęć. Forum ogląda coraz więcej młodzieży. Przy obecnym rozwoju rynku foto, boję się, ze może być duże "parcie na szkło" czyli chęć zrobienia zdjęcia za wszelką cenę.



#83 zprkangur

zprkangur
  • Użytkownik
  • 134 postów

Napisano 05 czerwiec 2010 - 22:23

równie dobrze należałoby wyczesac zdjecia np. lisów, borsuków (a wiekszości tak się bardzo podobają) ect. przy norach, bo one też mogą zachecać do robienia fot przez młodzież za wszelka cenę.

#84 1507

1507
  • Lokalizacja:
    Zduńska Wola

Napisano 05 czerwiec 2010 - 22:27

równie dobrze należałoby wyczesac zdjecia np. lisów, borsuków (a wiekszości tak się bardzo podobają) ect. przy norach, bo one też mogą zachecać do robienia fot przez młodzież za wszelka cenę.


Jestem za! A regulamin nie reguluje focenia ssaków w ten sposób, nie doczytałem?
Ktoś może nie zauważył ale to zdjęcie od dawna narusza regulamin forum:
http://www.fotoprzyr....htm?pic_id=208

#85 zprkangur

zprkangur
  • Użytkownik
  • 134 postów

Napisano 06 czerwiec 2010 - 11:09

michalv -> jak ma być wszystko wporzo względem regulaminu - punkt 5.2 - to bądź człowieku konsekwentny, a nie wybiórczo stosuj regulamin!
ŁASKAWIE ZAUWAŻAM, że zdjęcia tylko w tym wątku, które ZGŁASZAM DO USUNIĘCIA, to : 11,12,19,23,24,28,29,30,31,32,33,34,35 i 36 naruszają regulamin i są do kosza! czekam zatem na właściwą i godną przyrodnika i moderatora reakcję i całościowe podejście do sprawy, a nie traktowanie forumowiczów i ich zdjęć poprzez kryterium Twojego widzimisie.

#86 sebaok

sebaok

Napisano 06 czerwiec 2010 - 11:23

A regulamin nie reguluje focenia ssaków w ten sposób, nie doczytałem?


Nie nie reguluje. Dotyczy tylko ptaków.

zprkangur, wyluzuj troche. Nie bedziemy usuwać zdjec bo bedzie za duży bałagan. Punkt regulaminu obowiązuje od teraz.

I nie offtopujcie bo posty zaraz polecą.

#87 zprkangur

zprkangur
  • Użytkownik
  • 134 postów

Napisano 06 czerwiec 2010 - 11:40

sebaok -> ciebie rozumiem, ale o wyluzowanie można poprosić także michalva. Jest regulamin, złamałem go, ale jak się okazuje nie tylko ja, i nie mam nic do forumowiczów którzy zdjęcia wstawili, jedynie do moderatora, że jedna dziuplę widzi na tej samej stronie a innej już nie :-( może jemu przydałoby się więcej luzu, albo więcej obiektywizmu i konsekwencji :?:

#88 sebaok

sebaok

Napisano 06 czerwiec 2010 - 11:43

Zdjęcie wisi bo zostało dodane przed edycją regulaminu.
Jak widać nikt nie zwraca uwagi na informacje na stronie głównej.

#89 zprkangur

zprkangur
  • Użytkownik
  • 134 postów

Napisano 06 czerwiec 2010 - 11:48

dobra szkoda gadać, to regulamin wczoraj został edytowany? czy obowiązuje od 2006-05-07, 16:55 ?

#90 sebaok

sebaok

Napisano 06 czerwiec 2010 - 11:52

Strona główna, ogłoszenia:

Od dnia 2.06.2010 r. obowiązuje zakaz pokazywania na forum zdjęć ptaków na gniazdach.


#91 zprkangur

zprkangur
  • Użytkownik
  • 134 postów

Napisano 06 czerwiec 2010 - 12:02

przyjąłem do akceptującej wiadomości, aczkolwiek moderator powołał się łaskawie na punk 5.2 regulaminu i bardzo słusznie, bo jak mnie pamięć nie myli podobną jazdę miałem około rok temu ze zdjęciem myszołowa na gnieździe z młodym, jak się okazało regulamin już obowiązywał wówczas, a nie dopiero od 02.06.2010

#92 1507

1507
  • Lokalizacja:
    Zduńska Wola

Napisano 06 czerwiec 2010 - 13:09

przyjąłem do akceptującej wiadomości, aczkolwiek moderator powołał się łaskawie na punk 5.2 regulaminu i bardzo słusznie, bo jak mnie pamięć nie myli podobną jazdę miałem około rok temu ze zdjęciem myszołowa na gnieździe z młodym, jak się okazało regulamin już obowiązywał wówczas, a nie dopiero od 02.06.2010


pamiętam to, ale nic na to nie poradzisz, uważam że skoro tworzy się zapis o nie robieniu zdjęć przy dziuplach to takie zdjęcia powinny być usunięte (archiwalne), bo czemu one mają teraz służyć?

#93 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 06 czerwiec 2010 - 13:26

1507, skasowanie takiej ilości zdjęć spowoduje ogromne zamieszanie bo trzeba będzie skasować również posty oceniające te zdjęcia.
Panowie zasada jest jasna nie pokazujemy na forum zdjęć przy, na, obok, od góry, od dołu jeżeli jest na takowym gniazdo, pisklęta itp (nie doszukujcie się szczegółów na temat pustych gniazd).
Problem jest znacznie szerszy niż tylko dzięcioł czarny, są dudki, żołny, jaskółki i wiele innych zwierząt typu lisy, borsuki, jelenie, sarny z młodymi, przy norach w trakcie karmienia.
Wiem, że autor może poczuć się urażony bo jego zdjęcie skasowano, a wcześniejsze nie ale proponuję się z tym pogodzić i nie rwać szat.
Wojtek

#94 Saint (Jakub Szymkowiak)

Saint
  • Lokalizacja:
    Mosina/Poznań

Napisano 06 czerwiec 2010 - 13:42

Usuwanie starych zdjęć wprowadziłoby spory bałagan na forum. Myślę, że ich pozostawienie jest rozsądnym pomysłem, w końcu lex retro non agit.
Myślę też, że admini powinni rozważyć wysłanie masowej wiadomości do wszystkich użytkowników forum, która informowałaby o zmianie w regulaminie, a sama zmiana powinna objąć zakaz wstawiania zdjęć ptaków przy gniazdach (a tym jest przecież dziupla), ale też ssaków przy norach, etc.
Wydaje mi się, że jest to potrzebne, bo tylko wtedy jakiekolwiek zapisy regulujące cokolwiek mają sens, gdy są stosowane z konsekwencją.

jakubszymkowiak.wordpress.com

Nikon D200 + Nikon D7200 + Nikkor 18-105 mm + Tamron 24-70 mm + Tamron 150-600 mm


#95 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 06 czerwiec 2010 - 16:07

Jak to właściwie jest z tym regulaminem?
Zdaje się że obowiązuje on od 2006 roku i nie widać żeby był edytowany, tak przynajmniej wskazuje data postu. Ja regulamin czytałem dość dawno i przyznam szczerze że nie zwróciłem uwagi na pkt. 5.2, może dlatego że nie interesowało mnie wówczas fotografowanie ptaków. Rozumiem argumentację za wprowadzeniem takiego zapisu, chciałbym tylko zauważyć że regulamin nie określa zasad fotografowania przy gniazdach, tylko zasady wstawiania na forum zdjęć przygniazdowych. Uściślijmy to, bo można odnieść wrażenie że robienie takich zdjęć jak np. w tym wątku jest czymś absolutnie nagannym i niedopuszczalnym. Ja podczas robienia zdjęć kieruję się zdrowym rozsądkiem a przede wszystkim tym, żeby nie zaszkodzić foconemu obiektowi, a nie zastanawiam się czy robię zdjęcie zgodne czy też nie z regulaminem fotoprzyrody.

#96 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 06 czerwiec 2010 - 16:33

5.2. Niedozwolone jest pokazywanie zdjęć ptaków na i przy gniazdach (dziuplach).

Zapis w regulaminie jest wg mnie jednoznaczny.
To czy robisz zdjęcia przy gniazdach i w jaki sposób należy wylącznie do Twojego sumienia. Tego nie jesteśmy w stanie Ci narzucić ani skontrolować.

Ja podczas robienia zdjęć kieruję się zdrowym rozsądkiem a przede wszystkim tym, żeby nie zaszkodzić foconemu obiektowi

To dobrze, choć nigdy nie będziesz pewien, czy rzeczywiście nie wyrządziłeś żadnej szkody.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#97 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 06 czerwiec 2010 - 16:47

Zapis w regulaminie jest wg mnie jednoznaczny.

Wg mnie też, ale widzę że nie dla wszystkich jest to jednoznaczne.

To dobrze, choć nigdy nie będziesz pewien, czy rzeczywiście nie wyrządziłeś żadnej szkody.

Akurat w przypadku moich dzięciołów mam stuprocentową pewność że moja jednorazowa obecność im nie zaszkodziła.

#98 zprkangur

zprkangur
  • Użytkownik
  • 134 postów

Napisano 06 czerwiec 2010 - 20:09

Jakos - sorki za wskazanie też i Twoich zdjęć i że tak wyszło, ale moderator się zamotał ;-)
Fotografowane przez nas "modele" są jak przysłowiowa gałąź, a nie podcina się gałęzi na której się siedzi - prawda ? Zatem chcąc mieć "modele" nie szkodzimy im, podchodzimy do nich z respektem i obchodzimy się jak z jajem, żeby było można zasiąść za jakiś czas znowu i fotografować. Dla ścisłości dodam, że moja miejscówka z czarnym jest 2m od leśnego duktu po którym średnio w ciągu godziny przejeżdżają dwa - trzy pojazdy, szczególnie ciągniki rolnicze z przyczepami i motorowery, bo gospodarze maja około 3 km bliżej niż szosą - taki skrót, o rowerzystach już nie wspomnę. Zasadzając, bardziej obawiałem się, że wzbudzę ciekawość gapiów niż dzięcioła. Przed gapiami, a i dzięciołem jestem solidnie zamaskowany - jak dotychczas dwie lub trzy zasiadki i nikt mnie nie zauważył, z zachowania dzięcioła wnioskuję, że dzięcioł także nie przyuważył. Obawiałem się aby któryś z przejeżdżających się nie zainteresował, co też ten czubek tak w krzakach siedzi :-P i nie wypłoszył "modela". Model ma się dobrze, dziś go obserwowałem z około 300 metrów, śmiga do młodych jak szalony :-)

#99 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 06 czerwiec 2010 - 20:45

Jakos - sorki za wskazanie też i Twoich zdjęć i że tak wyszło, ale moderator się zamotał ;-)

No problem :-) Rano swoje zdjęcia usunąłem z imageshacka myśląc że i tutaj znikną ale patrzę że nadal są tu widoczne.

#100 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 07 czerwiec 2010 - 06:30

Panowie dajcie spokój z tym usuwaniem zdjęć, jest zrobiona gruba krecha i od tego momentu nie wystawiamy gniazdowych i dziuplastych oraz wszystkich pozostałych.
Wojtek





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych