Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Dzięcioły amerykańskie by fotosc


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 fotosc

fotosc

Napisano 31 październik 2006 - 18:03

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#2 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 31 październik 2006 - 18:04

Ależ wy macie dzięcioły w tej hameryce... ten trzeci nieco podobny do trójpalczastego. Jakie to gatunki? :-D

:ninja:


#3 fotosc

fotosc

Napisano 31 październik 2006 - 18:18

hm... to jest dorobek kilku letni :) jedynie co moge Ci podac to nazwe w jezyku angielskim ,od tego roku , wiosna zaczolem umieszczac zdjecia w necie i od tego momentu zaczolem uczyc sie na programie PS
w tym roku dowiedzialemsie przez net jakie bledy robie , kiedys mnie to bawilo , a teraz bardziej powaznie podchodze do tego tematu :)

nie wszystkie fotki sa udane , ale szkoda je wywalic , mysle ze beda jeszcze w zyciu powtorki

#4 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 31 październik 2006 - 18:24

Niesamowite te dzięcioły! Jedynke skadrowałbym w pionie, żeby nie było niepotrzebnej prawej strony.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#5 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 31 październik 2006 - 18:27

Aha Fotosc - zdjęcia nie mogą być większe niż 800x800 pikseli...

:ninja:


#6 fotosc

fotosc

Napisano 31 październik 2006 - 18:34

Aha Fotosc - zdjęcia nie mogą być większe niż 800x800 pikseli...


ubolewam na tym formatem zdjec , ale ok , i zbytnio nie przepadam za pionowym kadrem , oprocz tych dzieciolow mam jeszcze kilka czapli w pionie , a to tylko dlatego ze mialem je zbyt blisko

#7 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 31 październik 2006 - 18:41

Mnie chodziło o to że jest taka zasada na tym forum żeby zdjęcia nie miały więcej jak 800x800... jak wrzucasz przez imageshack.us to on ma opcję automatycznej zmiany rozdzielczości... chodzi o to żeby się forum nie rozwalało jak ktoś ogląda przy niższej rozdzielczości...

:ninja:


#8 fotosc

fotosc

Napisano 31 październik 2006 - 18:50

jak wrzucasz przez imageshack.us to on ma opcję automatycznej zmiany rozdzielczości...

czy moglbys mi bardziej rozjasnic ,gdzie jest ta opcja tam , wiekszosc fotek mam na 900 na600 i ponowne zmniejszenia w programie jest pracochlonne , a to co Ty mi napisales duzo by pomoglo

#9 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 31 październik 2006 - 18:55

OK, jak jesteś na głównej stronie to masz 3 opcje do wyboru jedna pod drugą:
1) file/url - tu wybierasz czy zdjęcie wrzucasz z pliku z kompa czy z url'a
2) resize image - to jest właśnie to, zaznaczasz 'ptaszkiem' i wybierasz z boku jaka ma być wielkość
3) remove size/resolution bar from thumbnail - olewamy :-D

Mam nadzieję że pomogło? :-)

:ninja:


#10 fotosc

fotosc

Napisano 31 październik 2006 - 19:04

dzieki :)

#11 fotosc

fotosc

Napisano 12 listopad 2006 - 15:31

Red-bailled woodpecker [Melanerpes carolinus] - Dzięcioł białobrzuchy
Dołączona grafika
Hairy woodpecker [Picoides villosus] - Dzięcioł włochaty
Dołączona grafika
Red-bailled woodpecker [Melanerpes carolinus] - Dzięcioł białobrzuchy
Dołączona grafika

#12 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 488 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 12 listopad 2006 - 16:35

Wow, gdzieś ty te dzięciołki upolował? Jakieś rzadkie gatunki, zdaje się...

#13 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 12 listopad 2006 - 17:12

To amerykańskie gatunki :-D piękne foty, ale taki temat już jest...

:ninja:


#14 fotosc

fotosc

Napisano 12 listopad 2006 - 23:41

mam rozumiec ze moge umieszczac swoje fotki pod czyims postem ??

#15 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 listopad 2006 - 10:59

Hmm... tak mi sie wydaje, chyba ze autor postu zazyczy sobie inaczej. Ale przeciez forum jest po to zeby dzielic sie naszymi pracami oraz pokazywac jak wygladaja rozne zwierzeta... wiekszosc tematow dziala na zasadzie ze kazdy moze do niego wstawic swoje zdjecie ;-)
Choc z drugiej strony rzeczywiscie twoje diecioly sa ... INNE ;-) ale za to powalajace.
Mam pytanie - z dziecioalmi jest ten problem ze najczesciej to dziobia gdzies hen wysoko, a nawet jak nie wysoko to i tak wyzej niz nasze glowy, co za tym idzie perspektywa jest 'od dolu' - jak ty robisz im zdjecie ze widzimy je z boku?... kilka razy spotkalem dzieciola ktory siedzial nisko ale... nie az tyle razy i nie az tyle gatunkow.
Apropos gatunkow - wiesz ile gatunkow jest w USA?

:ninja:


#16 fotosc

fotosc

Napisano 13 listopad 2006 - 14:50

hi
gatunkow chyba jest 7 albo 8 , ciezko mi mowic o calym kraju , ale u mnie wypatrzylem 4 , tu 1 i 3 to ten sam gatunek , na 3 jest to mlody :-)

tego tylko raz widzialem

Red-bailled woodpecker [Melanerpes carolinus] - Dzięcioł białobrzuchy
Dołączona grafika
Northern flicker [Colaptes auratus] - Dzięcioł różowoszyi
Dołączona grafika

a ten jest najwiekszy , siega rozmiarek do 50 cm ,2 zdjecia tylko mam , a 3 razy tylko jego widzialem
Pileated woodpecker [Dryocopus pileatus] - Dzięcioł smugoszyi
Dołączona grafika
Red-headed woodpecker [Melanerpes erythrocephalus] - Dzięcioł krasnogłowy
Dołączona grafika

potem jeszcze poszperam wna dyskach to znajde wiecej dzieciolkow

z tym umieszczaniem fotek , gdzie sie chce , to troche balagan jest , ale co tam :-)

co do fotek to z tym jest roznie , jak bedziesz podkarmial , to i je nisko bedziesz mial , z przelotnymi ptakami , tego nie opanujesz ale z tymi co sa na stale to :-) :-)

[ Dodano: 2006-11-13, 14:51 ]
kiedys to ja biegalem za ptakami , ale teraz to one do mnie musza przychodzic :-)

[ Dodano: 2006-11-13, 14:56 ]
sa tez tu maszybki do zwolywania ptakow , nagrane ich glosy i ten ktorego dany rejon uwaza za swoj zaraz przylatuje odgonic inne ptactwo , jest okolo 100 glosow roznych ptakow , kiedys jezdzilem z jednym obserwatorem na ptaki i on wlasnie to uzadzenie mial i b. latwo je z ciagal do siebie :-) , jeszcze nie wyczailem gdzie to mozna kupic , ale napewno znajdze , rowniez do zdjec wysokich na drzewach sa takie specjalne stopki , ktore montujesz do drzew i na nich wyczekujesz jak znajde link to go umieszcze tu :-)

[ Dodano: 2006-11-13, 14:58 ]
http://www.cabelas.c... ... estid=9461

#17 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 listopad 2006 - 21:19

O kurde :shock: - zarąbiste te ciuchy! tylko troszkę drogie :-( i ciekaw jestem jak człowiek w tym wytrzymuje w letnie upały ;-)
Co do dzięciołów - a nie trzeba się było spytać tego znajomego od głosów co to za gatunki?
A głosy to można i nawet z netu ściągnąć i odtwarzać na zwykłym magnetofonie... boomboxie znaczy się ( teraz to się chyba tak nazywa? :-D )

:ninja:


#18 fotosc

fotosc

Napisano 13 listopad 2006 - 21:46

sa i letnie , akurat pierwsza strona byla ustawiona na zimowe, wybor jest tam b. duzy ciuchow jak i sprzetu, znalazlem w gazecie ze za stowke caly komplet mozna kupic , sa rozne rodzaje tych ciuchow :-)

jak bardzo ciebie interesuja nazwy gatunkow , to moge je napisac, ale .... :-) leniwy jestem
podaj mi prosze blizsze informacje skad to mozna sciagnac , ja tego szukalem tu u mnie w sklepach i nie znalazlem

#19 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 listopad 2006 - 23:00

hmm... no więc informacji konkretnych to nie mam bo nigdy się tym nie interesowalem bardzo. Ale wiem ze ornitolodzy używają tego na codzień - mój kolega ma np. kasety z nagraniami wielu ptaków - miał też z resztą moich znajomych wybrać się kiedyś na wabienie puszczyków ale chyba nie mieli czasu... powinieneś zbratać się z jakimś ornitologiem z USA ( na pewno w twojej okolicy działąją jakieś grupy bird watcher'ów ) - na pewno ci pomoże ( dźwieki polskich gatunków mogą nie działąc na amerykańskie :-D )
Jest jeszcze inna technika - pukanie w drzewo ;-) Richard Attenborough kiedyś pokazywał jak to się robi w takim progkramie o ptakach - podobno naprawdę działa, ale ja nie wiem jak to robić...
A nazwy gatunków to tak z ciekawości... w sumie to ciekawe wyzwanie samemu rozpoznać obce gatunki :-D

:ninja:


#20 fotosc

fotosc

Napisano 13 listopad 2006 - 23:44

hm , moze i masz racje , ale poki co to ja juz za duzo wyzwan sobie dalem i musze je spelnic , a jak czytam czasami nazwy , to az jezyk mozna polamac :-) :-) , ale jak ktos mowi o danym ptaku , to wiem o ktorym akurat mowi , to tak ze az taki glupi nie jestem i wiem gdzie oni jego widza :-) :-) ale tez zbytnio nie pasuje mi obserwowac z innymi ptaki , bo za duzo gadaja , glosno jest , a ja akurat tego nie lubie , odizolowuje sie , wole sam gdzies tam siedziec i pilnowac , nizz kims :-) :-) , ale i czasami sa pomocni , bo jak stoja gdzies , tzn ze cos widza :-) :-)





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych