Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

Sarna - pozostałe


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
202 odpowiedzi w tym temacie

#101 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 16 grudzień 2006 - 23:55

oj będzie zima, będzie..

O rany weż spluń za siebie i odpukaj trzyrazy w nie malowane drewno, :-D ZIIIMMMAAA coś strzsznego, jakby zaczęła się od stycznia to będzie do maja łokropność.

Sarenki wypasione bo soczysta zieleń pod koniec grudnia to dla nich nie lada gratka, i dobrze niech sobie biedulki kożiny trochę pojedzą. ;-) rok temu dostały nieżle w kość.

#102 warchlaq

warchlaq
  • Użytkownik
  • 434 postów
  • Lokalizacja:
    Wsi spokojna

Napisano 17 grudzień 2006 - 01:58

Fakt, zeszłoroczna zima nieźle przetrzebiła nam płową.
600/5,6 :>

#103 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 17 grudzień 2006 - 08:42

Zdjecie Roby'ego bardzo klimatyczne. Powiało chlodem grudniowego poranka :-)
Zdjęcia Stachap mają rewelacyjne światelko. Aż trudno mi uwierzyć, że można tak blisko podejść sarny.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#104 Pyzik

Pyzik
  • Użytkownik
  • 291 postów

Napisano 17 grudzień 2006 - 10:19

Przyznam że w fotografowaniu zwierząt jakoś na razie gustuję mniej niż w krajobrazach. Aczkolwiek czasami zdarza się że jakieś bydełko wejdzie w kadr... ;-)
20.
Dołączona grafika

#105 warchlaq

warchlaq
  • Użytkownik
  • 434 postów
  • Lokalizacja:
    Wsi spokojna

Napisano 17 grudzień 2006 - 11:00

Szkoda że to ogrodzenie wlazło w kadr, fajny klimacik.
600/5,6 :>

#106 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 17 grudzień 2006 - 11:11

Ogrodzenie dopelnia kompozycję. Mi się podoba. Szkoda tylko, że sarenka odwróciła głowę.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#107 Łowca

Łowca
  • Małomówny
  • 46 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 17 grudzień 2006 - 11:51

Pyzik super zdjecie bardzo klimatowe !!

#108 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 17 grudzień 2006 - 12:09

Ogrodzenie dopełnia kompozycję ??? przecież dążymy do fotografowania zwierząt w ich naturalnym siedlisku, każde elementy wytworzone przez człowieka są nienaturalne, a tu jeszcze drut kolczasty.
Gdyby tam nie było sarny to może jescze ale taki zestaw budzi u mnie mieszane uczucia :-(

#109 Pyzik

Pyzik
  • Użytkownik
  • 291 postów

Napisano 17 grudzień 2006 - 12:15

Ogrodzenie dopełnia kompozycję ??? przecież dążymy do fotografowania zwierząt w ich naturalnym siedlisku, każde elementy wytworzone przez człowieka są nienaturalne, a tu jeszcze drut kolczasty.
Gdyby tam nie było sarny to może jescze ale taki zestaw budzi u mnie mieszane uczucia :-(


Fakt, że drut dopełnia kompozycję ma się IMHO nijak do tego do czego dążymy fotografując przyrodę. To dwie odmienne sprawy.
Tak czy owak na konkurs: Człowiek i przyroda fotka nadaje się IMHO całkiem nieźle.

A tak poważniej to zdjęcie to zrobiłem w Kampinoskim Parku Narodowym, w którym pomimo licznej obecności człowieka, dzika przyroda stara się jakoś odnaleźć swoje miejsce, tak więc takie widoki są dość częstymi zjawiskami...

Skoro fotka budzi Twoje mieszane uczucia, to znaczy że jest troszku kontrowersyjna, a to już coś... :-)

#110 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 17 grudzień 2006 - 12:29

Wiesz Pyzik z całym szacunkiem dla twojego kunsztu, może się żle wyraziłem, raczej ten drut kolczasty dopełniającu kompozycję tej fotki budzi u mnie niesmak, tak jest i tyle.
Może dlatego że zaglądając do tego tematu miałem nadzieję podziwiać zwierzęta, sarny a nie zachwycać się kompozycją i kadrem, pewnie że twoje uwagi są bardzo pouczające a wiedza fotograficzna na wysokim poziomie, ale wybacz spodziewałem się tu widzieć coś innego.
Pozdrawiam :-)

#111 Pyzik

Pyzik
  • Użytkownik
  • 291 postów

Napisano 17 grudzień 2006 - 12:44

Wiesz Pyzik z całym szacunkiem dla twojego kunsztu, może się żle wyraziłem, raczej ten drut kolczasty dopełniającu kompozycję tej fotki budzi u mnie niesmak, tak jest i tyle.
Może dlatego że zaglądając do tego tematu miałem nadzieję podziwiać zwierzęta, sarny a nie zachwycać się kompozycją i kadrem, pewnie że twoje uwagi są bardzo pouczające a wiedza fotograficzna na wysokim poziomie, ale wybacz spodziewałem się tu widzieć coś innego.
Pozdrawiam :-)


Tomajk, jak najbardziej rozumiem Twój punkt widzenia. Sam się zastanawiałem, czy wrzucić tutaj tę fotkę... ale jak zobaczyłem fotkę Magnum43, to stwierdziłem, czemu nie? Ot i cała historia... :-)

Inna sprawa, że ja osobiscie nie ogladam zdjeć, by się rozkoszować tym jak wyglada np. sarna sama w sobie. Bez obrazy :-), ale wolę sam pojechać do lasu, na łąkę i zobaczyć ją na własne oczy.
Mnie osobiście interesuje wyłącznie to, jak inna osoba tę przysłowiową sarnę potrafi ująć w dwuwymiarowej, ograniczonej przestrzeni kadru, poprzez pryzmat swojego subiektywnego postrzegania.
Ja oceniajac zdjecia, nie oceniam kwiatka, drzewka, trawki, sarny znajdujacej się w kadrze lecz to, w jaki sposób autor mi je pokazuje.

Podsumowując IMHO fajnie jest, że jako fotografowie mamy różne podejścia do fotografii, bo dzięki temu fotografia jest tak różnorodna, a komentarze innych fotografów dość często pomagają nam w rozwiajniu naszej pasji. :-)

#112 Magnum43

Magnum43

Napisano 17 grudzień 2006 - 12:48

Tomajk rozumiem doskonale co masz na myśli i dodam jeszcze od siebie że nie cierpię zdjęć w których pokazana jest paniczna ucieczka .Przede wszystkim ma być kontakt ze zwierzyną postawa statyczna, spokojne żerowanie ,naturalne zachowanie ....generalnie nie chodzi nawet o jakość fotografi w końcu to forum przyrodnicze
21.
Dołączona grafika

#113 Magnum43

Magnum43

Napisano 17 grudzień 2006 - 12:50

Pyzik to moje fotki są aż tak tragiczne? Ja inaczej patrzę na przyrodę a Ona nie jest czysta i sterylna mimo wszystko czasami ważna jest chwila ta jedyna niepowtarzalna

#114 Pyzik

Pyzik
  • Użytkownik
  • 291 postów

Napisano 17 grudzień 2006 - 12:52

Pyzik to moje fotki są aż tak tragiczne?


A czy ja coś takiego napisałem? :shock: Chodziło mi tylko o płot :-)

#115 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 17 grudzień 2006 - 13:03

wolę sam pojechać do lasu, na łąkę i zobaczyć ją na własne oczy.

Fotki tutaj większość z nas traktuje jako trofea, na podobieństwo myślistwa, byłem widziałem i chcem się tym z wami podzielić, ot taka była filozofia FP.
Oczywiście fotki powinny mieć walory estetyczne i techniczne, lecz chyba tego nie trzeba nikomu tłumaczyć.
Większość z nas uczy się, kompletuje warsztat, podstawowym celem jest trofeum, jak zaczniemy się koncentrować na kompozycjach, kadrach itp. przestaniemy "polować" ja bym przynajmniej tego nie chciał.

#116 Pyzik

Pyzik
  • Użytkownik
  • 291 postów

Napisano 17 grudzień 2006 - 13:24

Fotki tutaj większość z nas traktuje jako trofea, na podobieństwo myślistwa, byłem widziałem i chcem się tym z wami podzielić, ot taka była filozofia FP.


Ups! Chyba znowu trafiłem na złe forum, bo we mnie nie ma nic z myśliwego...
nigdy tez nie kompletowałem sprzętu na zaś... mój sprzęt rósł, będąc prawie zawsze deczko w tyle za moimi potrzebami i umiejętnościami... tak więc moje podejście do fotografii jest zupełnie inne niż większości tu obecnych... :-|

Zdjęcia robię wyłącznie po to by dać upust mojej kreatywności - pasji tworzenia, a pokazuje je innym, by zaprezentować jak ja postrzegam otaczjący nas świat.

No ale trzeba by pomyśleć powoli o EOT, bo to chyba nie ten wątek...

#117 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 17 grudzień 2006 - 13:29

Ty się na mnie nie obrażaj, bo nie taki był mój zamiar, z pewnością rady fachowca zawsze są mile widziane, ale musisz popatrzeć troszkę poza pryzmat swojej kreatywności, a wszyscy będą zadowoleni. :-D

#118 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 17 grudzień 2006 - 15:13

Magnum 43 - twoje zdjęcie wygląda jak obraz! w sumie to mi się podoba...

Panowie ( wolałbym dodać jeszcze 'i panie' ale jest ich tutaj raczej mało :-/ ), po co te niezrozumiałości? róbcie zdjęcia ;-)

Pyzik - a czemu znowu złe forum? ważne żeby robić zdjęcia i się nimi dzielić - a to po co każdy robi zdjęcia to już osobista sprawa autora. Może nawet testować wytrzymałość aparatu ;-) byleby robił w miarę sensowne zdjęcia :-)

:ninja:


#119 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 17 grudzień 2006 - 15:38

Fotki tutaj większość z nas traktuje jako trofea, na podobieństwo myślistwa, byłem widziałem i chcem się tym z wami podzielić, ot taka była filozofia FP.


Ups! Chyba znowu trafiłem na złe forum


Na pewno dobrze trafiłeś, macie po prostu różne poglądy w tym temacie.

W częściowo zgodzę się z tomajk, fotka jest trofeum, jest nagrodą za włożony wysiłek, cierpliwość, umiejętność podejścia, wiedzę gdzie i kiedy, i tu dominują duże zbliżenia.
Teraz, jeżeli chcemy powiedzieć więcej, staramy się ten główny obiekt zdjęcia wkomponować w krajobraz i przekazać nastrój danej chwili, wtedy zdjęcie jest czymś więcej niż tylko fotką dokumentacyjną, to widzę na zdjęciach Pyzika

Wracając do zdjęcia, które wywołało tą dyskusje, to uważam, że jest bardzo dobre.
Zakładając, że ten koziołek żyje na wolności, sam sobie wybrał siedlisko, to to ogrodzenie jest jego częścią, czy naturalną i pożądaną?
No cóż nie żyjemy w dziczy.

Dlatego na zgodę wszystkim proponuję :beer:

#120 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 17 grudzień 2006 - 16:13

fotka jest trofeum, jest nagrodą za włożony wysiłek, cierpliwość, umiejętność podejścia, wiedzę gdzie i kiedy

Z ust mi to wyjełeś.
Ale kto się tu kłuci?
Wszysto jest ważne i nie ma fotografów przyrody lepszych lub gorszych, poprostu są tacy którzy zdążyli się już czegoś nauczyć, i ci którzy się dopiero uczą, dlatego mile widziany jest na forum ktoś kto potrafi podpowiedzieć w zrozumiały sposób co należy poprawić by nasze fotki stały się od strony artystycznej lepsze, i w żadnym wypadku nie chcem żadnej waśni, poprostu powiedziałem że każdy trochę inaczej patrzy na fotografię przyrodniczą.

Ach dodam że dziś nie piłem a na zgodę chętnie to zrobię i oczekuję od Pyzika odrobiny wyrozumiałości :-D
:beer: :beer:





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych