Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Sarna - pozostałe


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
202 odpowiedzi w tym temacie

#61 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 29 listopad 2006 - 20:17

Ryszardzie, podobnie chyba wyglądała piewrwsza wersja Magnum'a. Przy rozjaśnianiu mam wrażenie, że pojawia się to ziarno o którym pisałem wyżej?

#62 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 29 listopad 2006 - 21:16

Ja bym sobie darował, za słaby materiał wyjściowy, żeby coś z tego wykrzesać :-(

#63 Magnum43

Magnum43

Napisano 29 listopad 2006 - 21:29

Dziekuję .....postaram się robić lepsze .......Daniele wyszły jeszcze gorzej :( wie ktoś czym je zachęcić kukurydza im się przejadła ......a dzienna ostoja nie nadaje się do fotografi poza tym nie chcę ich stamtąd ruszać ......z pola schodzą szybciej od saren a wtedy z moim D50 i Sigma 135-400 to raczej nie ma szans :(

#64 Magnum43

Magnum43

Napisano 29 listopad 2006 - 21:43

Magnum43 - jakim obiektywem fotografowałeś te sarny (2 pierwsze zdjęcia ??). Bokeh ma jak ruskie tele 500mm, którym akurat testuje, ale widzę, że w exifie jest zapis odniśnie czasu i przesłony, więc analog to to raczej nie hbyłe..

Tak z ciekawości pytam...

Co do zdjęć - baardzo podobają mi się kadry, ale kolory mz. trochę za mocno nasycone...

to Sigma 135-400 zdjęcie nie podkręcane tylko bilans bieli i kadrowanie w GIMP nie mam kasy na drogie programy a D50 i sigma 135-400 to i tak spory wydatek......było wspaniałe światło .....zwierzyna pod nosem .......pewnie moje umiejętności zawiodły .ale takie obrazy i tak zapadają w pamięci

#65 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 488 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 29 listopad 2006 - 22:17

Magnum, w twoim opisie widzę coś o siatce maskującej. Możesz napisać jak tego używasz? Po prostu narzucasz na siebie i aparacik, czy jakiś szkielet wpierw...
Jak to się w ogóle sprawdza? Pewno masz już jakieś doświadczenia...
Zastanawiam się nad taką siateczką, dlatego pytam. ;-)

#66 Magnum43

Magnum43

Napisano 29 listopad 2006 - 22:32

Siatka kupiona na metry tzw ..."glony " stonowane barwy zgiła zieleń... zieleń wyblakła trochę brązu poza tym i tak zawsze w naturalny sposób jakieś liście się poprzyczepiają zresztą czasami po prostu warto zadać sobie trud i wzbogacić siatkę kępkami trawy lub liśćmi ............na nasze europejskie lasy idealna .......co do konstrukcji ...to taka jest zawsze pod ręką .....4 patyki dookoła siatka ja w środku w 4 miejscach wycięte okienka .....swoboda wewnątrz i mniejsze ryzyko zbyt wczesnego wykrycia.... do tego polski mundur tzw plamy...chociaż krytykowane ale wg mnie są doskonałe a nowy model kurtki z Gore-Texem to już wogóle wypas.....moim marzeniem jest CHAMELEON Syntetic Ghillie Suit barrdziej wtedy jest człowiek mobilny .......po prostu chodzaca kupa zielska ....gorzej jak spotkasz kogoś o słabym sercu he he he .........hmm a wogóle jest jakiś paragraf za "wystraszenie na śmierć" ?

#67 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 488 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 29 listopad 2006 - 22:55

Dzięki... ;-)

gorzej jak spotkasz kogoś o słabym sercu he he he .........hmm a wogóle jest jakiś paragraf za "wystraszenie na śmierć" ?


Kostek gorzej wygląda bez maskowania, więc się nie martwię tym... :-D :-D

#68 Magnum43

Magnum43

Napisano 29 listopad 2006 - 23:04

Dzięki... ;-)

gorzej jak spotkasz kogoś o słabym sercu he he he .........hmm a wogóle jest jakiś paragraf za "wystraszenie na śmierć" ?


Kostek gorzej wygląda bez maskowania, więc się nie martwię tym... :-D :-D


odnośnie mobilnej wersji czyli swobodnego przemieszczania się to mam na to ochotę
http://military.pl/?prod=1147&cat=146 ale chyba samemu wykonać trudno :(

#69 Nessi

Nessi
  • Użytkownik
  • 161 postów
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 29 listopad 2006 - 23:05

Pierwsza fotka, mz. duzo lepsza niż druga. Trochę szkoda tych kopytek. Gratuluję spotkania i strzałów.

#70 Magnum43

Magnum43

Napisano 29 listopad 2006 - 23:09

Pierwsza fotka, mz. duzo lepsza niż druga. Trochę szkoda tych kopytek. Gratuluję spotkania i strzałów.

W tym roku do saren wolno było strzelać tylko z Nikona lub Canona :) tylko kilka selektów żadnej kozy i broń boże kożlęcia ....... ...poprzednia zima zrobiła pogrom...

#71 Nessi

Nessi
  • Użytkownik
  • 161 postów
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 29 listopad 2006 - 23:14

"Kino akcji", chcialoby sie powiedzieć. Bardzo przyjemne fotki. Gratuluję refleksu.

#72 woyd

woyd
  • Małomówny
  • 40 postów
  • Lokalizacja:
    Dębno

Napisano 30 listopad 2006 - 00:28

moim marzeniem jest CHAMELEON Syntetic Ghillie Suit

bardziej wtedy jest człowiek mobilny .......po prostu chodzaca kupa zielska .



W tym naprawdę można kogoś "wystaszyć na śmierć" :D
Dołączona grafika

Ale przynajmniej nie trzeba żadnych siatek z sobą nosić i martwić się o ich ustawianie :D

Pozdrawiam
<><
Canon 300D kit + Tamron 28-75 + Canon 50 f1.8 II + Sigma 70-300 ||
fotoGALERIA|| fotoBLOG

#73 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 30 listopad 2006 - 21:10

Muszę sobie sprawić siatkę maskującą, przydatna rzecz

#74 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 30 listopad 2006 - 21:29

Zdjęcia całkiem ładne, 7 najbardziej mi podchodzi.

#75 kacpero

kacpero
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 30 listopad 2006 - 21:32

O tak, ja już mam zamówioną. Powinna zdać egzamin przy dobrej pogodzie. A jak pada śnieg to........... prześcieradło???? :lol:

#76 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 30 listopad 2006 - 21:34

Hmm... prześcieradło? czemu nie? to chyba niezły pomysł...

:ninja:


#77 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 30 listopad 2006 - 21:38

prześcieradło nie jest złe, można też kupić biały kombinezon malarski z kapturem :-)

#78 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 30 listopad 2006 - 21:38

Nr 6 powinno się nazywać "lewitator" albo "lewiatan" tak czy siak świetny moment, że akurat stracił kontakt z ziemią, a w całokształcie to nieżłe spotkania, pełna frajda.

#79 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 30 listopad 2006 - 21:47

CHAMELEON Syntetic Ghillie Suit

A gdzie i za ile tą skórę można dostać, na ptaki to się nie nada, ale na innego dzikiego zwierza może być całkiem dobre.

#80 Magnum43

Magnum43

Napisano 30 listopad 2006 - 21:48

Możecie się śmiać ale w zimę naprawdę .....prześcieradło ...no może nie dosłownie ...z demobilu sprzedawali kiedyś ubrania maskujące ..bodajże ze straży granicznej......na zimę idealne po prostu kombinezon ubiera się na ciuchy z początku koledzy się śmiali ...ale do czasu na białym tle będąc w białych ciuchach ..nawet ruch nie jest tak widoczny.......
CHAMELEON Syntetic Ghillie Suit kosztuje 999pln ........ale można coś samemu stworzyć ...idealne na zsiadkę ........może mam bzika ale ambonę zostawiam księdzu wolę .....z poziomu gruntu ...





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych