Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

Sarna - pozostałe


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
202 odpowiedzi w tym temacie

#121 ZbyszekB

ZbyszekB
  • Użytkownik
  • 105 postów
  • Lokalizacja:
    Mielec

Napisano 17 grudzień 2006 - 20:20

Fotki tutaj większość z nas traktuje jako trofea, na podobieństwo myślistwa, byłem widziałem i chcem się tym z wami podzielić, ot taka była filozofia FP.


Ups! Chyba znowu trafiłem na złe forum, bo we mnie nie ma nic z myśliwego...
nigdy tez nie kompletowałem sprzętu na zaś... mój sprzęt rósł, będąc prawie zawsze deczko w tyle za moimi potrzebami i umiejętnościami... tak więc moje podejście do fotografii jest zupełnie inne niż większości tu obecnych... :-|

Zdjęcia robię wyłącznie po to by dać upust mojej kreatywności - pasji tworzenia, a pokazuje je innym, by zaprezentować jak ja postrzegam otaczjący nas świat.

No ale trzeba by pomyśleć powoli o EOT, bo to chyba nie ten wątek...


Wiem że to OT ale Pyziku drogi nie jesteś tu sam. Może ja nie mam takiego doświadczenia fotograficznego jak Ty ale moja fotografia powolutku ewoluuje w podobnym kierunku jak Twoja. To znaczy że nie tylko treść zdjęcia jest istotna ale też forma. Faktem jest że część użytkowników chce tutaj po prostu pokazywać swoje "pstryki", jednak musisz nad tym przejść do porządku dziennego. Niestety nie jest to forum typowo artystyczne ale na pewno znajdziesz tutaj miejsce dla Siebie. :smile1:

#122 Pyzik

Pyzik
  • Użytkownik
  • 291 postów

Napisano 17 grudzień 2006 - 20:37

Niestety nie jest to forum typowo artystyczne ale na pewno znajdziesz tutaj miejsce dla Siebie. :smile1:


Oki, oki, pożyjemy zobaczymy... :-)

#123 mmsko

mmsko
  • Użytkownik
  • 507 postów
  • Lokalizacja:
    konin

Napisano 17 grudzień 2006 - 21:09

Troszku sie spóźniłem na tą ciekawą dyskusję ale mimo to napisze kilka słów...
Moim zdaniem coraz trudniej fotografować przyrode w jej nieskazitelnej formie. Człowiek jest istotą tak ekspansywną że znaleźć kawałek krajobrazu bez płotu czy jakiejś drogi będzie prawie niemożliwe za jakiś czas. Nie jesteśmy jeszcze FP czy FP-PL dlatego nie warto kruszyć kopi o jakiś kawałek ogrodzenia z drutu ;) Dopuki ta sarna sie w niego nie zaplącze a będzie traktowała go jako kawałek swojego świata to jest wszystko OK. Mnie nad Wartą coraz trudniej znaleźć fajną łąkę czy super wierzby bez płotu czy dachu w tle a w sezonie pastwiskowym krowy to prawdziwa plaga :) I co mam nie robić zdjęc bo ktoś postawił płot czy dom? Jeżeli zagra mi światło i bedzie fajna mgieła to zrobie zdjecie ale conajwyżej nie pokaże go na w/w forach. Mam nadzieje że na tym forum mnie nie zbanujecie za takie zdjecie :-)
Nikon

#124 ZbyszekB

ZbyszekB
  • Użytkownik
  • 105 postów
  • Lokalizacja:
    Mielec

Napisano 17 grudzień 2006 - 21:25

Dodam jeszcze że większość lasów jest posadzonych ludzką ręką a dzikie zwierzęta w nim żyją. Dotyczy to w szczególności zdjęć saren i jeleni, więc jak nie akceptujemy nic co stworzył człowiek to należy do listy dopisać oprócz płotu też większość lasów i łąki.

A, jeszcze jedno! Kto zrobi zdjęcie jerzyka w środowisku naturalnym tak żeby było je widać (jerzyki i ich środowisko) ale żeby nie było widać wytworów rąk ludzkich? :whistle:

#125 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 17 grudzień 2006 - 21:52

więc jak nie akceptujemy nic co stworzył człowiek to należy do listy dopisać oprócz płotu też większość lasów i łąki.


Nigdzie nie jest napisane, że nie akceptujemy :-)

Myślę, że w tej kwestii na forum panuje duża swoboda i każdy wyraża swoje opinie.

Ja nadal jestem za :beer:

#126 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 17 grudzień 2006 - 23:37

do listy dopisać oprócz płotu też większość lasów i łąki.

Widzę że wspinasz się na szczyty artystycznej kreatywności a drzewa i inną roślinność zaliczasz do "dzieła człowieka" no nieżle nieżle, muszę się nad tym zastanowić może coś w tym jest ?
Acha do tego trzeba dołożyć sporo zwierząt, np. bobry na terenie pomorza pochodzą z introdukcji, raczej kiepski materiał na fotki, daniele też, jakby tak popatrzeć to sama natura to nie wiele już ma do powiedzenia.

A chodziło o to że w temacie sarny prawie nie było sarny lecz drut kolczasty.
Teraz jak fotka jest poprawiona (czyli jednak cyfrowa obróbka wchodzi w grę) to fotka zmieniła...................blebleble

#127 ZbyszekB

ZbyszekB
  • Użytkownik
  • 105 postów
  • Lokalizacja:
    Mielec

Napisano 18 grudzień 2006 - 07:30

Widzę że wspinasz się na szczyty artystycznej kreatywności


:ohmy: :wacko: Taki ze mnie artysta jak z koziej d..... trąbka. Jednak daleko mi do tego co napisałeś:

Fotki tutaj większość z nas traktuje jako trofea, na podobieństwo myślistwa, byłem widziałem i chcem się tym z wami podzielić, ot taka była filozofia FP.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałeś ale ja nie jestem przeciwny zdjęciom zwierząt na których znalazły się wytwory ludzkich rąk. A to co napisałem o lasach i łąkach to takie wyolbrzymienie mające uświadomić że trudno teraz znaleźć dziewiczą przyrodę.
Nie jestem przeciwny aby na zdjęciu przyrodniczym znalazły się wytwory rąk ludzkich jeśli nie są głównym tematem zdjęcia!

Definitywny EOT.

#128 Tomek Wyszyński

Tomek Wyszyński
  • Użytkownik
  • 196 postów
  • Wiek: 42
  • Lokalizacja:
    śląsk

Napisano 23 grudzień 2006 - 22:37

Witam Wszystkich bardzo serdecznie! :beer:

Śledzę od jakiegoś czasu to forum i wreszcie postanowiłem wyjść z podziemia :->
Na początek wstawiam niedawno ustrzeloną sarenkę.
22.
Dołączona grafika

Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do Waszej grupy :oops:

Pozdrawiam serdecznie!
Tomek
********** Powiedziały krety: "Ludzie są ciemni, potrzebne im światło!" :-P Nikon + szkła + statyw :mrgreen: ************ Jak kto chce to niech zerknie : http://tomaszwyszynski.manifo.com/ :aaa_uf: :arow: http://www.zpfp.slask.pl/

#129 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 23 grudzień 2006 - 22:52

Ładna sarenka, ale zdjęcie to chyba crop, albo cos innego, bo jakość nie do końca jak trzeba. No ale witamy na forum.

#130 Tomek Wyszyński

Tomek Wyszyński
  • Użytkownik
  • 196 postów
  • Wiek: 42
  • Lokalizacja:
    śląsk

Napisano 23 grudzień 2006 - 23:01

Ładna sarenka, ale zdjęcie to chyba crop, albo cos innego, bo jakość nie do końca jak trzeba. No ale witamy na forum.



To nie crop, to sony h1 ;-) Było wcześnie rano i światła nie za wiele, wyższe iso też zrobiło swoje :-/
********** Powiedziały krety: "Ludzie są ciemni, potrzebne im światło!" :-P Nikon + szkła + statyw :mrgreen: ************ Jak kto chce to niech zerknie : http://tomaszwyszynski.manifo.com/ :aaa_uf: :arow: http://www.zpfp.slask.pl/

#131 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 23 grudzień 2006 - 23:03

wyższe iso też zrobiło swoje

To tło mnie trochę zmyliło ;-)

#132 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 24 grudzień 2006 - 01:14

Witaj Tomku na forum! :-)
Zdjęcie ciekawe, na pewno musiało to być fajne spotkanie :-) Ciekawe czemu tak jęzor wystawiła :mrgreen:

:ninja:


#133 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 24 grudzień 2006 - 08:25

Witamy. Fajna sarenka. Blisko ją podszedłeś. Podziwiam.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#134 Dagu

Dagu
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Lokalizacja:
    Ostroróg

Napisano 24 grudzień 2006 - 09:42

Witam kolegę, nietypowa scenka, co ona tam w pysku trzyma? :mrgreen:

A7III + 200-600, 85/1,8, MC 11 z  18-35/1,8 ART;  50-135/2,8 ATX; 100-300/4 Apo HSM; i sterta MD X700 itd.


#135 Tomek Wyszyński

Tomek Wyszyński
  • Użytkownik
  • 196 postów
  • Wiek: 42
  • Lokalizacja:
    śląsk

Napisano 24 grudzień 2006 - 16:33

Witam kolegę, nietypowa scenka, co ona tam w pysku trzyma? :mrgreen:


Język mi pokazała :-P

WESOŁYCH ŚWIĄT!!!
********** Powiedziały krety: "Ludzie są ciemni, potrzebne im światło!" :-P Nikon + szkła + statyw :mrgreen: ************ Jak kto chce to niech zerknie : http://tomaszwyszynski.manifo.com/ :aaa_uf: :arow: http://www.zpfp.slask.pl/

#136 Paweł Cebo

Paweł Cebo
  • Użytkownik
  • 90 postów

Napisano 26 grudzień 2006 - 17:46

Dorzuce dzisiaejsze zdjęcie saren również w mgiełce :) Pierwszy raz udało mi się aż tyle zwierzat w jednym kadrze złapać :)
23.
Dołączona grafika

#137 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 26 grudzień 2006 - 19:14

Piękny rudelek!

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#138 kacpero

kacpero
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 26 grudzień 2006 - 20:18

Świetnie "wyciągnięte" z mgły

#139 Paweł Cebo

Paweł Cebo
  • Użytkownik
  • 90 postów

Napisano 26 grudzień 2006 - 20:54

Piękny rudelek!



co to jest rudelek ?? :)

#140 Tomek Wyszyński

Tomek Wyszyński
  • Użytkownik
  • 196 postów
  • Wiek: 42
  • Lokalizacja:
    śląsk

Napisano 26 grudzień 2006 - 21:05

co to jest rudelek ?? :)


Rudel to takie stado saren. Gdy idzie zima to sarny łączą się właśnie w takie rudle ;-)
********** Powiedziały krety: "Ludzie są ciemni, potrzebne im światło!" :-P Nikon + szkła + statyw :mrgreen: ************ Jak kto chce to niech zerknie : http://tomaszwyszynski.manifo.com/ :aaa_uf: :arow: http://www.zpfp.slask.pl/





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych