Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

zmarzlem dzis w budzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomeczz

tomeczz
  • Użytkownik
  • 524 postów
  • Wiek: 46
  • Lokalizacja:
    pld wlkp

Napisano 09 listopad 2016 - 17:36

nie mam doswiadczenia w fotografii zasiadkowej szczeg zima. mialem 3 pary skarpet solidne onuce na to i kalosze. piekielnie zmarzly mi palce u nog po 3h siedzenia.

nie znam nowinek technicznych. jak sobie z tym radzicie? buda przewiewna ocieplac jej nie zamierzam bo i tak pol legalnie stoi.

#2 Leśne Oko

Leśne Oko
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • Lokalizacja:
    PK Dolina Słupi

Napisano 09 listopad 2016 - 17:52

Ja w budzie załatwiłem sobie nerki . Najlepiej ogrzewać się słoneczkiem na gaz . Poza tym w sklepach myśliwskich jest ciepła bielizna termiczna . Pamiętaj że inaczej z bielizną termiczną aktywną a inaczej taką na zasiadki ,polowania . Ubieraj się w grubsze skarpety i ciuchy już w budzie abyś spocony nie wchodził do niej . . 


Użytkownik Leśne Oko edytował ten post 09 listopad 2016 - 17:52


#3 nieudacza (Marcin Perkowski)

nieudacza
  • Użytkownik
  • 1022 postów
  • Wiek: 46
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 09 listopad 2016 - 18:03

Zawsze mi nogi w budzie zamarzały, zwłaszcza że często są to budy tylko z folii i maskowania. Kupiłem sobie buty (nadają się raczej do siedzenia w budzie bardziej niż do chodzenia w nich, zwłaszcza że zamówiłem o 2 numery większe żeby jeszcze docieplać się skarpetami). Oto cudo dzięki któremu od kilku lat nie wiem co to zmarznięte nogi w czatowni. Link pierwszy z brzegu, chodzi o dokładnie ten model obuwia:

https://polbut.com.p...owce-Demar-/910


http://marcinperkowski.pl/

Canon 7D + 500/4L IS


#4 Nieznany (Tom Pit)

Nieznany
  • Użytkownik
  • 588 postów
  • Wiek: 34
  • Lokalizacja:
    PL

Napisano 09 listopad 2016 - 18:07

Moja buda nie była za ciepła. Dołek 50cm. Głęboki. Konstrukcja z drzewa czarna folia i sporo maskowania.

Sporo ciuchów na sobie + termos z gorącą herbatą. Przy mrozie -10/15 dałem radę wysiedzieć 6/8h.

Wychodziłem z czatowni zmarznięty ale nie było tragedii.

 

Jak miałeś zwykłe gumowe kalosze to nie dziwię się że zmarzły Ci palce u nóg :D

Przecież to zwykły kawałek gumy.. W dodatku z olbrzymią dziurą :D

 

Polecam któreś z tych butów: http://skleplemigo.p...listyczne-hobby

Sam używam 3 sezon i jestem mega zadowolony. 


Wildlife Photography

 

 

 


#5 schriker (Marcin Janus)

schriker
  • Użytkownik
  • 77 postów
  • Wiek: 33
  • Lokalizacja:
    Rzeszów

Napisano 09 listopad 2016 - 18:39

Ja prócz butów polecam zainwestować w dobre skarpety, sam mam pare takich typowo do snowboardu, prócz tego że są mega ciepłe to super wygodne: http://supersklep.pl...y-snowboardowe2


D7100+Sigma 150-600C


#6 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 09 listopad 2016 - 18:57

Zmień kalosze na glany. Albo kup kalosze z wkładką (Lemigo czyba ta firma się nazywa). To raz. Dwa - zlikwiduj przeciągi, pierwszą prowizoryczną maiłem taką...idzie zmarznąć. Potem pozaślepiałem kartonami. I leżałem na kartonie - jak to niesamowicie izoluje!!! Koszt żaden,...


Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#7 darjo (Dariusz Ratajczyk)

darjo
  • Lokalizacja:
    Piotrków Trybunalski

Napisano 09 listopad 2016 - 20:04

Jeśli mogę coś doradzić w kwestii obuwia, to używam 2 sezon butów Demar Hanter PRO - świetne kalosze do pieszych wycieczek i zasiadek w budzie.


D5


#8 tomeczz

tomeczz
  • Użytkownik
  • 524 postów
  • Wiek: 46
  • Lokalizacja:
    pld wlkp

Napisano 09 listopad 2016 - 20:50

ja mam zwykle gumowce z wkladka z cicka. kupione na targu/bazarze za ok 40-50pln.

nastepnym razem sie wybiore w butach gorskich zobaczymy jak bedzie. ale do nich wloze tylko 1 skarpete bo sa dopasowane wiec na nic nie licze.

takie wysokie jak linkujecie winienem kupic o 2nry wieksze?

kurcze myslalem ze mam koniec wydatkow...
jeszcze rekawice mnie czekaja. widzialem takie w wedkarskim z odpinana koncowka palca.

#9 tomeczz

tomeczz
  • Użytkownik
  • 524 postów
  • Wiek: 46
  • Lokalizacja:
    pld wlkp

Napisano 09 listopad 2016 - 20:50

aha no i dziekuje za wszelkie rady!!!

#10 pawelpisz (Paweł Niedźwiecki)

pawelpisz
  • Użytkownik
  • 818 postów

Napisano 09 listopad 2016 - 20:51

Ja u siebie mam materac ok 30cm wysokości, 2m długości i 1m szerokości, taki piankowo - spreżynowy jak do łóżka. Wcześniej miałem dwa fotele z nissana ale ciężko na siedząco się spało. Dodatkowo całą budę od środka wyłożyłem (2x) pianką, taką jak pod panele, włącznie z podłogą. Pod pianka na podłodze położyłem jeszcze gumoleon (podłoga z palet, palety wypełnione styropianem). Na to wszystko stary dywan z domu. W budzie chodzę bez butów, siedząc na materacu nogi mam w śpiworze i to w zupełności mi wystarcza. Od czasu do czasu zamiotę dywanik, co by skarpety czyste były, wiadomo czasami się naniesie jakiegoś syfu :) Na piankę na ścianach, mam jeszcze wojskowe zielone prześcieradła pozawieszane. Na gołą konstrukcje, oczywiście czarna folia poszła. I to z grubsza wszystko nie licząc 2 półek na głowice i obok nich dodatkowe na termosy itd. O jednej rzeczy zapomniałem i na dniach będę konstruował a mianowicie z tyłu dodatkowe małe pomieszczenie na kibelek oczywiście z wejściem od środka żeby ptaków nie straszyć :) A tak to z zewnątrz wygląda. Cena materiału, w zasadzie wszystko z odzysku oprócz zszywek do takera. Także im lepiej zaizolujesz budę tym mniej ubrań będziesz musiał nosić :).

 o5.jpg


Gdzieś z Puszczy Piskiej...

puszczapiska.pl


#11 Natrix (Filip Stefaniak)

Natrix
  • Użytkownik
  • 847 postów

Napisano 09 listopad 2016 - 21:39

Gumowce to słaby pomysł. W lecie spoko, w razie błota nad rzekę są dobre (w moim przypadku też ochrona przez żmijami, mamy ich duużo) ale na jesień/zimę już nie do wytrzymania Ciepłe skarpety+dobre buty (ja używam czegoś takiego http://www.decathlon...id_8367531.html;)



#12 Nieznany (Tom Pit)

Nieznany
  • Użytkownik
  • 588 postów
  • Wiek: 34
  • Lokalizacja:
    PL

Napisano 10 listopad 2016 - 00:02

@niemar Glany to chyba zły pomysł. One są wzmocnione blachą na palcach. Jak wiadomo od blachy zimno szczególnie zimą :D (Nie wiem może robią modele bez blachy).

Dokładnie to buty lemigo podałem mu link wyżej. Moje kosztowały w okolicach 80zł. Lekkie, ciepłe w sam raz do czatowni ;)

 

Rękawice wędkarskie przerabiałem- zimno :D

Używał z naturalnej owczej wełny. Ciepłe, wygodne cena przyzwoita.


Wildlife Photography

 

 

 


#13 tomeczz

tomeczz
  • Użytkownik
  • 524 postów
  • Wiek: 46
  • Lokalizacja:
    pld wlkp

Napisano 10 listopad 2016 - 05:43

@paelpisz - ale buda, moja sie chowa. moja ma przeswity i widac sztuczny material z zewnatrz. teraz juz wiem czemu kruki jej nie lubia, nie podlatuja aby czaja sie na drzewach.

@Nieznany te owcza welne zdejmujesz do zrobienia zdjecia?

#14 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 10 listopad 2016 - 07:11


Glany to chyba zły pomysł. One są wzmocnione blachą na palcach.

Są...dlatego z zaciekawieniem przyglądałem się kaloszom lemigo, które miał kolega na nogach i nie narzekał. Nie mniej wiem jak ciągnie w zwykłych gumowcach...dlatego glany dają szanse wytrzymać. A najwygodniej pewnie w Lemigo ;-)


Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#15 Klaudiusz (Klaudiusz Muchowski)

Klaudiusz
  • Lokalizacja:
    Tczew

Napisano 10 listopad 2016 - 07:15

To i ja się wtrącę.

Punkt pierwszy, obojętnie jakie buty w budzie i tak je zdejmijcie, u babci zamówić skarpety wełniane dwie pary.

Pod nogi najlepiej izoluje tektura pod warunkiem że nie zamoknie. Przy leżeniu jak i przy siedzeniu.

Do tego dobry śpiwór i sprawa załatwiona.

Od kilku sezonów tak robię i jeszcze nie zmarzłem nawet poniżej -20 a buda nie jest ocieplona, sama folia i trzcina.

Jeszcze jakaś kawa w termosie, kanapki i można wytrzymać 7 godzin spokojnie. 



#16 tomgol

tomgol
  • Użytkownik
  • 139 postów

Napisano 10 listopad 2016 - 09:56

Popieram kol. Klaudiusza. Tak samo praktykuje i jest ok.



#17 Nieznany (Tom Pit)

Nieznany
  • Użytkownik
  • 588 postów
  • Wiek: 34
  • Lokalizacja:
    PL

Napisano 10 listopad 2016 - 17:12

@tomeczz Mam na sobie prawie cały czas.

 

@pawelpisz Bardzo ładna buda ;)


Wildlife Photography

 

 

 


#18 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 10 listopad 2016 - 18:33

sposób @Klaudiusz jest chyba najlepszy ale bywają tak mocno "bojowe" warunki w budach, że zdejmowanie obuwia jest niemożliwe (ze względu na np mało miejsca) bądź w środku panuje taki "sajgon", że rozbieranie się albo stosowanie śpiworu powoduje wynoszenie tego "sajgonu" na sobie ;) wówczas idealnie spisują się takie plastry

https://www.doz.pl/a...y_Carbon_40_szt

po jednym na skarpetę od wierzchu i w zwykłych kaloszach i jednej parze grubszych skarpet chłód nie jest groźny.



#19 Nieznany (Tom Pit)

Nieznany
  • Użytkownik
  • 588 postów
  • Wiek: 34
  • Lokalizacja:
    PL

Napisano 10 listopad 2016 - 19:00

Jednorazowego użytku..  Nie bardzo to się kalkuluje 45zł. sztuka :D

 

EDIT: Nie ma tragedii w opakowaniu 40 sztuk ;)


Użytkownik Nieznany edytował ten post 10 listopad 2016 - 19:02

Wildlife Photography

 

 

 


#20 Biodar

Biodar
  • Użytkownik
  • 126 postów
  • Lokalizacja:
    Lubelskie

Napisano 10 listopad 2016 - 19:06

Ja (podobnie jak większość wędkarzy) w czymś takim chodzę na podlodowe połowy ryb - są niezastąpione. Wyglądają tak sobie ale ciepło trzymają rewelacyjnie, tylko trzeba nieco większe kupić

 

http://skleplemigo.p...gory/875-arctic


Parę moich fotek:  http://biodar.flog.pl






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych