Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Żmija - vipera.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
420 odpowiedzi w tym temacie

#101 piotrek72t

piotrek72t
  • Użytkownik
  • 763 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 10 wrzesień 2008 - 21:11

TomekP - kadr fajny, swiatło nieco za ostre. I pytanie zarazem jak odczytać exifa z tego ( lub może lepij by było napisać z takiego ) zdjęcia , bride z PS-a poza rozdziałka i przestrzenią kolorów nic mi nie wyświetla.
Piotr Talarczyk Canon 5D II + optyka Canon

#102 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 10 wrzesień 2008 - 21:28

I pytanie zarazem jak odczytać exifa z tego ( lub może lepij by było napisać z takiego ) zdjęcia , bride z PS-a poza rozdziałka i przestrzenią kolorów nic mi nie wyświetla.

Jeśli używasz Firefox-a, to możesz użyć IExif: :link:
Jeśli plik jest na dysku to np. popularna przeglądarka IfranView - klawisz "I" a następnie "Dane EXIF"
Poza tym prawy klawisz myszki na pliku --> właściwości --> szczegóły.
To tak na szybko...
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#103 piotrek72t

piotrek72t
  • Użytkownik
  • 763 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 10 wrzesień 2008 - 21:53

chemik - zapisuję zdjęcie na dysku poprzez "zapisz obraz jako" zapisuje mi zdjęcie na dysku jako bitmape ( *.bmp ), wchodzę we właściwości i pliku i tak jak pisałem poza rozdzielczościa , przestrzenią barw i głębią kolorów nic tam nie ma. Zresztą chyba przy *.bmp być nie może. Klikając na właściwości zdjęcia na forum otrzymuję nazwę pliku z rozszerzeniem *.jpg, przy zapisie zapisz obraz jako nie mogę zmienić foramtu pliku na inny niż bmp.....czyżby kolejne zabezpieczenie visty i lub IE...?
Piotr Talarczyk Canon 5D II + optyka Canon

#104 TomekP

TomekP
  • Lokalizacja:
    Sieradz

Napisano 12 wrzesień 2008 - 07:59

chemik,
to na prawdę była mała sztuka, ja wiem, około 25 cm długości, więc musiałem być blisko żeby było ją w ogóle widać. Szkoda, że szybko przestała mi pozować. Pstryknąłem parę zdjęć... Byłem blisko, ale nie próbowała mnie ukąsić, szybko uciekła.
TomekP, Nikon D70s, Tamron AF 90/2,8, Nikkor 35-70/3,3-4,5, Tamron 55-200, Helios 58/2

#105 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 październik 2008 - 19:35

Wiem na asfalcie ale wygrzewała się korzystając z ostatnich ciepłych dni.

32.

Dołączona grafika



#106 TomekP

TomekP
  • Lokalizacja:
    Sieradz

Napisano 04 październik 2008 - 23:05

Roby, ale fajna! Piękna! Taki tłuścioszek!
To ja jeszcze swoją starą
33.
Dołączona grafika
TomekP, Nikon D70s, Tamron AF 90/2,8, Nikkor 35-70/3,3-4,5, Tamron 55-200, Helios 58/2

#107 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 05 październik 2008 - 06:43

szkoda trawki na pierwszym planie , ależ ma oko ;-)

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#108 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 05 październik 2008 - 19:28

TomekP, dzięli za słowo, a Twoja z języczkiem :mrgreen:
Ta trawka, ale już qelka napisała :-)

#109 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 05 październik 2008 - 19:30

30 :super2: świetny moment uchwycony :mrgreen:

#110 foto-amator8514

foto-amator8514
  • Użytkownik
  • 74 postów

Napisano 11 październik 2008 - 10:11

Ostatnio widziałem sporo małych żmij i jedną naprawdę sporą. Tyle, że wszystkie zdjęcia które posiadam
są raczej dokumentacyjne. Wrzucę jedno tej doroslej, nie w celu pochwalenia się zdjęciem bo niema się czym chwalic, ale poto aby pokazac jaka jest piękna ;-)
34
Dołączona grafika

#111 ŁukaszZ (Łukasz Ziewacz)

ŁukaszZ
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 11 październik 2008 - 15:09

foto-amator8514
, piekny osobnik, widać że wkurzony :)
możesz coś wiecej napisać o spotkaniu/spotkaniach, gdzie to było mniej wiecej, jak dawno ?
pozdrawiam,

Facebook.com/ZiewaczLukaszFotografiaPrzyrodnicza
www.ziewaczlukasz.pl


#112 puciu

puciu
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 11 październik 2008 - 21:09

Szkoda że zrobione "telefonem", bo mogło być fajnie.

#113 foto-amator8514

foto-amator8514
  • Użytkownik
  • 74 postów

Napisano 11 październik 2008 - 21:10

tą żmiję spotkałem 2 tygodnie temu, przez ostatni miesiąc widziałem jeszcze dwie małe a w tym roku wszystkich żmij udało mi się spotkac 5.
Wszystkie obserwacje pochodzą z jeziora piaseczno, gdzie mniej więcej co tydzień zaglądam, ponieważ mam w pobliżu działkę. Dla własnej przyjemności szukam tam róznych gadów- każdy ma swoje odchyły :-) i jak narazie oprócz żółwia błotnego, węża eskulapy i gniewosza- które nad piasecznem nie występują, stale widuje tam pozostałe Polskie gady.

#114 foto-amator8514

foto-amator8514
  • Użytkownik
  • 74 postów

Napisano 11 październik 2008 - 21:14

Szkoda że zrobione "telefonem", bo mogło być fajnie.

już kupiłem sobie aparat, więc następne spotkania napewno uwiecznię właśnie nim ;-)

#115 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 12 październik 2008 - 15:02

więc następne spotkania napewno uwiecznię właśnie nim

No to czekamy, bo spotykasz te gady często i warto uzyskać lepszą jakość.

#116 Wężosław

Wężosław
  • Małomówny
  • 18 postów

Napisano 18 październik 2008 - 11:50

35
Dołączona grafika

36
Dołączona grafika

#117 thebleeding (Maciej Safaryn)

thebleeding
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 18 październik 2008 - 11:52

Wężosław, spotkanie świetne , ale światło miałeś strasznie ostre :-/

#118 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 październik 2008 - 16:22

Wężosław, faktycznie to światło psuje odbiór zdjęcia.

#119 Wężosław

Wężosław
  • Małomówny
  • 18 postów

Napisano 20 październik 2008 - 17:48

kurcze mam problem z tym, żeby dobre światło złapać
37.
Dołączona grafika

#120 Bodzio

Bodzio
  • Użytkownik
  • 248 postów
  • Lokalizacja:
    Gorlice

Napisano 31 październik 2008 - 19:17

Ja niestety nie mogę się pochwalić zdjęciami żmij, ale wiem dość sporo na ich temat - jak to się mówi: "z autopsji" :-D
To było jakieś 45 lat temu. Mój ojciec prowadził budowę zakładów drzewnych w Rzepedzi w Bieszczadach. Na górce powyżej Rzepedzi robotnicy budowali wieżę ciśnień. Mama przygotowała kanapki dla ojca, i obaj z bratem wybraliśmy się do niego. Oczywiście mieliśmy zakazane chodzić tam sami bo ... górkę nazywano "żmijową", a poza tym maszyny, niewypały po wojnie, banderowcy i wiele innych atrakcji. Mieliśmy tam dotrzeć traktorem, no ale powiedzcie który chłopak w wieku 6 - 7 lat słucha matki ? :-P
Kiedy dotarliśmy na górę, ja cały czas drapałem się w nogę. Ojciec pyta co się stało. No to mu mówię, że pewnie mnie ostrężyna podrapała. A obaj z bratem byliśmy w krótkich porteckach. Ojciec popatrzył i ściągnął pasek ze spodni.
No, myślę sobie - dupa będzie bita. Ale on przewiązał mi nogę powyżej kolana, i przez krótkofalówkę wezwał helikopter wojskowy. Jedne z pierwszych helikopterów w Polsce, a ja pierwszy pasażer hehe.
Przewiźli mnie do szpitala do Sanoka. Szczęście w nieszczęściu, że Sanok jako jeden z niewielu szpitali w tych czasach miał surowicę.
Ech, rozpisałem się trochę.
Teraz do rzeczy.
Ukąszenie nie boli, ja czułem pieczenie jak po osie lub mrówkach. Objawy kliniczne to osłabienie i wymioty. Opuchlizna miejsca ukąszenia. Byłem dzieckiem,więc ze szpiatla wypisano mnie po tygodniu.
Nie ma szans aby żmija przebiła swoimi ząbkami nawet zwykłe spodnie. Czyli nawet płytkie buty i spodnie nisko do ziemi spokojnie zabezpieczają przed ukąszeniem. Ukąszenia zdarzają się najczęściej przypadkiem - siadasz w lesie na zwalonym pniu, kładziesz plecak na ziemi, wyjmujesz kanapki i ... ooouć !!
Drugie bliskie spotkanie, to w szpitalu widziałem dziewczynkę z dalekiego przysiółka, która zmarła, ponieważ karetka dotarła do nie po 6 godzinach. Brak telefonu w tej wsi. To było 30 lat temu :)
Teraz ponura polska rzeczywistość. Pracuję w Sanepidzie. W ostatnich dwu latach, gorących latach, ilość gadów zwiększyła się znacznie. Moja firma rozprowadza surowice (darmowo) dla szpitali. Ale szpitale nie zamawiają, bo im nie zależy. A zgłaszanych pokąsań przez żmije jest ostatnio sporo.
No, nareszcie koniec - pozdrawiam :)





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych