Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Canon 100-400 vs. Tamron 150-600


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
254 odpowiedzi w tym temacie

#241 Magia Światła

Magia Światła

Napisano 22 kwiecień 2015 - 15:43

@Lewandowski D - wielokrotnie powtarzające się pytanie - doradźcie mi coś do 4500zł. Powiedz co chcesz fotografować, gdzie chcesz fotografować, czym dotychczas fotografowałeś, czego CI w Twoim zestawie brakowało, jaki system. 



#242 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 22 kwiecień 2015 - 16:59

Polecam moje 300/4 plus ew. TC skoro Ci mało. Wyjdzie Cie to 4000zł a jakość i światło i tak lepsze od tamrona :P


<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#243 Lewandowski D

Lewandowski D
  • Małomówny
  • 26 postów
  • Wiek: 33

Napisano 22 kwiecień 2015 - 22:04

@Lewandowski D - wielokrotnie powtarzające się pytanie - doradźcie mi coś do 4500zł. Powiedz co chcesz fotografować, gdzie chcesz fotografować, czym dotychczas fotografowałeś, czego CI w Twoim zestawie brakowało, jaki system. 

Fotografuję głównie jeleniowate za pomocą alphy 37 + tamron 70 -300 .Głównie fotografuję to co napotkam w lesie lub w trzcinowiskach,łąkach  :D .Dotychczas brakowało mi głównie zbliżenia  :)



#244 cybulorz (Szymon Cybulski)

cybulorz
  • Użytkownik
  • 351 postów
  • Wiek: 46
  • Lokalizacja:
    kujawsko-pomorskie

Napisano 22 kwiecień 2015 - 22:13

@Lewandowski D moim zdaniem, to zostaje Ci tylko tamron 150-600, lub sigma w tych parametrach. JurekN foci tym szkłem z Sony i jest zadowolony, wcześniej miał sigme 100-300/4 + tc i też nie narzekał. Najlepiej napisz do niego pw., to Ci wyłoży wady i zalety ;)



#245 Lewandowski D

Lewandowski D
  • Małomówny
  • 26 postów
  • Wiek: 33

Napisano 22 kwiecień 2015 - 22:30

@Lewandowski D moim zdaniem, to zostaje Ci tylko tamron 150-600, lub sigma w tych parametrach. JurekN foci tym szkłem z Sony i jest zadowolony, wcześniej miał sigme 100-300/4 + tc i też nie narzekał. Najlepiej napisz do niego pw., to Ci wyłoży wady i zalety ;)

Dziękuję bardzo za informacje zależy mi na opinii użytkowników Sony .Każdy sprzęt ma jakieś plusy i minusy  :D oby więcej było pozytywów  :) .Pozdrawiam 



#246 Magia Światła

Magia Światła

Napisano 23 kwiecień 2015 - 18:51

@Lewandowski D Myślę, że jeżeli kolega fotografuje w lesie, to z ogniskową aż tak dużego problemu nie będzie(podchody do zwierzyny), aczkolwiek najwększym problemem będzie myślę światło. W lesie zawsze go brakuje.



#247 Lewandowski D

Lewandowski D
  • Małomówny
  • 26 postów
  • Wiek: 33

Napisano 23 kwiecień 2015 - 21:15

@Lewandowski D Myślę, że jeżeli kolega fotografuje w lesie, to z ogniskową aż tak dużego problemu nie będzie(podchody do zwierzyny), aczkolwiek najwększym problemem będzie myślę światło. W lesie zawsze go brakuje.

Magia Światła ale dobrze że zwierzyna wychodzi na łąki i obrzeża lasu  :D tam już światła więcej.Pozdrawiam

#248 Magia Światła

Magia Światła

Napisano 23 kwiecień 2015 - 21:43

To najwazniejszy wybór należy dla Ciebie. Albo wybierz lepsze światło, będziesz miał większą swobodę i mniejsze ISO w lesie. Jeżeli nie przeraża Cię f6,3 w lesie to bierz tamrona.



#249 redwings

redwings
  • Małomówny
  • 21 postów

Napisano 06 styczeń 2016 - 20:28

A Ja zapytam tak: Czy zamienilibyście canona 100-400 na tamrona 150-600?



#250 cybulorz (Szymon Cybulski)

cybulorz
  • Użytkownik
  • 351 postów
  • Wiek: 46
  • Lokalizacja:
    kujawsko-pomorskie

Napisano 06 styczeń 2016 - 23:06

@redwings ja zmieniłem tamrona na canona, ale II wersję. Głownie pod względem mobilności, krótszej minimalnej odległości ostrzenia i podejrzewam, że trwałości. Myślę, że to szkło długo u mnie zagości, teraz jeszcze uzbierać na 300/2,8 albo 500/4 i zestaw do przyrody na długie lata, chyba trochę się rozmarzyłem.... ;)

Taką zamianę jeśli dobrze pamiętam zrobił miszak, więc spróbuj poszukać lub zwróć się do Niego na pw.



#251 redwings

redwings
  • Małomówny
  • 21 postów

Napisano 07 styczeń 2016 - 07:51

@redwings ja zmieniłem tamrona na canona, ale II wersję. Głownie pod względem mobilności, krótszej minimalnej odległości ostrzenia i podejrzewam, że trwałości. Myślę, że to szkło długo u mnie zagości, teraz jeszcze uzbierać na 300/2,8 albo 500/4 i zestaw do przyrody na długie lata, chyba trochę się rozmarzyłem.... ;)

Taką zamianę jeśli dobrze pamiętam zrobił miszak, więc spróbuj poszukać lub zwróć się do Niego na pw.

Dzięki za odpowiedz Ja niestety mogę sobie tylko pomarzyć o 500/4, dlatego tak zastanawiam się nad Tamronem, żeby wydłużyć sobie ogniskową.



#252 pawelpisz (Paweł Niedźwiecki)

pawelpisz
  • Użytkownik
  • 818 postów

Napisano 07 styczeń 2016 - 10:34

@cybulorz wszyscy marzymy o 500-cie  :P do tego D4s :rolleyes: ...

@redwings Ja używam wspomnianego tamrona tylko, że w systemie nikona z D7100, zbieram na lepszą puchę co by braki (jasność) chłopaka nadrobić. Co do budowy: drugą bolączką jest jego szczelność, której chyba nie ma :P a wolę nie sprawdzać, po miesiącu miałem pyłki na przedniej soczewce, wprawdzie nie mają one wpływu na obrazek ale rażą w oczy ( I też nie jestem pewien czy to nie moja zasługa, często zmieniam obiektywy w warunkach polowych). Używam od roku głownie w terenie, nic nie lata, nic nie stuka, także chyba solidny jest (zobaczymy za kilka lat). AF szybki jak na tą klasę, stabilizacja również bardzo dobra. Ostatnio przy -18 z nim łaziłem, nos przymarzał do puchy, ale tamron chodził, może trochę wolniej ale nie zawodził mnie. Blokada przy 150mm i 400mm super sprawa przydaje się podczas spacerów, co by po ziemi rury nie ciągnąć, limiter AF od 15m  również bardzo dobre udogodnienie, całego zakresu ogniskowej nie podziwiamy. Wcześniej używałem również amatorskiego szkła Nikona AFS 70-300 IF VR, nie powiem zacne szkło dla ludzi "najniższa krajowa" było ale brakowało tej ogniskowej troszkę i szczerze mogę napisać, że wymiany na tamrona, który mieści się w klasie wspomnianego nikona, nie żałuje. A i człowiek schudł przy okazji, bo już tyle nie je i nie pije, trzeba raty płacić za tamrona :closedeyes:    Podsumowując, bardzo dobry amatorski obiektyw za tak naprawdę grosze jeśli porównamy ceny obiektywów systemowych o podobnej ogniskowej. 


Użytkownik pawelpisz edytował ten post 07 styczeń 2016 - 10:34

Gdzieś z Puszczy Piskiej...

puszczapiska.pl


#253 redwings

redwings
  • Małomówny
  • 21 postów

Napisano 07 styczeń 2016 - 11:26

Podziękował za konkretną odpowiedź, i jeszcze jedno pytanie, jak się AF sprawuje podczas ciągłego śledzenia, wiem że dużo zależy od puszki ale obiektyw też ma coś do powiedzenia.

#254 pawelpisz (Paweł Niedźwiecki)

pawelpisz
  • Użytkownik
  • 818 postów

Napisano 07 styczeń 2016 - 11:59

@redwings w D7100 mam AF jeden z najlepszych w stajni nikona ale tamronik czasami potrafi się pogubić, w zależności od wielkości obiektu, jego szybkości, zastanego światła, kontrastu. Warto mieć włączony limiter AF, wtedy szybciej odzyskuje ostrość.


Gdzieś z Puszczy Piskiej...

puszczapiska.pl


#255 Nieznany (Tom Pit)

Nieznany
  • Użytkownik
  • 588 postów
  • Wiek: 34
  • Lokalizacja:
    PL

Napisano 07 styczeń 2016 - 12:56

Też używam D7100 + Tami 150-600mm.

Super zestaw do przyrody. Ja osobiście jestem bardzo zadowolony.

 

 

Jak pozwolą fundusze wymienię na D500 + Nikkor 200-500mm.

Tylko dlatego że robię bardzo dużo zdjęć. I potrzebuje coraz lepszego sprzętu.

Wyżej wymienionego zestawu już nie wymiennie na lepszy bo ceny są okropne profesjonalnych puszek i obiektywów.


Wildlife Photography

 

 

 






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych