Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

Wybór systemu do ptaszenia (zestaw do 9500 zł)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
115 odpowiedzi w tym temacie

#81 pentaksiara

pentaksiara
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 24 marzec 2014 - 22:46

Pentax oferuje jeszcze 560/5,6, a jak sie uda to np stare ale jare 600/4, a w zasięgu cenowym masz jeszcze sigmy 50-500, 120-400, 150-500..całkowicie przyzwoite, spokojnie dające radę...

Owszem, oferuje 560 i 600-tkę, ale nie w takim budżecie, i nie w gabarytach spacerowych. Nie trafiłam na używaną Sigmę 120-300 pod Pentaksa, 150-500 odpada z względu na brzydki bokeh i na placu boju zostaje tylko 50-500. Tylko konkurować nie ma już z czym :)



#82 miszak

miszak

Napisano 24 marzec 2014 - 22:57

Pentax oferuje jeszcze 560/5,6, a jak sie uda to np stare ale jare 600/4, a w zasięgu cenowym masz jeszcze sigmy 50-500, 120-400, 150-500..całkowicie przyzwoite, spokojnie dające radę...

 

Ej no wiem, że jesteś fanem prawdziwych aparatów ale bez przesady - 9500 jest na zestaw a Ty piszesz o szkłach za dziesiąt tysi ;-)

 

600/4 ma chyba jeden gościu w Polsce. Fociłem z nim nad Narwią. Okropna srebrna armata ;-) Ale obrazek miodzio :)


 


#83 Harvester (Tomek J. Kierkowicz)

Harvester
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 24 marzec 2014 - 23:11

Każdy będzie chwalił swoje. ;)

Jeśli aparat nie tylko do ptaszenia to ja obstaję przy D600 + 300/4. Niskie szumy, duża rozpiętość tonalna (tylko D4 ma taką) i zadowalająca rozdzielczość. Coś za coś, decyzja należy do Ciebie. :)

Ja się do Sigm zraziłem i nie polecam. Na 4 jakie miałem 3 się rozpadły! Jedna już raczej nie do odratowania (przynajmniej nie w normalnych pieniądzach). 


FB

tomaszkierkowicz.manifo.com


#84 karp1225 (Robert Babisz)

karp1225
  • Lokalizacja:
    Głogów

Napisano 25 marzec 2014 - 03:37

Sigma Sigmie nie równa :) - miałem 4 i z trzech jestem (byłem) zadowolony - 150-500 nie polecam,mydli i jest bardzo awaryjna - po krótkim użytkowaniu padła mi stabilizacja i AF.Miałem jeszcze S 300/2,8 to fajne sziełko,stosunkowo małe,bdb optycznie i pancerne...zaliczyłem z nią kilka dzwonów,rozsypał się tc x2,0 zł,bagnet też ucierpiał a szkiełko nie miało ani jednego zadrapania :)

Co do zdjęc z N 80-400,czekam na lepszą okazję do focenia,mam tam jakieś foty kotka,Saren z kilometra ale nic szczególnego.Jak uda mi się sfocic coś ciekawego to na pewno się pochwalę :)

Ps. Ps-a nie używam - tylko podstawowa obróbka.


Nikon D 300 - 600/4 VR - Nikkor 80-400/4,5-5,6 VR II - 150/2,8 - 10-20/4-5,6 - Manfrotto 055XPROB+501 HDV

http://robert-babisz.manifo.com/


#85 Harvester (Tomek J. Kierkowicz)

Harvester
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 25 marzec 2014 - 17:21


Sigma Sigmie nie równa

Otóż to. Trzeba liczyć się  z ryzykiem. 

W 100-300/4 duże luzy i poszedł mi gwint mocowania statywowego. W 70-300/4-5.6 APO padł pierścień ustawiania ostrości. W TC 1.4x poszedł gwint (ale to dało się łatwo odratować). Tylko 10-20/4-5.6 nie była awaryjna. Może mam pecha ale ze sprzętem Nikona nigdy nie miałem problemów. 

80-400 bym brał gdyby tak kosztował ~6k i dało się już kupić używkę. Tak pewnie kupię 300/4 lub 70-200 VR ku któremu ostatnio się bardziej skłaniam. 


FB

tomaszkierkowicz.manifo.com


#86 miszak

miszak

Napisano 26 marzec 2014 - 08:30

Ja też nie polecam sigmy w zakresie 20-100mm. Miałem kilka wpadek chcąc mieć tanie i jasne szkła. Miałem kilka i z każdą problem. Ale 10-20 pancerne szkiełko. Moim zdaniem solidniejsze od c10-22. Tele miałem dwa 135-400 w wersji do analoga z czasów kiedy sigmy nie były zamszowe ;-). Druga to s150-500. Obydwa bez żadnych problemów.

Ale o 100-300 zawsze myślałem jak o "czołgu" ;-)


 


#87 pentaksiara

pentaksiara
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 26 marzec 2014 - 20:09

A możecie mi wyjaśnić jak działają punkty krzyżowe (w praktyce!) i czemu w d600 lub d800 z 30-kilku punktów na przysłonie o wartości 8 działa tylko 7? Przeglądałam katalogi i to mi się rzuciło w oczy :)



#88 Jacenty

Jacenty
  • Użytkownik
  • 398 postów
  • Wiek: 58
  • Lokalizacja:
    Otwock

Napisano 26 marzec 2014 - 20:37

@pentaksiara - http://szumofobia.pl...hread.php?t=334

To tak na szybko.



#89 pentaksiara

pentaksiara
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 26 marzec 2014 - 21:53

Dziękuję :)



#90 miszak

miszak

Napisano 26 marzec 2014 - 22:09

A możecie mi wyjaśnić jak działają punkty krzyżowe (w praktyce!) i czemu w d600 lub d800 z 30-kilku punktów na przysłonie o wartości 8 działa tylko 7? Przeglądałam katalogi i to mi się rzuciło w oczy :)

 Ale kapujesz, żeto chodzi o obiektyw ze światłem f8 a nie o ustawienie aparatu na f8? ;-)


 


#91 pentaksiara

pentaksiara
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 26 marzec 2014 - 22:24

 Ale kapujesz, żeto chodzi o obiektyw ze światłem f8 a nie o ustawienie aparatu na f8? ;-)

Wcześniej nie kapowałam, stąd takie a nie inne sformułowanie, ale już się dokształciłam :)



#92 emwi

emwi
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 kwiecień 2014 - 19:21


Nie trafiłam na używaną Sigmę 120-300 pod Pentaksa

bo takowej nie ma pod bagnet K ... A podpuszczając nieco ... właśnie wszedłem w posiadanie najnowszego pentaksowego telekonwertera 1.4x  i z pełnym przekonaniem stwierdzam, że w "naszym" systemie jest już pełnoprawne świetnej jakości 420mm f/5.6 i do tego stabilizowane ;-)


Użytkownik emwi edytował ten post 06 kwiecień 2014 - 19:23

X-T3, X-T20, X-M1, K-5 IIS, S5 PRO i pleśniaków garść, szklarni nie ogarniam
 


#93 pentaksiara

pentaksiara
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 08 kwiecień 2014 - 18:46

A podpuszczając nieco ... 

Nie wybaczę Ci tego ;) To ja się głowię, stresuję, a Ty jeszcze dolewasz oliwy do ognia... Pentaksa nie brałam pod uwagę ze względu na "brak perspektyw". Pełna klatka się nie może pojawić, a od 300 z TC nic dłuższego w systemie nie ma (nie mówiąc o 560, która i tak byłaby dla mnie za długa ;)).

Edytowano: W Polsce i tak go nie widzę, póki co, chyba że źle szukam (na majówkę chciałabym sprzęt już mieć). I jak z AF, bardzo muli ;) ?


Użytkownik pentaksiara edytował ten post 08 kwiecień 2014 - 18:50


#94 emwi

emwi
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 08 kwiecień 2014 - 20:13


W Polsce i tak go nie widzę
racja, znalazłem za Odrą


I jak z AF, bardzo muli ?
nie odczuwam ŻADNEGO zwolnienia pracy, ostrość bez zarzutu, a kilka próbek znajdziesz na forum Pentaxa, mam wrażenie, że już tam Cię widziałem ;-) a na tym forum w wątku kwietniowym, krwawodziobowym i łabędziowym :-)

X-T3, X-T20, X-M1, K-5 IIS, S5 PRO i pleśniaków garść, szklarni nie ogarniam
 


#95 pentaksiara

pentaksiara
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 08 kwiecień 2014 - 20:35

racja, znalazłem za Odrą

 

 

nie odczuwam ŻADNEGO zwolnienia pracy, ostrość bez zarzutu, a kilka próbek znajdziesz na forum Pentaxa, mam wrażenie, że już tam Cię widziałem ;-) a na tym forum w wątku kwietniowym, krwawodziobowym i łabędziowym :-)

Wrażenie jak najbardziej słuszne  :)

Mogę prosić o namiary na ten sklep? Tak na wszelki wypadek, gdybym się zdecydowała.

Twoje zdjęcia są piękne, nie wiem ile wody upłynie zanim ja będę mogła pochwalić się na forum swoimi.


Użytkownik pentaksiara edytował ten post 08 kwiecień 2014 - 20:49


#96 emwi

emwi
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 08 kwiecień 2014 - 21:07


Mogę prosić o namiary na ten sklep?
proszę bardzo, TU znalazłem, jak widzę, pozbyli się tych kilku sztuk co mieli ale pewnie niedługo będą na stanie

X-T3, X-T20, X-M1, K-5 IIS, S5 PRO i pleśniaków garść, szklarni nie ogarniam
 


#97 pentaksiara

pentaksiara
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 09 kwiecień 2014 - 07:39

Oj, Emwi, namieszałeś :) Teraz na plac boju wkroczyły Nikon D7100 i Nikkor 300/4 + TC 14 II i K-3 z DA *300 i TC DA REAR 1.4. Cenowo wyjdzie bardzo podobnie, z małą przewagą Nikona (wszystko dostępne w jednym sklepie, więc możliwe, że otrzymałabym rabat). K-3 i D7100 wydają się bardzo podobne, co do optyki - nie mam niestety porównania; ważniejsze od suchych parametrów są dla mnie przede wszystkim perfekcyjna ostrość, celny AF i kolorystyka. Za Nikonem przemawiają świetne kolorystycznie zdjęcia - odwzorowanie barw najbardziej trafia w mój gust i możliwość przejścia na pełna klatkę, za Pentaksem stabilizacja i jakiś sentyment. Z drugiej strony już kilka razy przy okazji zmiany aparatu chciałam zmienić system (fociłam wtedy kitami, nie miałam szklarni, więc nie czułam przywiązania do jednego systemu), choćby ze względu na kolory, jakie otrzymywałam na zdjęciach (wystarczały mi nie obrobione jpg-i, które prócz barw odpowiadały mi w zupełności). Za każdym razem zostawałam w Pentaksie... i żałowałam, czując niezdrowy pociąg do Canona lub, w mniejszym stopniu, Nikona. Teraz ciągnie mnie do żółtego ;) właśnie ze względu na pełna klatkę, lepsze korpusy DX jeśli porównać podobne kategorie cenowe (przynajmniej tak mi się wydaje), obejrzane galerie (choćby Harvestera :D, z drugiej strony zdjęcia Emwiego, które są niesamowitą reklamą Pentaksa). Nikon i Pentax na APS-C w moim odczuciu mają, nie wiem jak to nazwać, głębsze (?), mniej płaskie zdjęcia (?), przynajmniej jeśli chodzi o krajobraz.

Za link oczywiście dziękuję.


Użytkownik pentaksiara edytował ten post 09 kwiecień 2014 - 07:39


#98 emwi

emwi
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 kwiecień 2014 - 08:08

@pentaksiara, na szczęście decyzja należy do Ciebie ... Przyznaję, że obrazki z Nikona i Pentaksa różnią się kolorystycznie, tu decyduje gust fotografa. Z Nikonem miałem do czynienia tylko okazjonalnie i nie do końca bezpośrednio, mam puszkę Fuji S5Pro (bliźniak D200 ale z zupełnie inną matrycą) i guzikologia Pentaksa dużo bardziej mi odpowiada. A to w terenie ważne. Możliwość przesiadki na FF to oczywiście póki co tylko N, choć nie wyobrażam sobie, żeby w końcu i w tym segmencie Ricoh nie wypuścił przynajmniej jednego modelu. A cyfrowe MF (choć to oczywiście nie ta półka)  to niby kto posiada? ;-)

Przyznam, że jedyną rzeczą, której mi brakuje w K-5IIs jest nieco lepsza praca w trybie AF-C, a to akurat z tego co wiem właśnie w K-3 zostało poprawione :-)

Natomiast jeżeli zależy Ci na czasie, to niestety szybciej skompletujesz Nikona, TC Pentaxa jak wiesz w PL jeszcze nie jest osiągalny, w Europie i USA głównie preordery i pewnie jeszcze chwilę ten stan potrwa ...

 

 


zdjęcia Emwiego, które są niesamowitą reklamą Pentaksa

dzięki za dobre słowo ;-)


Użytkownik emwi edytował ten post 09 kwiecień 2014 - 08:11

X-T3, X-T20, X-M1, K-5 IIS, S5 PRO i pleśniaków garść, szklarni nie ogarniam
 


#99 Ark (Arkadiusz)

Ark
  • Użytkownik
  • 2221 postów

Napisano 09 kwiecień 2014 - 09:16

...
Teraz ciągnie mnie do żółtego właśnie ze względu na pełna klatkę, lepsze korpusy DX jeśli porównać podobne kategorie cenowe (przynajmniej tak mi się wydaje)...

@pentaksiara, Ja pstrykam D7100 i od razu Ci powiem, że w kwestii jakości użytych materiałów/pancerności K-3 wygrywa z tym Nikonem. Oczywiście taki D300/s to już zupełnie inna bajka, ale pod względem matrycy także inna bajka ;-). Ostatnio chodzą słuchy o Nikonie D9300, który ma być "pełnowartościowym" następcą D300s, ale takie informacje pojawiają się już od kilku lat i tylko potencjalne oznaczenie modelu ulega zmianie ;-).


Użytkownik Ark edytował ten post 09 kwiecień 2014 - 09:17

...spokój grabarza...

 

http://www.listkiewicz.eu


#100 pentaksiara

pentaksiara
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 09 kwiecień 2014 - 10:05

 

@pentaksiara, Ja pstrykam D7100 i od razu Ci powiem, że w kwestii jakości użytych materiałów/pancerności K-3 wygrywa z tym Nikonem. Oczywiście taki D300/s to już zupełnie inna bajka, ale pod względem matrycy także inna bajka ;-). Ostatnio chodzą słuchy o Nikonie D9300, który ma być "pełnowartościowym" następcą D300s, ale takie informacje pojawiają się już od kilku lat i tylko potencjalne oznaczenie modelu ulega zmianie ;-).

Pod względem pancerności. A możliwości, matryca i inne szmery-bajery?

 

@pentaksiara, na szczęście decyzja należy do Ciebie ... Przyznaję, że obrazki z Nikona i Pentaksa różnią się kolorystycznie, tu decyduje gust fotografa. 

Natomiast jeżeli zależy Ci na czasie, to niestety szybciej skompletujesz Nikona, TC Pentaxa jak wiesz w PL jeszcze nie jest osiągalny, w Europie i USA głównie preordery i pewnie jeszcze chwilę ten stan potrwa ...

Teraz chyba jednak nie starczyłoby na konwerter, więc czas nie gra aż tak dużej roli. Matryce P i N w tych modelach chyba pozwalają na swobodne cropowanie.

Jeszcze mam pytanie o głośność AF. Miałam w rękach (chwilę) Nikona z AF-S 300/4 i jest cichutki i szybki (przynajmniej na moje potrzeby), choć z TC szybkość dość znacznie spada.

I ostatnie pytanie - kolory. Piszesz, że między P a N jest różnica, czy duża? Czy dasz radę określić na czym polega? Canon to czerwień, Nikon - zielenie, a Pentax? Jak wygląda sprawa ze szczegółowością w bielach? Pytam, bo nie wiem czy to zależy od matrycy, czy szkła - czy k-r a k-3 będzie się tutaj akurat różnił... Myślałam, że to kwestia puszki, ale z tego co zauważyłam na swojej k-r z kitem krótkim i długim - barwy były niezbyt przyjazne memu oku (szaro-fioletowe niebo np.), ale po podpięciu Sigmy kolorystyka wydaje mi się ładniejsza. Nie wiem czy akurat miałam lepsze światło, ale zdjęcia są przyjemniejsze w odbiorze, cieplejsze, więc nie wiem, czy nie winić specyfiki szkieł systemowych. Czy kolorystykę na zdjęciu z krwawodziobem podkręcałeś w jakikolwiek sposób (nasycenie itp.)? Jest pięknie - takie odwzorowanie barw jak najbardziej mi odpowiada.


Użytkownik pentaksiara edytował ten post 09 kwiecień 2014 - 10:10






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych