Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Nowy skrypt forum Fotoprzyroda.pl - informacje dla użytkowników


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
203 odpowiedzi w tym temacie

#81 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 06 wrzesień 2013 - 10:12

Czyli stawia się już nie na jakość, a na ilość. Nie wiem czy to tak dobrze wróży na przyszłośc dla forum, zmienimy się z fajnego, "klimatycznego" forum dla grona prawdziwych osób zainteresowanych foto przyrodniczą, na wielkiego molocha z masą przypadkowych osób i bedzie jeden wielki bajzel... Oby nie :)



#82 Qgito (Tomek Wieczorek)

Qgito
  • Lokalizacja:
    Świetokrzyskie

Napisano 06 wrzesień 2013 - 10:21

Czyli stawia się już nie na jakość, a na ilość. Nie wiem czy to tak dobrze wróży na przyszłośc dla forum, zmienimy się z fajnego, "klimatycznego" forum dla grona prawdziwych osób zainteresowanych foto przyrodniczą, na wielkiego molocha z masą przypadkowych osób i bedzie jeden wielki bajzel... Oby nie :)

 

Zbyt pochopne wnioski.


Witryna autorska: wf.fotoprzyroda.pl


#83 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 06 wrzesień 2013 - 10:23

Co do adbloka, to wkrótce będzie wyłączona możliwość przeglądania forum dla osób, które używają takiego rodzaju oprogramowania.

 

 

Szkoda. Osobiście nie mam zamiaru odinstalowywać tej wtyczki. Czy dla osób niezarejestrowanych używających adblocka też będzie wyłączone forum? Jeżeli tak to liczba rejestracji spadnie. :)


ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#84 Qgito (Tomek Wieczorek)

Qgito
  • Lokalizacja:
    Świetokrzyskie

Napisano 06 wrzesień 2013 - 10:30

Szkoda. Osobiście nie mam zamiaru odinstalowywać tej wtyczki. Czy dla osób niezarejestrowanych używających adblocka też będzie wyłączone forum? Jeżeli tak to liczba rejestracji spadnie. :)

 

Nic nie trzeba będzie odinstalowywać, spokojnie - będzie komunikat, żeby dodać wyjątek dla domeny fotoprzyroda.pl i tyle.


Witryna autorska: wf.fotoprzyroda.pl


#85 Argo (Michał Przystaś)

Argo
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 wrzesień 2013 - 15:31

Jeśli chodzi o reklamy to rozumien, utrzymanie forum wiąże się z pewnymi kosztami, które ktoś musi pokryć. Dobrowolne zrzutki przynoszą chwilowy skutek a nie zapewniają płynności finansowej. Stały abonament - dobre rozwiązanie ale ilu z nas jest skłonna zapłacić. Będzie to grupa pewnie kilkunastu osób. Moim zdaniem niema co nażekać na reklamy skoro one pozwalają na funkcjonowanie forum. Jeśli będzie opcja wyłączenia reklam to fajnie, jeśli nie to zamiast narzekać i krytykować pomyście, że za darmo otrzymujemy miejsce do wymiany informacji i naprawdę sporych rozmiarów kopalnie wiedzy.
Canon 7D | Sigma 18-200 | Canon EF 100mm f/2,8L macro | Canon EF 300mm f/2.8L IS | TC 1.4x III | TC 2x III

https://www.facebook...ystasfotografia

#86 Qgito (Tomek Wieczorek)

Qgito
  • Lokalizacja:
    Świetokrzyskie

Napisano 06 wrzesień 2013 - 15:46

@Argo - wszystko w temacie.


Witryna autorska: wf.fotoprzyroda.pl


#87 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 08 wrzesień 2013 - 16:06

Dla użytkowników, którym to ewidentnie przeszkadza powiem tylko, że wkrótce będzie możliwość wyłączenia wszystkich reklam. Co do adbloka, to wkrótce będzie wyłączona możliwość przeglądania forum dla osób, które używają takiego rodzaju oprogramowania.

 

Przepraszam, ale to się wzajemnie wyklucza :) No chyba, że wyłączenie wszystkich reklam będzie się wiązało z wykupieniem jakiegoś abonamentu... Dobrze mówie? :)

 

Ale pies trącał reklamy. Szkoda, że po zmianie, forum straciło werwe i często poszczególne podstrony ładują się bardzo długo i często tylko łądują, a nie otwierają i trzeba znowu klikać. Wiem, że nie tylko ja tak mam, ale tutaj jakoś cisza o tym problemie.



#88 MAck (Maciej)

MAck
  • Użytkownik
  • 276 postów
  • Wiek: 38
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 08 wrzesień 2013 - 23:16

Ale pies trącał reklamy. Szkoda, że po zmianie, forum straciło werwe i często poszczególne podstrony ładują się bardzo długo i często tylko łądują, a nie otwierają i trzeba znowu klikać. Wiem, że nie tylko ja tak mam, ale tutaj jakoś cisza o tym problemie.

 

Potwierdzam przeglądanie forum stało się dużo mniej przyjemne. Nie wiem czy dobrze diagnozuję irytującą, nową właściwość forum ale z mojej perspektywy wygląda to tak jakby zdjęcia ładowały się dopiero po przejechaniu na stronie do nich w taki sposób, że są one widoczne a nie od razu ładowane są wszystkie na danej podstronie niezależnie, na które z nich patrzę w danym momencie. Niestety każde zdjęcie ładuje się przez ułamek sekundy przez co za każdym razem trzeba chwilkę czekać, co sprawia, że traci się dużo więcej czasu przeglądając poszczególne posty.


macrozone - forum o makrofotografii | www.flickr.com/maciejnielubowicz/

 

Pozdrawiam
MAck

 
 
 
 

#89 laza (Tomasz)

laza
  • Lokalizacja:
    Świętokrzyskie

Napisano 09 wrzesień 2013 - 10:59

Przepraszam, ale to się wzajemnie wyklucza :) No chyba, że wyłączenie wszystkich reklam będzie się wiązało z wykupieniem jakiegoś abonamentu... Dobrze mówie? :)
 
Ale pies trącał reklamy. Szkoda, że po zmianie, forum straciło werwe i często poszczególne podstrony ładują się bardzo długo i często tylko łądują, a nie otwierają i trzeba znowu klikać. Wiem, że nie tylko ja tak mam, ale tutaj jakoś cisza o tym problemie.


Forum było testowane na kilkudziesięciu komputerach, przeglądarkach oraz sieciach i nigdzie nie spotkałem się z takim problemem.
Czyściłeś pamięć podręczną przeglądarki? Tutaj masz opisane co i jak Czyszczenie pamięci podręcznej przeglądarki
Możesz też podać więcej szczegółów kiedy ten problem występuje.


 

Potwierdzam przeglądanie forum stało się dużo mniej przyjemne. Nie wiem czy dobrze diagnozuję irytującą, nową właściwość forum ale z mojej perspektywy wygląda to tak jakby zdjęcia ładowały się dopiero po przejechaniu na stronie do nich w taki sposób, że są one widoczne a nie od razu ładowane są wszystkie na danej podstronie niezależnie, na które z nich patrzę w danym momencie. Niestety każde zdjęcie ładuje się przez ułamek sekundy przez co za każdym razem trzeba chwilkę czekać, co sprawia, że traci się dużo więcej czasu przeglądając poszczególne posty.

Zawsze możesz sobie przewinąć stronę na sam koniec i z powrotem na początek. Zdjęcia Ci się wczytają międzyczasie ;)

 

Poprawiłem ładowanie tylko widocznych zdjęć. Teraz powinny się wczytywać szybciej.

 

Należy jednak pamiętać, że są to zdjęcia trzymane na innych serwerach i ich szybkość/wydajność ma bardzo duży wpływ na czas wczytywania zdjęcia.


Raczej nie inaczej.

#90 MAck (Maciej)

MAck
  • Użytkownik
  • 276 postów
  • Wiek: 38
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 wrzesień 2013 - 17:35

Zawsze możesz sobie przewinąć stronę na sam koniec i z powrotem na początek. Zdjęcia Ci się wczytają międzyczasie ;)

 

Poprawiłem ładowanie tylko widocznych zdjęć. Teraz powinny się wczytywać szybciej.

 

Należy jednak pamiętać, że są to zdjęcia trzymane na innych serwerach i ich szybkość/wydajność ma bardzo duży wpływ na czas wczytywania zdjęcia.

 

Póki co radzę sobie dokładnie tak jak piszesz tj.:
 

1) Otwieram około 20 wątków interesujących mnie w oddzielnych zakładkach

2) W każdej z zakładek przejeżdżam paskiem przewijania na sam dół

3) Po kolei przeglądam wszystkie otwarte zakładki gdzie w międzyczasie zdążyły się załadować zdjęcia

4) Otwieram kolejne tematy i tak w kółko

 

Niestety te forum jest jedynym, które znam i gdzie trzeba robić takie dziwne rzeczy i tym samym tracić trochę czasu na to czasu. Czy taki stan ma być docelowy czy jest to stan przejściowy?


macrozone - forum o makrofotografii | www.flickr.com/maciejnielubowicz/

 

Pozdrawiam
MAck

 
 
 
 

#91 Qgito (Tomek Wieczorek)

Qgito
  • Lokalizacja:
    Świetokrzyskie

Napisano 09 wrzesień 2013 - 18:00

@MAck - tylko, że właśnie nie ma straty czasu. Z matematycznego punktu widzenia tracisz go mniej.

 

Do tej pory było tak, że:

1. Klikasz na wątek w którym jest np. 15 zdjęć po 300 kilobajtów, razem 4,5 MB + powiedzmy waga strony przykładowo 0,5 MB, razem 5 MB do wczytania.

 

2. Po otwarciu wątku czekałeś, aż całe 5 MB się załaduję i dopiero wątek był wczytany i mogłeś go przeglądać. Często było tak, że zdjęcia na dolę wątku było wczytane pierwsze niż u góry.

 

Teraz po kliknięciu wątek się wczytuję znacznie szybciej, bo nie musi ładować całych 5MB, tylko te przykładowe 0,5 + kolejne zdjęcia w trakcie przeglądania.

 

Jest to przetestowane i sprawdzone.

 

Dodatkowo dzisiaj jeszcze podręciliśmy szybkość wczytywania zdjęć zjeżdżając niżej w wątku, więc ikonka z wczytywanym zdjęciem powinna się pokazywać coraz rzadziej, a częściej powinno być widoczne gotowe zdjęcie (oczywiście zakładając, że zdjęcie jest dostępne, bo w momencie gdy nie jest przemieli kilka razy i pokaże, że zdjęcie jest niedostępne).

 

 

 

Czy taki stan ma być docelowy czy jest to stan przejściowy?

 

 

Na pewno będzie to stan domyślny, jeżeli uda nam się dorobić taką funkcjonalność, to zrobimy możliwość wyłączenia tego rodzaju wczytywanie w profilu użytkownika, tak żeby każdy mógł zdecydować jak chce, żeby zdjęcia się wczytywały. Tyle, że domyślnie nie ma do czegoś takiego wsparcia, więc to zależy jak uda się to rozwiązać programistycznie.

 

Damy znać.

 

 

 


Witryna autorska: wf.fotoprzyroda.pl


#92 kaba

kaba
  • Użytkownik
  • 277 postów
  • Lokalizacja:
    Suchedniów / Kielce

Napisano 09 wrzesień 2013 - 18:23

tylko, że właśnie nie ma straty czasu. Z matematycznego punktu widzenia tracisz go mniej.

 

 

Przy jednej karcie może tak, ale nie przy kilku.

 

Otwierając kilka zakładek w tle, miałem taką przewagę, że zanim skończyłem czytać i oglądać pierwsza, reszta była już załadowana. Teraz natomias trzeba czekać przy każdym zdjęciu, albo "jeździć" belką z góry na dół.

 

 

 

Jest to przetestowane i sprawdzone.

 

Sprawdzałem na kilku komputerach, trzech systemach. Wszędzie to samo. Oczekiwanie na fotkę.

 

 

Na pewno będzie to stan domyślny, jeżeli uda nam się dorobić taką funkcjonalność, to zrobimy możliwość wyłączenia tego rodzaju wczytywanie w profilu użytkownika, tak żeby każdy mógł zdecydować jak chce, żeby zdjęcia się wczytywały

 

Byłoby świetnie.

 


Użytkownik kaba edytował ten post 09 wrzesień 2013 - 18:23


#93 Qgito (Tomek Wieczorek)

Qgito
  • Lokalizacja:
    Świetokrzyskie

Napisano 09 wrzesień 2013 - 18:30

 

Otwierając kilka zakładek w tle, miałem taką przewagę, że zanim skończyłem czytać i oglądać pierwsza, reszta była już załadowana. Teraz natomias trzeba czekać przy każdym zdjęciu, albo "jeździć" belką z góry na dół.

 

Pracując na zakładkach mogłeś mogłeś mieć lepszy efekt, zgoda. Zobaczymy co się da zrobić z tą opcją do wyboru.


Witryna autorska: wf.fotoprzyroda.pl


#94 kerko

kerko
  • Użytkownik
  • 342 postów
  • Lokalizacja:
    Różnie bywa

Napisano 12 wrzesień 2013 - 22:20

Pracując na zakładkach mogłeś mogłeś mieć lepszy efekt, zgoda. Zobaczymy co się da zrobić z tą opcją do wyboru.

 

Naprawcie to bo naprawdę jest to irytujące.... Nie wiem czy ktoś jeszcze nie korzysta z kart w przeglądarce ale otwarcie wszystkiego i przeglądanie po kolei było najlepsze i wszystko było wczytane...

Teraz ciągle czekam.... 

Co do reklam, to z tego co widzę na innych forach, to te reklamy jakoś później powodują tylko puste posty i forum wygląda jak "opuszczone"  :-D Może tu będzie inaczej... Oby....

Generalnie nie chce się czepiać ale poprzednie forum było jakieś przyjemniejsze w odbiorze. 



#95 comatus (Piotr Kendzierski)

comatus
  • Lokalizacja:
    Gdynia

Napisano 13 wrzesień 2013 - 17:27

I ja dorzucę swoje 3 grosze. Ogólnie stare forum bardziej podobało mi się kolorystycznie i było bardziej przejrzyste (i w mojej opinii nie chodzi o kwestię przyzwyczajenia).

Nowe forum wprowadza kilka irytujących nowości. Używam Opery i przy każdym wejściu na forum muszę się logować, forum nie "pamięta" mnie. W poprzedniej wersji nie było z tym problemu. Wczytywanie zdjęć działa u mnie tak jak u kolegów wyżej -spowalnia pracę. Dodatkowo zdjęcia nie wyświetlają się w oryginalnym rozmiarze - też ktoś już o tym pisał - żeby zobaczyć oryginał muszę je klikać i otwierać w nowym oknie (moja rozdzielczość ekranu to 1280x800 - w poprzedniej wersji wystarczało żeby zdjęcie 900x600 mieściło się).

I jeszcze dwa pytania. Jak oznaczyć wszystkie tematy jako przeczytane? Galeria gdzieś jest tylko nie potrafię znaleźć?



#96 MAck (Maciej)

MAck
  • Użytkownik
  • 276 postów
  • Wiek: 38
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 wrzesień 2013 - 17:42

Jak oznaczyć wszystkie tematy jako przeczytane?

 

Na samym dole strony po lewej jest "Oznacz jako przeczytane" - też trochę mi zajęło zanim to namierzyłem ;)


macrozone - forum o makrofotografii | www.flickr.com/maciejnielubowicz/

 

Pozdrawiam
MAck

 
 
 
 

#97 comatus (Piotr Kendzierski)

comatus
  • Lokalizacja:
    Gdynia

Napisano 13 wrzesień 2013 - 18:30

MAck, dzięki. Tam nie szukałem...



#98 laza (Tomasz)

laza
  • Lokalizacja:
    Świętokrzyskie

Napisano 13 wrzesień 2013 - 20:34

@comatus wygląd forum i rozmiar wyświetlanych zdjęć to jest kwestia domyślnego szablonu skryptu. Niebawem będzie zmieniony na unikalny szablon Fotoprzyrody. Temat był już wcześniej poruszany.

Co do zapamiętania logowania. Czyściłeś ciasteczka? W pierwszym poście Qgito pisał co i jak.
Raczej nie inaczej.

#99 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 14 wrzesień 2013 - 18:49

Proszę o pomoc w tym wątku: http://www.fotoprzyr...168#entry314843   
nie mogę wpisać zdjęcia 740 w bo wyskakuje jakis komunikat: "nie mozesz uzyc grafiki o tym rozszerzeniu na forum", o co chodzi?
 

EDIT:
ok poradziłem sobie. Automatycznie zaznaczało mi link jako odnośnik i wtedy nie trybilo razem z [ img] [ /img]. Wcisnałem usun odnośnik czy cos takiego i pomogło :)


Użytkownik kurdeniewiemco edytował ten post 14 wrzesień 2013 - 18:59

<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#100 comatus (Piotr Kendzierski)

comatus
  • Lokalizacja:
    Gdynia

Napisano 14 wrzesień 2013 - 20:31

Co do zapamiętania logowania. Czyściłeś ciasteczka? W pierwszym poście Qgito pisał co i jak.

Czyściłem, ale i tak za każdym razem jak zamknę stronę muszę się na nowo logować.







Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych