Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Styczeń nowy rok ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#21 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 05 styczeń 2007 - 21:10

Dunadan musiało to być mocno ekscytujące. Widziałeś gatunki, które wielu z nas nie zobaczy na żywo.

#22 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 05 styczeń 2007 - 21:16

Żałuję tylko tej czeczotki tundrowej - ale może uda mi się upolować w mojej okolicy, kto wie :-D
No, cieszę się bardzo ze udało mi się je zobaczyć - właśnie o takie cóś mi chodziło, a jak dotąd była bryndza. Teraz jeszcze tylko zostało parę gatunków do zaliczenia, tym razem drapole :mrgreen:

:ninja:


#23 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 05 styczeń 2007 - 22:46

Dunadan, przeczytałem i obejrzałem zdjęcia z wielką przyjemności. Zazdroszczę ci przeżyć.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#24 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 05 styczeń 2007 - 23:05

Przyznam się szczerze że już zacząłem wątpić w to że coś ciekawego zobaczę... a tu takie cóś, wszystko dzięki znajomościom :mrgreen:

:ninja:


#25 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 488 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 05 styczeń 2007 - 23:19

Bardzo fajny opis. ;-) :-D

#26 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 06 styczeń 2007 - 11:22

Dunadan, fajny opis, przezytałem z ciekawością, oby takich więcej :thumbsup:

Zdjęc trochę szkoda :-(

Zachęcam do opisywania wypraw w wątkach miesiącowych :-)

#27 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 styczeń 2007 - 12:27

no szkoda szkoda, ale co zrobić w taką pogodę? ( mieć 300/2.8 :mrgreen: )
A co do wątków wiesięcznych to jestem za, zrobi się taka kronika :-D ale jak to będziemy robić Morav? po prosu zakładamy wątek o tytule styczeń 2007 i tam swoje wyprawy?

:ninja:


#28 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 06 styczeń 2007 - 14:32

Trochę pozmieniałem, potem się jeszcze to uporządkuje :-D

#29 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 styczeń 2007 - 15:30

Wporzo ;-) ale trza jakoś ogłosić coby ludzie wiedzieli...

:ninja:


#30 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 styczeń 2007 - 15:32

A ja dziś miałem kolejną małą wyprawę.
Dwa dni temu Roni napisał do mnie maila że w okolicy widziano Puszczyka mszarnego albo uralskiego - sowa widziana była przez zwykłych ludzi którzy widzieli dużą, szarą sowę... dziś więc mieliśmy z Ronim sprawdzić pewien rejon i potwierdzić obserwację. Pogodą oczywiście okropna - co chwila padało, nie mówiąc o warstwie chmur grubej jak warstwa tłuszczowa morsa :-/
Zanim pojechaliśmy w miejsce gdzie puszczyk występuję, Roni powiedział że chciałby na chwilę skoczyć na okoliczne pola, żeby sprawdzić czy czegoś ciekawego nie ma. Na pierwszym nie było nic, pojechaliśmy więc na byłe torfowisko ( obecnie wyekslpoatowane ) - też nie było nic poza... poza jakimś ptakiem siedzącym na szczycie słupa :mrgreen: Była to Sowa jarzębata [Surnia ulula] - przez lunetę widać ja było idealnie! naprawdę piękny ptak, pióra ma takie jak jastrząb :shock: Postanowiłem zrobić zdjęcia... ekhem, raczej znów dokumentacyjne :-(
10.
Dołączona grafika
11.
Dołączona grafika
12.
Dołączona grafika
To są prawie 100% cropy :-/ Może gdybym miał Tomajkowy 600/4 to by coś się lepiej dało...

No a potem pojechaliśmy we właściwe miejsce gdzie spędziliśmy na oglądaniu niewielkiego pola i okolicznych drzew chyba z godzinę, jak nie więcej... nie było nic :mrgreen: Rozmawialiśmy z rolnikiem który widział ów puszczyka mszarnego - widział go znów wczoraj. Niestety my szczęścia nie mieliśmy :-( Może innym razem.
Na koniec skoczyliśmy na wysypisko śmieci - miejsce setek mew ( które już odleciały ) zastąpiły setki wron a pomiędzy nimi kruków. Niestety kruki były bardzo płochliwe a i pogoda się jeszcze pogorszyła, więc można było porobić tylko 'artystyczne' wizje:
13.
Dołączona grafika
Ganialiśmy jeszcze przez chwilę stadko czeczotek w poszukiwaniu cz. arktycznych ale zaczęło lać na całego więc się zwinęliśmy.

Jak widać nie każda wyprawa musi być super udana. Choć dziś zobaczyłem piękny i rzadki w Polsce gatunek :-)

#31 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 09 styczeń 2007 - 17:04

Gdyby nie marna pogoda to wspaniała wycieczka by była :-)
Szkoda że fotki nie poszły, ale jak jest kicha to i gruba berta nie pomoże na duże odległości, a targasz duży ciężar więc nie masz co żałować.
I tak fajna wycieczka, chciałem się zapytać ty robisz to w ramach swojej nauki czy tylko tak dla towarzystwa dla Roniego i dla siebie?

#32 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 styczeń 2007 - 17:10

opcja nr. dwa ;-) Choć przyznam się szczerze że chciałbym coś w ramach nauki... jest tu taka opcja w sumie... jeszcze nad tym pomyślę choć mam coraz mniej czasu :-/
Choć z drugiej strony... każda wyprawa i udokumentowana obserwacja to jakaś działalność na rzecz nauki, zwłaszcza w przypadku rzadkości. Tak było kiedy zobaczyliśmy pierwszą mewę bladą w tym roku.
Tak samo jak ktokolwiek z was zobaczy i najlepiej sfoci coś ciekawego i rzadkiego to polecam udać się do odpowiednich organów - takie obserwacje są bardzo cenne, zwłaszcza poparte materiałem dowodowym w postaci zdjęcia ( może być i byle jakie byleby się dało gatunek oznaczyć ).
( a Roni to mnie chyba ciągnie tylko po to żebym robił zdjęcia, coby chłopak miał później dowód obserwacji :mrgreen: ja tam nie narzekam :roll: )

Co do 600/4 to chyba masz rację... no to w takim razie przydałby się 300/2.8 - mógłbym ustawić ISO 400 i nawet dwukrotnie dłuższy czas migawki!!! ehh... mogę nawet w tej chwili kupić 300/2.8 - tzn. mógłbym gdybym miał 8tys. zł!!! :evil:

:ninja:


#33 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 09 styczeń 2007 - 17:25

Mimo wszystko bardzo fajnie że masz takiego kolegę z takim fachem, masz okazję sporo się dowiedzieć i zobaczyć, a fotki? kiedyś pewnie będą i takie z których będziesz dumny :-D

#34 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 styczeń 2007 - 17:30

Oj, tak nauczyć to ja się sporo nauczę. Kiedyś mój znajomy ze studiów, też zapaleniec ornitolog, powiedział mi że właściwie jedynym sposobem żeby się nauczyć rozpoznawania ptaszków to łazić z jakimś specem. Same książki ci za dużo nie dadzą - potrzebujesz kogoś doświadczonego. Dopiero potem możesz sam chodzić :-D
Z drugiej strony taki Taczanowski ( twórca polskiej ornitologii ) to sam zaczął wszystko opisywać... no, ale mało kto z nas jest takim Taczanowskim...

:ninja:


#35 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 styczeń 2007 - 20:18

Szkoda tej pogody fajna sowa, ale kruki wyszły całkiem nieźle.

#36 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 styczeń 2007 - 21:13

Łe, nie przejmuje się - sowy jarzębate odwiedzają Polskę co jakiś czas i wtedy każdy o tym wie :-D jeszcze upoluję kiedyś ;-)

:ninja:


#37 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 styczeń 2007 - 21:51

Ha! dziś niebo wygwieżdżone a to oznacza że jutro będzie słonecznie... A to oznacza ze jest świetna okazja na robienie zdjęć! :mrgreen: jutro ruszam na łowy!

:ninja:


#38 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 10 styczeń 2007 - 22:26

jutro ruszam na łowy


O masz! Następny. Tylko ja musze w pracy siedzieć :-(

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#39 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 styczeń 2007 - 22:29

NO, ale czasem bywają chwile wolności a czasem chwile pracy. Ja mam swoją chwilę wolności, ale za kilka dni to minie :-|

:ninja:


#40 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 11 styczeń 2007 - 13:51

No to wróciłem - a dziś zostałem nagrodzony sóweczką! dokładny opis w innym wątku bo ten ptak zasługuje na niego :-)

:ninja:






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych