Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Styczeń nowy rok ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#1 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 01 styczeń 2007 - 14:33

...nowe nadzieje i plany :-D

A ja nadal czekam na zimę i pomyśleć, że w listopadzie narzekałem na śnieg :-(

#2 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 styczeń 2007 - 14:51

Nie tylko ty czekasz. U mnie to co spadło w zeszłym tygodniu już zdążyło stopnieć :shock:
Nowe nadzieje i plany... taaak. Ja to będę miał hardkor, trzeba mi się porządnie do roboty brać...

:ninja:


#3 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 01 styczeń 2007 - 14:54

Tak pasowało do ciebie "Ojciec Dyrektor" widać zmiany na całego ;-) :-D

#4 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 01 styczeń 2007 - 15:27

Dziadek Mróz? Czyżby to oznaczało prezenty? :-D

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#5 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 01 styczeń 2007 - 17:02

Dziadek Mróz? Czyżby to oznaczało prezenty? :-D


Dla tych co będą grzeczni cały rok :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

#6 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 02 styczeń 2007 - 17:37

Taki miły początek roku
1
Dołączona grafika

Choć dzisiejsza wyprawa mocno nieudana, ze względu na pogodę :-(

#7 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 02 styczeń 2007 - 19:47

Zazdroszczę wolnego czasu na takie wyprawy. Świetne zdjęcie ci wyszlo - fajna kompozycja i kolorystycznie mi się podoba.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#8 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 styczeń 2007 - 20:33

Choć dzisiejsza wyprawa mocno nieudana

Przynajmniej na tym polu się udała :-) Fajna fotka.

#9 sauer

sauer
  • Użytkownik
  • 1395 postów
  • Lokalizacja:
    Kościerzyna

Napisano 03 styczeń 2007 - 14:34

Ja chciałem w pierwszego stycznia iść do lasu, ale niestety u mnie padało :-(
Moja galeria: http://foto.recenzja... ... -6188.html

Canon 30D+Canon 10-22 IS USM+Pol-Cir+Statyw i głowica Manfrotto+szkiełka M-42 :D

#10 kasiam

kasiam
  • Małomówny
  • 34 postów

Napisano 04 styczeń 2007 - 19:04

ja,bardzo wielkie mam marzenia , chciałabym więcej wolier, a tak to zwierzęta :
bażanty zielone
więcej pawi białych
zielononóżki
kurki hamburskie, tu przydało by się więcej
czubatki staropolski ;-)

#11 KRISTOVAL (Krzysztof)

KRISTOVAL
  • Użytkownik
  • 1132 postów
  • Lokalizacja:
    Tychy, Śląsk

Napisano 04 styczeń 2007 - 19:32

Witam, naczytałem. naoglądałem-czas w las.Dwa dni budowałem czatownie pod zwalonym drzewym siatka maskujaca na to paprocie no to gra.Zgodnie z instrukcją odczekałem pare dni ,myśle czas.Ps po obu stronach mojej czatowni ślady zwierząt.między świętami a nowym rokiem mam urlop no to ruszam jeszcze przed świtem.Czekam ze trzy godziny statyw z aparatem ustawiony na ściezke zwierząt dla mnie bardziej obiecującą ,wpewnym momęcie obracam się do tyłu po termos a tu piekny jeleń ,usłyszał moj ruch i tylem go widział. Tak skończyło się moje czatowanie .
Z pozdrowieniami, Krzysiek

#12 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 04 styczeń 2007 - 20:23

no to ruszam jeszcze przed świtem.Czekam ze trzy godziny

No to masz zaparcie by coś ustrzelić, szkoda że tak się skończyło ale nie ma co się zniechęcać.
Ja nigdy dłużej nie wysiedziałem jak pół godziny i do tego w żadnym razie przed świtem, życzę udanego polowania następnym razem.

#13 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 488 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 04 styczeń 2007 - 23:16

Czekam ze trzy godziny statyw z aparatem ustawiony na ściezke zwierząt dla mnie bardziej obiecującą ,wpewnym momęcie obracam się do tyłu po termos a tu piekny jeleń ,usłyszał moj ruch i tylem go widział. Tak skończyło się moje czatowanie .

Nie ma się co martwić, to dobry znak. Nigdy nie wiadomo, czy się uda i czy się w ogóle uda :-D :-D , ale zobaczyć jelonka z bliska to przeciez już super sprawa. ;-)

#14 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 05 styczeń 2007 - 15:43

Dziś odbyłem taką większą wyprawę. Pogoda była tragiczna tak więc zdjęcia mają raczej charakter dokumentacyjny :-/ ( gruba warstwa chmur i co jakiś czas deszcz :shock: )
Jak się komuś chce to czytać to będę szczęśliwy, a jak nie to chociaż zerknijcie na fotki ;-)

Razem z Ronim Väisänen, znajomym z tutejszego Towarzystwa Ornitologicznego, pojechaliśmy w okolice miejscowości Liperi, 30 km na północny zachód od mojego miejsca zamieszkania. Ponieważ w tym okresie w Finalndii coś ciekawego można zobaczyć praktycznie tylko przy karmnikach, to pojechaliśmy właśnie do karmników :-D Naszym głównym celem były Sójki syberyjskie ( złowrogie ) [Perisoreus infaustus], które występują w Północnej Karelii raczej bardzo rzadko ( w mojej okolicy ich w ogóle nie ma :-/ ) . Pierwszy karmnik mieścił się w pobliżu byłej szkoły, obecnie zamieszkanej przez jakiegoś faceta :shock: Początkowo zobaczyć można było tylko sikory, dzwońce i czeczotki, w tym czeczotki tundrowe ( niestety nie mam zdjęcia... ). Było jednak tak ciemno że dało się tylko zrobić takie fotki:
2.
Dołączona grafika
Czeczotka i dzwoniec
Ale potem... zostaliśmy nagrodzeni dłuższym czekaniem i pojawiły się oczekiwane sójki północne - Roni miał świetną lunetę więc mogłem sobie bardzo dokładnie pooglądać pticę - jest po prostu piękna! niestety zdjęcia były tragiczne, więc później wszystkie wywaliłem.
Następnie pojechaliśmy w drugie miejsce z karmnikami. Znów była to 'posiadłość' jakiegoś gościa... jaka to posiadłość możecie zobaczyć na tych zdjęciach:
3.
Dołączona grafika
Wiem, przepaliłem śnieg :roll:
A tu kotek, wyglądał niesamowicie przez okno :shock:
4.
Dołączona grafika
Uwierzcie lub nie ale na jednym z tych... szałasów wisiały baterie słoneczne :shock: Miejsce było niesamowite - nastroju dopełniały kamienne stoły i świerkowy las...
Tak czy siak zaczęliśmy obserwować i gdzieś tak po 5 minutach ktoś przyjechał. Ronni zaczął się śmiać - byli to jego znajomi, para prowadząca badania na sójkach północnych! zaraz za nimi przyjechali ludzie z miejscowej gazety :shock: Okazało się że przyjechali po to by złapać i zaobrączkować sójkę - zaobrączkowali prawie całą okoliczną populację, która jest dość odcięta od reszty. By to zrobić musieli sójkę jakoś złapać. Ustawili pułapki, wrzucili do nich bułki i... zaczęło się czekanie.
W końcu upragnione sójki przyleciały - były w sumie 3! Muszę zaznaczyć że ci ludzie to byli prawdziwi spece - chłopak po paru sekundach obserwacji trzech sójek, które były dość nieśmiałe, wiedział gdzie i kiedy zostały zaobrączkowane - nawet nie wiem czy patrzył przez swoją lornetkę ( Leica... ). Tak czy siak czekaliśmy aż sójki się złapią - chodziło nam tylko o jedną z trzech, tę która nie miała obrączki. Kiedy się zbliżały udało mi się zrobić jako takie zdjęcie:
5.
Dołączona grafika
Akurat trafiłem na strasznego wypłosza ( była mokra :mrgreen: ) Zaraz po zrobieniu zdjęcia sójka weszła do pułapki - rodzaj kosza. Czekanie zostało nagrodzone!
Trochę mi mina zrzedła kiedy ludzie z gazety wyjęli jakiegoś Canona z 70-200/2.8 L - chciałbym mieć takie cóś :mrgreen:
Następnie sójka została zaobrączkowana, pozbawiona dwóch piór z ogona ( do dalszych badań - DNA, określenie wieku itp. ), a potem posłużyła mi i gazeciarzom jako model ( nareszcie dobra fotka - ale mało naturalna... ):
6.
Dołączona grafika
Okazało się jednak że to nie jedyna niezaobrączkowana sójka! w pierwszym miejscu z którym byłem z Ronim jedna z sójek którą widzieliśmy też nie była zaobrączkowana - udało się to zaobserwować dzięki mojemu rozmytemu i zaszumionemu zdjęciu... Tak więc ornitolodzy postanowili się tam udać.
W tym momencie zauważyłem że Roni coś się niecierpliwi - kiedy skończyłem focić powiedział mi że w takim jednym miejscu jest coś ciekawego do zobaczenia ( powiedział mu o tym ten gościu co łapał sójkę ). Tak więc wyruszyliśmy w dalszą podróż.
Owe miejsce znajdowało się niedaleko miejsca gdzie podczas innej wyprawy zobaczyliśmy pierwszą w tym roku w Karelii Mewę bladą.
Oczywiście znów był to karmnik, a celem obserwacji stała się Sikora północna ( lapońska, syberyjska ) [Parus cinctus]. ( to naprawdę rzadki ptak w tej części Finlandii )
Po przyjechaniu na miejsce znów zaczęło się czekanie i obserwowanie aż w końcu - znów nagroda!
7.
Dołączona grafika
I jeszcze dwa, nieco inne ujęcia:
8.
Dołączona grafika
9.
Dołączona grafika
No i na tym się skończyło. :-) Była to moja najbardziej udana wyprawa - widziałem trzy gatunki których nigdy nie zobaczę w Polsce! Tak wiec chociaż fotki bardzo kiepskie to jednak jestem bardzo szczęśliwy :mrgreen:

#15 mmsko

mmsko
  • Użytkownik
  • 507 postów
  • Lokalizacja:
    konin

Napisano 05 styczeń 2007 - 18:09

Napisze tylko tyle: Zazdroszczę spotkań z pięknymi ptakami i uroczymi miejscami.
No i zazdroszcze zimy :-)
Nikon

#16 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 05 styczeń 2007 - 18:31

Jakiej zimy? przecież napisałem że padał deszcz i było +3 stopnie :-/ niby trochę sniegu było ale wszystko już stopniało...

:ninja:


#17 mmsko

mmsko
  • Użytkownik
  • 507 postów
  • Lokalizacja:
    konin

Napisano 05 styczeń 2007 - 18:36

Ja jeszcze tej zimy śniegu na oczy nie widziałem dlatego zazdroszcze
Nikon

#18 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 05 styczeń 2007 - 19:44

no, w sumie racja... u mnie to już nawet -15 było... 2 miesiące temu :shock:

:ninja:


#19 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 05 styczeń 2007 - 20:00

u mnie to już nawet -15 było... 2 miesiące temu :shock:

Łej to wiosna zaraz do was zawita. :-D
Już sam niewiem czy lepiej niech już tak zostanie czy teraz ma być zima do maja.
A tak co do wyprawy to fanie miałeś zazdroszczę, zawieżli, pewnie nakarmili, pić dali i jeszcze fotki ptaszków w ręku, hoho ekstra wycieczka, szkoda tylko że fotki takie trochę nie pasujące do takiej super wyprawy, albo to ty umiesz tak barwnie opowiadać, że człowiek się spodziewa niewiadomo czego. :-D :-D :-D
Super kotek ;-)

#20 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 05 styczeń 2007 - 20:14

super wyprawa... no po prostu pojechaliśmy w miejsce gdzie te sójki na pewno występują. A reszta, tj. spotkanie z ornitologami, łowienie sójki i sikory północne to kwestia dziwnego przypadku i zbiegu okoliczności ( Roni nie miał pojęcia że mają jego znajomi przyjechać... ).

Co do wiosny w styczniu - byłbym za - i żeby jeszcze ptaki wróciły - miałbym prawdziwy raj! :mrgreen:
Co do kotka to z początku myślałem że figurka w oknie :shock:

:ninja:






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych