Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Letni kamuflaż 3D - DYI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Adler

Adler
  • Użytkownik
  • 132 postów
  • Lokalizacja:
    Rypin/Gdańsk

Napisano 19 styczeń 2013 - 14:20

Po przeczytaniu tematu o zimowym kamuflażu domowej roboty przypomniało mi się, że znajomy myśliwy polujący w Szwecji mówił mi kiedyś jak zrobić letni, trójwymiarowy kamuflaż. Jest to prosta i tania alternatywa dla drogich, firmowych maskowań. Potrzebny jest materiał moro który tniemy w ten sposób
Dołączona grafika
Następnie należy przyszyć go co np. 5cm wzdłuż przerywanej linii do spodni i kurtki/bluzy (może to być komplet moro, lub po prostu zielone, albo brązowe ubranie). Skrawki, które zostały można naszyć na rękawiczki i czapkę. W ten sposób powstanie strój w stylu Leśnego Diabła
Można też spróbować naszyć coś takiego np na szal snajperski. W Szwecji się sprawdza bardzo dobrze, więc czemu u nas miałoby się nie nadać ;) Możliwe, że znaliście ten patent wcześniej, ale nigdzie na forum nie znalazłem, więc wrzucam. Należy tylko pamiętać, żeby materiał nie był biały od spodu (najlepiej żeby miał nadruk, albo chociaż jednolitą zieleń).

Pozdrawiam

PS
Przepraszam za jakość rysunku, ale robiony był na szybko w Paincie ;)
C40D || C50mm/1,8 || Sigma 120-400/4.5-5.6

#2 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 19 styczeń 2013 - 15:38

Adler,
Ciekawe.. Osobiście od wakacji zabieram się za zrobienie stroju typu ghillie suit. :-)

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#3 Adler

Adler
  • Użytkownik
  • 132 postów
  • Lokalizacja:
    Rypin/Gdańsk

Napisano 19 styczeń 2013 - 19:33

Też myślałem o ghillie, ale jest piekielnie czasochłonny, ciężki i w gorące dni można się w nim ugotować na twardo ;) ten przedstawiony przeze mnie niewiele ustępuje pod względem maskowania przed wzrokiem zwierząt. Doskonale rozmywa kształt.
C40D || C50mm/1,8 || Sigma 120-400/4.5-5.6

#4 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 19 styczeń 2013 - 20:56

Adler,
Na upalne dni najlepsza jest siatka maskująca.

A ghillie jest dobre na jesień. :-)

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych