Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

solidny kamuflaż "okienka" na obiektyw w czatowni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#21 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 21 listopad 2009 - 12:49

niemar, no to może być to dzięki !!!
Wojtek

#22 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 21 listopad 2009 - 14:58

u mnie w budzie rewelacyjnie spisuje się podwójna warstwa moskitiery. początkowo miała być poczwórna ale widoczność o wiele gorsza.

#23 Schadok

Schadok
  • Małomówny
  • 41 postów
  • Lokalizacja:
    Siemianowice śl.

Napisano 21 listopad 2009 - 19:28

ostapowicz, już kawał czasu stosuję szybę z folią sprawdza się w 100%,mocowanie na dwóch kawałkach listewek i prowadnic ze starej meblościanki.

Dołączona grafika

#24 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 21 listopad 2009 - 19:36

Schadok, no właśnie to Ty już wcześniej pisałeś o folii na forum, właśnie kupiłem więc zaraz jak dostanę to zamontuję w mojej czatowni.
Wojtek

#25 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 10 grudzień 2009 - 21:04

Panowie,powiedzcie jak się te okienka sprawują?

Pytam, bo doszedłem do wniosku, że trochę się męczę z patrzeniem przez moją "siatkę". A przez szybę mógłbym spokojnie nawet lornetki używać do obserwacji tego, co dalej jest. Ale przede wszystkim pole i czystość widzenia nie do podrobienia. I sporo szczęścia - trafiła mi się szyba 80x25cm, jak znalazł. Kupiłem za18zł folię (3mx50cm), z trudem ją przykleiłem (dobrze, że to nie samochód, bo nie wygląda szałowo).

Wrócę do pytania - szybę wstawiamy oklejoną częścią do środka? Co w czasie mrozu? Będzie potrzebna skrobaczka jak w samochodzie? Jeśli tak, to czy nie lepiej ją czymś przykryć? Czy szyba nie paruje?

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#26 Marecki

Marecki
  • Małomówny
  • 26 postów
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 11 grudzień 2009 - 02:34

Witam

Jestem od niedawna na forum więc wybaczcie jeśli coś sknocę :-P . Też jestem zainteresowany takim okienkiem, a zwłaszcza tym jaki ma być stopień jego zaciemnienia (tzn. ile światła z zewnątrz ma przepuszczać, żeby ogląd sytuacji był ok.).
Folie chyba mają jakieś oznaczenia procentowe jeśli się nie mylę...

#27 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 11 grudzień 2009 - 10:52

niemar, założyłem okienko w mojej budzie i powiem, że rewelacyjna sprawa.
Oprawiłem ją w drewnianą ramkę i przy pomocy zszywacza tapicerskiego wkomponowałem w przednia ścianę czatowni.
Efekt jest naprawdę dobry, folia jaką kupiłem była ciemna ale chyba nie najciemniejsza.
Jak w czatowni jest w miarę ciemno to folia się sprawdza, można użyć takiej lustrzanej ale ona będzie odbijała mocno promienie słoneczne co zdradzi położenie czatowni i może narazić ją na zniszczenie.
Czy będzie zamarzać w czasie mrozów, pewnie tak bo para z pewnością się osadzi na szkle, ale jak się siedzi w budzie to temp. się w środku podnosi i to powinno wystarczyć aby mróz odpuścił.
Wojtek

#28 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 11 grudzień 2009 - 21:39

Założyłem, tak mi to wyszło - po lewej stronie zdjęcia stare okno, po prawej szyba z atrapą obiektywu. Niestety, trawę mi "wymiata", nie miałem czasu uzupełnić.

Dołączona grafika

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#29 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 14 grudzień 2009 - 19:02

Wybaczcie post pod postem.

Okienko przetestowałem. Folie nakleiłem - super dark black - i jest fantastyczna. Sporo widać, delikatnie ciemniej, ale nie warto nawet o tym wspominać. Po ostatnim wejściu do czaty szyba była zaszroniona (pierwszy dzień ujemna temperatura). Delikatnie przetarłem, bez skrobania - całe szczęście szyba się oszrania, skrapla, paruje od wewnętrznej części. Niestety przetarta paruje tak szybko, że niemal siedzę z chusteczką w ręku. Przez lornetę nie popatrzę, minimalna para daje mocno zamglony obraz, a tu jakimś cudem moja lornetka też zaparowywuje (chyba nie powinna?).

Dałem dość dużą szybę - 80x25 (taką mi się znalazło). Kiedy zaświeciło na moment słońce w budzie było dość jasno,więc zaciągnąłem zasłony (a tak, mam takie) zmniejszając wielkość okna. I kiedy przetarłem chusteczką szybę myszaki poderwały się z drzewa. Chyba biała chusteczka przy samej szybie mogła być trochę widoczna. Niestety nie miałem chęci i możliwości tego sprawdzić jednoznacznie. A wystarczyło czymś przytrzymać chusteczkę na szybie i wyjść... Zabiorę czarną szmatkę. Ale reasumując - od tej pory zawsze będę patrzył przez szybę, koszt niewielki, więc innych wizjerów z budy już nie przewiduję. A latem, kto wie, może i fotki przezszybę da się cyknąć...

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#30 Niedziou

Niedziou
  • Użytkownik
  • 84 postów
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 16 grudzień 2009 - 11:47

To ja poszłam na łatwiznę zakupiłam na Allegro taki oto namiot http://allegro.pl/it... ... 102cm.html na to siatka maskująca by był mniej widoczny i jest :). Spełnia swoja rolę idealnie. Polecam.
Sony Alpha 550 + Sony 70-400 G

#31 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 16 grudzień 2009 - 12:50

Niedziou, co prawda 38 zł, ale czy zostawisz taki namiot i siatkę w terenie ?
Wojtek

#32 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 16 grudzień 2009 - 13:50

namiot na porę letnią ok, ale siedzenie 8 godzin zimą i czekanie na drapieżniki przy - 15 to ja chromolę nawet za 38 zeta :-P

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#33 pestkos

pestkos
  • Użytkownik
  • 226 postów
  • Lokalizacja:
    Oświęcim\Grojec

Napisano 23 grudzień 2009 - 20:16

Hejka. Mam podobny albo nawet taki sam namiocik.Przez lato pare razy siedziałem w nim z zarzucona siatka maskujaca na namiot.Saaaaauuuna w srodku lało sie po plecach w okolice siedzenia :-) .
Ten materiał nie "oddycha". Jest skuteczny nie powiem bo pliszki podchodziły na odległosc pól metra. Jak dla mnie troche za niski po 2 godzinach siedzenia nie czułem karku.Wytnę chyba podłoge by wykopac dołek i jakos wygodniej siasc. ;-)
Na gruba zime jak dla mnie bardziej pasowała by obszerniejsza czatownia.
NIKON + SIGMA + BENRO

#34 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 23 grudzień 2009 - 20:33

Nic nie mówię, ale chyba robi się OT.

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#35 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 23 grudzień 2009 - 20:53

niemar, - moderator czy admin? ;)
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#36 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 23 grudzień 2009 - 20:58

kurdeniewiemco, jeszcze nie wiem ;-)

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych