Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Czubatka - Lophophanes cristatus


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
515 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 09 grudzień 2006 - 20:15

Pierwszy raz widzałem taką sikorkę, szkoda że nie mogę załadować fotki do images, ale jeszcze będę próbował w nocy, może się uda.
A puki co to jeśli ktoś ma fotkę takiej sikorki to niech podeśle, moja jest sporo gałązką swierka zasłonięta, i żadna rewelacja, ale choć wiem że są i gdzie , więc w najbliższym czasie będzie polowanie :mrgreen:

#2 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 09 grudzień 2006 - 20:59

Jaki sukces, udało się załadować fotkę. :-D
Wiem że gqałązka itd. itp. jestem tak zaskoczony że takie sikorki są u mnie, że wszystkie błędy sobie wybaczam, poprostu nie dało się inaczej, ale gatunek jest, i będą fotki lepsze, niedługo.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#3 teac2

teac2
  • Użytkownik
  • 170 postów

Napisano 09 grudzień 2006 - 21:04

Gratuluje zdjęć, szkoda, że ja nie mam szans na takie :/

#4 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 09 grudzień 2006 - 21:05

Kurde to nowym szkłem robione ? jeżeli tak to hmmm chyba bez statywu bo zero ostrości. A tych sikor jest sporo w naszych okolicach prowadzą trochę bardziej skryty tryb życia niż bogatki.
Wojtek

#5 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 09 grudzień 2006 - 21:22

To fakt głowicy do statywu jeszcze brak, więc narazie wszystkie fotki z ręki.
Ja robię i robić będę tylko fotki spacerowe, wszelkie czatownie, i inne tego typu budowle będę miał tylko u siebie na polu, i coś mi się zdaje że niewiele będę z nich korzystał, jednak bardziej mi narazie pasuje porządny spacer wysiłkowy :mrgreen: choć nie twierdzę że to się zmieni.
Jakoś narazie nie pasuje mi zasiadka, wolę podchód, pewnie z tego powodu ucierpi jakość fotek, ale cóż, ja to robie dla przyjemności, nie po to by się z kimś scigać.
Tu najważniejsza jest sikorka czubatka, i wszyskich zapraszam do wstawiania swoich fotek. :-)

#6 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 09 grudzień 2006 - 21:25

Ja nie piszę o ściganiu tylko oceniam zdjęcie jest kiepskie po prostu.
Wojtek

#7 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 09 grudzień 2006 - 21:42

Tak więc widzisz, że nawet takim szkłem można świetnie spierniczyć fotkę, :-D

#8 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 09 grudzień 2006 - 21:44

Tomajk przyznaj, że zdjęcie jest nienajwyższych lotów ale to wina, że fotka zrobiona z ręki statyw rozwiązał by sprawę nie dasz rady z taką ogniskową robić ostrych zdjęć z podchodu i z ręki.
Będziesz robił zdjęcia obiektywem za 40 000 zł znacznie słabsze od kogoś kto robi fotki szkłem za 2 000 zł.
Trzeba się zastanowić nad sprzętem ja tak odpowiadam wszystkim którzy pytają mnie jaki aparat kupic pytanie jest do czego ma on służyć i tak jest z obiektywami twój sprzęt to typowy reporteski obiektyw postaw go na statywie a wyniki będą nieporównywalne bo szkło jest jednym z najlepszych.
Wojtek

#9 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 09 grudzień 2006 - 21:46

Zapomniałem jeszcze o jednym do szkła trzeba się przyzwyczaic dopiero wtedy można mówić o wynikach chyba musimy się spotkac na wódce i pogadać.
Masz GG to podaj numer
Wojtek

#10 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 09 grudzień 2006 - 22:06

Ja robię większość fotek w pracy i nie bardzo mam czs na to by się rozstawiać ze sprzętem, poprostu albo sam coś dojrzę albo chłopaki mi powiedzą, że tam czy siam siedzi jakiś nowy ptaszek i chwytam za lufę i strzelam, co wyjdzie to wyjdzie.
GG nie mam ale SKYPE (krupienkiatzl)
Jak skończy się sezon choinkowy to będę miał urlop to się będę mógł więcej zabawie poświęcić.

#11 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 19 grudzień 2006 - 14:17

Tomek mnie ostrzegał że będzie kiepska pogoda ja długo się zastanawiałem czy wybrać się na zdjęcia.
Postanowiłem sprawdzić czatownię, którą wybudowałem na sikory czubate światło trochę kiepskie i długie czasy więc i zdjęcia z brakiem ostrości ale oceńcie sami.

1.
Dołączona grafika

2.
Dołączona grafika

To był atak znienacka dlatego taki dziwny kadr, przyleciała zobaczyła co się dzieje i zwiała.

3.
Dołączona grafika

Na koniec bogatka

4.
Dołączona grafika

Jest nad czym popracować ale zima jeszcze długa.
Wojtek

#12 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 19 grudzień 2006 - 14:30

Kurde, bogatka akurat najostrzejsza... ale zazdroszczę czubatki - moja jedyna jest niestety bardzo kiepska. Ale zauważyłem że czubatki są bardzo ciekawskie - kiedy spotkałem taką jedną w górach to mi prawie w obiektyw wleciała. Niestety było ciemno.

:ninja:


#13 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 19 grudzień 2006 - 14:33

Siwetna ta czubatka :-D
Przez chwilę pogpda dała trochę światła no i poszczęściło się, tak więc stare przysłowie kto szuka ten znajdzie zdało egzamin.
Wygląda na to że na sójkę byłeś za blisko :-D wniosek że dobre miejsce na czatownię wybrałeś, w sam raz na sikorki.
Jeszcze parę dni się pomęczę i też urlop będę miał, szkoda że ty nie dlugo do przacy, ja tak z tą zamianą trochę żartowałem bo myślałem że razem będziemy mieć wolne to byśmy popolpwali, ale to nic, ważne że czatownia się sprawuje.

#14 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 19 grudzień 2006 - 15:19

Tomajk sójki nie zdązyłem wykadrować mam zooma więc dało by radę coś zrobić ale to był ułamek sekundy i już jej nie było, czubatą mam zamiar poprawić do tego pewnie jeszcze modra się trafi i uboga sporo dzięciołów koło czatowni słyszałem czyli sporo tematów do zrobienia.
Jak będzie trochę więcej światła to i zdjęcia powinny byc bardziej ostre strasznie ruchliwe te maluchy.
Wojtek

#15 warchlaq

warchlaq
  • Użytkownik
  • 434 postów
  • Lokalizacja:
    Wsi spokojna

Napisano 19 grudzień 2006 - 15:42

Ale fajna ta czubatka :) jeszcze nie widziałem u siebie takiej.
600/5,6 :>

#16 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 19 grudzień 2006 - 18:19

czubatą mam zamiar poprawić do tego pewnie jeszcze modra się trafi i uboga sporo dzięciołów koło czatowni słyszałem

To gratuluję udanego wyboru miejsca :-D czyli przenosiny sie opłaciły, to super, oby jeszcze pogoda dopisała. :-D

#17 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 19 grudzień 2006 - 19:05

Spoko fotki, czyste tła, szkoda przyciętej sójki :-)

Powodzenia życzę

#18 warchlaq

warchlaq
  • Użytkownik
  • 434 postów
  • Lokalizacja:
    Wsi spokojna

Napisano 19 grudzień 2006 - 19:22

szkoda przyciętej sójki :-)


Musiało ją boleć ;)
600/5,6 :>

#19 nieudacza (Marcin Perkowski)

nieudacza
  • Użytkownik
  • 1022 postów
  • Wiek: 46
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 19 grudzień 2006 - 20:08

fajne.
te sikory to na maxymalnej ogniskowej robione?

http://marcinperkowski.pl/

Canon 7D + 500/4L IS


#20 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 19 grudzień 2006 - 20:42

fajne.
te sikory to na maxymalnej ogniskowej robione?


Tak max albo coś koło tego.
Wojtek





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych