Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Sigma 120-300/2.8 HSM OS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gunner

Gunner
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Lokalizacja:
    Łódź

Napisano 19 wrzesień 2012 - 23:09

Wolałem żyć w nieświadomości... a tak czeka mnie znowu kurs do warszawy...ehhh :D

#42 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 20 wrzesień 2012 - 06:15

Dokładnie. W środku siedzi to samo co w wersji przed liftingiem.

Ale skąd możesz to wiedzieć :shock:

Sigma zmienia totalnie ymydż, liczę na to, że ten obiektyw, jako sztandarowy w nowym ymydżu, będzie jakoś bardziej poprawiony niż jego poprzednik.

Tak czy inaczej - fajnie, że ma wyjść pod Sony. Długo oczekiwane w bagnecie A szkło :)

:ninja:


#43 Gunner

Gunner
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Lokalizacja:
    Łódź

Napisano 20 wrzesień 2012 - 11:57

Dokładnie. W środku siedzi to samo co w wersji przed liftingiem.

Ale skąd możesz to wiedzieć :shock:


Optycznie nic się nie zmieniło, wielkość samego obiektywu też nie, więc tak na ''chłopski rozum'' przypuszczam, że i w kwestii AF wiele się nie zmieniło. Pożyjemy zobaczymy.

#44 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 20 wrzesień 2012 - 15:22

Pożyjemy zobaczymy.

Dokładnie :)

Ktoś używał tego obiektywu? jak się spisuje z TC?

:ninja:


#45 mycza

mycza

Napisano 22 wrzesień 2012 - 11:15

Pożyjemy zobaczymy.

Dokładnie :)

Ktoś używał tego obiektywu? jak się spisuje z TC?


Mój kolega używa pod FF z TC 2 i jakość moim zdaniem jest bdb, szkło bez TC używa obywatel.
Jesteś w W-wy, możemy się kiedyś z moim kumplem spotkać sam zobaczysz jak to cudo śmiga :mrgreen:
Jakby co pisz na PM, maila.
Andrzej Myczkowski Warszawa

#46 kubazowsik

kubazowsik
  • Małomówny
  • 1 postów

Napisano 31 styczeń 2013 - 23:41

jak by ktoś chciał zobaczyć troszkę (51) sampli z tego obiektywu podpiętego pod 5D Mark II - zapraszam: link

#47 Kashpir

Kashpir
  • Małomówny
  • 6 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 luty 2013 - 11:03

Ja mam pytanie dotyczące współpracy tej Sigmy z telekonwerterami: znalazłem w necie wypowiedzi, że Sigmy generalnie nie współpracują z konwerterami innych marek i trzeba po prostu mieć zestaw obiektyw Sigma + telekonwerter Sigma. Czy ktoś z użytkowników tego obiektywu (dokładnie wersja z OS) korzysta z telekonwerterów? Jeśli tak to z jakich?

#48 mycza

mycza

Napisano 18 luty 2013 - 11:33

Ja mam pytanie dotyczące współpracy tej Sigmy z telekonwerterami: znalazłem w necie wypowiedzi, że Sigmy generalnie nie współpracują z konwerterami innych marek i trzeba po prostu mieć zestaw obiektyw Sigma + telekonwerter Sigma. Czy ktoś z użytkowników tego obiektywu (dokładnie wersja z OS) korzysta z telekonwerterów? Jeśli tak to z jakich?


Witaj, podaj mi na PM maila, poproszę Kumpla żeby mi coś podesłał z TC 2, z 1.4 nie wiem czy ma.
Andrzej Myczkowski Warszawa

#49 obywatel

obywatel
  • Użytkownik
  • 988 postów

Napisano 30 marzec 2013 - 21:38

Z cyklu kontynuacji wątku o tym obiektywie.

Z konwerterem 1.4 często używam zestawu, chciałbym jednak pokazać wam zdjęcie z tc 2.0, który tydzień temu dotarł.

Zdjęcie to około 30-35% kadru.

16.
Dołączona grafika

17.
Dołączona grafika

#50 Gunner

Gunner
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Lokalizacja:
    Łódź

Napisano 01 kwiecień 2013 - 23:49

obywatel, czy możesz wrzucić coś dynamicznego? Jakiś lecący ptak w twoją strone czy biegnący piłkarz ? :D

#51 obywatel

obywatel
  • Użytkownik
  • 988 postów

Napisano 02 kwiecień 2013 - 21:18

Stary, nie fotografuję piłkarzy. Co do sikorek to wiesz jak się poruszają. Ten konwerter ma być uzupełnieniem zestawu na czarną godzinę, nie zakładaj sytuacji, w której będziesz miał go non stop podpiętego, bo po co?

U mnie założenie tego konwertera, to przede wszystkim duże obszary zalewu, na którym fotografuję, szczególnie jesienią. Zlotowiska i sejmiki.

#52 Gunner

Gunner
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Lokalizacja:
    Łódź

Napisano 02 kwiecień 2013 - 22:49

Chodziło mi o coś z wykorzystaniem samego obiektywu bez dopiętego konwertera. W sumie to właśnie naczytałem się na zagranicznym forum o problemach z celnością na servo. Może sprawdzałeś jak śmiga sam obiektyw na priorytecie szybkostrzelności i śledzeniu ?

Tego piłkarza to tak z przekąsem wstawiłem, zadowoliłoby mnie cokolwiek byle nie ślimak :D

Na tamtym zagranicznym foro pojawiła siętaka wrzutka z 7d + 120-300OS na servo, centralny punkt AF:

https://plus.google.... ... banner=pwa

Wygląda to tragicznie biorąc dodatkowo dobre warunki...

#53 UDILEK (Jarek)

UDILEK
  • Użytkownik
  • 1732 postów
  • Wiek: 59
  • Lokalizacja:
    Wieluń

Napisano 03 kwiecień 2013 - 07:37

obywatel, czy to pełna ogniskowa 300mm?

PENTAX K10D, K-5, SIGMA 50-500 mm f/4-6.3 DG EX APO RF + PENTAX MACRO 100mm/2,8 i TROCHĘ ZABAWEK NA M42. NOKIA N8 :-) MOJE VIDEO


#54 obywatel

obywatel
  • Użytkownik
  • 988 postów

Napisano 03 kwiecień 2013 - 08:30

Udilek, to 300mm zwiększone konwerterem x2

Gunner, wejdź na moją stronę, sam uznasz, które zdjęcia są wystarczająco dynamiczne.

Dla bardzo wymagających jest przecież słoik canona i nikona 300/2.8, za śmieszne pieniądze :-P

#55 UDILEK (Jarek)

UDILEK
  • Użytkownik
  • 1732 postów
  • Wiek: 59
  • Lokalizacja:
    Wieluń

Napisano 03 kwiecień 2013 - 10:57

Udilek, to 300mm zwiększone konwerterem x2

wg mnie jakość jest bdb. Żeby uzyskać jeszcze lepszy obrazek trzeba wydać dwa razy więcej kasy.

PENTAX K10D, K-5, SIGMA 50-500 mm f/4-6.3 DG EX APO RF + PENTAX MACRO 100mm/2,8 i TROCHĘ ZABAWEK NA M42. NOKIA N8 :-) MOJE VIDEO


#56 karp1225 (Robert Babisz)

karp1225
  • Lokalizacja:
    Głogów

Napisano 03 kwiecień 2013 - 11:16

Widziałem foty Łukasza robione S 120-300 i po mojemu są lepsze niż zdjęcia onanistów sprzętowych z Nikoniarzy robionych N 300/2,8 twierdzących że Sigmami nie da się focic :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nikon D 300 - 600/4 VR - Nikkor 80-400/4,5-5,6 VR II - 150/2,8 - 10-20/4-5,6 - Manfrotto 055XPROB+501 HDV

http://robert-babisz.manifo.com/


#57 Gunner

Gunner
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Lokalizacja:
    Łódź

Napisano 03 kwiecień 2013 - 11:37

Optycznie wiadomo, super szkło. Martwi mnie tlyko AF.

obywatel znalazłem trochę odpowiadających moim potrzebom strzałów na twojej stronce tlyko zostaje pytanie czy np te:

http://lukasz-boch.w... ... d=13878651

To wybrane najlepiej trafione sztuki z całej serii? Jeśli tak to czy możesz mniej więcej ocenić jak dużo strzałów z 1 serii jest trafionych a ile poszło w las (jak np z mojego linku z psem)? Nie wale 5 sekundowych serii tlyko powiedzmy +/- do 5 klatek na raz i zastanawia mnie jak sobie sigma poradzi z takimi akcjami.

#58 obywatel

obywatel
  • Użytkownik
  • 988 postów

Napisano 03 kwiecień 2013 - 20:54

Nie wiem względem czego porównujesz ten obiektyw? Zrozum, jeżeli szukasz nowego Nikkora 300/2.8 VR za 9500 zł, to źle trafiłeś. Jeżeli chcesz, żebym ja za ciebie podjął decyzję, to też zły adres.

Jak złapię ostrość na lecącym obiekcie, to nie ma bata, żebym zgubił. Z seta błotniaków, których link zamieściłeś wszystkie były ostre. Zanim jednak udało mi się go złapać, kilka przelotów zmarnowałem. Fotografowałem jednak z pozycji, której ty pewnie nie zaznałeś na meczach siatkówki. Używam priorytetu ostrości. Fotografuję niemal wyłącznie na ostrości ciągłej ale nie używam punktu centralnego.

Sprzęt służy u ciebie w całkowicie inny sposób niż u mnie. Nie gra się w piłkę o wschodzie, nie gra się też o zachodzie. Fotografujesz z takiej odległości, że nawet na mniejszej dziurze będziesz miał rozmycie.

Wiesz co bym zrobił na Twoim miejscu? Pojechał tam gdzie jest Sigma. Targi, sklepy, cokolwiek. Podpiąłbym ją i przez godzinę bym łoił przez okno wszystko co się rusza. Będziesz miał swoją odpowiedź.

Ja nikogo nie chcę namawiać na ten obiektyw, na pewno są ludzie, którzy nie będą z niego zadowoleni choćby nie wiem co, bo to zoom, bo to sigma, bo ma wolniejszy af, bo na cropie 1:1, stałka jest ciut ostrzejsza. Trzeba sobie jednak odpowiedzieć na pytanie, czy ten zakup wzmocni twoje możliwości jako fotografa, czy dzięki zmianie będziesz mógł robić rzeczy, których wcześniej nie mogłeś? Bo po co zmieniać chleb na bułki? Po co zmieniać na coś, co niczego nie wniesie?

U mnie właśnie się tak stało, dzięki f/2.8 mi się wydłużył, również dzięki świetnej stabilizacji. Zoom, który całkowicie mi nie był potrzebny, okazał się nową bramą. Ostatnia sesja z bocianami pokazała mi jak funkcjonalne może być to szkło.

#59 siudym

siudym
  • Użytkownik
  • 859 postów
  • Wiek: 43
  • Lokalizacja:
    Iława

Napisano 03 kwiecień 2013 - 21:22

Lepsze wrogiem dobrego. Gdy sa na rynku lepsze szkla systemowe, to taka sigma nie bedzie miala prawa byc dobra. Tyle. :) Nawet jak sprawdzi sie te szklo w servo/ostrosc/szybkosc dla wielu userow, to i tak dla masy ludzi beda MUSIAŁY sie znalezc sytuacje, gdzie te szklo MUSI niepodolac, bo przeciez sa systemowki zdecydowanie lepsze :mrgreen:

Takie czasy mamy. ;) Dzis amator ma wieksze wymagania niz niejeden zaawansowany PRO.

Sporo zerkalem w necie na temat tego szkla - naprawde podziwiam jakosc obrazka. Nawet na tablicach testowych ciezko widziec przewage takiego systemowca czy to N czy C 300/2.8 VR/IS... Osobiscie gdybym mial kase to jako dawny user C300/2.8 IS dzis bym zamawial wlasnie ta sigme...

Z extenderem 2x niesamowidzie dziala:)

http://www.the-digit... ... &APIComp=2

http://www.the-digit... ... &APIComp=0

Canon 300D / 600D


#60 Gunner

Gunner
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Lokalizacja:
    Łódź

Napisano 03 kwiecień 2013 - 21:56

Ja akurat do sigmy urazu nie mam. Nawet obecnie mam 2 sztuki :D





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych