Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

body + obiektyw


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gunner

Gunner
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Lokalizacja:
    Łódź

Napisano 18 sierpień 2011 - 10:48

+ cło + podatek = lepiej kupić u nas ;] za 459zl już go można dorwać na alegro

#22 Harvester (Tomek J. Kierkowicz)

Harvester
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 18 sierpień 2011 - 10:58

manta, Używam 190XPROB z głowicą 496RC2 pod N D90, grip + Sigma 100-300/4, TC (razem ponad 3kg). Bardzo dobry satyw. Stabilny, w miare poręczny, jak dla mnie jest OK. Polecam.

FB

tomaszkierkowicz.manifo.com


#23 manta

manta
  • Małomówny
  • 29 postów

Napisano 18 sierpień 2011 - 12:23

Gunner, moja siostra kupi mi go w usa i chyba nie będzie trzeba płacić cła , do torby i po kłopocie. Jeszcze niedługo jest święto pracy w usa i będą promocje po 30% . A głowice będę musiał dokupić w PL.


Harvester, a mógłbyś polecić jakiś fajny grip na d3100 ? Czy mam kupić pierwszy lepszy z allegro taki jak ten

#24 Harvester (Tomek J. Kierkowicz)

Harvester
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 18 sierpień 2011 - 13:24

manta, Ja kupiłem pierwszy lepszy za 140zł i sie dobrze sprawuje. Tej firmy: http://allegro.pl/gr... ... 23093.html .
Pewnie ten co podałaś też będzie OK. :-)

FB

tomaszkierkowicz.manifo.com


#25 manta

manta
  • Małomówny
  • 29 postów

Napisano 18 sierpień 2011 - 13:46

Harvester, dobra dzięki . A do statywu którego podałem link kilka postów wyżej pasuje każda głowica manfrotto ?

#26 Harvester (Tomek J. Kierkowicz)

Harvester
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 18 sierpień 2011 - 14:59

manta, Tak, każda z gwintem 3/8. ;-)

FB

tomaszkierkowicz.manifo.com


#27 pioterski

pioterski
  • Lokalizacja:
    małopolska

Napisano 18 sierpień 2011 - 21:13

manta, pomyśl nad dokupieniem obejmy do mocowania obiektywu na statywie. Ja używam D3000 (te same gabaryty co D3100) z Tamronem 70-300 i wyważenie takiego zestawu zamocowanego na statywie do gniazda aparatu jest niefajne. Bardzo obciążone jest gniazdo mocowania obiektywu w aparacie, który jest dosyć drobny ;-) .

Z aparatu będziesz zadowolony.
Czekamy na pierwsze zdjęcia :-) .

#28 manta

manta
  • Małomówny
  • 29 postów

Napisano 18 sierpień 2011 - 21:40

pioterski, a taki uchwyt mogę znaleźć na allegro ? Byłbym wdzięczny za linka

#29 pioterski

pioterski
  • Lokalizacja:
    małopolska

Napisano 18 sierpień 2011 - 22:08

Tu masz przykładowego linka do obejmy, którą mam zamiar zamówić lada dzień.
http://allegro.pl/ca... ... 51982.html

oczywiście w zależności od średnicy obiektywu trzeba wybrać inny uchwyt :-D

Nie chcę Cię niepotrzebnie niepokoić i narażać na koszty więc może inni forowicze się jeszcze wypowiedzą na temat zasadności zastosowania tego mocowania w Twoim przypadku ;-)
Mój Tamron jest o 30 g cięższy od Nikkora :-P .

#30 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 18 sierpień 2011 - 22:22

pioterski, a gdzie ty chcesz, założyć ten uchwyt? :-)

#31 manta

manta
  • Małomówny
  • 29 postów

Napisano 19 sierpień 2011 - 10:45

Kurcze wszystko fajnie tylko nie chce gonić z zestawem nikona i mieć uchwyt statywowy do canona . To jak mieć mercedesa i w środku mieć siedzenia od fiata :-P

Zna ktoś jakiś uchywyt statywowy do nikona ? Czy w ogóle jest potrzebny pod 70-300 vr?

#32 WildRoses

WildRoses
  • Lokalizacja:
    kujawsko-pomorskie

Napisano 19 sierpień 2011 - 10:59

manta, 70-300 vr to nie 300 2,8. Moim zdaniem szkoda kasy - gdyby do tego był potrzebny uchwyt statywowy to po prostu by był, od razu dodawany do obiektywu. A sam obiektyw jest powiedziałabym dość kompaktowy jak na tę ogniskową, a dodatkowo świetnie sprawdza się stabilizacja, do tego stopnia że ja osobiście bardzo rzadko używam go ze statywem.
Nikon i klamoty

#33 manta

manta
  • Małomówny
  • 29 postów

Napisano 19 sierpień 2011 - 11:43

WildRoses, używasz do tego 70-300 VR monopodu ? Czy latasz bez z aparatem na szyi?

#34 WildRoses

WildRoses
  • Lokalizacja:
    kujawsko-pomorskie

Napisano 19 sierpień 2011 - 12:14

manta, a skąd. Kiedy są naprawdę trudne warunki biorę statyw, ale nawet jeśli nie masz pewnej ręki 1/120 s na 300 mm jestes w stanie utrzymać bez poruszenia, z odrobiną ćwiczeń zejdziesz z czasami do 1/30.
Nikon i klamoty

#35 manta

manta
  • Małomówny
  • 29 postów

Napisano 19 sierpień 2011 - 12:25

WildRoses, ok dzięki wielkie.

#36 pioterski

pioterski
  • Lokalizacja:
    małopolska

Napisano 19 sierpień 2011 - 12:50

WildRoses napisała:

gdyby do tego był potrzebny uchwyt statywowy to po prostu by był, od razu dodawany do obiektywu.


Nie wiem jak nikkor, ale mi osobiście brakuje takiego mocowania w tamronie, ze względu na malutkie body, i znacznie obciążony bagnet. Boje się że może się coś złamać.

Producenci nie dają uchwytu bo pewnie zakładają, że ktoś kto wydaje 1500 na obiektyw nie kupi aparatu za 1200 (tyle dałem za nowego D3000).

#37 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 19 sierpień 2011 - 13:51

Ale po prostu w tym tamronie, czy nikkorze, nie ma gdzie takiego uchwytu założyć :sorry:

#38 pioterski

pioterski
  • Lokalizacja:
    małopolska

Napisano 19 sierpień 2011 - 14:33

slawoj, to prawda obiektyw nie ma fabrycznie przewidzianego miejsca do założenia obejmy, ale wydaje mi się, że nie jest to niemożliwe ;-).

Temat obejmy rozgryzam od dłuższego czasu. Po wykonaniu kilku pomiarów znalazłem miejsce pomiędzy pierścieniem ostrości a przyciskami sterowania obiektywem. Obejma niestety zasłoni szybkę, w której pokazywana jest informacja o odległości na jaką ustawiona jest ostrość.
Średnice obejmy i obiektywu w tym miejscu pasują do siebie. Cień szansy jest :roll:

Postanowiłem, że zaryzykuję i spróbuję połączyć jedno z drugim. Nie upieram się, że się uda ale są duże szanse, że jednak coś z tego będzie.

Na pewno opiszę rezultaty, żeby oszczędzić komuś niepotrzebnego wysiłku lub podsunąć dobrą radę (w razie powodzenia :-) ).

#39 manta

manta
  • Małomówny
  • 29 postów

Napisano 19 sierpień 2011 - 22:39

nie jest to chyba możliwe żeby wyłamać bagnet. Czy ten d3100 jest aż taki mały?

Mam jeszcze jedno pytanie mam starego FZ 38 panasonika chciałbym go sprzedać ale ma ekran lcd pęknięty , mogę to jakoś wymienić sam ?

#40 Gunner

Gunner
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Lokalizacja:
    Łódź

Napisano 20 sierpień 2011 - 11:30

Bagnet we wszystkich nikonach jest taki sam :P





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych