Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Porto Santo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#21 emwi

emwi
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 lipiec 2011 - 20:57

Eddie, PeterBed, witam kolejnych gości, mam nadzieję, że nie po raz ostatni ... :-)

pisałem coś o plaży ... ta w niektórych miejscach ma nawet około 100 m szerokości, szczególnie podczas odpływu ...

26.
Dołączona grafika
27.
Dołączona grafika
28.
Dołączona grafika


X-T3, X-T20, X-M1, K-5 IIS, S5 PRO i pleśniaków garść, szklarni nie ogarniam
 


#22 piotr14 (Piotr)

piotr14
  • Lokalizacja:
    Pomorskie

Napisano 05 lipiec 2011 - 08:51

emwi,piękne zdjęcia :bow:

#23 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 05 lipiec 2011 - 18:07

Nuda... :ziew: Ciągle ta sama skała... :mrgreen:
A tak na poważnie - obejrzałem z przyjemnością i czekam na więcej.
11 to był moj faworyt konkursowy :-)

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#24 UBI (Robert)

UBI
  • Lokalizacja:
    Konstancin-Jeziorna

Napisano 05 lipiec 2011 - 18:14

emwi, ze światłem czy bez radzisz sobie z krajobrazem znakomicie . trudno komentować poszczególne zdjęcia przy tej ilości kadrów ponieważ wszystkie pod względem budowy oraz jakości są bdb. znając moją słabość, wiesz że najbardziej podobają mi się te z "zatrzymaniem na dłużej". czekam na cd
pozdrawiam
CANON

#25 bemol

bemol
  • Użytkownik
  • 446 postów
  • Lokalizacja:
    Łódź

Napisano 05 lipiec 2011 - 20:04

emwi, zdjęć nie będę komentował, bo chyba wszystko poprzednicy powiedzieli. :clap: Oprócz zaje...fajnych wrażeń z ich oglądania, chciałem podziękować, że pozostawiłeś Exify. Właśnie skrzętnie notuję. I na urlopie, nad naszym morzem, będę z nich korzystał.

#26 emwi

emwi
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 05 lipiec 2011 - 20:53

piotr14, michalv, UBI, bemol, dzięki za dobre słowo
bemol, ja też lubię oglądać exif-y ;-)

Ciągle ta sama skała...

specjalnie dla Ciebie :mrgreen: "ta sama skała" ale jakoś inna ... wyspa Cal oglądana z wysokości, z punktu widokowego Miradouro das Flores

29.
Dołączona grafika
30.
Dołączona grafika
31.
Dołączona grafika
32. i jeszcze dwa kadry z tego punktu widokowego, najpierw rzut oka na południowy zachód, w tle wyspa Ferro (ta z latarnią, stąd nazwa)
Dołączona grafika
33. ... i na wyspę, to stożkowate wzgórze to Pico Ana Fereira, będzie później więcej ...
Dołączona grafika



cdn ...

X-T3, X-T20, X-M1, K-5 IIS, S5 PRO i pleśniaków garść, szklarni nie ogarniam
 


#27 WildRoses

WildRoses
  • Lokalizacja:
    kujawsko-pomorskie

Napisano 05 lipiec 2011 - 21:01

emwi, ale natrzaskałeś widoków, tylko pozazdroscić, najbardziej mi 20 i 29 podpasowały, ale i reszta bardzo na plus.
Nikon i klamoty

#28 PeterBed (Piotr Bednarek)

PeterBed
  • Lokalizacja:
    Stalowa Wola / Kraków

Napisano 05 lipiec 2011 - 21:02

emwi, jak zawsze rewelka, czekamy na c.d. :-)

#29 emwi

emwi
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 05 lipiec 2011 - 21:03

WildRoses, ano, natrzaskało się ... szkoda tylko że było tak krótko, i że nie wszędzie mogłem dotrzeć, choć już TAM prawie byłem ... ale o tym później ... :-)

X-T3, X-T20, X-M1, K-5 IIS, S5 PRO i pleśniaków garść, szklarni nie ogarniam
 


#30 emwi

emwi
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 lipiec 2011 - 06:38

przenieśmy się na jakiś czas na północ wyspy ... większość wzgórz znajduje się właśnie tam i bardzo ciężko dostać się na poziom morza ... choć i tam trafiłem, teraz ograniczę się do kilku "lądowych" kadrów ...

34. widok na pn-wsch cypel z wyspą Cima w tle, na dole fragment portu
Dołączona grafika
35. ten i następne kadry pokazują, że to odpowiednie miejsce dla miłośników trekingu, pełne łagodnych wzniesień i oryginalnych form skalnych
Dołączona grafika
36.
Dołączona grafika
37.
Dołączona grafika
38.
Dołączona grafika


X-T3, X-T20, X-M1, K-5 IIS, S5 PRO i pleśniaków garść, szklarni nie ogarniam
 


#31 Logiełka (Piotr)

Logiełka
  • Lokalizacja:
    Konstancin-Jeziorna

Napisano 07 lipiec 2011 - 16:49

emwi, żaglóweczką pomiędzy wyspami bym chyba nie przeszedł - płyciutko się wydaje. Widoczki piękne :)

#32 emwi

emwi
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 lipiec 2011 - 16:53

Logiełka, bez nawigatora pewnie byłby problem, zwłaszcza w czasie odpływu, może i niezbyt płytko ale skał dużo ...

X-T3, X-T20, X-M1, K-5 IIS, S5 PRO i pleśniaków garść, szklarni nie ogarniam
 


#33 emwi

emwi
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 11 lipiec 2011 - 22:08

Na koniec tego dnia podjechaliśmy z rodzinką do miejsca zwanego Fonte da Areia, gdzie z wysokiego klifu widać wysepkę o takiej samej nazwie ... widziałem wcześniej fotki z tego miejsca, w naturze robi wielkie wrażenie ... miałem nadzieję, że jeszcze tam wrócę, ale kilka dokumentów powstało ...

39
Dołączona grafika
40
Dołączona grafika
41
Dołączona grafika


Wieczorem na niebo jak zawsze naszły chmury, prognozy mówiły o niefajnym poranku. Mimo wszystko postanowiłem spróbować. Wstałem jak zwykle wcześniej i po kilkunastu minutach znalazłem się w miejscu namierzonym dzień wcześniej : Calhau da Serra de Fora, niewielkiej plaży w północno-wschodniej części wyspy. Wysepkę w tle (Ilheu da Cima) widzieliście już wcześniej ale od południowej strony. Niestety, prognozy się sprawdziły, a deszcz umożliwił wykonanie dosłownie pięciu ujęć ...

42
Dołączona grafika
43
Dołączona grafika
44
Dołączona grafika
45
Dołączona grafika
46
Dołączona grafika


trzeba było wracać do hotelu ...

cdn.

X-T3, X-T20, X-M1, K-5 IIS, S5 PRO i pleśniaków garść, szklarni nie ogarniam
 


#34 carrie (Karolina)

carrie
  • Lokalizacja:
    Przechlewo

Napisano 12 lipiec 2011 - 06:58

emwi pieknie ;-)

Pentax K200D, Kit 18-55mm + manualna szklarnia


#35 emwi

emwi
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 15 lipiec 2011 - 00:02

carrie, dzięki

kolejna część mojej fotoopowieści ... kilka godzin później wskoczyliśmy w autko i podjechaliśmy na południowo-zachodni skrawek wyspy, zwany Ponta Da Canaveira, skąd rozciąga się widok na pobliską wyspę Ferro (od stojącej na niej latarni) i zachodnie klify oraz wysepkę Ilheu Da Fonte Da Areia

47
Dołączona grafika
48
Dołączona grafika
49
Dołączona grafika
50
Dołączona grafika
51
Dołączona grafika
52
Dołączona grafika
53
Dołączona grafika
54
Dołączona grafika


X-T3, X-T20, X-M1, K-5 IIS, S5 PRO i pleśniaków garść, szklarni nie ogarniam
 


#36 piotr14 (Piotr)

piotr14
  • Lokalizacja:
    Pomorskie

Napisano 15 lipiec 2011 - 07:23

emwi, :super2:

#37 emwi

emwi
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 15 lipiec 2011 - 16:32

piotr14, cieszę się, że zajrzałeś, i oczywiście zapraszam - będzie się jeszcze działo :-)

55. w drodze powrotnej z Ponta Da Canaveira, wulkaniczne formacje zadziwiają ksztatem i kolorem
Dołączona grafika
56. rzut oka na morze i klify
Dołączona grafika
57. kaktusy w miejscu zwanym Morenos (jedno z lokalnych piknikowisk)
Dołączona grafika
58
Dołączona grafika
59. widok na wyspę Ferro po drodze z Morenos
Dołączona grafika
60.
Dołączona grafika
61.Pico Ana Fereira i rzut oka (na razie z daleka) na słynny Wielki Fortepian
Dołączona grafika
62
Dołączona grafika


X-T3, X-T20, X-M1, K-5 IIS, S5 PRO i pleśniaków garść, szklarni nie ogarniam
 


#38 piotr14 (Piotr)

piotr14
  • Lokalizacja:
    Pomorskie

Napisano 16 lipiec 2011 - 13:22

emwi,tak jak ostatnio bardzo piękne a tak poza tym są tam jakieś ptaki,bo na żadnym zdjęciu nie widziałem żadnego?

#39 emwi

emwi
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 lipiec 2011 - 20:19

piotr14, jak już pisałem wcześniej, na wakacje nie brałem "ciężkiej artylerii" więc ptactwa specjalnie nie szukałem :-), poza tym jak wiecie najlepiej czuję się w landszafcie ... ptaków na pierwszy rzut oka nie było wiele, ale czuję, że gdybym tylko chciał i poszukał, a przede wszystkim zaczekał, kilka-kilkanaście gatunków dałoby się znaleźć.

A więc - niestety - kolejne krajobrazy ... ;-).

Chmurne popołudnia na Porto Santo nie stwarzały wielkich możliwości, z drugiej strony zachodnie i północne brzegi są trudno dostępne, i nie ma specjalnie miejsc, żeby zejść na poziom morza. Tym większą miałem nadzieję jadąc na jedyne zaplanowane wieczorne pstrykanie do miejsca zwanego Fonte Da Areia, znanego z pięknych wapiennych formacji, ścieżki widokowej poprowadzonej po klifie, a przede wszystkim innej ścieżki prowadzącej W DÓŁ ... do samego oceanu ... Niebo zdawało się dawać nadzieję, nic tylko jechać ... miałem nadzieję na moc wrażeń i piękne pamiątki, będąc pod wrażeniem kilku widzianych z tego miejsca obrazków.

Jakież było moje rozczarowanie ... kiedy już dojechałem, zszedłem kilkadziesiąt metrów po prowadzącej w dół poprowadzonej po klifie ścieżki umocnionej ułożonymi co kilkadziesiąt centymetrów drewnianymi belkami, kiedy dotarłem do znaku informującego że ścieżka jest zamknięta ... Mimo wszystko ominąłem barierkę z mocnym postanowieniem sprawdzenia, jak to w rzeczywistości wygląda, i po kolejnych kilkudziesięciu metrach okazało się , że faktycznie klif (prawdopodobnie wskutek intensywnych opadów w okresie zimowym, który był najbardziej mokrym od kilkudziesięciu lat) w wielu miejscach oberwał się na tyle, że spadły również elementy ścieżki ... moja podróż na dół skończyła się mniej więcej w 2/3 wysokości klifu, dalej nie miałem ochoty ryzykować, choć - jak się później okazało - miejscowi mieli opracowany jakiś sposób poruszania się po niespecjalnie twardym gruncie ... może kiedyś się uda ...

Pozostało mi zarejestrować kilka kadrów przyciskając się do ściany klifu na wąskiej ścieżce ... potencjał fotograficzny z pewnością dostrzeżecie patrząc na piękne skalne formacje znajdujące się u podnóża klifu, a znajdująca się niedaleko wysepka Ilheu Da Fonte Da Areia jest idealnym zwieńczeniem wielu potencjalnych kadrów ...

63
Dołączona grafika
64
Dołączona grafika
65
Dołączona grafika
66
Dołączona grafika
67
Dołączona grafika
68
Dołączona grafika
69
Dołączona grafika
70
Dołączona grafika


X-T3, X-T20, X-M1, K-5 IIS, S5 PRO i pleśniaków garść, szklarni nie ogarniam
 


#40 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 20 lipiec 2011 - 21:09

emwi, ładnie tam. Ostatnie dwa zdjęcia super.





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych