Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Santockie Zakole 10km od Gorzowa Wlkp.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rubin

Rubin
  • Użytkownik
  • 119 postów
  • Lokalizacja:
    Gorzów Wlkp.

Napisano 07 styczeń 2007 - 09:13

Dołączona grafika


Ujście Noteci do Warty. Ciekawy przyrodniczo teren pod względem ornitofauny.Miałem okazję być tam zaledwie kilka razy. Jak na grudzień i styczeń z obserwacji można wypatrzeć sójkę, lisa, bobry (zlokalizowałem dwa żeremia ślady są dosłownie wszędzie co 10m na całym obszarze noteci) koziołki conajmniej dwie drużyny,dzięcioł czarny, łabędzie krzykliwe, łabędzie nieme, gągoł samiec, myszołowy 3, gęgawy, zbożowe,krzyżówki,czapla siwa rezydentka:). W większości są to ptaki na przelotach oprócz czapli.Dodatkowo dwa gniazda remiza po zeszłorocznych lęgach.
Sam rezerwat jest trudno dostępny ze względu, że znajduje się po drugiej stronie Warty no i chroni go prawo ale dużo dzieje się właśnie przy Noteci. Nie wiem jak sprawa wygląda na wiosnę kiedy stan wody jest wysoki i jaki skrawek ziemi jest dostępny. Jest kilka wałów przeciwpowodziowych jako dobre miejsca do obserwacji.
Męczy mnie tylko jedna sprawa, widziałęm szponiastego mniejszego od myszołowa ale miał wyraźny biały pasek w poprzeg na sterówkach przy nasadzie. Za cholerę nie mogę określić którz to był.Sprawa była by pewnie prosta gdybym był pod nim a ja byłem nad nim.
Postaram się wrzucić fotki tego zakątka.

#2 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 styczeń 2007 - 10:39

faktycznie ciekawe miejsce - czekamy na zdjęcia. Co do drapola - to chyba trzeba się spytać Avestoma :-D chyba ze ktoś kojarzy, bo ja nie... moze to po prostu jakiś dziwny myszołów?

:ninja:


#3 Rubin

Rubin
  • Użytkownik
  • 119 postów
  • Lokalizacja:
    Gorzów Wlkp.

Napisano 07 styczeń 2007 - 10:43

1.
Dołączona grafika
Panorama od strony Santoka widać jak Noteć wpada do Warty , po prawej stronie za Wartą znajduje się rezerwat.
2.
Dołączona grafika
3.
Dołączona grafika
4.
Dołączona grafika
Stary wiatrak pamięta czasy holendrów którzy tu zamieszkiwali.


zdjęcia robione kompaktem kilka lat temu. Teren jest bardzo malowniczy na plener fotograficzny. Więcej zdjęć na stronie www.santok.plhttp://

#4 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 07 styczeń 2007 - 10:55

Patrząc na mapę i na zdjęcia widać, że to musi być super ciekawa okolica.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#5 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 styczeń 2007 - 12:31

Ciekwawe miejsce. Wiosną musi być tam sporo rozlewisk.

#6 Janek

Janek
  • Użytkownik
  • 116 postów
  • Lokalizacja:
    Słomków Mokry :)

Napisano 07 styczeń 2007 - 22:34

Rubin ale "walnąłeś" kule ziemską na jedynce. Czym to takie coś się robi i gdzie trzeba wejść?
-Już doczytałem , zdjęcia robione kompaktem .

Super okolica , jest gdzie połazikować a z tego co piszesz i atrakcji wiele. Pewnie to jeszcze nie wszystkie , które wymieniłeś.
Acha , ja chcę mieć taką mapę swojego Słomkowa i okolic, gdzie takie sie rysuje i kupuje?

#7 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 488 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 07 styczeń 2007 - 22:43

Właśnie niedawno zacząłem przerabiać temat nadnoteckich łąk i rozlewisk, ale bliżej swojego miejsca zamieszkania. Przeczytałem, że występują tam czasem łosie i "żarówa mi się zapaliła". :-D
Na razie raczkuję w tym temacie, a tymi zdjęciami narobiłeś mi jeszcze smaku. Piękne okolice, nawet bez łosia. ;-)

#8 Rubin

Rubin
  • Użytkownik
  • 119 postów
  • Lokalizacja:
    Gorzów Wlkp.

Napisano 10 styczeń 2007 - 15:26

kula ziemska wyszła w jakim obecnie juz zapomnianym programie:)

Jest ciekawie bo występuje tam na przelotach ponad 170 gatunków ptaków no i rzeźba terenu jest atrakcyjna. co do łosi to wiem że i wilka tam można było spotkać a o łosiach to wiem bo przywałęsały się z białowieży i to w kilka dni ale to chyba nie w mój rejon noteci.
Mapy topograficzne mam kupione na allegro, płaciłem coś koło 10 złotych za 3cd cała Polska ale to juz dawno. Bardzo pomagają coby nie błądzić zwłaszcza po lasach są wszystkie numery działek.

#9 Guest_winnetou_*

Guest_winnetou_*

Napisano 10 styczeń 2007 - 16:11

Rubin, czy byłbyś w stanie wskazać miejsce/stronę gdzie można kupić takie mapy? Są rewelacyjne.

#10 morav

morav
  • Zarządca
  • 3631 postów
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 10 styczeń 2007 - 16:27

Warto przegladać Allegro, ja tam kupiłem podobne :-)

#11 Rubin

Rubin
  • Użytkownik
  • 119 postów
  • Lokalizacja:
    Gorzów Wlkp.

Napisano 10 styczeń 2007 - 17:25

Proszę bardzo i cena się nie zmieniła!

http://www.swistak.p... ... olski.html




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych