Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Porto Santo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#1 emwi

emwi
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 lipiec 2011 - 10:46

Porto Santo to portugalska wyspa położona 43km na północny wschód od Madery. To najbardziej na wschód i północ wysunięta część archipelagu Wysp Maderskich położonego na Atlantyku na wysokości północnej Afryki (środkowe Maroko). To wyspa niewielkich rozmiarów (14 km długości, 6 km w najszerszym miejscu) z kilkunastoma starymi (wyspa wyłoniła się z Altantyku ok 20 mln lat temu) wulkanicznymi wzniesieniami (sięgającymi ok 500m n.p.m.), stromymi klifami na północnym, zachodnim i południowym brzegu oraz piękną piaszczystą (czego brakuje na sąsiedniej Maderze) plażą o długości 9km. Wzajemna proporcja powierzchni plaży i wyspy uzasadnia hasło z folderów : plaża w własną wyspą ... :-)

Miejsce do aktywnego wypoczynku i pełne wielu fotograficznych możliwości. Mam nadzieję, że choć część moich wrażeń Wam tu pokażę ....

Wychodząc z hotelu na plażę, wzrok podąża od razu w prawo, w kierunku wyspy Cal (zwanej również Baixo) sąsiadującej z Porto Santo na południowo wschodnim skraju ... pierwszy poranny spacer oczywiście wiódł w tym kierunku ...

1. zbliżając się do południowego końca, piasek ustępuje miejsca formacjom skalnym, widok na północny wschód, w tle wyspa Cima
Dołączona grafika
2. a to już wzrok na pd-wsch, w tle wyspa Cal
Dołączona grafika
3.
Dołączona grafika
4. pierwszy plan w zasadzie zmienia się co chwilę ...
Dołączona grafika
5. na chwilę zwrot w kierunku wyspy, to stożkowe wzgórze to Pico Ana Fereira, znane z oryginalnej formacji skalnej zwanej Wielkim Fortepianem (o czym później)

cdn.
Dołączona grafika
6.
Dołączona grafika
7.
Dołączona grafika
8. rzut oka na północ, gdzie zaczyna wreszcie widać słońce ...
Dołączona grafika
9. zaraz się zacznie ... choć na chwilę ...
Dołączona grafika


X-T3, X-T20, X-M1, K-5 IIS, S5 PRO i pleśniaków garść, szklarni nie ogarniam
 


#2 Fotoamator

Fotoamator
  • Użytkownik
  • 997 postów
  • Lokalizacja:
    Łosice

Napisano 02 lipiec 2011 - 11:08

emwi, szkoda że zabrakło słońca, ale i tak widać na zdjęciach że to bardzo ciekawe miejsce, zdjęcia bardzo dobre ;-)
Panasonic DMC-FZ18, statyw Velbon DF60

#3 ricosz

ricosz
  • Użytkownik
  • 2758 postów
  • Lokalizacja:
    Łuków

Napisano 02 lipiec 2011 - 11:22

Krajobrazy fajne, ale fauny żadnej nie widzę. Żyje tam coś poza ludźmi?

Canon SX10 + Raynox DCR-250 + dyfuzor


#4 Logiełka (Piotr)

Logiełka
  • Lokalizacja:
    Konstancin-Jeziorna

Napisano 02 lipiec 2011 - 12:01

emwi, piękne miejsce :)

#5 Luke92 (Łukasz Rados)

Luke92

Napisano 02 lipiec 2011 - 12:03

emwi, ciężko wybrać najlepsze. Twoją galerię na stronie obejrzałem z otwartymi z wrażenia ustami. Szacunek, kawał dobrej fotografii krajobrazowej :clap:
Pozdrawiam, Łukasz
www.lukaszrados.pl

#6 emwi

emwi
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 lipiec 2011 - 13:05

dzięki za pierwsze odwiedziny i komentarze

Fotoamator, te pierwsze kadry powstały jeszcze zanim słońce wstało, ale w tym co piszesz sporo jest racji, ranki i wieczory na wyspie w czasie mojego pobytu (a i chyba nie tylko) charakteryzowała spora ilość chmur, rozwiewanych w ciągu dnia przez stały wiatr, ale będą kolejne fotki, z dużym udziałem fajnego światełka ... :-)
ricosz, dzięki że zajrzałeś, jak pewnie już zdążyłeś się zorientować, moją "specjalnością" są przede wszystkim krajobrazy i nie nastawiałem się zbytnio w czasie tych krótkich wakacji na florę czy faunę ... ale rozwiewam wątpliwości : zwierzaki są :-) przede wszystkim ptaki, choć ilość i różnorodność nie powalają (udało mi się zarejestrować tylko lokalne wróblowe, ale pokażę później, na wzgórzach widziałem też jakieś pliszki, do "naszych" niepodobne, niestety akurat wtedy miałem pod ręką tylko 17-40mm; jak maszerowałem przed wschodem na południe, to właśnie z tych wulkanicznych skałek podrywały się przede mną jakieś ptaki, i nie były to mewy czy rybitwy ... będzie co pstrykać następnym razem :-), poza ptakami z dzikich zwierząt widziałem takie śmieszne małe zające lub króliki, cosik z kropem się znajdzie i pokaże)
tak więc zapraszam głównie do podziwiania krajobrazów ...

X-T3, X-T20, X-M1, K-5 IIS, S5 PRO i pleśniaków garść, szklarni nie ogarniam
 


#7 Wojtek1992

Wojtek1992
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • Lokalizacja:
    Rudki

Napisano 02 lipiec 2011 - 14:59

Bardzo ładne zdjęcia ;-). Chociaż miałeś słabe światło to wyszło bardzo fajnie. Ciężko wybrać najlepsze z tego wrzutu, jednak najdłużej zatrzymuje 8.
Canon 1000D + Tamron 17-50 + Tamron 90 + Helios 44M-4 + Sandisk Ultra II 4gb + Vanguard Peking 25 + Velbon Sherpa 600R + Marumi CPL DHG Slim 67mm + Szara połówka ND4 COKIN = 8-)

#8 emwi

emwi
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 lipiec 2011 - 15:10

Wojtek1992, dzięki

a obiecane światło pojawi się teraz :-) miejsce to samo, zostaniemy tu jeszcze na chwilę ...

10.
Dołączona grafika
11. może ktoś kojarzy kadr z wiosennego konkursu?
Dołączona grafika
12.
Dołączona grafika
13.
Dołączona grafika
14.
Dołączona grafika
15. skoro mowa o zatrzymaniu na dłużej ... ;-) ...
Dołączona grafika


X-T3, X-T20, X-M1, K-5 IIS, S5 PRO i pleśniaków garść, szklarni nie ogarniam
 


#9 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 02 lipiec 2011 - 15:29

emwi, niezła seria, ale na 1 i 3 zdecydowanie za mocno przyciemniłeś niebo.

15 bardzo w moim guście. Zniknęły niepotrzebne szczegóły nieba i wody, dzięki czemu lepiej widać fakturę skał. Kolorki też sympatyczne.

#10 bemol

bemol
  • Użytkownik
  • 446 postów
  • Lokalizacja:
    Łódź

Napisano 02 lipiec 2011 - 15:30

emwi, zgodnie regulaminem nie zamieszczamy postu pod postem, co zdarzyło się na samym początku :evil:

Ale szczerze mówiąc guzik mnie to obchodzi, bo taką relację możesz zamieszczać z pogwałceniem wszelkich reguł forum - i tak będę czytał i oglądał z zapartym tchem.

#11 emwi

emwi
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 lipiec 2011 - 15:48

Monastor, wiem że akurat na 1 i 3 nie wygląda to najlepiej, ale tak już zostało ... a co do 15 - po nabyciu Big Stoppera polubiłem dłuuuugie ekspozycje ... kilka ich tu dla porównania ze standardowymi postaram się jeszcze pokazać :-)
bemol, mam nadzieję że zieloni przymkną jakoś oko ;-) w końcu pewnie przez jakiś czas tylko ja będę dostarczał tu fotki :mrgreen:

na Porto Santo można się wybrać z Polski tylko z biurem podróży na "I", nikt inny tam jeszcze nie lata, albo promem lub samolotem z Madery - polecam!

X-T3, X-T20, X-M1, K-5 IIS, S5 PRO i pleśniaków garść, szklarni nie ogarniam
 


#12 bemol

bemol
  • Użytkownik
  • 446 postów
  • Lokalizacja:
    Łódź

Napisano 02 lipiec 2011 - 15:59

bemol, mam nadzieję że zieloni przymkną jakoś oko

A ja mam nadzieję, że nie tylko zieloni, ale przedstawiciele wszystkich innych barw.

w końcu pewnie przez jakiś czas tylko ja będę dostarczał tu fotki

:mrgreen:
No to czekamy niecierpliwie... Nie odpowiadaj na durne komentarze bemola tylko wrzucaj fotki. :-P

#13 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 lipiec 2011 - 18:50

fotograficzne Eldorado normalnie :-D
Piękne zdjęcia czekam na kolejne.
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#14 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 03 lipiec 2011 - 09:33

Bardzo ładne kadry i dobrze ponaswietlane. A więc to Twoja była 11 :-)

#15 Logiełka (Piotr)

Logiełka
  • Lokalizacja:
    Konstancin-Jeziorna

Napisano 03 lipiec 2011 - 17:19

emwi, pamiętaj zabrać mnie tam następnym razem ze sobą. Marku co napisać, pięknie !!! Spaw najlepszy :)

#16 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 03 lipiec 2011 - 18:25

Logiełka, jak się będziesz decydował to daj znać - może tam mini-plener zrobimy bo i u mnie Porto Santo wysoko na liście życzeń :mrgreen:
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#17 WildRoses

WildRoses
  • Lokalizacja:
    kujawsko-pomorskie

Napisano 03 lipiec 2011 - 20:07

A więc to Twoja była 11 :-)

wiedziałam ;-)
A mówiąc serio emwi, masz swój rozpoznawalny styl, wcale nie jest tak trudno ropzoznać Twoje zdjęcia :-) Niezależnie od tego czy dopisuje Ci slońce czy zachmorzone niebo potrafisz z tego co daje natura skomponować ciekawe ujęcia. Nic, tylko patrzeć, podziwiać i się uczyć.
Swoją drogą bardzo malownicze wybrzeże ma ta wyspa.
Nikon i klamoty

#18 emwi

emwi
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 lipiec 2011 - 07:01

Logiełka, WildRoses, August, Roby, dzięki za wizytę ...

16.
Dołączona grafika
17. ten sam kadr w wersji dla cierpliwych :-)
Dołączona grafika
18. w cieniu pod klifem zieleń glonów wydaje się szczególnie intensywna
Dołączona grafika
19. skalne baseny wypełnione spokojną wodą (zwłaszcza wcześnie rano) dają możliwość rejestrowania interesujących odbić
Dołączona grafika
20. na chwilę wzrok powędrował na południowy zachód, po klif z widokiem na ...
Dołączona grafika
21. ... wyspę Ferro (w tle)
Dołączona grafika
22.
Dołączona grafika
23.
Dołączona grafika
24.
Dołączona grafika
25. pierwsi ludzie ... no, może z wyjątkiem jakiegoś wędkarza którego zauważyłem wcześniej na skałach ... w jakże licznym ptasim towarzystwie :-)
Dołączona grafika


na chwilę wyspa Cal zniknie z wątku ... :-)

X-T3, X-T20, X-M1, K-5 IIS, S5 PRO i pleśniaków garść, szklarni nie ogarniam
 


#19 Eddie

Eddie
  • Lokalizacja:
    Bieruń

Napisano 04 lipiec 2011 - 07:43

emwi, uczta dla oczu. wersja dla cierpliwych ładna. Pozdrawiam.

#20 PeterBed (Piotr Bednarek)

PeterBed
  • Lokalizacja:
    Stalowa Wola / Kraków

Napisano 04 lipiec 2011 - 07:45

emwi, 'długie' wersje są świetne! A i te krótsze ciekawe.





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych