Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

Zmiana systemu Canon -> Nikon


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

#41 enkoder (Paweł)

enkoder
  • Użytkownik
  • 1337 postów
  • Wiek: 48
  • Lokalizacja:
    Wrocław, Krzyki

Napisano 11 czerwiec 2011 - 19:52

nature_maniac, to chyba żart z Twojej strony, na Żytnią aparatu bym nie oddał, jest wiele innych serwisów w Polsce, które naprawiają z pasją, a o takie właśnie chodzi.
Prosty przykład Kraków na Czapskich, Fotoplastikon we Wrocławiu etc.

#42 NiceDmg (Jakub)

NiceDmg
  • Użytkownik
  • 1290 postów
  • Wiek: 28
  • Lokalizacja:
    Malopolska

Napisano 11 czerwiec 2011 - 22:39

nature_maniac, chyba Ci się coś pomyliło.

#43 nature_maniac

nature_maniac
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 13 czerwiec 2011 - 17:14

Podałem przykład serwisem mieszczącym się na Żytniej. Nigdzie nie napisałem, że są "the best" czy coś podobnego.

Odnośnie serwisu nicponia"nikon" to byłą taka strona poliszyelowserwice czy jakoś tak. Ładnie opisywali patologie związane z serwisowaniem sprzętu przez tą markę w naszym kraju. Potem nikon pokazał klasę grożąc sądem oficjalnemu forum dla którego sam robił sponsoringi czasem. Teraz się próbują zrehabilitować robiąc "każdą akcje jaką się da" dla fotografów. A aparaty jak latały do szfabów tak latają, mam przykład znajomego którego uziemili na długi czas bez aparatu. Usprawiedliwiali się brakiem części itp. pierdołkami.
Nie neguje ani firmy ani użytkowników sprzętu, tylko jak ktoś ma opcje pójść w system C to czemu nie ?.
Każdy kto ma aparat nagle jest fotograf ==mania wielkości trwa== ..a użytkowników aparatów przybywa.

#44 dynax

dynax
  • Użytkownik
  • 489 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 czerwiec 2011 - 10:56

Swego czasu uszkodziłem mechanicznie jedną lamelkę migawki w mojej jedynce. Za głupotę się płaci - koszt wymiany około 1000 złociszy, umawiamy się na odbiór za parę dni. Na drugi dzień telefon - migawka nie "wystrzelała" gwarantowanego przez Canona przebiegu więc wymiana kosztuje 0 zł. I nie interesowało ich że aparat już wiekowy, że któryś z rzędu właściciel, że brak jakichkolwiek papierów, więc nie taka ta żytnia straszna ;-)

#45 perl

perl
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • Lokalizacja:
    Sosnowiec

Napisano 14 czerwiec 2011 - 13:44

miałem przez 8 lat Pentaxy, potem przez 2 lata Nikona, teraz od około dwóch? lat Canona.

Krótko: jeśli wybierałbym system tylko przez pryzmat tego jaki ma serwis, to wybór padłby na Canona.
Agencja Fotograficzna PRESSFOCUS
Canon, kiedyś Nikon, a bardzo dawno temu Pentax
moje portfolio www.niekonwencjonalne.com/blog fotografia ślubna Śląsk i Zagłębie Dąbrowskie - Sosnowiec

#46 PatrykGala

PatrykGala
  • Lokalizacja:
    Złotów

Napisano 14 czerwiec 2011 - 14:19

perl, bo nie miałeś Olympusa :mrgreen: , serwis mają genialny ale sprzęt taki sobie. Co prawda jest Zuiko 300/2.8 który daje świetne efekty ale cena zaporowa.
Patryk, Pozdrawiam

#47 nature_maniac

nature_maniac
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 14 czerwiec 2011 - 21:32

Kumpel mi opowiadał jak serwisował swojego olka(olympusa). Wysłali puszkę do pepików ponieważ w naszym kraju niema serwisu. Zapowiadało się długim oczekiwaniem i takowe było. Na czas naprawy dali mu lepszy model niż sam posiadał. W sumie był tak zadowolony, że chciał aby trzymali tą puszkę w serwisie latami, ale niestety wyrobili się w trochę ponad trzy tygodnie.

Ja osobiście wszedłem w system C z dwóch powodów >
1. Serwisów jest od groma więc problemów niema
2. Duży wybór szkieł. Nie tylko firmowych C ale też kundelków cała masa.
Każdy kto ma aparat nagle jest fotograf ==mania wielkości trwa== ..a użytkowników aparatów przybywa.

#48 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 03 grudzień 2011 - 18:22

Witam.

Zastanawiam się nad zmianą systemu canon --> nikon. Mój sprzęt jest widoczny w stopce i tu mam pytanie warto zostawić d5100 i dokupić do niego nikkora 70-300 vr a canona sprzedać czy sprzedać obie puszki, kupić 40d i zostawić obiektywy, które posiadam?

Aktualnie w 90% jestem za systemem Nikona za przemawia:
- Jakość zdjęć
- ostrość zdjęć
- obrotowy wyświetlacz
- bardzo dobra rozpiętość tonalna matrycy. (porównywalny z Pentaksem K-5.)
- wykonanie

Ze "stajni" canona miałem 20d, 40d, 350d.
Na plus czterdziestki:
- wykonanie (wielkość, klasa półprofesjonalna)
- szybki af (utratę jestem w stanie przeboleć)
- liczba klatek/s

Jak Wy byście zrobili?

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#49 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 03 grudzień 2011 - 23:13

kulek855, a w którą stronę (i kiedy) dalszy rozwój planujesz?
Jak pierzaste to nie wiem, czy dzisiaj Canon nie lepszy, Nikon nie ma nic tak dobrego jak eLki 400/5.6 i 100-400/5.6 w porównywalnej cenie, nie wiem jak się nowsza wersja 80-400 sprawia. Tylko, że to wszystko drogi sprzęt .
Jeśli więc z kasą jakiś czas nie poszalejesz, to Nikkor 70-300VR jest dobrym rozwiązaniem, to szkło sporo potrafi. zamieniłbym jeszcze kita na 16-85VR albo 18-105VR i masz zestaw na dłużej.
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#50 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 03 grudzień 2011 - 23:27

August,

Raczej nie planuje zakupu drogich obiektywów typu 400/5,6L. No nic jeszcze to przemyślę. Czym więcej czytam tym więcej wątpliwości. Przemyślę jeszcze to na spokojnie i podejmę decyzję. Dzięki za odpowiedź.

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#51 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 03 grudzień 2011 - 23:31

jeśli nie planujesz większych zakupów to ja bym do 40D już nie wracał, puszka świetna ale jednak już "wiekowa" i swoje wady ma. A z 70-300VR naprawdę można powalczyć, popytaj pola on tym szkłem sporo ptaszków fotografował.
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#52 Ark (Arkadiusz)

Ark
  • Użytkownik
  • 2221 postów

Napisano 04 grudzień 2011 - 14:29

kulek855, jak nie planujesz zakupu C400 f/5.6 to sprzedaj lepiej 350D. W porównaniu do D5100 to już relikt przeszłości, a 70-300VR to dobry obiektyw (używany można kupić za ok. 1000pln) ;-)

...spokój grabarza...

 

http://www.listkiewicz.eu


#53 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 grudzień 2011 - 22:11

Po Giełdzie widać, że decyzja jednak zapadła...
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#54 obywatel

obywatel
  • Użytkownik
  • 988 postów

Napisano 04 grudzień 2011 - 22:22

Wrzucę dwa grosze. Ja jestem niesamowicie zadowolony z N. Jeszcze bardziej będę, jak wejdę w profesjonalne szkła. Nie mniej jednak uważam, że jakość zdjęć mnie całkowicie zadowala. Pozostałe aspekty również.

#55 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 04 grudzień 2011 - 22:32

August,

Tak aparat wystawiony. Raczej nikt nie kupi więc chyba zostanę przy nikonie mam nadzieję, że żałował nie będę jak podejmę ostateczną decyzję

Zresztą zmiana systemu to nie wyrok śmierci. :-)

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#56 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 grudzień 2011 - 22:37

Zresztą zmiana systemu to nie wyrok śmierci.

wiem - ponad rok po czymś takim żyję...
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#57 karp1225 (Robert Babisz)

karp1225
  • Lokalizacja:
    Głogów

Napisano 04 grudzień 2011 - 22:41

kulek855, - jak nie potrzebujesz 400/5,6 to z nikkora 70-300 VR będziesz zadowolony :-)

Nikon D 300 - 600/4 VR - Nikkor 80-400/4,5-5,6 VR II - 150/2,8 - 10-20/4-5,6 - Manfrotto 055XPROB+501 HDV

http://robert-babisz.manifo.com/


#58 Gunner

Gunner
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Lokalizacja:
    Łódź

Napisano 06 grudzień 2011 - 18:04

Witam. Nie będę śmiecił i tworzył kolejnego tematu tylko podepnę się tutaj. Zastanawiam się w, który system wejść przy następujących wymaganiach:

- najważniejszy AF, musi być pewny, trafiać dokładnie tam gdzie celuje i być w miare możliwości jak najszybszy
- przydałoby się używalne wysokie ISO (powiedzmy, że 1600 powinno być do delikatnego odszumienia, a 3200 do mocniejszego)
- niska awaryjność i brak problemów z back i front focusem... ;]

W grę wchodzą chyba tylko Canon i Nikon. Na ten interes będe miał ok. 5.5tys zł. Z góry zaznaczam, że na starcie chciałbym mieć w zestawie od razu C 70-200/2.8 lub N 80-200/2.8. W zestawie nikonowym na początku na pewno wystarczyłby mi kitowy 18-105. W canonie chyba byłbym na początku przynajmniej skazany na 18-55 (nawet nie wiem czym w miare nie drogim a dobrym go zastąpić). Co do samej puszki gdyby nadal produkowano 50d lub można by go dostać w dobrym stanie i z niskim przebiegiem (a może nawet z gwarancją) nawet nie zadawałbym tego pytania tylko go brał. Niestety cieżko trafić dobrą sztukę. Co do Nikona, tam pod uwagę brałem d90 i... no właśnie nikona znam naprawde słabo. Jaką puszkę brać do poniższych zastosowań?

Sprzetu będę używał przede wszystkim do imprez sportowych wszelkiego typu. W dalszej kolejności imprezy okolicznościowe (raczej ze znajomymi, nie śluby itd oraz jakies festyny itp), polowanie na ptaszyska i inną dziczyznę, a cała reszta raczej sporadycznie.

#59 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 06 grudzień 2011 - 18:21

August, Ark, obywatel, karp1225,

Dzięki za odpowiedzi. Sprzedam canona wraz z gratami i kupie nikkor 70-300.

A co do 400 f/5,6 to jak już bym miał na obiektyw to i na puszkę by się znalazło. :-) Aktualnie na następne lata nie mam zamiaru zmieniać teleobiektywu, który zamierzam kupić. Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#60 obywatel

obywatel
  • Użytkownik
  • 988 postów

Napisano 06 grudzień 2011 - 18:45

Kulek, a jaką cenę do wydania założyłeś na ten 70-300?





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych