Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Gdzie w grudniu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#1 kacpero

kacpero
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 04 grudzień 2006 - 17:12

Test Sigmy 70-300mm dzień drugi.
Jeśli ktoś będzie kupował to szkiełko to niech za wiele się nie spodziewa, szczególnie od 300mm bo testy nie kłamią. Od 70 do 200mm jest całkiem przyzwoita ostrość ale powyżej 200mm coraz gorzej.
Tak się w sobotę wybrałem na mały podchód. Udało mi się podejść kozę z młodzikiem na około 150m. Efekt poniżej. ogniskowa 300mm, monopod w postaci kija świerkowego. Nie ma rewelacji, z tym szkłem można polować tylko z zasiadki + statyw, no chyba że ktoś podejdzie do zwierzaka na 30m to mu 100mm wystarczy i wtedy z ręki da radę.
1
[img][img]http://images2.fotosik.pl/278/3a99ee89bb0bc49a.jpg[/img][/img]
2
[img][img]http://images4.fotosik.pl/234/2aeaaf5828b77984.jpg[/img][/img]

#2 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 04 grudzień 2006 - 17:24

Tak jakby poruszone ?

#3 teac2

teac2
  • Użytkownik
  • 170 postów

Napisano 04 grudzień 2006 - 18:52

Postanowiłem kontynuować serię tematów "Gdzie w...", tym razem grudzień :-)

W moje łapki wpadł ostatnio króciutki artykuł w którym wyczytałem, że na grudzień przypada okres lęgowy krzyżodzioba świerkowego. Niestety ptaszek występuje na wschodzie Polski, więc sam nie licze na spotkanie z nim, może wam się uda :>

#4 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 04 grudzień 2006 - 20:58

Na zachodzie też występuje, mam nawet fotki na dowód, tylko tak mizernej jakości, że nawet ja wstydzę się otwartym kanałem je zapodać, mogę jedynie na PW. :-D
Są i to nawet dość licznie, występują na obrzeżu lasu przy mojej szkółce, i w tak zwanym "małpim gaju" czyli uprawie leśnej wielogatunkowej około 2km od mojej posesji również spotkałem je w Lipie to taka 4 domowa wioska między Wałczem a Mirosławcem.
Wszystkie obserwacje miały miejsce w przeciągu ostatnich 2 tygodni.

#5 teac2

teac2
  • Użytkownik
  • 170 postów

Napisano 04 grudzień 2006 - 21:05

Na zachodzie też występuje, mam nawet fotki na dowód, tylko tak mizernej jakości, że nawet ja wstydzę się otwartym kanałem je zapodać, mogę jedynie na PW. :-D

Ej nie wstydź się, załóż nowy temat w ptakach lądowych, na pewno zachęcisz innych do wstawiania swoich zdjęć ;-)

#6 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 04 grudzień 2006 - 21:18

Wiesz bez przesady, to są jedynie fotki które udokumentowały gdzie i kiedy widzałem dane stwory i wierz mi nie nadają się na zaśmiecanie forum, nędzny bo nędzny ale jakiś poziom muszę trzymać. ;-)
Poprostu chciałem powiedzieć, że sam niedawno dowiedziałem się, że takowy stwór istnieje, a tu masz jest i u mnie, mało tego wcale nie tak nieliczny.

#7 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 488 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 05 grudzień 2006 - 11:35

Od 70 do 200mm jest całkiem przyzwoita ostrość ale powyżej 200mm coraz gorzej.

Tak jest w przypadku zdecydowanej większości zoom' ików. ;-)
Biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości, to jedno z fajniejszych szkiełek.

#8 Brzeku

Brzeku
  • Małomówny
  • 24 postów
  • Lokalizacja:
    Wioska

Napisano 05 grudzień 2006 - 12:36

No to ja też przyłączam się do pytania gdzie w grudniu :)

#9 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 05 grudzień 2006 - 12:54

które udokumentowały gdzie i kiedy widzałem dane stwory i wierz mi nie nadają się na zaśmiecanie forum

Tomajk, ale w takim dziale 'gdzie szukać zwierzat' to chyba można wrzucac fotki nawet słabsze (ew. sam link do imageskack lub podobnego). Sam też wrzuciłem do 'naszych wypraw' koszmarne zdjęcia norki i forum (oraz ja sam) nie pękło ze wstydu :-) . Z drugiej strony to piszesz gdzie można je spotkać i powinno to wystarczyć. Zresztą można nad tym się szerzej zastanowić - niech ktoś się jeszcze wypowie.

#10 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 05 grudzień 2006 - 18:00

Roby problem jest nie tylko w słabych fotkach, żeby rozpoznać że to taki a nie inny gatunek musiałbym pełny plik, w rozdzielczości 3000/2000 zapodać a to już bity i to nawet wiele, a ja wczoraj z mozołem wysłałem dwie fotki po 250kb na images i zmordowało mnie to doszczętnie, poprostu wysłanie czegoś ode mnie graniczy z cudem.
Dziś tego nie zrobię, bo zaraz idę do wyrka bo jutro o 3 rano podróż po nowe szkło do Warszawy, a jak wrócę to już z nowym sprzętem zrobię fotki krzyżodzioba i wtedy mam nadzieję bez problemowo 800/600/100kb i będziecie wy i ja zadowoleni. :-)
Jeśli komuś bardzo zależy na uchwyceniu krzyżodzioba, to zapraszam, praktycznie nie ma żadnego problemu, jest ich sporo i to w kilku miejscach.
podam linki do 2 dokumentów że są, mam nadzieję że coś tam zobaczycie.
http://img161.images... ... 019za9.jpg
http://img45.imagesh...sc166301lt6.jpg
Dodam że te fotki robiłem w dwóch różnych miejscach w mojej okolicy, dość łatwo je namierzyć, bo śpiewają podobnie do gili a teraz przeważnie na szyszkach modrzewia grasują co zresztą widać na fotkach.

#11 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 05 grudzień 2006 - 19:57

No to ja też przyłączam się do pytania gdzie w grudniu :)


Jak dla mnie to, mrozik, lekki śnieżek, czatownia i padlina
Liczę na myszołowy, kruki, sójki, lisy i cokolwiek podejdzie :mrgreen:
Mam też pomysł na jastrzębia 8-)

Tylko kiedy ja znajdę na to czas :confused:

#12 Brzeku

Brzeku
  • Małomówny
  • 24 postów
  • Lokalizacja:
    Wioska

Napisano 05 grudzień 2006 - 20:39

skoro tak mówisz to jutro wybiore się na pare minut pod czatownie, zobacze czy mięsko znikneło :-) jeśli tak topodrzuce nowe i bede tak podrzucał co 2 dni aż się chmurki rozejdą i zasiadam na czatach :-D dzięki za rade :beer:

#13 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 05 grudzień 2006 - 20:42

Ta sigma zbierała wiele pochlebnych opinii

Proponuje relacje z naszych wypraw umieszczać w wątku: Gdzie w ........ , stworzymy coś na kształt notesu, pamiętnika, fajnie będzie do tego potem wracać :-D

#14 kacpero

kacpero
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 05 grudzień 2006 - 20:51

To są moje "subiektywne" spostrzeżenia. Napisałem że do 200mm jest całkiem przyzwoicie. Tylko jak ma się zakres do 300mm to zawsze kusi żeby go użyć a wtedy niestety już jest trochę gorsza jakość (ostrość). Zdjęcia raczej poruszone nie są bo miałem podpórkę a czas migawki był około 1/2000s. To jest właśnie efekt tej sigmy na 300mm. Może mam taki egzemplarz. Nie mówię że jest całkiem do niczego, chciałem po prostu pokazać że testy się sprawdzają w przypadku tego szkła. Może to być pomocne dla kogoś kto właśnie chce kupić jakieś szkiełko.

#15 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 05 grudzień 2006 - 21:54

Zdjęcia raczej poruszone nie są bo miałem podpórkę a czas migawki był około 1/2000s.


Nie spojrzałem w exif :blush: w takim razie odległość za duża


Tylko jak ma się zakres do 300mm to zawsze kusi żeby go użyć a wtedy niestety już jest trochę gorsza jakość (ostrość)


Jestem pewien, że przy 300 mm. wyciśniesz z niej znacznie więcej

#16 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 488 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 05 grudzień 2006 - 22:34

Kacpero, przecież to dopiero pierwsze próby. Spokojnie, będzie dobrze. :-D

#17 Dagu

Dagu
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Lokalizacja:
    Ostroróg

Napisano 05 grudzień 2006 - 23:13

Idę w czwartek przez las, aparat wisi na szyji z zommem do 70, idę i kątem lewego oka widzę czarne, ze 6 m od drogi, zgłupiałem na moment:
Dołączona grafika
Robię ujęcie, dwa myślę że martwy :blink: , dociążony ołowiem :?:
I co na to?

A7III + 200-600, 85/1,8, MC 11 z  18-35/1,8 ART;  50-135/2,8 ATX; 100-300/4 Apo HSM; i sterta MD X700 itd.


#18 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 grudzień 2006 - 08:37

Dagu, może sie schlał i leżał tam pijany ;-) A tak na poważnie to co z nim, bo urwałeś w połowie - w końcu się poruszył, masz jeszcze jakieś zdjęcia. Ja chodzę ostatnio po łąkach, gdzie widzę dużo śladów po dzikach ale jeszcze się nie natknąłem.

#19 Dagu

Dagu
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Lokalizacja:
    Ostroróg

Napisano 06 grudzień 2006 - 13:14

Tak, tak, już kończę. No wieć myślę że pewnie postrzałek i zdechł, patrzę czy oddycha, ale nie widzę, no to po cichu krok do tyłu i szukam w torbie ruskiej 200, podpinam obiektyw , podkręcam czułość i olśnienie :shock: Jak jest ranny to pomnie :mrgreen:
Ale nic, oparłem się o sosnę i pstryk ( Dwudziestka do najcichszych nie należy )- widzę w celowniku że otworzył oko i druki pstryk, wygląda to tak:
Dołączona grafika

Następne ujęcia raczej nieostre, dostałem dygawki w obawie że wystartuje do mnie, cały czas zakładałem że może być postrzelony. Dzik znudzony klapaniem migawki... i tyle go widziałem. Odległość ok 6 m.

A7III + 200-600, 85/1,8, MC 11 z  18-35/1,8 ART;  50-135/2,8 ATX; 100-300/4 Apo HSM; i sterta MD X700 itd.


#20 kacpero

kacpero
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 06 grudzień 2006 - 13:32

Gratuluje spotkania i zdjęć. Miałeś szczęście i wykorzystałeś okazję.





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych