Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Przeganiacz zwierzyny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#21 Magnum43

Magnum43

Napisano 17 luty 2011 - 12:21

Witam

Cześć. Ostanio na wypadzie w swoje ulubione tereny spotkałem dziwną konstrukcję
P.s. To coś znajduje się na terenie obszaru Natura 2000

Jest to urzadzenie które wolno stosowac :-/
Wszystko dzieje sie za wiedzą RDoŚ ich stanowisko jest takie ze w chwili obecnej są to grunty prywatne pod uprawę roslin. Podobno jest to w zgodzie z Naturą 2000 zresztą to nie rolnik wystawił to ustrojstwo tylko OHZ aby ograniczyc szkody od zwierzyny plowej i czarnej.
Jezeli nie wygraja tej batali to OHZ bedzie załatwiony na amen :-/ w ub roku sama przyroda im pomogła i szkód nie bylo bo problem spłynął wraz z powodzią. Urządzenie zostanie usuniete w okresie kiedy ptaki przylecą na lęgi (przynajmiej takie mam zapewnienie od LP )
Są wprawdzie bardziej humanitarne metody ale np Hukinol nie działa juz wogóle a nowy preparat W1 i W2 opracowany w IOR w Poznaniu nie ma jeszcze atestu :cry:
Odsyłam do lektury
Repelent odstraszajacy W1 W2
Z wczorajszego objazdu po części północnej i południowej wynika że zwierzyna ma sie całkiem dobrze ;-)
W części północnej duze chmary jeleni FOT 1 W części południowej bardziej rozproszone ale sa prawie na kazdej rębni i korują na bieżąco :) FOT 2
Pozdrawiam i udanych łowów .

#22 fotomarys (Marian)

fotomarys
  • Lokalizacja:
    kraków

Napisano 17 luty 2011 - 19:22

Magnum43, Też ostatnio byliśmy i rzeczywiście zwierzyna pomału się przyzwyczaja. Gratuluję fotek, nam niestety nie udało się zobaczyć takiej chmary jak wasza.
również pozdrawiamy i do zobaczenia na fotołowach

NIKON D300s + sigma 500/4,5 + sigma70-200/2,8EX II MACRO, Manfrotto 501HDV






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych