Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

Clamp - gdzie kupić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#41 BialyRybnik

BialyRybnik
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Lokalizacja:
    Rybnik

Napisano 18 styczeń 2011 - 17:19

Czy ktoś byłby zainteresowany takim uchwytem?? Jest też możliwość wzięcia z większą klamra trzymająca statyw wtedy można blendę bez problemu przytrzymać. Pytam bo będę zamawiał pod koniec przyszłego tygodnia ;-)

#42 peteref

peteref
  • Użytkownik
  • 185 postów
  • Lokalizacja:
    Toruń

Napisano 18 styczeń 2011 - 18:06

Sam kombinuję z clampem i w mojej wersji na końcu będzie bardzo mocny krokodylek. Będę w niego wpinał zwykłe plastikowe lub drewniane klamerki do bielizny; krokodylek trzyma je dość mocno, a siłę zacisku klamerki można regulować (sprawdzone) ;-)
Staram się...

#43 BialyRybnik

BialyRybnik
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Lokalizacja:
    Rybnik

Napisano 18 styczeń 2011 - 18:22

No jak ktoś sam robi nie ma problemu. Ja proponuje to co mogę "sprowadzić"

#44 asfoto (Andrzej Smoliński)

asfoto
  • Lokalizacja:
    Brzuśce/pomorskie

Napisano 18 styczeń 2011 - 21:46

ostapowicz, ciekawe jak zachowywał by się ten wąż segmentowany. Na ile powracałby do poprzedniego położenia i jakie obciążenia byłby w stanie wytrzymać.

Parę dni temu wysłałem meila do dilera Wimberleya w Polsce... koszt takiego clampa, który chciał sprzedać Psion wyniósł by 200zł... do tego czas oczekiwania to około miesiąca. :lol:

Nikon D500 T17-50 VC, S 150 OS, Samyang 8mm
Facebook


#45 BialyRybnik

BialyRybnik
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Lokalizacja:
    Rybnik

Napisano 18 styczeń 2011 - 21:56

Przed chwilą rozmawiałem z znajomym który się zajmuje makrofotografią, że Wimberley jest bardzo dobry, ale do przytrzymania cięższych rzeczy typu blenda, ale gdy miał złapać jakąś małą łodygę to problemy były, niby strasznie drżały przy przytrzymywaniu jakiegoś małego źdźbła.

#46 Psion

Psion
  • Użytkownik
  • 256 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 18 styczeń 2011 - 21:58

Ja moge zalatwic taki "waz" ruchomy jak w oryginale, najtanszy jest w kolorze bialym, sa jeszcze czarne i niebieskie.

Zastanawialem sie tez nad produkcja takich jak oryginal, brakuje mi tylko scisku do roslin, ale to trzeba by zatapic czyms podobnym.
Ktos byl by zainteresowany jednym albo drugim?

#47 asfoto (Andrzej Smoliński)

asfoto
  • Lokalizacja:
    Brzuśce/pomorskie

Napisano 19 styczeń 2011 - 08:06

Psion, no to standardowe pytanie, jaki długi byłby taki wąż i dlaczego tak drogi :-D ;-)

Nikon D500 T17-50 VC, S 150 OS, Samyang 8mm
Facebook


#48 Psion

Psion
  • Użytkownik
  • 256 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 19 styczeń 2011 - 08:12

Psion, no to standardowe pytanie, jaki długi byłby taki wąż i dlaczego tak drogi :-D ;-)


Dlugosc do wyboru i od niej zlezy cena, oryginal ma dlugosc 49 cm sklada sie z 34 sztuk lacznikow
Najlepsza oferta to 21 segmentow za $6.5 w tym wyslka USA do USA, dojdzie jeszcze wyslka do Polski chyba juz pod wskazany adres + prowizja.
I 15 m za 215$

#49 BialyRybnik

BialyRybnik
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Lokalizacja:
    Rybnik

Napisano 19 styczeń 2011 - 09:04

Płacić tyle za jedno ramie to chyba za dużo. Nie wiem czym się różni takie zwykłe giętkie ramie od oryginału. I po co w zasadzie tyle przepłacać? Jak można mieć coś taniej. Widzę, że ludzi chyba patrzą zdecydowanie na wygląd niż na praktyczność tutaj.

#50 nebari (Piotr)

nebari
  • Lokalizacja:
    Nowa Sarzyna

Napisano 19 styczeń 2011 - 09:36

pomysł bardzo ciekawy ale jak patrzę na to giętkie ramię to przecież można by to zrobić z linki np. do hamulca rowerowego wyciągnąć giętką line ze środka a w środke wstawić drut miedziany (aluminium za szybko się połamie) 1 mm lub 1,5mm obdarty z izolacji i po robocie, a w razie potrzeby przylutowania do krokodylka to z miedzianym będzie łatwiej niż z aluminium i trzymać się będzie pewniej :-) taka moja mała sugestia. Co do krokodylków do ten duż można często kupić w lidlu lub castoramie w kompletach po kilka sztuk a te małe to w elektroniku.

https://www.facebook...s.Piotr.Majder/

|BODY - CANON EOS 450D | CANON EOS 70D | Minolta A-2 |
|SZKŁO - SIGMA 70-300 APO DG Macro | SIGMA 18-50mm F2.8 EX DC MACRO |
|INNE - system Cokin -P, pierścienie pośrednie |


#51 BialyRybnik

BialyRybnik
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Lokalizacja:
    Rybnik

Napisano 19 styczeń 2011 - 09:47

No też tak można i co najważniejsza tanio. Ale im więcej tych elementów tym bardziej może sprzęt zawodzić .

#52 Psion

Psion
  • Użytkownik
  • 256 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 19 styczeń 2011 - 10:27

Płacić tyle za jedno ramie to chyba za dużo. Nie wiem czym się różni takie zwykłe giętkie ramie od oryginału. I po co w zasadzie tyle przepłacać? Jak można mieć coś taniej. Widzę, że ludzi chyba patrzą zdecydowanie na wygląd niż na praktyczność tutaj.


BialyRybnik orygialem sie nie bawiales, wiec nie wypowiadaj sie na jego temat :)

Zobacz o dopiero oceniaj
Tu sa oceny z siecie:
http://www.bhphotovi...uct/205330-REG/
Wimberley_PP_100_Plamp_Articulating_Arm.html
zakladka - Customer Reviews

dodatkowy kawalek:
http://www.bhphotovi... ... nsion.html

Ceny sa na rynek USA gdzie i tak sprzet jest tanszy niz w "biednej" Polsce :(

#53 BialyRybnik

BialyRybnik
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Lokalizacja:
    Rybnik

Napisano 19 styczeń 2011 - 10:45

Ja się sugeruję opiniami doświadczonego makrofotografa i sam to mi powiedział. Jakby dobrze spisywały się oryginały to po co by miał na nie psioczyć? Ja mówiłem, też że dużo ludzi patrzy na wygląd a nie praktyczność. Po co oryginalne ramię z USA za 5$ skoro mogę mieć taniej tutaj w Polsce i tak samo praktyczne.

#54 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 23 styczeń 2011 - 14:54

Znalazłem na allegro takie oto rzeczy.

http://allegro.pl/lu... ... 44858.html
http://allegro.pl/su... ... 44539.html
http://allegro.pl/lu... ... 48845.html
http://allegro.pl/ze... ... 03452.html

dwa pierwsze mają już "klamry" zamontowane fabrycznie pozostaje dokupić jeszcze jedną wielkość wg. potrzeb i gotowe ja kupiłem najmniejszy ścisk stolarski sprężynowy 100 mm na allegro za 1,20 zł/szt.
Wojtek

#55 mils

mils
  • Użytkownik
  • 118 postów
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 01 luty 2011 - 13:16

Dołączona grafika

ktoś z forum Canona sprzedaje coś takiego. Może się komuś przyda.

Źródło - http://canon-board.i...ead.php?t=73419
500D+BG-E5 | EF 70-200 f/4 L USM | 18-55 IS | Panasonic Fz7 + Raynox DCR-250

www.mils-photo.weebly.com

#56 carrie (Karolina)

carrie
  • Lokalizacja:
    Przechlewo

Napisano 01 luty 2011 - 19:22

Też właśnie niedawno to widziałam. Tylko czy te małe ściski zbytnio nie pokaleczą rośliny?

Pentax K200D, Kit 18-55mm + manualna szklarnia


#57 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 02 luty 2011 - 07:57

Też właśnie niedawno to widziałam. Tylko czy te małe ściski zbytnio nie pokaleczą rośliny?

Nie trzeba rośliny łapać w ścisk, można ja tylko zahaczyć tym małym krokodylkiem jak haczykiem, a ponieważ ramię jest cienkie więc łatwo da się ustawić roślinę w odpowiedni sposób w stosunku do obiektywu.
Ja zrobiłem sobie taki uchwyt z tych lupek, do których podałem linki powyżej, ale w moim przypadku potrzebny był uchwyt, którym przymocuje się lampę błyskową do statywu tak aby była odsunięta od obiektywu, a jednocześnie można w elastyczny sposób kierować światłem.
Wojtek

#58 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 05 luty 2011 - 18:47

Dzisiaj kupiłem w Media Expert statyw - bardzo dziwny, który przerobiłem na clamp potrzebny mi do montowania lamp tak aby były odsunięte od obiektywu, a jednocześnie dało się niemi manipulować w celu ustawiania odpowiednio światła.
Cena statywu 9,90 zł, klamra 1,20 zł czyli za darmo :lol: statyw ma coś w rodzaju głowicy z wysuwana płytką, całość składa się z takich elementów, które można rozłączyć, lub łączyć tworząc ramie różnej długości.
Ja potrzebowałem uchwytu do lamp, ale równie dobrze można na końcu zamontować jakiś uchwyt, albo krokodylek.

5.
Dołączona grafika

A tak wyglądają moje dwa prototypowe urządzenia jeden przerobiony z lupy jak opisywałem wcześniej, a drugi ze statywu kupionego za 9,90 zł

6.
Dołączona grafika
Wojtek

#59 asfoto (Andrzej Smoliński)

asfoto
  • Lokalizacja:
    Brzuśce/pomorskie

Napisano 06 luty 2011 - 15:03

ostapowicz, właśnie zastanawiałem się nad podobnym rozwiązaniem, też widziałem tego typu statyw w ME. Zastanawia mnie jednak to, czy jeśli jeśli odepnę dwie nogi, to będzie możliwość podpięcia ich do tej pozostałem, tzn. przedłużenia ramienia.
pzdr ;-)

Nikon D500 T17-50 VC, S 150 OS, Samyang 8mm
Facebook


#60 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 06 luty 2011 - 15:50

asfoto, Można podpiąć nogi do jednej, dość łatwo się je wyciąga, ja spiąłem dwie i pól nogi (chyba) :mrgreen:
Wojtek





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych