Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

Clamp - gdzie kupić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#21 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 16 styczeń 2011 - 11:47

Z czego jest zrobiona czesc miedzy "spinaczami"?

Podtrzymuję pytanie. Wygląda 'znajomo', ale jakoś nie mogę skojarzyć :-/

#22 BialyRybnik

BialyRybnik
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Lokalizacja:
    Rybnik

Napisano 16 styczeń 2011 - 11:53

To jest giętkie ramie coś podobnego jak w lampkach biurkowych :)

#23 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 16 styczeń 2011 - 11:57

BialyRybnik, dzięki. Jak byś podał namiary gdzie można taką 'cienką' wersję dostać to byłoby super.

#24 BialyRybnik

BialyRybnik
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Lokalizacja:
    Rybnik

Napisano 16 styczeń 2011 - 12:03

No i w tym problem, że nie wiem :/ Znajomy to robi, ale nie kwapi się żeby powiedzieć skąd wziąć takie ramie :-( neta przeszukałem i nadal nie wiem gdzie takie coś można kupić. Może wy coś znajdziecie mam nadzieje ;-) to też poproszę o namiar :lol: Jeszcze go tam podpytam ;)

#25 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 16 styczeń 2011 - 12:05

Jeszcze raz dzięki - kurcze gdzie ja to widziałem...?

#26 BialyRybnik

BialyRybnik
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Lokalizacja:
    Rybnik

Napisano 16 styczeń 2011 - 12:12

Jedynie od niego to kupno mogę zaproponować w tym momencie

P.S Ja już wszystkie OBI, Castoramy, Praktikery objechałem i nigdzie tego nie było :/

#27 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 16 styczeń 2011 - 13:02

widziałem takie giętkie ramię w sklepach z lampami a konkretnie w NOMI z tym tylko że było odrobinę grubsze i krótsze cena jakieś 20 zł + dwa ściski małe też chyba 20 zł.
BialyRybnik, ile kosztuje to cudo u twojego znajomego.
Wojtek

#28 BialyRybnik

BialyRybnik
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Lokalizacja:
    Rybnik

Napisano 16 styczeń 2011 - 13:10

40zł powiedział jak na razie. Cena może pójść nieznacznie w dół. Ponoć kłopot jest z tym ramieniem. Ciężko dostać.

#29 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 16 styczeń 2011 - 13:17

Cena atrakcyjna, znalazłem takie ramie długość 70 cm bez czarnej izolacji cena za szt. 15 zł ale muszę jeszcze sprawdzić czy zachowuje nadany kształt czy powraca do poprzedniej pozycji.
Jutro zadzwonię i dam znać.
Wojtek

#30 BialyRybnik

BialyRybnik
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Lokalizacja:
    Rybnik

Napisano 16 styczeń 2011 - 13:19

Powiem, że sam bałem się tych 48 cm. Ale według mnie taka długość jest wystarczająca. Zależy też kto jakiego obiektywu używa. Te 48 cm spokojnie u mnie daje rade :)

#31 zurkow

zurkow
  • Użytkownik
  • 80 postów
  • Lokalizacja:
    Września/Poznań

Napisano 16 styczeń 2011 - 13:24

Po lekturze książki "Bezkrwawe Łowy" myślę z ojcem nad zrobieniem takiego 'plampa'.
Ramię można wykonać z:
- gęsiej szyjki (chociażby przewodu ciśnieniowego - np. od kompresora), usztywnić można ją poprzez dodanie drutu aluminiowego.
- rurki/statywu mikrofonowego - konstrukcyjnie jest to sprężyna w czarnej folii. Wydaje mi się, że podobne rozwiązanie zastosował kolega BialegoRybnika
Z jednej strony narzędziowa (?) klamerka.
Z drugiej natomiast albo miniaturowa klamerka narzędziowa albo klamerka do kwiatów (nie wiem co lepiej się sprawdzi)

Gęsią szyjkę podobno można dostać w Praktikerze (nie sprawdzałem jeszcze).

#32 BialyRybnik

BialyRybnik
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Lokalizacja:
    Rybnik

Napisano 16 styczeń 2011 - 13:28

Po lekturze książki "Bezkrwawe Łowy" myślę z ojcem nad zrobieniem takiego 'plampa'.
Ramię można wykonać z:
- gęsiej szyjki (chociażby przewodu ciśnieniowego - np. od kompresora), usztywnić można ją poprzez dodanie drutu aluminiowego.
- rurki/statywu mikrofonowego - konstrukcyjnie jest to sprężyna w czarnej folii. Wydaje mi się, że podobne rozwiązanie zastosował kolega BialegoRybnika
Z jednej strony narzędziowa (?) klamerka.
Z drugiej natomiast albo miniaturowa klamerka narzędziowa albo klamerka do kwiatów (nie wiem co lepiej się sprawdzi)

Gęsią szyjkę podobno można dostać w Praktikerze (nie sprawdzałem jeszcze).


Tak tylko to jest dużo więcej kombinowania z takim sposobem. Z jednej jest tzw. "krokodylek" tak jak klamry do akumulatorów tylko takie małe. A z drugiej strony jak widać taki chwytak. Można go zapewne dostać w jakimś markecie. Jak pisałem nie wiem, skąd jest to ramie. Trudno na ogół je dostać. A jak są to widziałem za 50cm cenę 50zł. Więc chyba nie bardzo się to opłaca.

#33 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 16 styczeń 2011 - 13:29

W internecie szukajcie pod nazwą peszel, i trzeba wstawić miedziany drut do środka jak napisał zurkow,
http://tanio.pl/4747... ... tanio.html
Wojtek

#34 BialyRybnik

BialyRybnik
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Lokalizacja:
    Rybnik

Napisano 16 styczeń 2011 - 13:34

Też jakiś sposób z tym drutem to jest. Ja chyba jeszcze zamówię jeden taki sam i a drugi z większą klamrą do trzymania blendy itp.

#35 Wiktor (Robert Witkowski)

Wiktor
  • Użytkownik
  • 313 postów
  • Wiek: 50
  • Lokalizacja:
    Ełk

Napisano 16 styczeń 2011 - 19:11

Takie przegubowe ramię można wykonać z segmentowych węży do powietrza i cieczy chłodzących (pracuję na wytłaczarkach PCV i tam są identyczne ;-) ) Tu pierwszy z brzegu link: http://www.marcosta.... ... biarek.htm Niestety są one dość drogie :-(

#36 BialyRybnik

BialyRybnik
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Lokalizacja:
    Rybnik

Napisano 16 styczeń 2011 - 19:27

No też można ale w tym problem, że drogie to. Zapewne jakbyś kupił takie ramie, to by nie wiele taniej wyszło niż oryginał. To już wolałbym dopłacić do tego oryginału. A takie coś jak znajomy mi zaproponował jest chyba warte swej ceny.

#37 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 16 styczeń 2011 - 19:31

mnie też trochę ten "krokodylek" niepokoi, że będzie roślinkę zgniatał zbyt mocno. Ale ogólnie wygląda to nieźle i na jedną sztukę bym się chyba pisał.
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#38 BialyRybnik

BialyRybnik
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Lokalizacja:
    Rybnik

Napisano 16 styczeń 2011 - 19:51

No w przyszłym tygodniu będę u niego to zamawiał. Krokodylek, rzeczywiście niektóre roślinki mogą zostać zgniecone. Muszę z nim o tym porozmawiać. Chyba, że wy macie jakieś pomysły skąd taki plastik wziąć? Także jeśli ktoś jest zainteresowany proszę pisać :-)

#39 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 16 styczeń 2011 - 20:23

Eeee te węże segmentowe nie są takie drogie np. ten:
http://sklep.eotech.... ... p-361.html do tego dwa uchwyty 20 zł więc 60 zł wyjdzie.
Wojtek

#40 BialyRybnik

BialyRybnik
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Lokalizacja:
    Rybnik

Napisano 16 styczeń 2011 - 20:36

Kwestia jak kto woli chyba ;-) Ja zostanę przy swoim wyborze :-P





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych