Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Grudzień 2010


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1554 odpowiedzi w tym temacie

#21 kecaj2

kecaj2
  • Użytkownik
  • 73 postów
  • Lokalizacja:
    Tarnów/małopolska

Napisano 01 grudzień 2010 - 21:45

Ja się chyba pochlastam co z tego że uda mi się zrobić zdjęcie jak spiernicze obróbkę.No nic dalej będę się dokształcał dzięki Waszej pomocy :-/

#22 maciejowy (Maciej Smolarczyk)

maciejowy
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 grudzień 2010 - 21:50

Drojac, piekne kadry, szkoda ustawien. Coz, za gapowe sie placi. A co ze sniegiem, nie ma u Ciebie?

Judyta, niezle otwarcie

UBI, dzis byla pogoda na siedzenie. Jakos tak mi te ostatnie dwie sojki na lekko nieostre wygladaja. Byly myszaki ???
nikon d90 + nikkor 18-105 VR II + nikkor 70-300 VR II + sigma 150-500 APO DG HSM OS + 10 mm f/2.8 EX DC FISHEYE HSM
http://msmolarc.republika.pl

#23 Mustang_71

Mustang_71
  • Lokalizacja:
    Nowa Ruda

Napisano 01 grudzień 2010 - 21:59

kecaj2, dokształcaj się dokształcaj :-) I nic na siłę.
Czasem lepiej dać prosto z puszki (ewentualnie coś rozjaśnić, lekko dodać kontrastu, czy wyostrzyć) niż na siłę "malować" uchwycony kadr.

Jaką masz puszkę i szkiełka?

Gratuluję reszcie ładnie rozpoczętego grudnia. Ja jutro w teren :vivalabamba:

... jest wolna chwila??? No to czas do lasu :)
Canon EOS 5D III, C 24-105 f/4.0 L IS USM, C 300 f/2.8L EF IS II USM, TC EF 2.0x III, C 100-400mm L IS USM, "pośredniaki" - Manfrotto 055XPROB


#24 Judyta

Judyta
  • Użytkownik
  • 2223 postów
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 01 grudzień 2010 - 22:49

Drojac, kolorków nie tykałam- tylko niebo minimalnie przyciemniłam- bo na tym mrozie nie chciało mi się zakładać szarej połówki no i odrobinkę śnieżek rozjaśniłam :mrgreen:

#25 kecaj2

kecaj2
  • Użytkownik
  • 73 postów
  • Lokalizacja:
    Tarnów/małopolska

Napisano 01 grudzień 2010 - 23:22

MUSTANG_71 puszka to A-300 a szkiełka sigma 150-500 5-6,3 i sigmę 70 makro i jeszcze trochu dupereli

#26 Dratwa (Paweł Szydło)

Dratwa
  • Lokalizacja:
    Pogórze Strzyżowskie

Napisano 02 grudzień 2010 - 02:45

Judyta, z zacną modelką rozpoczęłaś grudzień. Tomek_K, Drojac, świetny początek.
a ja się zagapiłem i dałem pstryki popełnione wczoraj do listopadowego. ale ten czas leci.
mnie grudzień zaczął się dobrze bo zobaczyłem w końcu pierwszy raz w życiu z bliska myszołowa i kruka.
mam jeszcze jak się patrzy na budkę.
23.
Dołączona grafika

#27 UBI (Robert)

UBI
  • Lokalizacja:
    Konstancin-Jeziorna

Napisano 02 grudzień 2010 - 06:40

maciejowy, tak jak pisałem wcześniej wyszedłem dośc późno, kiedy u nas już słońca nie było, więc foty sa jakie są co do myszaków to nie siadło nic prócz sójek i jednej bogatki która przycupnęła na padlinie. Nadlatywał kruk ale nie siadł tylko klukał gdzieś z tyłu. Mam nadzieję że jutro będzie trochę słonka to wyskoczę posiedzieć z samego rana. A kiedy Ty chcesz usiąść :?:
CANON

#28 kalinek123

kalinek123
  • Użytkownik
  • 2041 postów
  • Wiek: 28
  • Lokalizacja:
    Kikół/Toruń

Napisano 02 grudzień 2010 - 07:51

24
Dołączona grafika
25
Dołączona grafika
Eos 450D/Sigma 120-400/EF 18-55 mm IS/Canon EF 50 f/1.8 II/Helios/StatywBenro+Głowica Benro

http://piotrkalinowski.manifo.com/

Sprzedam Głowice Manfrotto 700RC2!

#29 carrie (Karolina)

carrie
  • Lokalizacja:
    Przechlewo

Napisano 02 grudzień 2010 - 12:01

Dratwa no to jak to pierwsze twoje spotkanie z takimi ptakami to tylko pogratulować. Wrażenia pewnie bezcenne;

Pentax K200D, Kit 18-55mm + manualna szklarnia


#30 enkoder (Paweł)

enkoder
  • Użytkownik
  • 1337 postów
  • Wiek: 48
  • Lokalizacja:
    Wrocław, Krzyki

Napisano 02 grudzień 2010 - 12:23

Drojac, 22 wymiata

#31 zyga (Karol Niemiec)

zyga
  • Użytkownik
  • 463 postów
  • Lokalizacja:
    Tczew-Gniew

Napisano 02 grudzień 2010 - 13:06

Wyłapane z dużego stada.

26.
Dołączona grafika

27.
Dołączona grafika

#32 Ark (Arkadiusz)

Ark
  • Użytkownik
  • 2221 postów

Napisano 02 grudzień 2010 - 13:19

zyga, 26. świetne!

...spokój grabarza...

 

http://www.listkiewicz.eu


#33 carrie (Karolina)

carrie
  • Lokalizacja:
    Przechlewo

Napisano 02 grudzień 2010 - 14:03

W końcu coś innego niż sikorki zapodam ;-)

28.
Dołączona grafika


Pentax K200D, Kit 18-55mm + manualna szklarnia


#34 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 02 grudzień 2010 - 14:10

carrie, - ale patyk ten sam ;>

zyga, - 26. b.fajne.
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#35 carrie (Karolina)

carrie
  • Lokalizacja:
    Przechlewo

Napisano 02 grudzień 2010 - 14:18

carrie, - ale patyk ten sam ;>

oj tam ;-) widocznie się spodobał bo na innym nie siadają ;-)
No to tym razem bez kijka :-P

29.
Dołączona grafika


Pentax K200D, Kit 18-55mm + manualna szklarnia


#36 Ark (Arkadiusz)

Ark
  • Użytkownik
  • 2221 postów

Napisano 02 grudzień 2010 - 14:33

carrie, 28 - co za zadziorne spojrzenie. Fajny kadr :-)

...spokój grabarza...

 

http://www.listkiewicz.eu


#37 Dratwa (Paweł Szydło)

Dratwa
  • Lokalizacja:
    Pogórze Strzyżowskie

Napisano 02 grudzień 2010 - 15:40

zyga, podobają mi się oba, ale bardziej 26.
carrie, co do mich wrażeń to masz rację z kilku metrów wyglądają
przepięknie...wyobrażam sobie jak imponujący widok musi przedstawiać bielik...
na następną zimę to sobie pobuduję prawdziwą budę w dobrym miejscu. tan szałas to zbudowałem tak na próbę, praktycznie bez wiary w sukces w postaci większych gości, czasu trochę brakuje, zima u mnie pluchowata, ale mimo iż następny raz siądę nawet nie wiem kiedy to co dzień coś wynoszę aby się miejsca trzymały. dziś właśnie wróciłem: był tylko jeden kruk ale za to jest czwarty myszoł.
carrie, ten na 29. przefajny; wygląda jakby bałwana chciał ulepić :-D

#38 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 02 grudzień 2010 - 20:39

Paradoksalnie lenistwo wyszło mi dziś na dobre - chyba taki początek będzie właściwy. Ale cofnijmy się w czasie kilkanaście godzin - jest 6 rano, dzwoni budzik - zerkam za okno, sypie śnieg, pierwszy w tym roku u nas, do tego wieje dość mocno. Lenistwo bierze górę. Zegar dostaje klapsa żeby nie darł darej japy a ja kładę się spać. Podubdka o 9, śniadanie i standardowa procedura - "podrzucić do pieca" czyli zanieść coś na łąkę. Pakuję się, profilaktycznie borę plecak i statyw i w drogę. Jazda rowerem w śniegu to średnia przyjemność przy założeniu, że jest się obładowanym jak juczny wielbłąd. Ale docieram na miejsce, z daleka widzę że na gnoju urzędują sroki i pięć kruków. Naturalnie spłoszone odlatują a ja rozkładam to co przyniosłem i ... zaczynam się zastanawiać. Wieje, sypie - aura wymarzona dla "ciekawych" kadrów - aaaaa, wejdę na godzinkę do budy - zobaczę co się będzie działo, najwyżej wyjdę. Była godzina 10.15. Wyszedłem o 15.30 a mogłem później. Po 15 minutach przyleciała sroka a chwilę za nia sójka.

30
Dołączona grafika

Wiatr momentami się wzmagał a śnieg zaczynał mocniej sypać.

31
Dołączona grafika

Po oględzinach placu znikają. Starndard. Wracają po kolejnych kilkunastu minutach ale już w konkretnej ilości - srok kilkanaście, jedna wrona i sójka. Po chwili dolatuje kilkanaście wron i jest już za ciasno na jakiekolwiek zdjęcia. Od razu przypomina mi się miniony sezon a raczej jego "najruchliwszy" okres. Może jest i ciasno, ale znajduje się miejsce dla myszołowów które lądują jeden po drugim. Są cztery na placu, wpada piąty - jasny i od razu robi porządek

32
Dołączona grafika

Nawet jeśli byłbym przygotowany z odległością na walki, nic by z tego nie wyszło. Zawalikadrów było tyle, że szanse na czyste trawienie iluzoryczne. Robi się coraz tłoczniej i myszaki jeden po drugim odlatują

33
Dołączona grafika

W ich miejsce przylatują następne ale na placu nic się nie zmienia. Siedzę, patrzę, jest ciepło, czekam ... Przy takiej ilości musi się coś wydarzyć. W tym roku wrony wiodą prym jako najbardziej liczebna grupa ptaków.

34
Dołączona grafika

Piorą się bez opamiętania ale w takim tłoku, że można tylko patrzeć i uśmiechać pod nosem :)

35
Dołączona grafika

W pewnym momencie następuje lekkie poruszenie, myszaki odlatują - myślę, bielik. Ale gdzie tam, zerkam w lewo i widzę tylko dupsko lisa. Tego czarnego, który odwiedził mnie jakiś czas temu. Wlazł cichcem między ptaki, ukradł coś i poszedł sobie. Wróci myślę - musi, bo tym co zabrał się nie naje :) I miałem rację, ale co z tego ? wracał 5 razy, za każdym razem cicho wchodząc między żerujące ptaki, które uznały go za swojego nie podnosząc larum. Kilka kadrów, wszystkie koszowe bo z ptasią dekoracją na tle kudłacza.

36
Dołączona grafika

Lis nadchodził z wysokiej trawy z lewej strony, z prawej zaś ... nagle nadleciał bielik, młody. Wywołał niewielkie poruszenie na placu, usiadł i się patrzy co zabrać bo ucztować w takim tłumie chyba mu nie leży.

37
Dołączona grafika

Niestety w mig został otoczony przez wrony i zmuszony do odlotu - naturalnie w towarzystwie kruków, które dziś w takiej roli tylko występowały. No od czasu do czasu mignął mi jeden czy dwa w tłumie ale głównie trzymały się na uboczu. Drobnica przylatywała i odlatywała nieustannie - idealny dzień do trenowania zdjęć w locie ;)

38
Dołączona grafika

W międzyczasie przyłaziło lisisko, kradło kurczaka po czym odchodził a w jego miejsce zjawiał się bielik, jeden z dwóch młodych którym towarzyszył starszy osobnik, niestety trzymał się z dala od ziemi i tylko pojawiał się, gdy któryś z małolatów buchnął coś ze stołu.

39
Dołączona grafika

Kilka lądowań tuż przed budą, niestety czystych kadrów jak na lekarstwo - po prostu się nie dało. Jedynie gdy nalatywał z kołków z lewej strony, popstrykałem co nieco w locie - pewnie wrzucę w tematyczne. Ale chodzi głównie o przeżycia, których dziś nie zabrakło - ba, był nadmiar. Nie dość że pięknie śnieżyło za "oknem" to działo się tyle, co przez wszystkie ostatniej posiedzenia w minionym miesiącu. A to dopiero początek grudnia :]

40
Dołączona grafika

Po 15 na placu zostały już tylko wrony. Czas się zbierać, pomyślałem ...

41
Dołączona grafika

Poskładałem graty, otwieram klapę a na drzewie siedzi ... ;) No cóż, zdarza się. Do następnego razu :)

#39 damian2000 (Damian Bednarz)

damian2000
  • Lokalizacja:
    okolice Krakowa

Napisano 02 grudzień 2010 - 20:43

Drojac, bardzo lubię takie ujęcia tzn.: ze śniegiem. Świetne kadry

Pierwszy test karmnika. Wyszło parę niedoskonałości(do poprawy), ale ogólnie może być.
Z racji testów byłem w namiocie tylko godzinkę. W weekend statystyka się zmieni, bo gości jest więcej.

42
Dołączona grafika

43
Dołączona grafika

44- no i jeszcze takie mniej karmnikowe. Raczej krajobrazowe.
Dołączona grafika

#40 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 02 grudzień 2010 - 20:44

40. najlepsza, tylko co ona tu robi....
świetny miałeś dzień, zazdraszczam >
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych