Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Grudzień 2010


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1554 odpowiedzi w tym temacie

#1 Judyta

Judyta
  • Użytkownik
  • 2223 postów
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 01 grudzień 2010 - 17:22

Nikt nie zaczyna to ja zacznę .
1.
Dołączona grafika
2.
Dołączona grafika
3.
Dołączona grafika

#2 Szczepan

Szczepan
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 01 grudzień 2010 - 17:25

Nic nie powiem

https://www.facebook.com/Klejbuk
EOS R + EOS 6D2 + C 400 2.8 IS + TC 1.4III +TC 2.0III + C70-200/2.8 + C24-105/4 + C RF35/1.8 STM + C50/1.8 STM + C 85/1.8 + Manfrotto 055XPROB+Benro GH-3


#3 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 01 grudzień 2010 - 17:29

Judyta, - Matyldzia?
a ja się pomyliłem i dałem foty z dziś do listopada:P
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#4 UBI (Robert)

UBI
  • Lokalizacja:
    Konstancin-Jeziorna

Napisano 01 grudzień 2010 - 17:33

Judyta, na proszę jakie wejście, ja miałem dzisiaj znacznie mniej szczęścia można powiedziec że u mnie byłó sójkowo :lol:
poniżej kilka póz moich dzisiejszych gości
4.
Dołączona grafika

5.
Dołączona grafika

6.
Dołączona grafika

7.
Dołączona grafika

8.
Dołączona grafika

pozdrawiam
CANON

#5 Judyta

Judyta
  • Użytkownik
  • 2223 postów
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 01 grudzień 2010 - 17:35

Szczepan, a mówiłam że mam szczęście do zwierza, trzy razy na Carskiej i trzy razy łoś :mrgreen: Ale spoko kiedyś w końcu pojedziemy razem (i pewnie zwierza nie będzie :mrgreen: )
kurdeniewiemco, może Matylda- nie przedstawiła się i chodziła tylko z jednym łoszakiem
UBI, 5 i 7 najlepsze, pozdrawiam. No i w końcu może przyjedziesz?

#6 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 01 grudzień 2010 - 17:42

Judyta, - pytam czy matylda bo miejsce wydaje się znane.
chodzila z 1tylko...no to mozna sie domyślać dlaczego...
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#7 UBI (Robert)

UBI
  • Lokalizacja:
    Konstancin-Jeziorna

Napisano 01 grudzień 2010 - 17:47

Judyta, może mnie w końcu Logiełka zabierze zimą :-D
CANON

#8 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 01 grudzień 2010 - 17:48

UBI, wyglądają jak odszumiane i to ostro.
Wojtek

#9 Judyta

Judyta
  • Użytkownik
  • 2223 postów
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 01 grudzień 2010 - 17:55

Judyta, może mnie w końcu Logiełka zabierze zimą :-D

Już w to nie wierzę
kurdeniewiemco, chyba te ... nie strzelali do młodych, mam nadzieję że tylko zostało wypłoszone przez ratraki bo akurat jeździły

#10 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 01 grudzień 2010 - 18:12

Judyta, - oby ratraki :)
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#11 karol102

karol102
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Lokalizacja:
    Pszczyna

Napisano 01 grudzień 2010 - 19:27

UBI, z sójek najbardziej mi się widzi 5 ;-)

#12 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3087 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 01 grudzień 2010 - 19:35

Oj przymroziło dzisiaj.Planowaną zasiadkę mocno rozważałem,tym bardziej ,że wczoraj miałem problemy z samochodem i do końca nie było pewne czy pojadę.Na szczęście wieczorem problem się rozwiązał i mogłem szykować graty na rano.Nie miałem tylko co rzucić pod budę i do godziny 21 latałem po sklepach i skupowałem resztki korpusów :-> .Nazbierało się trochę,więc mogłem rano ruszać.
Ranek przywitał mnie temperaturą -17,ale co tam.ubiór na cebulę i jakoś to będzie.Na miejscu byłem o 6:30.Zaczęło już mocno świtać ,więc przyspieszyłem kroku i niebawem siedziałem już w budzie.

Parę minut po 7,znaki życia zaczęła dawać mysz ,która zadomowiła się w czatowni.Zazwyczaj robi poranny spacer po zadaszeniu.A na scenie pusto.Dziwne bo zazwyczaj o tej godzinie są już sroki a zaraz po nich wrony.

Pierwsze pojawiły się dopiero koło godziny 8.00.Siadały na patolu i nic sobie nie robiły ze stołówki.Mróz wyraźnie im doskwierał i odznaczał się na piórach.Myszołów podlatywał kilka razy ,siadał przy korpusach i za chwilę odlatywał.W okolicy też cisza,nie słychać było kruków, których odgłosy zawsze dobiegały z pobliskich drzew.Tylko mróz trzeszczał i z każdym podmuchem wiatru w okienko ,przekonywał mnie ,że czas opuścić lodówkę i ruszyć w drogę powrotną.
9.
Dołączona grafika
10.
Dołączona grafika
11.Na nim mogę polegać ,pojawia się za każdym razem ;-)
Dołączona grafika
12.
Dołączona grafika
13.
Dołączona grafika

#13 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 01 grudzień 2010 - 19:50

Mimo dość konkretnego już mrozu, wspomaganego silnym wiatrem, postanowiłem dziś posiedzieć w budzie. O 6 przy domu było -14, w budzie - 17, do tego wiatr wiejący z płn-wsch czyli prawie prosto w okienko - idealnie. Całe szczęście że większość drogi miałem z wiatrem, więc strasznie nie było. Niestety przez 6 godzin siedzenia temperatura w środku podniosła się tylko do -12, ciągły napływ świeżego powietrza :mrgreen: robił swoje. Ale do rzeczy. Dziś było inaczej niż zwykle, chociaż nigdy nie jest tak samo, ale dziś różnica była znacząca. Do godziny 9 pojawiła się tylko jedna sroka i oczywiście sójka. Na łące cisza jak makiem zasiał - słychać było tylko wiejący wiatr i z samego rana kruki. Po 9 wpadły jak huragan sroki i wrony - skąd się wzięły ? nie mam pojęcia. Za chwilę przyleciał myszak i przez godzinę trwała szamotanina z żarciem. O 10 towarzystwo się zwinęło - i to chyba była jedyna norma u mnie spotykana - zwykle między 10 a 11 jest pusto albo niewiele się dzieje. Docelowo siedzieć miałem tylko do 12 bo byłem umówiony w sprawie drobnych robótek fotograficznych. Po 11 towarzystwo się znów zleciało, tym razem jednak z pokaźną ilością myszołowów oraz krukami (podejrzewam że balowali gdzieś na padlince - stąd komplet jednocześnie). No i co tu dużo pisać - ucztują. Ale jak wspomniałem - inaczej. Jakoś cicho - bez wrzasków, przepychanek. Ok 11.30 jak duch ląduje bielik nie wywołując absolutnie żadnej reakcji wśród ucztujących. Siadł w wysokiej trawie, posiedział ok 5 minut, kruki kompletnie go zignorowały tylko sroki pokicały w jego kierunku. Na zdjęciach z lądowania i odlotu widać, że na jednym z jego szponów oraz na ogonie znajduje się krew, nie sądzę żeby pochodziła z jakieś wcześniejszej wyżerki bo dziób idealnie czysty jak i pozostałe części nóg. Impreza rozkręciła się na dobre, myszaki odlatywały i przylatywały na zmianę, kruki były wyjątkowo spokojne i mało czujne, za to wrony odwrotnie - też inaczej niż zwykle. Ok 12, niestety z ogromną niechęcią, musiałem wyjść z budy i jechać do Szczecina. Po wejściu do domu telefon - spotkanie odwołane ... :angry: Netykieta zabrania używania niecenzuralnych słów więc tylko :evil: No cóż, na 1 grudnia zima się nie kończy - to na pocieszenie. Aaaaaaaaaaa, jeszcze jedna ciekawostka a zarazem głupota z mojej strony, do której wstyd się przyznać :-> 3/4 zdjęć dziś wykonane w JPEG rozmiar M i niskiej jakości - m.in te z bielikami. Wczoraj wieczorem potrzebowałem kilka obrazków do zaproszeń więc zamiast skanera użyłem aparatu - a że jakość nie musiała być najwyższa więc takie a nie inne ustawienie. Dziś niestety zapomniałem przestawić więc kolory mogą być trochę dziwne bo balans też kombinowany :mrgreen:

14
Dołączona grafika

15
Dołączona grafika

16
Dołączona grafika

17
Dołączona grafika

18
Dołączona grafika

19
Dołączona grafika

20
Dołączona grafika

21
Dołączona grafika

22
Dołączona grafika

#14 UBI (Robert)

UBI
  • Lokalizacja:
    Konstancin-Jeziorna

Napisano 01 grudzień 2010 - 19:51

ostapowicz, nie wiem jakiego programu ty używasz ale ostatnie dwa kadry są niewiele cropowane kilka % pozostałe to pełbe kadry bez obróbki jedynie zmiana wagi i rozmiaru
Tomek-K, Drojac - widzę że frekwencja u was niezła i swiatełko całkiem , całkiem, u mnie same sójki ale sam sobie jestem winien do budy poszedłem dopiero o 10 tej i było ujuz po "ptokach"
pozdrawiam
CANON

#15 Szczepan

Szczepan
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 01 grudzień 2010 - 19:53

Tomek_K, całkiem sympatycznie tam miałes

https://www.facebook.com/Klejbuk
EOS R + EOS 6D2 + C 400 2.8 IS + TC 1.4III +TC 2.0III + C70-200/2.8 + C24-105/4 + C RF35/1.8 STM + C50/1.8 STM + C 85/1.8 + Manfrotto 055XPROB+Benro GH-3


#16 Harvester (Tomek J. Kierkowicz)

Harvester
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 01 grudzień 2010 - 19:55

Drojac, 16 i 18 genialne mz :bow: :bow: :bow:

FB

tomaszkierkowicz.manifo.com


#17 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3087 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 01 grudzień 2010 - 20:05

Drojac, już myślałem,że to u mnie coś nie tak dzisiaj.Mały ruch i jakoś tak inaczej jak zwykle ,dokładnie tak jak napisałeś.Ty to jesteś mistrzu,nawet w JPEG rozmiar M :mrgreen:

#18 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 01 grudzień 2010 - 20:11

Tomek_K, oj chyba pogoda dała dziś popalić wszystkim. Ale co tam, zima to zima. Światełko było dziś świetne ale momentami robiło się ciemno. Teraz wyszedłem spojrzeć na niebo i zero gwiazd. Zapowiadali śniegu u nas - pierwszy w tym roku :-> o lisie już napisałem w tematycznym, natomiast sroka (13) też świetna ;-)

UBI, sójka (7) zdecydowanie najlepsza

Judyta 3 fajny landszafcik ale czy czasem nie kombinowałaś coś z kolorami ? ;-)

#19 Ark (Arkadiusz)

Ark
  • Użytkownik
  • 2221 postów

Napisano 01 grudzień 2010 - 20:56

Judyta, UBI, Tomek_K, Drojac, bombowo zaczęliście grudzień, oby tak dalej :thumbsup:

...spokój grabarza...

 

http://www.listkiewicz.eu


#20 Logiełka (Piotr)

Logiełka
  • Lokalizacja:
    Konstancin-Jeziorna

Napisano 01 grudzień 2010 - 21:19

Judyta, UBI, Tomek_K, Drojac, bombowo zaczęliście grudzień, oby tak dalej


cytuję poprzednika, bo nic innego nie można napisać i jeszcze jedno Judyta wspaniałe rozpoczęcie miesiąca :clap: Ty to masz farta do łosi. Ja myślę, że zdjęcie nr 2 możesz spokojnie w tematycznych umieścić.





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych