Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Grudzień 2010


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1554 odpowiedzi w tym temacie

#41 WildRoses

WildRoses
  • Lokalizacja:
    kujawsko-pomorskie

Napisano 02 grudzień 2010 - 20:48

Drojac, czyta się i ogląda taką fotorelację jak dobry film
Ale Wam wszystkim zazdroszczę tej odrobiny wolnego czasu, ja wychodzę z domu jak jest ciemno i wracam jak jest ciemno, więc o zdjeciach mogę pomarzyć. Całe szczęście że rodzinka chociaż zaangażowana w dokładanie do karmnika jak mnie nie ma - przynajmniej ptaszyska nie głodują.
Nikon i klamoty

#42 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 02 grudzień 2010 - 20:52

przynajmniej ptaszyska nie głodują.

i kot :D
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#43 Mustang_71

Mustang_71
  • Lokalizacja:
    Nowa Ruda

Napisano 02 grudzień 2010 - 20:54

kecaj2 no to sprzęt niczego sobie. Na pewno możesz z niego lepsze fotki wyciągnąć. Życzę szczerze zdjęć, które przyniosą ci radość i zadowolenie.

zyga, bardzo fajnie ci ta drobnica wyszła :-) 26. z całą pewnością może powędrować do tematycznego. Drugie też mi odpowiada :-)

carrie, Tobie też brawka się należą :clap2: na 29. lepił bałwana?

Drojac, ale się u Ciebie dzieje :shock: super relacja i zdjęcia ten młokos bielika śmieszny

damian2000, modraszka fajnie skadrowana ale chyba ciut przepalone tu i tam?

Ja dzisiaj na trochę do budy wpadłem. Myszak przyleciał gdzieś około 9.00 światło jednak było nieciekawe a dodatkowo raz czy dwa razy ruszył tylko pazurem porcję i stwierdził że chyba nie ma na razie ochoty na zimną kaczuszkę i odleciał. Po 2 godzinach pojawił się ponownie ale siadł na porcji zawieszonej na drzewie (niestety nadziewając ją na gałąź nie pomyślałem o tym aby zapewnić sobie dobrą widoczność tej zanęty z budy :-/ ) i tam z 10 minut podjadał (widocznie ta porcja była mniej zamarznięta). Około 12.00 musiałem się zawinąć do domciu a tu przyleciały na drzewa po przeciwnej stronie sceny 2 myszaki (kuchnia teraz????? Przecież ja muszę do domu iść????) na szczęście w tym momencie taka zamieć się rozpoczęła, że z czystym sumieniem mogłem ruszyć w drogę powrotną.

Po 10 minutach marszu wiatr ustał i nawet na moment słońce przebiło się zza chmur.

W każdym razie cieszy mnie, że zaglądają myszaki regularnie w miejscówkę i szans na dobre zdjęcie będzie jeszcze wiele :-)

Na scenie dzisiaj pojawił się niespodziewany gość
45. Żyrafa na śniegu?
Dołączona grafika

46. widać ile śniegu u mnie :mrgreen:
Dołączona grafika

45. Kowalik
Dołączona grafika

... jest wolna chwila??? No to czas do lasu :)
Canon EOS 5D III, C 24-105 f/4.0 L IS USM, C 300 f/2.8L EF IS II USM, TC EF 2.0x III, C 100-400mm L IS USM, "pośredniaki" - Manfrotto 055XPROB


#44 kalinek123

kalinek123
  • Użytkownik
  • 2041 postów
  • Wiek: 28
  • Lokalizacja:
    Kikół/Toruń

Napisano 02 grudzień 2010 - 20:55

zyga, Piękne czeczotki.
Ja dzisiaj spotkałem doże stadko,ale nie udało mi się ich podejść na tyle by zrobić dobre foto.
Drojac,
Widzę,że masz ruch pod czatownią.Pod moja czatownie od kilku dni tylko sroka przylatuję.
Dzisiaj wyłożyłem kurczaka i mam nadzieję ze znowu myszaki się pojawią.W sobotę szykuję zasiadkę.
damian2000,
42 mi się podoba.
MUSTANG_71,
Ale u Pana śniegu.Sarny i inne zwierzaki mają teraz trudny okres.
kowalik też ładny,lubię takie szersze ujęcia.
Eos 450D/Sigma 120-400/EF 18-55 mm IS/Canon EF 50 f/1.8 II/Helios/StatywBenro+Głowica Benro

http://piotrkalinowski.manifo.com/

Sprzedam Głowice Manfrotto 700RC2!

#45 Judyta

Judyta
  • Użytkownik
  • 2223 postów
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 02 grudzień 2010 - 20:55

Drojac, 40.- jakie wielkie oczy, świetne zdjęcia, gratuluję - pozostałym też

#46 WildRoses

WildRoses
  • Lokalizacja:
    kujawsko-pomorskie

Napisano 02 grudzień 2010 - 20:55

kurdeniewiemco, tak napisaleś że jeszcze ktoś pomyśli, że mój sierściuch na ptaszki poluje, a on tylko dziwnym trafem w kukurydzy zasmakował - ale już niedługo, w weekend instaluje kolejną blokadę z akacjowych gałęzi - odkryłam jego słaby punkt :mrgreen:
Nikon i klamoty

#47 Iroslav

Iroslav
  • Użytkownik
  • 761 postów
  • Lokalizacja:
    Amsterdam

Napisano 02 grudzień 2010 - 21:04

Drojac , fotorelacja fajna , eeehhh , u mnie tez piekna zima ale roboty przed mikolajem i swietami , ze hej :-(

Czesc Irek

D5+ N500/4G VR


#48 Harvester (Tomek J. Kierkowicz)

Harvester
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 02 grudzień 2010 - 21:05

Drojac 39 i 40 naj. Piękne kadry.

FB

tomaszkierkowicz.manifo.com


#49 Logiełka (Piotr)

Logiełka
  • Lokalizacja:
    Konstancin-Jeziorna

Napisano 02 grudzień 2010 - 21:06

Zyga, Carri, Damian - śliczne piękności, małe jest piekne szczególnie w waszym wykonaniu :bow:
Mustang - brawo, futrzaki The Best
Drojac - Twoich prac nie przystoi mi komentować więc napisze tylko tak - jutro o 6.00 u Ciebie pod budą, za dużo się dzieje jak na jednego fotografa. Do zobaczenia, bądź punktualnie :-D

Wszystkim gratuluje fajnych fot w tak nieprzyjazną pogodę.

Pozdrawiam ;-)

#50 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 02 grudzień 2010 - 21:31

Logiełka, spoko, to godzinkę spokojnie sobie popaplamy bo kruki budzą się po 7 ;-) zapraszam

#51 UDILEK (Jarek)

UDILEK
  • Użytkownik
  • 1732 postów
  • Wiek: 59
  • Lokalizacja:
    Wieluń

Napisano 02 grudzień 2010 - 21:40

Proponuję zrzutkę na body z full HD dla Drojacka :mrgreen: . Wyobrażacie sobie te filmiki przy takiej ilości ptactwa przed budą? Dzięki za fotki okraszone słowem. Zazdroszczę wam tych zimowych czatowni, może i ja się kiedyś zdecyduję. Na razie nie mam możliwości systematycznego dokarmiania więc się nawet za to nie biorę, ale może kiedyś...

PENTAX K10D, K-5, SIGMA 50-500 mm f/4-6.3 DG EX APO RF + PENTAX MACRO 100mm/2,8 i TROCHĘ ZABAWEK NA M42. NOKIA N8 :-) MOJE VIDEO


#52 Logiełka (Piotr)

Logiełka
  • Lokalizacja:
    Konstancin-Jeziorna

Napisano 02 grudzień 2010 - 21:41

Drojac, dzięki - wiedziałem że jestes równy chłop. Szkoda, że tak daleko ale potencjał miejsca masz nieziemski. Nie wiem tylko jak się na takie mięsko załapać (sarny, dziki) ale to pewnie mój problem.

Dzięki za zaproszenie, pewnie Ty być focił a ja bym poematy na Twój temat pisał :)

Pozdrawiam i do zobaczyska (na jakimś plenerku)

#53 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 02 grudzień 2010 - 21:54

UDILEK, Świetny pomysł :mrgreen: a tak poważnie, to być może już w grudniu a jak nie, to w styczniu powinien być 7D. I masz rację, to co się tutaj czasem dzieje, można pokazać tylko na filmie np to co dziś miało miejsce. Powoli zaczynam układać sobie plany ale jednocześnie boję się, że zdjęcia pójdą w odstawkę - przynajmniej te z czatowni. Czas jednak pokaże jak to się ma do rzeczywistości.

Logiełka, gdzie tam daleko, raptem ok 500km. A plenerek jak najbardziej - mnie dwa razy powtarzać nie trzeba - w tym przypadku odległość to duży plus bo jadąc można kilka osób ze sobą zabrać. Trzeba pomyśleć ;-) Pozdrawiam również i do zobaczenia. Gdziekolwiek.

#54 kucharzewski (Piotr Kucharzewski)

kucharzewski
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 02 grudzień 2010 - 23:01

Drojac, ale miałeś fajnie, niby pojechałeś z głupia franka a tu takie wyniki, tym bardziej że ptactwo musiało widzieć jak wchodziłeś do budy? a mimo to przyleciało.

#55 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3087 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 03 grudzień 2010 - 00:18

Drojac, dobrze ,że zdecydowałeś sie jednak na posiedzenie w tą kurzawę.Świetne fotki.No i rudy wreszcie się ujawnił ;-)
MUSTANG_71 fajne sarny.Koło mojej czatowni też się kręcą,może kiedyś wejdą w kadr.

#56 kalinek123

kalinek123
  • Użytkownik
  • 2041 postów
  • Wiek: 28
  • Lokalizacja:
    Kikół/Toruń

Napisano 03 grudzień 2010 - 07:06

Trznadel
47
Dołączona grafika
Czeczotki
48
Dołączona grafika
49
Dołączona grafika
Eos 450D/Sigma 120-400/EF 18-55 mm IS/Canon EF 50 f/1.8 II/Helios/StatywBenro+Głowica Benro

http://piotrkalinowski.manifo.com/

Sprzedam Głowice Manfrotto 700RC2!

#57 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 03 grudzień 2010 - 07:59

Drojak pięknie, pięknie. Widać gdzie się podziały wszystkie młodziki w tym roku :-)

Kalinek jak wynosisz jednego kurczaka to się nie dziw, że masz tak mały ruch pod buda. U mnie w tym roku idą przerażające ilości mięcha. Co dzień nosze pod budę po 10 kilo korpusów i 10 kilo kości. Pilnuj by stołówka stale była pełna to warunek, że ptaki będą się jej trzymały. A jak jest tłum to z godziny na godzinę pojawiają się coraz więksi goście :-)

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#58 kalinek123

kalinek123
  • Użytkownik
  • 2041 postów
  • Wiek: 28
  • Lokalizacja:
    Kikół/Toruń

Napisano 03 grudzień 2010 - 13:01

Qelka,Cały czas jest coś pod buda.Na początku przylatywały
2 myszaki i sroka teraz tylko sroka przylatuje,a pod czatownią są ryby i kurczak.
Eos 450D/Sigma 120-400/EF 18-55 mm IS/Canon EF 50 f/1.8 II/Helios/StatywBenro+Głowica Benro

http://piotrkalinowski.manifo.com/

Sprzedam Głowice Manfrotto 700RC2!

#59 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 03 grudzień 2010 - 14:03

1 kurczak ?

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#60 kalinek123

kalinek123
  • Użytkownik
  • 2041 postów
  • Wiek: 28
  • Lokalizacja:
    Kikół/Toruń

Napisano 03 grudzień 2010 - 14:26

1 kurczak ?

Tak jeden i 5kg ryb.
Teraz pod czatownią jest myszak,a wcześniej były dwie sroki ;D
Sądzę ze nie przylatywały ponieważ się kurczak skończył i tylko ryby zostały
a one chyba za rybami nie przepadają;/
Eos 450D/Sigma 120-400/EF 18-55 mm IS/Canon EF 50 f/1.8 II/Helios/StatywBenro+Głowica Benro

http://piotrkalinowski.manifo.com/

Sprzedam Głowice Manfrotto 700RC2!





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych