Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Qelka próbuje kupić 300/2.8, a chłopaki robią totalny OT :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
114 odpowiedzi w tym temacie

#41 Marp

Marp
  • Użytkownik
  • 197 postów

Napisano 02 sierpień 2010 - 15:24

dla mnie jeżeli szkło jest co najmniej tak ostre jak 400/5.6L to jest OK

#42 krzych

krzych

Napisano 02 sierpień 2010 - 17:00

:-P kupiłam za to co innego ;-)

Temat się tak rozwinął, że Qelka nie chce zdradzić co kupiła, bo wtedy moderatorzy zamkną jej wątek... ;-)

#43 siudym

siudym
  • Użytkownik
  • 859 postów
  • Wiek: 43
  • Lokalizacja:
    Iława

Napisano 02 sierpień 2010 - 19:06

Nową Sigme 300/2.8 HSM :)

#44 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 02 sierpień 2010 - 19:07

Qelka napisał/a:
kupiłam za to co innego

Temat się tak rozwinął, że Qelka nie chce zdradzić co kupiła, bo wtedy moderatorzy zamkną jej wątek...


ostatnio mądry Wujek mi powiedział, że im dłużej się na coś czeka tym bardziej smakuje
;-)
300/2.8 nie mam , więc no problem. A dyskusja bardzo ciekawa.

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#45 siudym

siudym
  • Użytkownik
  • 859 postów
  • Wiek: 43
  • Lokalizacja:
    Iława

Napisano 02 sierpień 2010 - 19:22

Albo upgrade AUTA, a szklo w innym czasie ;)

#46 johan

johan
  • Lokalizacja:
    Siedlce

Napisano 21 sierpień 2010 - 13:11

Qelka Jeśli to prawda co piszą w sieci, to już niebawem oprócz 60D, będą fajne nowe szkiełka, np. 100-300/4LIS i odświeżone 300/2.8LIS i 400/2.8LIS. W tych ostatnich zapewne wsadzą nową stabilizację.
http://www.optyczne....o_tygodnia.html

#47 1507

1507
  • Lokalizacja:
    Zduńska Wola

Napisano 21 sierpień 2010 - 15:22

Qelka Jeśli to prawda co piszą w sieci, to już niebawem oprócz 60D, będą fajne nowe szkiełka, np. 100-300/4LIS i odświeżone 300/2.8LIS i 400/2.8LIS. W tych ostatnich zapewne wsadzą nową stabilizację.
http://www.optyczne....o_tygodnia.html


tylko ta nowa stabilizacja podniesie cenę i tak już drogich szkieł

#48 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 21 sierpień 2010 - 15:44

tylko ta nowa stabilizacja podniesie cenę i tak już drogich szkieł


Ale z drugiej strony może pojawi się wysyp 300tek bo część użytkowników będzie chciała wymienić na nową wersję :mrgreen:

#49 johan

johan
  • Lokalizacja:
    Siedlce

Napisano 21 sierpień 2010 - 17:52

Qelka Jeśli to prawda co piszą w sieci, to już niebawem oprócz 60D, będą fajne nowe szkiełka, np. 100-300/4LIS i odświeżone 300/2.8LIS i 400/2.8LIS. W tych ostatnich zapewne wsadzą nową stabilizację.
http://www.optyczne....o_tygodnia.html


tylko ta nowa stabilizacja podniesie cenę i tak już drogich szkieł


Wystarczy spojrzeć na ceny 70-200/2.8 LIS i jego następcy. Stary model jest nadal sprzedawany, a nowy kosztuje parę kilo zł więcej. Przy 300 i 400mm różnica będzie jeszcze większa, więc raczej nie warto zmieniać.

#50 krzych

krzych

Napisano 22 sierpień 2010 - 19:41

Nie wiem co można zmienić w 300/2.8 IS. Chyba jedynie stabilizację. To wybitne szkło, chyba najlepsze od canona. Wzorcowe.

#51 johan

johan
  • Lokalizacja:
    Siedlce

Napisano 22 sierpień 2010 - 21:29

Nie wiem co można zmienić w 300/2.8 IS. Chyba jedynie stabilizację. To wybitne szkło, chyba najlepsze od canona. Wzorcowe.


W Nikonie dodano powłoki nanokrystaliczne i poprawiono działanie stabilizacji. W odróżnieniu od Canona działa ona również na statywie (w Canonie się wyłącza, gdy wykryje statyw). Podejrzewam, że Canon da to samo. Minusem tych dodatków jest wzrost ceny i wagi. Waga obecnej wersji jest ok.
Co z tego, że nowa stabilizacja będzie skuteczniejsza, jak dołożą 0,5kg wagi.
Ale zaczekajmy na konkrety...

#52 siudym

siudym
  • Użytkownik
  • 859 postów
  • Wiek: 43
  • Lokalizacja:
    Iława

Napisano 23 sierpień 2010 - 13:04

IS nie wylacza sie na statywie. Przelacza sie w jakis tryb statywu redukujac drgania spowodowane przez migawke. Sprawdz sam - dziala dalej IS.

A poprawic moga takze odleglosc ostrzenia - cos jak 300/4 i 300/4IS (2.5m vs 1.5m)

#53 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 23 sierpień 2010 - 14:49

a niech robią nawet złote ramówki, kupno nowego i tak jest póki co poza mną. :->

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#54 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 23 sierpień 2010 - 15:22

A poprawic moga takze odleglosc ostrzenia - cos jak 300/4 i 300/4IS (2.5m vs 1.5m)


tego niech lepiej nie poprawiają bo efekty będą takie jak we wspomnianej 300/4 IS w porównaniu do wersji bez stabilizacji ;-)

#55 siudym

siudym
  • Użytkownik
  • 859 postów
  • Wiek: 43
  • Lokalizacja:
    Iława

Napisano 23 sierpień 2010 - 18:00

Ale jakie efekty?
Legendarnosc 300/4 stala sie tak wielka, ze wielu ludzi chyba nie czyta testow obu szkiel. ;)
300/4IS jest ostrzejsza, lepiej dziala z extenderami, ma znacznie mniejsze CA. Podobno stara 300 ma lepszy AF, ale czy czasem to nie sa opinie wyrobione na testach dzialania AF wraz IS? Jak wiadomo IS spowalnia AF.

Canon 300D / 600D


#56 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 23 sierpień 2010 - 18:14

siudym, na jakiej podstawie twierdzisz, że wersja 300/4 is jest ostrzejsza od 300/4 non-is?

#57 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 23 sierpień 2010 - 19:59

legendarność obu 300-tek f:4, zarówno bez stabilizacji jak i ze stabilizacją jest wielka, bo tej kategorii cenowej to jedne z najostrzejszych szkieł o ile nie najostrzejsze. mnie chodziło o to, że dodanie stabilizacji sprawiło, iż ostrość nieco spadła. oczywiście nie drastycznie ani nie tak, jak przy użyciu extenderów, ale zawsze (dlatego ich nie używam:). Testy to jedno, opinie użytkowników drugie - wielu jednak przekonała do siebie stabilizacja, dlatego głównie z tego powodu postanowili przesiąść się na nowszy model. Jedyny plus (wg mnie oczywiście), to to, że po zmniejszeniu minimalnej odległości ostrzenia rozmycie tła jest milsze dla oka i to chyba wszystko :)

#58 siudym

siudym
  • Użytkownik
  • 859 postów
  • Wiek: 43
  • Lokalizacja:
    Iława

Napisano 23 sierpień 2010 - 20:50

siudym, na jakiej podstawie twierdzisz, że wersja 300/4 is jest ostrzejsza od 300/4 non-is?


Koledze internet, gogle i wiele stron z testami sprzetu jest obca widze.

Mialem gdzies fajna strone z cropami, jak znajde wstawie, a na razie najszybciej polecam poczytac test obu na photozone.de

#59 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 23 sierpień 2010 - 21:33

siudym, no ale z tego co ja czytałem to lepiej wypada non is ;-) Nawet u nas ZbyszekAl używa te szkło i wg niego jest ostrzejsze od wersji z is...


:beer:

#60 1507

1507
  • Lokalizacja:
    Zduńska Wola

Napisano 23 sierpień 2010 - 21:48

siudym, no ale z tego co ja czytałem to lepiej wypada non is ;-) Nawet u nas ZbyszekAl używa te szkło i wg niego jest ostrzejsze od wersji z is...

Mi jest obcy google i strony z testami, a koledze regulamin fp ;-)

:beer:


Ja myślę że to kwestia dopasowania szkła do body na żytniej, i będzie zylecić .
Mam któreś tam z kolei body i nigdy nie trafiłem na body które było idealne, każde kalibrowałem do wzorca a do nich obiektywy. Zasada jest taka kupujesz nowy drogi sprzęt, wieziesz do sprawdzenia na żytnią i ewentualną kalibrację, po to by spać spokojnie i nie fotografować kartki z nadrukowaną linijką i dochodzić na oko czy jest dobrze czy może źle. Sprzęt jest na gwarancji to kalibracja jest gratis a po umówieniu się można to zrobić w kilka godzin. Jeśli kiedyś wymienię zprzęt na jakiegoś "marka" i dajmy na to 600mm, to napewno też go zawiozę do serwisu, tak dla zasady by być spokojniejszym.





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych