Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

CANON EOS 7D


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
395 odpowiedzi w tym temacie

#21 Girdian

Girdian
  • Lokalizacja:
    Wlkp/prawie Wolsztyn

Napisano 01 luty 2010 - 17:39

1507, a jakim szkłem focisz bo jeśli coś krótszego od 500mm to moim zdaniem z markiem będzie za krótko.

Konstruktywna krytyka Ciebie nie kosztuje NIC, mi może pomóc w dalszym rozwoju :-)
D7100/D200+N300/4 AF+K1.4 DGX stoi to na Benro
http://www.tomaszwalkowiak.art.pl/


#22 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3087 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 01 luty 2010 - 17:52

z markiem będzie za krótko


Bez przesady APS-H jest x1,3.No chyba ,że Ds :mrgreen:

#23 Girdian

Girdian
  • Lokalizacja:
    Wlkp/prawie Wolsztyn

Napisano 01 luty 2010 - 17:56

z markiem będzie za krótko


Bez przesady APS-H jest x1,3.No chyba ,że Ds :mrgreen:


Chyba D3s ;-). A tak poważnie zapomniałem że to nie FF.

#24 TOMeS

TOMeS
  • Użytkownik
  • 1129 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 luty 2010 - 18:07

Jak Waszym zdaniem poradził sobie 7D na załączonych fotkach?
Czekam na Wasze opinie dot. technicznej strony zdjęć. Zrobione w różnych skrajnych warunkach.
Nie oceniać artystycznej strony :lol: to nie ten wątek.

pozdrawiam,

TOMeS

 

Zapraszam na mój profil na FB:  http://www.facebook....ynskiFotografia  ;) 


#25 1507

1507
  • Lokalizacja:
    Zduńska Wola

Napisano 01 luty 2010 - 20:24

1507, a jakim szkłem focisz bo jeśli coś krótszego od 500mm to moim zdaniem z markiem będzie za krótko.


300mm, ale dla mnie to nie problem z tego powodu, że zazwyczaj jestem bardzo blisko ptaków, zazwyczaj max 3-15 metrów, pod ręką mam zawsze tc1,4 i 2, ważniejszy jest dla mnie niezawodny af i ilość kl/s, jeśli miałbym kupić 1d to tylko APS-H, jest tańsza od FF

#26 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 01 luty 2010 - 20:34

a w tym 50d, to bardzo kiepski jest af?
U nas na giełdzie jest Mark ll N.

#27 moby dick

moby dick
  • Lokalizacja:
    Zręcin k/Krosna

Napisano 01 luty 2010 - 20:42

slawek, nie ma czegoś takiego jak 1DmkIIIN, może chodziło Ci o MKIIN?
Canon 7D; C 400/5.6 L; Benro gh-2; Patrol GR

#28 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 01 luty 2010 - 20:45

a sory racja, błąd w pisowni. już poprawiam.

#29 1507

1507
  • Lokalizacja:
    Zduńska Wola

Napisano 01 luty 2010 - 21:40

a w tym 50d, to bardzo kiepski jest af?
U nas na giełdzie jest Mark ll N.


gdzie?

#30 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 luty 2010 - 21:42

gdzie?


http://www.fotoprzyr... ... vt3039.htm

:-)

#31 UDILEK (Jarek)

UDILEK
  • Użytkownik
  • 1732 postów
  • Wiek: 59
  • Lokalizacja:
    Wieluń

Napisano 02 luty 2010 - 08:05

1507, napisz przy okazji co ci najbardziej nie pasuje w 50D. Myślę, że wiele osób zastanawia sie nad jego zakupem, tym bardziej, że ceny spadają w obliczu pojawienia się następcy.

PENTAX K10D, K-5, SIGMA 50-500 mm f/4-6.3 DG EX APO RF + PENTAX MACRO 100mm/2,8 i TROCHĘ ZABAWEK NA M42. NOKIA N8 :-) MOJE VIDEO


#32 1507

1507
  • Lokalizacja:
    Zduńska Wola

Napisano 03 luty 2010 - 11:45

UDILEK, AF w trybie ciągłym

tu jest fajne porównanie 7d z markami:
http://www.juzaphoto... ... risons.htm

poprawiłem błednie cos wkleiłem poprzednim razem :oops:

#33 piotrek123

piotrek123
  • Użytkownik
  • 217 postów

Napisano 03 luty 2010 - 11:46

W linku widzę Nikona a nie Canona
Alfa 300 + SAL 18-70 + Tamron 70-300 LD DI Macro 1:2 :kris:

#34 miszak

miszak

Napisano 03 luty 2010 - 11:54

No własnie, jakie macie zastrzeżenia do 50D?
Co do zdjęć pokazanych z 7D sę świetne ale... czyż nie ma nie gorszych zdjęć nawet z 20D?
Jeżeli chodzi o szumy to sprawa jest prosta. Wg testów każda matryca o większej ilości pixeli szumi bardziej bo wynika to z praw fizyki. I to jest prawda ale w porównaniu obrazu w skali 1:1. Po przeskalowaniu do takich samych fizycznych rozmiarów moze się okazać, że ta o większej rozdzielczości szumi mniej i chyba o to chodzi?
Byłbym wdzięczny za opinie na temat AF 7D w porównaniu do 40D/50D. Mam dwóch znajomych, którzy testowali 7D ( 400/5.6L) i stwierdzili, Że na tym szkle to oni nie odczuli różnicy w stosunku do Swoich 40D. Zaznaczam, ze to były testy "przed sklepem" więc nie była to normalna walka np. w czatowni.

Czy wiadomo cos o nastepcy 50D? Ja się własnie mocno zastanawiam nad kupnem tego aparatu ale jeżeli nastepca miałby kosztowac niewiele drożej i miałby pojawić się w najblizszym czasie to czemu nie, może bym zaczekał?

 


#35 moby dick

moby dick
  • Lokalizacja:
    Zręcin k/Krosna

Napisano 03 luty 2010 - 12:29

miszak, ja ostatnio bardzo dużo bawiłem się 50D i moje uwagi są następujące:
z obiektywami o świetle 5.6 AF jest dość powolny jak na potrzeby ptasiarza, oczywiście nie jest żle, ale jednak dość często po prostu nie nadąża za akcją. Zbyt mało, jak dla mnie punktów AF, czasami to bardzo utrudnia kadrowanie. Nieurzyteczny w moim odczuciu tryb sRAW, ze względu na makabryczne przekłamania koloru (fiolet koszmarny), z tym że uzywany przeze mnie egzemplarz miał stary soft, podobny z najnowszą wersją jest lepiej, jednak ja tego nie sprawdziłem. I to by w zasadzie było na tyle, reszta wg. mnie bez zastrzeżeń.
Bawiłem się też przez chwilę 7D z podpiętym moim 100-400 L, wnioski jakie mi się nasunęły: dużo szybszy AF, to oczywiście dość subiektywne odczucie, nie poparte prawdziwym testem w terenie, więc może tak mi się tylko wydawało, albo uległem autosugestii. Doskonałe rozmieszczenie punktów AF z możliwością konfiguracji na wiele sposobów, znacznie lepszy wizjer, gdy porównałem wizjer z 400D (wiem, nie ta półka), to miałem wrażenie, że w 400D patrzę przez małą i ciemną dziurką od klucza. Jakość zdjęć z 7D pod zadnym względem nie ustępuje fotkom z 40/50D, a nawet mam wrażenie, że jest lepsza. Szum daje się bardzo łatwo usunąć i jest dość przyjemny dla oka. 8kl/s, to dla ptasiarza rzecz nie do przecenienia. Filmowanie wbrew pozorom też może się w naszej zabawie przydać, któż nie chciałby zobaczyć kilku scen np. z czatowni Qelki czy Drojac'a. Wreszcie dobre uszczelnienia.
Wszystko to moim zdaniem jest warte tego, by troszkę dopłacić w stosunku do 50D.
Znam kilka osób, które zmieniły 40/50D na 7D i żadna z nich nie żałuje tej decyzji. Wiele osób przeszło na 7D z 1DmkII i też uważają, że 7D jest lepszy.
Zauważ też, że 99.99% negatywnych opinii o tym aparacie na wszelkich forach pochodzi od osób, które nie zrobiły nim żadnych zdjęć, a swe opinie wydają na podstawie 100% cropów znalezionych gdzieś w necie...
Przypomnij sobie jakie negatywne komentarze zbierał 50D w momencie swej premiery, że zbyt napakowana matryca, że DR marny itp. itd.
Ja od jakiegoś czasu nie czytam już żadnych testów, bo od tego bełkotu onanistów, oglądających kazdy piksel można świra dostać! Natomiast gdy padnie prośba, by pokazali swe zdjęcia, to im kto więcej krzyczy, tym mniej ma do pokazania.
Jestem pewny, że gdy wyjdzie nasyępca 7D, wówczas siódemka będzie cacy (tak jak dzisiaj 50D), a cała frustracja pseudo znawców i onanistów przeniesie się na nowy model, bo przecież trzeba pokazać swą hiper wiedzę i skrytykować inżynierów Canona, Nikona, Sony, Pentaxa itp, bo przecież oni się nie znają, a cała wiedza znajduje się wyłącznie na kilku forach...
Kurcze ale się rozpisałem, jeżeli moderator uzna, że nie na temat i bez sensu, to proszę o wywalenie tego postu.
Pozdrawiam i życzę zdrowego rozsądku przy wyborze sprzętu.
Darek
Canon 7D; C 400/5.6 L; Benro gh-2; Patrol GR

#36 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 03 luty 2010 - 12:48

Hmmm, nie wiem jak z af-em w Canonach, ale w moim zestawie, żeby przeostrzyć z obiektu znajdującego się w odległości 5m, na 150m, wystrczy "musnąć" spust ;-) Dosłownie jak przełączenie kanału w telewizorze. Gorzej jest jak leci z początku zakresu, wtedy ma chwilę zawachania (mniej niż sekunda... może nawet mniej niż pół), ale po krótkiej chwili już jest w wizjerze ostro. Wolna inicjacja AF, także występuje, kiedy są kiepskie warunki oświetleniowe, ale na szczęście w takich kiedy rzadko się foci zwierzęta :-)

#37 miszak

miszak

Napisano 03 luty 2010 - 12:56

moby dick co do testów to się z tobą zgadzam ale zuważ, że ja złego słowa na 7D nie powiedziałem. Dla mnie róznica w cenia ponad 2kzł to przepaść. Inaczej mówiąc cena 7D w stosunku do 50D jest o 70% wyższa. Gdybym taka kasę miał to bez zastanowienia, nie patrząc na testy, brałbym 7D. Z drugiej strony patrząc na foty np Qelki, MrcinSTFN czy innych kolegów z 40d/50d to ja uważam, że to świetne puszki. Ciekawe ile bedzie kosztował 60D. Bo jesli miałby kosztowac 500-700 zł więcej od 50D i miałby AF taki jak 7D, z tego co piszesz lepszy, to może bym się zastanowił. Ty masz 7D i 100-400?

 


#38 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 03 luty 2010 - 12:59

miszak, o ile się nie mylę i dobrze pamiętam, to nie będzie następcy 50D. Canon poszedł w 7D.

#39 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 03 luty 2010 - 13:03

Chyba raczej musi być następca 50d, bo wtedy canon straciłby dużo odbiorców, których nie stać na 7d, a nie chć kupować zabawek :-)

#40 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 03 luty 2010 - 13:19

Odwołuję, to co wcześniej powiedziale ;-)

http://foto.recenzja...plotki-t-19170/

http://discuss.gdgt.... ... n-october/





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych