Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

CANON EOS 7D


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
395 odpowiedzi w tym temacie

#1 1507

1507
  • Lokalizacja:
    Zduńska Wola

Napisano 31 styczeń 2010 - 12:27

Jest wiele opinii na temat 7D, jedną z nich jest to że ma wspaniały AF rodem z "jedynek" ale niestety pod względem np szumów ustępuje takiemu body jak 50D. Gdzieś przeczytałem opinie, że nie warto kupować 7D, że dobrym rozwiązaniem jest posiadanie tańszego 50D. Chciałbym poznać opinie użytkowników tego body, i innych którzy mieli z 7D styczność. Testy internetowe są, testy testami ale nie ma to jak życie, bo tu na polu walki zweryfikuje się wszystkie wady i zalety tego body.
Pozdrawiam i czekam z ciekawością na wpisy :-)

#2 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 31 styczeń 2010 - 12:40

1507, - to ze ma wieksze szumy to akurat jest pewne ;)
ja zauwazylem roznice w szumach na 30D pomiedzy 40D oczywiscie na korzysc 30D...
stad moj wniosek, ze czym puszka nowsza(czyt. wiecej mpix) tym gorsze obrazy...
na 50D napewno bym sie nie przesiadl, na 7D jak najbardziej gdyby wlasnie nie ta matryca....wszystko w tym body jest zejefajne, ale tylko nie matryca.... a jakosc obrazow to dla mnie podstawa.
Musisz wyznaczyc sobie priorytety i to co bedziesz z fotkami robil potem.
Ja jestem szumofobem wiec iso 400 z mojego 40D juz mnie zniecheca...
zeby w tym 7D mRawy wygldaly jakos porzadnie chociaz to moznaby ta puche brac, ale mRAwy z tego co mi wiadomo to sa mocno mydlaste...a wiec albo normalny zaszumiony raw, albo nie szumiiacy ale mydlasty mRaw...
oczywiscie nie przekreczajac iso 400 bedize z 7D ok, ale wiadomo jak to w naszym fachu, swiatla przewanie nam brakuje....
ja 40D nie zamienie na zadnego jego nastepce, no chyba ze powstanie takie 7D ale z 10/12mpix
jak juz bym sie przesiadal to tylko na 1D..jak zauwazac roznice to konkretna a nie kosmetyczna.
Puki co moj 40D ma 18 tys przebiegu wiec sie dopiero rozgrzal, nie wiem jak Ty ale ja tam nie widze sensu przechodzi z Twojej 50D na 7D...zadnego sensu....
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#3 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 31 styczeń 2010 - 13:06

Chociaż jestem z N, ale pozwole sobie na drobne wtręty ;-) Najwyżej mnie zlinczujecie :-D
moim zdaniem te 18 mpix to przesada. już 15 w 50D to dużo. Przeciż bilbordów ze zdjęc nie będziemy robić, ;-) a i mniej fotek na kartę wejdzie. Także szumy na niższych czułościach będzie generować większe niż jego koledzy z niższej półki. Autofokus.... hmm, obiło mi się o uszy jak jeden z testerów C stwierdził, że af 7D jest lepszy od 50D, ale minimalnie gorszy od D300. Dyżym plusem jest 8kls.
Podsumowując, jeśli nie kręci Cię filmowanie, albonie odczuwasz braku szybkości, to rozsądniej było by nie zmieniż puszki.

#4 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 31 styczeń 2010 - 13:16

to rozsądniej było by nie zmieniż puszki.

heh...kto to mowi, ten co w systemie N nie musi nic kombinowac:P, my canonierzy nie mamy takiego luksusu;)
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#5 TOMeS

TOMeS
  • Użytkownik
  • 1129 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 31 styczeń 2010 - 13:18

Czekam jak rozwinie się wątek

Wtawiam fotkę (nr 396) zrobioną w kiepskich warunkach oświetleniowych. Parametry przy zdjęciu. Bez odszumiania.
Ciekawy jestem Waszych opinii.
http://www.fotoprzyr...-vt2953,480.htm

pozdrawiam,

TOMeS

 

Zapraszam na mój profil na FB:  http://www.facebook....ynskiFotografia  ;) 


#6 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 31 styczeń 2010 - 13:33

TOMeS, - mozna Cie prosic o podrzucenia tego rawa na poczte? chodzi mi o tego orla.
wyglada bardzo dobrze, ale wole obejrzec rawa;>
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#7 TOMeS

TOMeS
  • Użytkownik
  • 1129 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 31 styczeń 2010 - 13:46

kurdeniewiemco, prześlij proszę na prv Twój e-mail. Nie wiem jak przez FP wysłać załącznik.

pozdrawiam,

TOMeS

 

Zapraszam na mój profil na FB:  http://www.facebook....ynskiFotografia  ;) 


#8 Logiełka (Piotr)

Logiełka
  • Lokalizacja:
    Konstancin-Jeziorna

Napisano 31 styczeń 2010 - 15:59

TOMeS, jakbyś mi mógł tego RAW-a też przesłać byłbym wdzięczny: logielka@wp.pl

Ja też zastanawiam się nad zakupem 7D. I cieszę się że się spotkamy za dwa tygodnie, bo mam nadzieję że dasz go chociaż dotknąć (chodzi mi o aparat ;-) )

Ja czytałem opinie na optyczne.pl i nie wiem co myśleć. Niby jestem ze swojego poczciwego 30D zadowolony ale też nie zamierzam go sprzedawać.

Pozdrawiam

#9 jacula

jacula
  • Użytkownik
  • 86 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 31 styczeń 2010 - 17:29

1507, - to ze ma wieksze szumy to akurat jest pewne ;)


Z tego co widze na dpreview 7d szumi zdecydowanie mniej od 50d, a nawet mniej niz d300s (mowie oczywiscie o rawach). Iso 3200 z 7d wyglada znacznie lepiej niz iso 3200 z mojego 40d, ktory ma przeciez 8 mpx mniej. Rawa z 7d zawsze mozna przeskalowac do np. 12 mpx i wtedy powinien wygladac jeszcze lepiej. Mysle, ze 7d to super pucha do fotoprzyrody, na pewno lepsza niz xxd.

#10 1507

1507
  • Lokalizacja:
    Zduńska Wola

Napisano 31 styczeń 2010 - 17:59

cytat z testu na optyczne.pl:
"Bardzo liczyliśmy na to, że Canon 7D będzie nie tylko kontynuatorem udanego modelu 50D, ale także jego rozwinięciem i ulepszeniem w większości aspektów. Niestety rzeczywistość znów nas rozczarowała, głównie za sprawą jakość obrazowania i dynamiki tonalnej. O ile jakość zdjęć JPEG i RAW wspomagana formatem mRAW jest przecież do zaakceptowania, bo prezentowany poziom jest bliski temu co oferuje konkurencja oraz EOS 50D, a dodatkowo do dyspozycji jest 18 milionów pikseli, to jednak bardzo niski poziom dynamiki tonalnej i szumy na plikach RAW wyższe od 50D i bezpośredniej konkurencji trochę odstraszają od zakupu 7D. Wygląda na to, że era najmniej szumiących na rynku CMOS-ów Canona skończyła się. Co paradoksalne, zakończył ją sam Canon, wchodząc niepotrzebnie w absurdalny wyścig na megapiksele. "
Jak napisałem testy testami, w czasopiśmie 7d będzie miodzio bo artykuł sponsorowany i zostanie okrzykniety hitem roku, w necie może być podobnie, choć optyczne nie zostawiły na 7D suchej nitki. Dobrze że ktoś robi miarodajne testy i obnaża słłłłabe punkty sprzętu.
http://www.optyczne.... ... umy_i_jakość_obrazu_w_RAW.html

#11 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 31 styczeń 2010 - 18:20

1507, opaczni vel brokatowi.pl to żadna wyrocznia...
Dla nich liczą się tylko Sony (bo sponsorują stronę) i Nikon - bo redaktorzy używają.
Najlepszy przykład jak zrobili test Pentaxa K-x...
Dlatego nimi akurat to bym się nie sugerował....
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#12 1507

1507
  • Lokalizacja:
    Zduńska Wola

Napisano 31 styczeń 2010 - 19:09

więc nadal czekam na wypowiedzi kolegów posiadających body 7D

#13 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 31 styczeń 2010 - 19:11

na CB popytaj :-)

#14 moby dick

moby dick
  • Lokalizacja:
    Zręcin k/Krosna

Napisano 31 styczeń 2010 - 19:29

1507, Już kiedyś rozmawialismy na ten temat, bo ja też stałem przed takim dylematem, czy warto doplacić do 7D 2 tys. pln (w stosunku do 50D), czy nie. Po wielu porównaniach i opiniach ludzi, którzy ten aparat mają, a przede wszystkim po obejrzeniu zdjęć zdecydowałem, że jednak warto. Z tym szumem nie jest tak żle, jak się czasami czyta, ilość szczegółów genialna, 8 fps, szczelność, wizjer, AF!!!, moim zdaniem warto za te ulepszenia dopłacić. Ostatnio trafność mojego wyboru potwierdził znany chyba wszystkim p. Marcin Nawrocki, który od pewnego czasu również używa 7D, a nie posadzam go o to, że mając 40D godziłby się na pogorszenie jakości swych zdjęć...
Szkoda, że na foto-ptaki pl nie ma testu tego korpusu, dla mnie testy terenowe p. Pawła Wietechy są tysiąc razy lepsze i bardziej wiarygodne, niż te wszystkie wykresy, wykresiki i tabelki.
Zobacz jeszcze łabędzia, którego wstawił TOMeS, dla mnie bez zarzutu.
Jeszcze taka mała uwaga, ja szumofobem chyba nie jestem, bo fotki na ISO 800 z 50D są dla mnie bardzo dobre, przy umiejętnym naświetleniu radę daje także ISO 1600, tej samej jakości (a może nawet lepsze ) widziałem na ISO 3200 z 7D.
Tak więc ja zdecydowałem i uważam, że 7D to na prawdę dobra puszka dla przyrodnika, a w szczególności dla ptasiarza.
Canon 7D; C 400/5.6 L; Benro gh-2; Patrol GR

#15 1507

1507
  • Lokalizacja:
    Zduńska Wola

Napisano 31 styczeń 2010 - 20:43

moby dick, dzięki za opinię, jeszcze czekam na testy 1dmarkIV, bo ten model zapowiada się rewelacyjnie, mająć 50d chciałbym mieć drugie body, i zastanawiam się czy jest sens kupować 7D ze względu choćby na ten sam crop a w marku będzie ciut szerzej. Bardzo zależy mi na skutecznym AI servo. Narazie badam grunt i zanim cokolwiek, pomyślę 2x

#16 TOMeS

TOMeS
  • Użytkownik
  • 1129 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 31 styczeń 2010 - 21:19

Załączam zdjęcie łabądka o którym wspomniał moby dick.
http://www.fotoprzyr...s-vt43,1290.htm
Czy radzi sobie tonalnie - sami oceńcie. MZ tak.

1507, gadaliśmy chyba w tym temacie już. Jak masz cash to czekaj na marka. Zawsze to półka wyżej.

Do fotografii podchodzę amatorsko i osobiście nie przywiązuje uwagi do testów i tabelek. Aczkolwiek sprawdziłem AF na tablicach po tym jak mi ludzie powiedzieli co ja zrobiłem kupując tą puchę. Trafia i jest precyzyjny moim zdaniem.
Pewnie jak bym postawił fotkę i mielibyście zgadnąć z jakiej to puszki np. 50d, 7d czy 1-ki to nie byłoby tak prosto.
Fotografia ma (przynajniej takie mam podejście) sprawiać przyjemność i nie porównuje chorobliwie fotek. Jak mi się podoba zostawiam na dysku, jak nie to kosz. Ergonomia super + parę fajnych rozwiązań jak możliwość przypisania poszczeg. przyciskom własnych ustawień, elektroniczna poziomica, wyświetlana siatka w wizjerze i takie tam. Wszystko można wyczytać na cytowanym optyczne.pl.

Ja jestem zadowolony choć na razie uziemiony z foceniem, ale już niebawem (mam nadzieję) pokażę jakieś nowe fotki z 7-ki, tymczasem zachęcam do komentowania fotek, które wstawiam z szuflady :mrgreen: Coś słaby ruch :lol:
Wszystkim zdecydowanym i niezdecydowanym życzę dużo radości z zabawy w fotografię :kris:

pozdrawiam,

TOMeS

 

Zapraszam na mój profil na FB:  http://www.facebook....ynskiFotografia  ;) 


#17 moby dick

moby dick
  • Lokalizacja:
    Zręcin k/Krosna

Napisano 31 styczeń 2010 - 21:36

1507 jeżeli masz kasę na 1DmkIV (lub nawet mkIII), to moim zdaniem nie ma się nad czym zastanawiać. Gdyby nie duża różnica w cenie, natychmiast kupiłbym 1D, to chyba jednak zupełnie inny poziom...
Canon 7D; C 400/5.6 L; Benro gh-2; Patrol GR

#18 1507

1507
  • Lokalizacja:
    Zduńska Wola

Napisano 31 styczeń 2010 - 21:48

moby dick, to nie takie proste, w końcu to kupa pieniędzy ;-) i trzeba to naprawdę dobrze przemyśleć

#19 moby dick

moby dick
  • Lokalizacja:
    Zręcin k/Krosna

Napisano 31 styczeń 2010 - 21:58

1507, wiem doskonale, że to nie takie proste, tym nie mniej gdyby było mnie stać na zakup 1D, bez rujnowania budżetu rodziny, to bym się nie wahał.
Canon 7D; C 400/5.6 L; Benro gh-2; Patrol GR

#20 jacula

jacula
  • Użytkownik
  • 86 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 31 styczeń 2010 - 22:17

gdyby było mnie stać na zakup 1D, bez rujnowania budżetu rodziny, to bym się nie wahał.


Ja też :-P

A co do 7d, to wg mnie ma tyle zalet nad 50d, ze warto doplacic te 2k zł.





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych