Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

czatownia drojac


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#21 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 09 listopad 2009 - 09:25

co tam deszcz jak ma się już zadaszoną budę :) teraz się cieszę że wczoraj chciało mi się to zrobić więc zaraz ruszam robić podłogę a maskowanie zostawię na bardziej suchy termin. no i ten patent z czesaniem przy okazji bo brzmi ciekawie

#22 miszak

miszak

Napisano 09 listopad 2009 - 15:27

Zamiast czesania trawy polecam nożyce teleskopowe z lidla za 19.99. Niecierpię grabienia.

 


#23 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 09 listopad 2009 - 15:59

Myśle, że lepiej grabić, bo nie trzeba się schylać.

#24 nieudacza (Marcin Perkowski)

nieudacza
  • Użytkownik
  • 1022 postów
  • Wiek: 46
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 09 listopad 2009 - 16:15

po tym wczorajszym czesaniu trawy przed budą to mam takie zakwasy, że rąk do góry nie podniosę, a i tak Krzysiek odwalał większość roboty :mrgreen: ale trawkę to już mamy tak wyczesaną, że mucha nie siada.

http://marcinperkowski.pl/

Canon 7D + 500/4L IS


#25 moby dick

moby dick
  • Lokalizacja:
    Zręcin k/Krosna

Napisano 09 listopad 2009 - 18:12

Jutro lecę do sklepu po grabie :mrgreen: :death:
Canon 7D; C 400/5.6 L; Benro gh-2; Patrol GR

#26 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 09 listopad 2009 - 18:52

kolejny dzień przy budzie. wczoraj tylko nakryłem podwójną warstwą czarnej folii, którą przymocowałem do boków listwami. dziś od rana padało, tylko chwilami przestawało. w środku spokojnie można było działać więc zrobiłem podłogę. na spód poszedł styropian 5cm, potem 3 poprzeczne kantówki a na to dechy. wcześniej uszczelniłem od spodu budę (tuż przy poziomie ziemi) - wyłożyłem folią, zasypałem ziemią, gdzieniegdzie rzuciłem wykopaną wcześniej darń. kałuża na dachu podpowiedziała co trzeba zrobić więc dołożyłem kilka desek na sufit jest już spad.

9
Dołączona grafika

ostatnią dechę przybiję pewnie jutro, naznosiłem też kartonów, którymi obłożę ściany oraz sufit. z domu mam 1,5km do czaty w linii prostej przez podmokłe łąki i rowy melioracyjne. osobowym dojechać się nie da więc dygałem 3 razy dechy i narzędzia. gdyby było cieplej chyba bym został tam na noc :)

10
Dołączona grafika

grabić chyba nie będę musiał bo trawa jest stosunkowo niska - max 10cm więc jest ok. jutro, jak nic się nie wydarzy, reszta fot, mam nadzieję że z zamaskowaną budą włącznie

#27 moby dick

moby dick
  • Lokalizacja:
    Zręcin k/Krosna

Napisano 09 listopad 2009 - 18:58

Drojac, piękna BUDA! Miło popatrzeć na takie dzieło. Moja przy tej, to jak szałas jakiś (wręcz byle jaki).
Canon 7D; C 400/5.6 L; Benro gh-2; Patrol GR

#28 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 09 listopad 2009 - 19:05

eeee, ma tylko spełniać swoją funkcję a to się okaże w praniu :) nie wiem czy nie przesadziłem z wysokością bo od podłogi do sufitu jest 120cm :mrgreen: wyszły też dwa stanowiska więc spoko można wstąpić przejeżdżając nieopodal ;-) przed chwilą kolega przyniósł 30kg zdechlaków kurzych więc muszę się sprężać żeby można było już nęcić powoli ...

#29 moby dick

moby dick
  • Lokalizacja:
    Zręcin k/Krosna

Napisano 09 listopad 2009 - 19:12

Co znaczą "zdechlaki kurze"? Czy chodzi o martwe kury? Jeżeli tak, to skąd je bierzecie? Z fermy jakiejś? ( Nie chodzi o nazwę fermy, ani miejsce, tylko tak ogólnie).
Canon 7D; C 400/5.6 L; Benro gh-2; Patrol GR

#30 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 09 listopad 2009 - 19:16

tak, martwe kurczaki z fermy. są dni kiedy mają nawet po 100kg padłych ale zwykle jest to 10-20kg więc od czas do czasu dostaję pakiet :)

#31 miszak

miszak

Napisano 09 listopad 2009 - 19:22

Drojac, ja mam wypisz wymaluj podobną konstrukcję tylko pod środkową deskę na dachu dałem dwa ok. 10cm klocki i powstł daszek lekko dwuspadowy.

 


#32 nieudacza (Marcin Perkowski)

nieudacza
  • Użytkownik
  • 1022 postów
  • Wiek: 46
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 09 listopad 2009 - 19:25

nie wiem czy nie przesadziłem z wysokością bo od podłogi do sufitu jest 120cm

wysokość jest odpowiednia. po kilku godzinkach siedzenia każde wyprostowanie się i wyciągnięcie nóg daje zbawienne skutki :mrgreen: ta buda z fotek to jest prawdziwy pałac na kilka sezonów. zostało tylko ładnie ją obłożyć maskowaniem. mam nadzieję, że nikt Ci jej nie zniszczy bo tyle pracy włożyłeś. powodzenia!

http://marcinperkowski.pl/

Canon 7D + 500/4L IS


#33 sebaok

sebaok

Napisano 09 listopad 2009 - 19:28

nie wiem czy nie przesadziłem z wysokością bo od podłogi do sufitu jest 120cm


Ja mam 60cm wyższą :mrgreen:
Szkło mam na takiej wysokości, ze niektórzy mogli by nie dosięgnąć aparatu :lol:

#34 moby dick

moby dick
  • Lokalizacja:
    Zręcin k/Krosna

Napisano 09 listopad 2009 - 19:30

sebaok, to jakiej głębokości masz dół?
Canon 7D; C 400/5.6 L; Benro gh-2; Patrol GR

#35 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 09 listopad 2009 - 19:33

to konkretnie się wkopałeś w ziemię, czy buda tak wysoka ? :) a budy nie chciałem mieć małej bo faktycznie czasem można przekimać godzinkę aż zrobi się jasno :mrgreen: poczekam na próbę wilgoci i może przytargam stary siennik :-D

#36 Guest_TB replay_*

Guest_TB replay_*

Napisano 09 listopad 2009 - 19:39

mozna jeszcze mały kominek... :-)

#37 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 09 listopad 2009 - 20:42

a gdzie druga dziura dla mnie ? :mrgreen:

Pochwalić, pochwalić. Będzie na czym okno zawiesić :-D

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#38 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 09 listopad 2009 - 21:03

Drojac, ja mam wypisz wymaluj podobną konstrukcję tylko pod środkową deskę na dachu dałem dwa ok. 10cm klocki i powstł daszek lekko dwuspadowy.

miszak a można Twoją konstrukcję obejrzeć osobiście?

#39 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 09 listopad 2009 - 21:53

a gdzie druga dziura dla mnie ? :mrgreen:


się zrobi ;), w założeniach wstępnych mają być 4, naturalnie na dwóch różnych wysokościach, zastanawiam się tylko jak to rozplanować bo dojdzie jeszcze wizjer :-/

#40 sebaok

sebaok

    Honorowy użytkownik

  • Użytkownik
  • 2965 postów

Napisano 09 listopad 2009 - 21:58

Dół jest na 20cm :-) Wykopałem tylko po to aby teren wyrównać. Buda wystaje 45cm nad ziemią. Bez obaw, wody nie bede miał bo za plecami mam wielki wyschnięty dół ;-)





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych