Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

czatownia drojac


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#1 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 07 listopad 2009 - 19:07

a ja od czwartku działałem w terenie. a to efekty:

czwartek: wykopany dół na łące znajomego, już po na ok 20cm głębokości wiedziałem że będzie kiepsko ale skoro zacząłem ... machania ok 3 godzin - wiadomo jak błoto fajnie zasysa szpadel. głębokość ok 70cm. piątek rano - prawie 30cm wody. załamka
1
Dołączona grafika

niby na łące poziom wody dość niski ale próbuję dalej. wykopałem odpływ ok 2 metrowy, głęboki prawie na metr, wodę odlałem i zostawiłem w takiej postaci

2
Dołączona grafika

wróciłem za 3 godziny, wody ponad 20cm więc chyba odpuszczam. póki co, przykryłem żeby nic się nie utopiło i polazłem 300m dalej. miejscówka też bardzo obiecująca lecz dla odmiany sucho - wręcz "cmentarna" gleba :)

3
Dołączona grafika

dziś od rana walka na całego. szkielet zrobiony, obłożone agrowłókniną, od góry przygotowane na przykrycie folią, styropian wycięty na wymiar na spód, w poniedziałek podłoga z desek z ok 5cm przerwą żeby nie skrzypiał. ściany albo wyłożę też styropianem albo tekturą bo kartonów mam od cholery. no i mam nadzieję, że w poniedziałek zamaskuję już a potem tylko kurami sypnę przed budą i w cierpliwość się uzbroję

CDN ...

#2 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 07 listopad 2009 - 20:02

Jacku oczko kopiesz ? Sprytnie nie dość, że drapole to jeszcze ptaki wodno -błotne :lol:

fajne mieszkanko się szykuje :mrgreen: Jakie wymiary dołu ?

U mnie dziś nic nie wyszło, przyszły płyty ale nie miał kto ich pociąć :-/ Jutro pojadę obejrzeć dokładnie miejscówkę, muszę wybrać dobre miejsce na czatownie. Obawiam się, że też może być woda. No cóż zobaczymy,nie chciałabym rezygnować z tego miejsca bo właściciel mówił, że często na stawie obok przesiaduje bielik. Jak nie będzie można kopać, czeka mnie siedzenie po turecku :-P

Czekam na dalsze zdjęcia.

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#3 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 07 listopad 2009 - 20:21

z oczkiem jeszcze poczekam - może zdarzy się cud i woda zniknie :) w każdym razie spróbuję jeszcze kilka razy wylać, 15cm jej poziom zniosę, wyższy niestety nie. a miejsce świetne ze względu na kręcące się tam bardzo często kuraki. bielika też w tym miejscu widziałem nie raz. poczekamy zobaczymy.
druga porcja zdjęć - niestety z telefonu (dwa aparaty w plecaku a karty pamięci zostały w domu)

4
Dołączona grafika

5
Dołączona grafika

planowałem czatę o wymiarach max 150x120x100 (dł. x sz. x wys), wyszła nieco większa bo 180x130x130 ale podwyższę podłogę i zejdę do 110cm. w każdym razie będą dwa stanowiska, okienko będzie z moskitiery, dwa otwory - pierwszy na wys ok 30cm, drugi ok 60cm. wykończenie planuję na poniedziałek - jutro włażę w siano na kilka godzin, może jakieś efekty będą - no chyba że nagle prognoza się zmieni i zagrożą deszczem w poniedziałek to jutro przykryję chociaż folią.

a czata w sianie wygląda tak :)

6
Dołączona grafika
wymiary to 80cm x 60cm x 80cm :) nie muszę chyba pisać co dzieje się z nogami po 6-7 godzinach siedzenia tam ... za to izolacja niemożliwa. ciepło prawie jak w domu :)

#4 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 07 listopad 2009 - 20:48

Nie no czatownia w sianie kapitalna.

Stawik - przypomina mi się moje kopanie tegorocznej czatowni ;-) Fajnie że udało Ci się znaleźć bardziej suche miejsce (mi nie, więc walczyłem do końca). Konstrukcję i wymiary mamy niemal identyczne ;-)

Pytałeś o ściany - styropian czy tektura - Qelce pisałem - nie mam przekonania do styropianu, może nieźle hałasować. Tektura mniej trwała, ale właściwości izolacyjne ma niesamowite, sprawdziłem leżąc w zeszłym roku na kawału OSB, na to tektura (fajnie się siedzi, jak się nadepnie nic nie słychać). Przykryłem się jeszcze kocem w miarę możliwości. Nie przymarzłem więc polubiłem kartony i zrozumiałem tych ludzi z filmów, dlaczego "mieszkają w kartonie".

#5 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 07 listopad 2009 - 20:59

kartonów mam zatrzęsienie, spokojnie mogę co jakiś czas wymieniać :) prawdopodobnie to nimi wykończę ściany, tak na grubość ok 6-8cm ale jak napisałem - dopiero w poniedziałek. naturalnie po powrocie do domu wrzucę dokumentację w postaci zdjęć. stawiku nie spisuję jeszcze na straty ale ilość wody jaka zbiera się w nim w ciągu doby jest dobijająca. cały czas myślę jeszcze nad wejściem do czatowni - póki co stanowi je jeden z boków - agrowłóknina jest przymocowana tylko z góry, z dołu dociążona jest kantówką 6x4cm - coś jakby kotara. pomyślę jeszcze w jaki sposób ją blokować żeby nie podwiewało i naturalnie zamaskuję z zewnątrz.

#6 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 07 listopad 2009 - 21:15

agrowłóknina jest przymocowana tylko z góry, z dołu dociążona jest kantówką 6x4cm - coś jakby kotara


Dokładnie tak samo mam. Tyle, że następnym razem jadę z płytą, do której już domocowałem zawiasy i zatrzask na kłódkę i jeśli czatownia będzie stała, to będę miał pierwszą w historii forum czatownię na klucz ;-).

#7 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 07 listopad 2009 - 21:29

zamierzasz zostawiać tam sprzęt ? :mrgreen: żartuję oczywiście. tam gdzie moja stoi w ciągu ostatnich kilku lat człowieka widziałem raptem 5-6 razy i zawsze był nim myśliwy, znajomy zresztą :) ale różnie bywa, jak zauważę że ktoś się kręcił może też o takim rozwiązaniu pomyślę. póki co chcę szybko ją wykończyć i regularnie zacząć nęcić. no i badyl jakiś wkopać ...

#8 moby dick

moby dick
  • Lokalizacja:
    Zręcin k/Krosna

Napisano 07 listopad 2009 - 23:41

Panowie śpieszcie się z tymi budkami, bo dapole nie próżnują. Dzisiaj w swojej budzie testowałem 50D kolegi i jak na zamówienie miałem trzy myszaki. Fotki pokażę jutro. Zresztą raniutko (4.45 ) smigam znów do czatowni...
Powodzenia w budowie i fotkach!
Canon 7D; C 400/5.6 L; Benro gh-2; Patrol GR

#9 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 08 listopad 2009 - 07:09

to prawda myszaki już intensywnie żerują, jak jadę o 7 do pracy są już zazwyczaj po pierwszym śniadaniu. W piątek jak wracałam naliczyłam w jednym miejscu na polu 10 szt., fajnie wyglądało to zlotowisko.

Sama się denerwuje, że nie mam swojej.

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#10 miszak

miszak

Napisano 08 listopad 2009 - 21:12

Wy to macie raj. U mnie myszaków jak na lekarstwo a mięcho sroki zżerają. Może jednak dźwięk pił motorowych je wystraszył bo miesiąc temu ruch się zaczynał niezły. Mam nadzieję, że wrócą bo buda ocieplona czeka a w innych miejscach to już tylko szałasy zdążę postawić.

 


#11 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 08 listopad 2009 - 21:25

Fotki pokażę jutro.


To wpisz tutaj linka proszę.

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#12 moby dick

moby dick
  • Lokalizacja:
    Zręcin k/Krosna

Napisano 08 listopad 2009 - 21:45

niemar, tak na szybko jedna fotka. Dzisiaj mialem przy budzi dwa drapole, wkurza mnie jednak fatalna pogoda, już prawie zapomnielem jak słońce wygląda :evil:
Wysokie ISO zeżarło jakość i w dodatku testowalem pożyczoną puszkę (50D), więc z braku doświadczenia kiepskie te moje fotki, ale proszę:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

P.S. Przylatują zaraz po wschodzie słońca, najpierw siadają na pobliskich drzewach i głośno krzyczą, następnie, po 20-30 minutach zlatują na łąkę i maszerują do mięska. Jeszcze nigdy nie widziałem, by któryś zleciał bezpośrednio do padlinki. Dzisiaj jeden przemaszerowal chyba ze 100 metrów. Śmiesznie wygląda chodzący myszak, łazi niezdarnie, jak kura :lol:
Canon 7D; C 400/5.6 L; Benro gh-2; Patrol GR

#13 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 08 listopad 2009 - 22:21

moby dick, jeżeeli mogę wtrącić swoje uwagi. Jeżeli to nie cropy to wykładasz mięso. Do tego trochę drażnią te trawy. Powalaj się i wygnieć je trochę :-P

Brak światła to nie problem,zdjęcia naświetliłeś dobrze.Wyszło miękko.Ciut podostrzyć i będzie miodzio.

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#14 sebaok

sebaok

Napisano 08 listopad 2009 - 22:33

moby dick, może również załóż swój wątek bo sie bałagan robi;)

#15 moby dick

moby dick
  • Lokalizacja:
    Zręcin k/Krosna

Napisano 08 listopad 2009 - 22:48

Sorki nie będę więcej śmiecił, ale wątku nie założę, bo nie ma sensu pisać na ten sam temat w kilku wątkach.
Qelka, masz rację, wykladam mięsko, bo mi lisy resztę sarny ukradły. Trawy też mnie drażnią, chyba wybiorę się z kosą :-/
Jednak cieszy mnie, że myszaki znają już metę i odwiedzają ją każdego dnia.
Canon 7D; C 400/5.6 L; Benro gh-2; Patrol GR

#16 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 08 listopad 2009 - 22:52

piękny sezon sięw tym roku zapowiada :-D

a z mięsem chodziło mi o to ,że masz myszaki za blisko szkła ;-)

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#17 moby dick

moby dick
  • Lokalizacja:
    Zręcin k/Krosna

Napisano 08 listopad 2009 - 22:54

Nie jest tak żle, te fotki to cropy.
Canon 7D; C 400/5.6 L; Benro gh-2; Patrol GR

#18 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 09 listopad 2009 - 07:49

Co do trawy, to można użyć również metalowych grabi...(ostatnio walczymy z tym z nieudacza) Sporo trawy się urwie, reszta ładnie się układa. Czy to aby skuteczne, to się okaże w praniu ;-)
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#19 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 09 listopad 2009 - 08:17

czesanie trawy ? :mrgreen:

pięknie dzisiaj leje na wybrzeżu, znowu nici z kopania :-/

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#20 sebaok

sebaok

Napisano 09 listopad 2009 - 08:34

Chyba wypróbuje ten patent z czesaniem bo mam paskudne trwaska na scenie a nie bede czekał aż nasypie białego puchu ;-)





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych