Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

czatownia drojac


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#41 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 09 listopad 2009 - 22:05

w 60cm norze siedzisz ? :mrgreen: czy "1" gdzieś wżarło ?

#42 sebaok

sebaok

Napisano 09 listopad 2009 - 22:08

Jasne, głowa między kolanami i jest ok :mrgreen:
Reszta jest w naturalnym dole ;-)

#43 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 09 listopad 2009 - 22:15

no no ... to fajnej głębokości dołami natura "ozdobiła" teren ;-)

#44 sebaok

sebaok

Napisano 09 listopad 2009 - 22:24

Nie do końca natura bo jak zacząłem kopać nadziałem się na mnóstwo potłuczonego szkła, plastykowe butelki, kawałki blachy i inne śmieci. Stary właściciel terenu zrobił sobie tam dziki śmietnik:/

I koniec OT bo to nie moja czatownia w temacie :-D

#45 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 10 listopad 2009 - 14:45

No to zakładaj swój temat. :lol:

#46 sebaok

sebaok

Napisano 10 listopad 2009 - 16:27

Nie ma potrzeby, już wszystko raz napisałem.

#47 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 10 listopad 2009 - 19:23

kolejny dzień walk pokazał, że maskowanie to nie taka prosta sprawa tym bardziej, że moja buda nie ma zaplecza czyli krzaczorów lubi bezpośredniego wzniesienia tuż za sobą. możliwe, że przez jakiś czas będzie rzucać się w oczy zwierzakom chociaż obok stoją dwie, podobne gabarytowo, sterty starej słomy. właśnie ta słoma poszła jako kamuflaż na dach, boki obłożyłem kępami trawy wraz z darnią, które wkopałem w ziemię (mam nadzieję że się zakorzenią :), do tego za pomocą rozciągniętego drutu obłożyłem budę jakimś trawskiem rosnącym przy rowach + suche badyle wysokich pokrzyw, ostu i innych roślin. do udekorowana został tylko właz do czatowni ale to pewnie jutro, jak skończę z nim samym (przymocuję listwy na krawędziach i zrobię jakiś zatrzask). w środku, ściany i sufit już pokryte poczwórną warstwą kartonu, pozostało tylko zrobić otwory na obiektyw i okienko z moskitiery. zewnętrzną stronę otworu na obiektyw przykryję chyba dodatkowo kawałkiem siatki maskującej. tak więc CDN :)

11
Dołączona grafika
widok przodu budy z dalszej odległośći

12
Dołączona grafika
tył budy

13
Dołączona grafika
i ponownie przód - te dwie pionowe szczeliny w zamaskowaniu to miejsca w których będą
otwory na obiektyw

#48 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 10 listopad 2009 - 20:24

o żesz :shock: toż to prawdziwy apartamentowiec :mrgreen:

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#49 Marek__ZZ

Marek__ZZ
  • Użytkownik
  • 542 postów
  • Lokalizacja:
    Roztocze

Napisano 10 listopad 2009 - 21:18

Drojac.. a jakaś..parapetówa będzie...? ;-)
przypominam że malarstwo Vincenta van Gogha było dla współczesnych nic nie warte

#50 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 10 listopad 2009 - 21:48

no ba, musowo żeby mi się nie rozsypała za szybko :) wprawdzie parapetów nie ma w planach ale z kaprysu może zrobię ze dwie narożne półeczki :)

#51 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 12 listopad 2009 - 18:07

i chyba można urządzić parapetówę. z czasem ostatnio średnio było ale jakoś dałem radę. środek, jak wspominałem wcześniej, ocieplony kartonami. zrezygnowałem z okienek na dwóch wysokościach, jest jedno na ok 35-45cm nad ziemią, obok wizjer z czterech warstw moskitiery - ze środka widok doskonały, z zewnątrz czarna plama - czas pokaże jak bardzo czarna :)

14
Dołączona grafika

15
Dołączona grafika

z zewnątrz doszła tylko siatka maskująca w miejscu gdzie będzie wystawać obiektyw. liczę na to że wiatr, wilgoć i deszcz dopieszczą wygląd budy nadając jej bardziej naturalny wygląd.

16
Dołączona grafika

17
Dołączona grafika

i to byłoby chyba na tyle - przy okazji wrzucę jeszcze coś na podłogę i stołki do siedzenia. oczywiście w trakcie budowy wyszły błędy jak np. położenie budy - focić będę pod lekkim skosem w lewo (ok 5-10 stopni) ze względu na tło - ale to nie problem. reszta wyjdzie "w praniu". odwrotu jednak już nie ma bo kości, znaczy się kurczaki, zostały rzucone ... ;-)

#52 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 12 listopad 2009 - 18:14

Wygląda fantastycznie, gdybyś mieszkał bliżej chętnie bym wykupił bilet na jedną zasiadkę ;-)

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#53 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 12 listopad 2009 - 18:22

:) to tylko 250km czyli prawie nic - tzn zawsze mogło być gorzej. ja prawdopodobnie będę w Chełmnie pod koniec roku - więc jak będziecie organizować jakiś plener to chętnie się przyłączę

#54 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 12 listopad 2009 - 18:26

Drojac, to zaglądaj tutaj http://www.fotoprzyr... ... 40,135.htm

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#55 darodd

darodd
  • Użytkownik
  • 398 postów
  • Lokalizacja:
    IRL / W-wa

Napisano 13 listopad 2009 - 11:05

Drojac, super ta buda Ci wyszła :thumbsup:

#56 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 13 listopad 2009 - 13:00

hotel 1 klasa :mrgreen: ja się już na sesję zapisuję :mrgreen: tym bardziej, że moja pewnie tak wygodna nie będzie :-P

Obiektyw możesz schować bardziej do środka, chyba aż tyle wystawać nie musi? Pamiętaj o pozostawieniu po wyjściu butelki imitującej szkło :-)

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#57 TOMeS

TOMeS
  • Użytkownik
  • 1129 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 listopad 2009 - 13:39

Wygląda zawodowo, ulala!
Kartony dla ocieplenia czy jako ekrany dla wyciszenia migawki?

pozdrawiam,

TOMeS

 

Zapraszam na mój profil na FB:  http://www.facebook....ynskiFotografia  ;) 


#58 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 13 listopad 2009 - 14:17

a co stoi na przeszkodzie, żeby była wygodna ? :) w sumie postawiłem ją w 4 dni ale nie miałem nikogo do pomocy więc jest taka jak widać, zawsze można było jeszcze powalczyć i ew. błędy wyeliminować wcześniej. o butelce pamiętam, właśnie jestem trakcie dorabiania osłony przeciwsłonecznej :)
kartony głównie dla ocieplenia ale pewnie przy okazji trochę wyciszą - byłoby całkiem wskazane :-)

#59 Psion

Psion
  • Użytkownik
  • 256 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 14 listopad 2009 - 22:21

Nie przymała troche?
To mi wyszla hala sportowa:)
okolo 2x2x2 m wymiary zewnetrzne.
Wkopalem 1 m.
Taka duza bo moze bede czasem w niej spal ale to nie zima wysoka zeby bylo mozna nogi rozprostowac.
Wiem wiem zaloz swoj watek :)

Ja czasem w ukryciach fotografuje z samej glowicy bez nog,a glowice przkrecam do deski.

#60 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3087 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 22 listopad 2009 - 19:59

A w jakiej odległości masz patola??
Dzisiaj skonstruowałem swoje M1,zobaczymy co z tego wyjdzie :-P.Wszystko przez twoje foty,dają niezłego kopa :-D





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych